Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3450508 | Odgovora: 15651 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

shommy_kg
Srbija, Kragujevac

Član broj: 330253
Poruke: 175
*.dyn.telefonica.de.



+32 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.09.2017. u 10:01 - pre 79 meseci
Moja iskustva su potpuno drugacija. Dosao u Berlin bez problema sa nasim pasosem. 7-mi stepen ali ne ono sto Nemackoj treba (nas pravni fak). Bez problema nasao posao - ne znas jezik pa moras kod naseg coveka. Da sam znao jezik siguran sam ali 100% siguran da bih u roku od mesec dana nasao/promenio posao i radio sa Nemcima. Svakoga dana komuniciram sa nasima. Posle skoro 3 meseca moj Nemacki je smesan iz tog razloga. Radne vize...svojim ocima gledao i bio u kancelariji kad je kucano garantno pismo - moj sef ima (relativno) malu firmu. Hteli su da proteraju momka koji radi kod njega. Za (grubo) 20 dana mu je zavrsio prijavu u firmi i on ostaje legalno ovde. Vozac, sa tri razreda srednje skole. Ali vredan i posten. I to mu je nagrada. A mogao je i da prizna dete i ostane. Eto, dva nacina da budete ovde legalno bez eu pasosa. Ja to nisam znao dok sam sedeo u Srbiji. I niko nije hteo da mi kaze. I ko zna jos koliko nacina ima, ali se cuti. Ko je lud da dodje u Srbiju i da vam kaze - e, ajde znam kako da odemo legalno u Nemacku. Ja iskreno jednog jedinog prijatelja imam koji bi to uradio za mene. Opet kazem, moja iskustva su takva da je pasos najmanje vazan u celoj prici. I sluzi iskljucivo kao jedna olaksavajuca okolnost. Nama koji dolazimo na blef, a ne na siguran posao. Sve ostalo zavisi od vase snalazljivosti, psihicke snage, volje...i def malo srece. Sustina mog pisanja...dok nisam otisao u Hamburg ja sam cekao pasos i mislio kad stigne - to je to. Odlazim i nema nazad. A onda kada sam otisao i video kako stvari funkcionisu shvatio sam da je trebalo ranije da odem. Da ucim jezik. Da je trebalo da se borim za sebe a ne da cekam. Zato sam u Berlin dosao kako sam dosao.
Cinjenica je da mozete doci sa nasim pasosem
Da se mozete zaposliti sa nasim pasosem bili vk vss ss
Cinjenica je da mozete priznati dete Nemice
Da mozete naci poslodavca koji ce se zauzeti za vas
Ali nista ama bas nista od toga nije moguce ako vi unapred smatrate da nije moguce i ako niste spremni da se borite i uradite sve sto je u vasoj moci da vam bude bolje.
I da napomenem - ovo je razmena iskustava. I ovo je moje. Da se ne nadje neko ko ce da drami na ovaj post bez razloga.
Da opet pojasnim za one koji ne citaju - pasos? Olaksavajuca okolnost. Nebitan - ni najmanje. Ali je deo ogromne slagalice u kojoj vi i vasa sposobnost da nesto uradite za sebe cini 90% te slagalice.
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.09.2017. u 13:50 - pre 79 meseci
Ja znam za drugacije slucajeve. Konkretno drugarica zivi u Becu, otisla posle faxa, kod majke koja je udata za Austrijanca. Ali ona nema pravo na njihovo drzavljanstvo. Jedva je nasla neke nase ljude da je prijave na 1h dnevno, da bi ostala tamo, a inace radi sta stigne, sa faxom, naucila je i jezik za 2 godine. Nasi ljudi uglavnom nece da ti ucine, jednostavno znaju kakvi smo i nece da se cimaju sa nama.
 
Odgovor na temu

dobrivoje85
Kragujevac

Član broj: 331099
Poruke: 178
*.dynamic.sbb.rs.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.09.2017. u 15:26 - pre 79 meseci
Citat:
shommy_kg:
Moja iskustva su potpuno drugacija. Dosao u Berlin bez problema sa nasim pasosem. 7-mi stepen ali ne ono sto Nemackoj treba (nas pravni fak). Bez problema nasao posao - ne znas jezik pa moras kod naseg coveka. Da sam znao jezik siguran sam ali 100% siguran da bih u roku od mesec dana nasao/promenio posao i radio sa Nemcima. Svakoga dana komuniciram sa nasima. Posle skoro 3 meseca moj Nemacki je smesan iz tog razloga. Radne vize...svojim ocima gledao i bio u kancelariji kad je kucano garantno pismo - moj sef ima (relativno) malu firmu. Hteli su da proteraju momka koji radi kod njega. Za (grubo) 20 dana mu je zavrsio prijavu u firmi i on ostaje legalno ovde. Vozac, sa tri razreda srednje skole. Ali vredan i posten. I to mu je nagrada. A mogao je i da prizna dete i ostane. Eto, dva nacina da budete ovde legalno bez eu pasosa. Ja to nisam znao dok sam sedeo u Srbiji. I niko nije hteo da mi kaze. I ko zna jos koliko nacina ima, ali se cuti. Ko je lud da dodje u Srbiju i da vam kaze - e, ajde znam kako da odemo legalno u Nemacku. Ja iskreno jednog jedinog prijatelja imam koji bi to uradio za mene. Opet kazem, moja iskustva su takva da je pasos najmanje vazan u celoj prici. I sluzi iskljucivo kao jedna olaksavajuca okolnost. Nama koji dolazimo na blef, a ne na siguran posao. Sve ostalo zavisi od vase snalazljivosti, psihicke snage, volje...i def malo srece. Sustina mog pisanja...dok nisam otisao u Hamburg ja sam cekao pasos i mislio kad stigne - to je to. Odlazim i nema nazad. A onda kada sam otisao i video kako stvari funkcionisu shvatio sam da je trebalo ranije da odem. Da ucim jezik. Da je trebalo da se borim za sebe a ne da cekam. Zato sam u Berlin dosao kako sam dosao.
Cinjenica je da mozete doci sa nasim pasosem
Da se mozete zaposliti sa nasim pasosem bili vk vss ss
Cinjenica je da mozete priznati dete Nemice
Da mozete naci poslodavca koji ce se zauzeti za vas
Ali nista ama bas nista od toga nije moguce ako vi unapred smatrate da nije moguce i ako niste spremni da se borite i uradite sve sto je u vasoj moci da vam bude bolje.
I da napomenem - ovo je razmena iskustava. I ovo je moje. Da se ne nadje neko ko ce da drami na ovaj post bez razloga.
Da opet pojasnim za one koji ne citaju - pasos? Olaksavajuca okolnost. Nebitan - ni najmanje. Ali je deo ogromne slagalice u kojoj vi i vasa sposobnost da nesto uradite za sebe cini 90% te slagalice.

Bravo shommy_kg, sto si podelio iskustvo sa nama, vidi se da je iskreno, bez foliranja.
 
Odgovor na temu

jotev74
Nis

Član broj: 326369
Poruke: 151
*.exe-net.net.



+35 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.09.2017. u 20:58 - pre 79 meseci
[quote]shommy_kg:
Ja to nisam znao dok sam sedeo u Srbiji. I niko nije hteo da mi kaze. I ko zna jos koliko nacina ima, ali se cuti. Ko je lud da dodje u Srbiju i da vam kaze - e, ajde znam kako da odemo legalno u Nemacku.


Dragi moji forumasi,
Ja se u potpunosti slazem sa onim sto je napisao u svom postu Shommy_kg ali zelim jos nesto da dodam iz licnog iskustva koje se ne razlikuje previse od svega onog sto ste i vi napisali.
Ali....Pre svega,zelim da se zahvalim pomenutom clanu,ovako,javnim putem .
Namerno sam izdvojio deo njegovog citata . Clana Shommy_kg ja ne poznajem licno (nadam se da cemo to promeniti u skorije vreme) ali mi se covek javio iz Nemacke i ponudio mi posao .Doduse,to se uklapa u ono sto je napisao jer nije dosao u Srbiju (nije lud) vec me zvao iz Berlina

HVALA Shommy_kg od srca !!!

E sad da se vratimo temi....Da,pasos je bitan ali to svakako nije faktor koji ce vam obezbediti svetliju buducnost. Mnogi su otisli bez pasosa EU i jos uvek odlaze . Ukoliko imate nekog "preko" ko zeli da vam pomogne onda nema problema,nadje se nacin. Ukoliko pak zelite da se sami snadjete u "belom svetu",pasos je samo mali deo slagalice. Pre svega morate da naucite jezik a onda sve sto treba da uradite je da pogledate oglase na tom naucenom jeziku i posaljete svoj CV . Naravno,potrebno je da u toj istoj radnoj biografiji ima sta da pise,da posedujete neka znanja i vestine .Ne mozete da ocekujete da ce vas neko primiti na posao sa nasim starim sloganom "Mogu da radim bilo sta". Ukoliko ste na listi deficitarnih zanimanja posao i papire ce vam dati kao od sale . Ukoliko niste,ne znate jezik a pritom i nemate ko da vas "pogura" spremite se na najteza iskusenja i odricanja i u tom slucaju vam ni pasos EU nije od prevelike pomoci.
Ljudima bez porodice je daleko lakse jer mogu da rizikuju. Kao sto neko rece,kada vec ima pasos EU otputuje u zeljenu zemlju sa par stotina eura u dzepu,uziva u znamenitostima odabranog grada a usput proba da nadje svoje parce hleba. Za pocetak ne mora da placa skupe stanove od 700 i vise eura vec lepo se smesti u nekom od hostela u kojima se moze naci smestaj za 10 eura dnevno .Kada obezbedite krov nad glavom,sve je lakse.
Sve ostalo je faktor znanja,umeca i pomalo srece.
I da rezimiram,
Ne dozvolite da vam dani prolaze na taj nacin sto cete nekoliko puta dnevno ulaziti na sajt MP Bugarske i proveravati status vase prepiske. Iskoristite to vreme da dobro isplanirate sta cete sa pasosem i pokusajte da vam svaki dan cekanja ne bude briga vec data sansa da se spremite za eventualni odlazak. Ucite jezik,usavrsavajte se u svojim vestinama i znanju i shvaticete da kada "napokon" dobijete Ukaz da se sve desilo prebrzo i da vam treba jos vremena .
Zelim vam svima srecu a za ostalo cete ipak morati sami
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

cveledejan
Cvele Dejić
nema
nema
Zaječar

Član broj: 332754
Poruke: 79
217.16.135.*



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.09.2017. u 23:27 - pre 79 meseci
U Italiju sam pre izvesnog broja godina otišao i znao samo par italijanskih reči tipa ,,Ćao'', Bon đorno'', ,,Arivederći'' i sl. Za 6 mes. sam ovladao osnovnom komunikacijom. U Srbiji se zadnjih par godina ,,mlatim'' Nemačkim jezikom. Završio sam A1 i A2 nivo. Realno, moje poznavanje Nemačkog jezika nije ni 50% u odnosu na poznavanje italijanskog jezika nakon 6 meseci provedenih TAMO. Jezik se najlakše i najbrže uči tamo gde si. Pod uslovom da si prinuđen na svakodnevnu komunikaciju a ne začauren u krugu naših ljudi. Jezik jeste naravno vrlo bitan faktor. Kao i pasoš. Ali opet ne jedini. Iskustava ima milion, kako pozitivnih tako i negativnih. Ali da se ne lažemo, sve je mnogo, mnogo lakše sa EU pasošem. Naročito onima koji već imaju nekog svog tamo negde.
 
Odgovor na temu

bubi34
trgovac
privatna
Beograd

Član broj: 335697
Poruke: 250
*.dynamic.vipmobile.rs.



+8 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo22.09.2017. u 00:17 - pre 79 meseci
Pa ako smo se snalazili i isli radili na crno, ni rec znanja nemackoj jezika pa je uspevalo nekako. Imas i hranu i posao .. msm da je pasos bitan faktor u svemu ovome. Licno ja ne zelim vise da idem da radim na crno iako imam ponuda za posao . Pa ako sada mogu da se snadjem sto ne bi sa pasosem. Drugo nema svako 7 stepen i visu skolu pa da trazi poslodavca da mu pravi vizu. Svako ko ceka bugarski pasos ima razloga za to.
 
Odgovor na temu

cveledejan
Cvele Dejić
nema
nema
Zaječar

Član broj: 332754
Poruke: 79
217.16.135.*



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo22.09.2017. u 12:09 - pre 79 meseci
Upravo tako Bubi. Moj šurak je sada profesor na Američkom univerzitetu. A otišao je sa srpskim pasošem. Ali moj šurak je bio u Srbiji dobitnik Tesline nagrade a nismo mi svi ovde dobitnici Tesline nagrade pa da nas neko raširenih ruku čeka tamo negde, pa makar poneli i samo toalet papir umesto pasoša.
 
Odgovor na temu

mikav
Miroslav
beograd

Član broj: 118087
Poruke: 31
95.180.124.*



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo22.09.2017. u 17:53 - pre 79 meseci
intervju u maju 2016 u ambasadi u beogradu,

krajem avgusta , 2016. formirana prepiska 6.../2016

ove nedelje promenjen status u Po prepiskata Vi predstoi da bъde izvъršen finalen eksperten pregled predi da bъde razgledana ot Sъveta po graždanstvo.
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo22.09.2017. u 22:11 - pre 79 meseci
To je otprilike taj tempo, oko godinu dana na zaduzitelno. Sa kojim papirima si isao?
 
Odgovor na temu

bubi34
trgovac
privatna
Beograd

Član broj: 335697
Poruke: 250
*.dynamic.vipmobile.rs.



+8 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo23.09.2017. u 09:47 - pre 79 meseci
Godinu i dva meseca od intervju je presao na finalni.. to se bas oduzilo. Koji je status posle finalnog ?
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo23.09.2017. u 12:21 - pre 79 meseci
Posle ide odobren ukaz i ceka se na potpis viceprezidenta, a i to sad bas ume da potraje. Ili te vrate na dopunitelno... ili te odbiju skroz...
 
Odgovor na temu

Ani mk
Aneta Gocevska
nezaposlena
Kocani, Makedonija

Član broj: 337255
Poruke: 2
77.28.160.*



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo23.09.2017. u 16:14 - pre 79 meseci
Citat:
migrant.ch:
Evo jedne korisne informacije za sve one koji čekaju proizhod. Danas sam zvao u DABČ i od službenice dobio informaciju da su stigli sa izdavanjem proizhoda do 15. decembra. Nazvaću za neki dan ponovo kako bi utvrdili kojim tempom rade.

I sad posle dobivanja proishod sta treba da se uradi? Molim te ako znas pisi. Meni je znaci izlegol proishodot. Jas sam od 08.12.2016. Sta sad? Jel treba da idem tamu ili sta da radim dalje?
ani
 
Odgovor na temu

Ani mk
Aneta Gocevska
nezaposlena
Kocani, Makedonija

Član broj: 337255
Poruke: 2
77.28.160.*



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo23.09.2017. u 16:22 - pre 79 meseci
Citat:
migrant.ch:
Evo jedne korisne informacije za sve one koji čekaju proizhod. Danas sam zvao u DABČ i od službenice dobio informaciju da su stigli sa izdavanjem proizhoda do 15. decembra. Nazvaću za neki dan ponovo kako bi utvrdili kojim tempom rade.

Ja sam od 08.12.2016. Upravo sam saznala da mi je izdaden proishod. Sad sta treba da radim? Nije mi jasno. Treba da idem tamu u DABC ili sta je sledeca procedura.?Pisi ako znas. Unapred Ti zahvalujem.
ani
 
Odgovor na temu

ikac2000
ikac2000
Nis

Član broj: 27534
Poruke: 519



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo23.09.2017. u 20:19 - pre 79 meseci
Shomy, odlicna zapazanja.

Ja sam otisao iz SRB 15 dana nakon dobijanja pasosa, ali mi pasos nije bio potreban, jer mi je poslodavac sve zavrsavao bez obzira na drzavljanstvo.

Ali da se ne lazemo, kada se ode bez EU pasosa je velika muka, neizvesnost i maltretiranje. O spajanju porodice i da ne govorimo. Sa EU pasosem porodicu spajas u roku od odmah, a bez oko 9 meseci preko ambasade.
Ako nemate posao da vas ceka, bez nemackog cete da se mucite nevidjeno za tipa 1500 eur u najboljem slucaju, placacete kiriju bar 600 u nekom prigradskom getu gde cete biti kao u Istambulu, ali vam opet ostane dovoljno da se pokazete kada odete do Srbije :-)

Postoje intenzivni kursevi nemackog za oko 600 eur mesecno. Svakodnevno od 8 do 13h.

A to za papire preko ocinstva, bilo je pre neki dan na Dojce Welle mislim, bila su silna hapsenja i sema je provaljena.
 
Odgovor na temu

jotev74
Nis

Član broj: 326369
Poruke: 151
*.exe-net.net.



+35 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo23.09.2017. u 21:18 - pre 79 meseci
Citat:
Ani mk:
Citat:
migrant.ch:
Evo jedne korisne informacije za sve one koji čekaju proizhod. Danas sam zvao u DABČ i od službenice dobio informaciju da su stigli sa izdavanjem proizhoda do 15. decembra. Nazvaću za neki dan ponovo kako bi utvrdili kojim tempom rade.

Ja sam od 08.12.2016. Upravo sam saznala da mi je izdaden proishod. Sad sta treba da radim? Nije mi jasno. Treba da idem tamu u DABC ili sta je sledeca procedura.?Pisi ako znas. Unapred Ti zahvalujem.

Ani mk,
Sledece sto treba da uradis je da ides i podignes proishod i pocnes da spremas papire za Ministarstvo pravde.
Evo ovde imas sta ti je potrebno od dokumenata :

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

shommy_kg
Srbija, Kragujevac

Član broj: 330253
Poruke: 175
*.dyn.telefonica.de.



+32 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo24.09.2017. u 08:14 - pre 79 meseci
Citat:
ikac2000:
Shomy, odlicna zapazanja.

Ja sam otisao iz SRB 15 dana nakon dobijanja pasosa, ali mi pasos nije bio potreban, jer mi je poslodavac sve zavrsavao bez obzira na drzavljanstvo.

Ali da se ne lazemo, kada se ode bez EU pasosa je velika muka, neizvesnost i maltretiranje. O spajanju porodice i da ne govorimo. Sa EU pasosem porodicu spajas u roku od odmah, a bez oko 9 meseci preko ambasade.
Ako nemate posao da vas ceka, bez nemackog cete da se mucite nevidjeno za tipa 1500 eur u najboljem slucaju, placacete kiriju bar 600 u nekom prigradskom getu gde cete biti kao u Istambulu, ali vam opet ostane dovoljno da se pokazete kada odete do Srbije :-)

Postoje intenzivni kursevi nemackog za oko 600 eur mesecno. Svakodnevno od 8 do 13h.

A to za papire preko ocinstva, bilo je pre neki dan na Dojce Welle mislim, bila su silna hapsenja i sema je provaljena.


Upravo je to ono sto ja pricam. Pasos je samo jedna olaksavajuca okolnost (olaksava spajanje porodice, olaksava prijavu poslodavcu, smanjuje papirologiju itd). Za platu si 110% u pravu, a za stan (bar sto se Berlina tice) gde god da odete imacete osecaj da ste u Turskoj :-D. Ja sam na Wedding-u, da kazemo neki siri centar grada a opet prljavo, puno Turaka, smrada i td - dakle geto.

Ma da, ali brzo ce se naci nova sema, ne brini nista :). Sad ce valjda od sept/okt da puste zakon na glasanje da se utvrdjuje ocinstvo putem dnk analize ali bez odobrenja roditelja.
 
Odgovor na temu

paradox13
Nis

Član broj: 337208
Poruke: 7
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo24.09.2017. u 21:36 - pre 79 meseci
Oke. Pasos olaksavajuca okolnost, znanje bitno-potrebno. Dve vazne stvari za zivot preko. Dal ima neko da podeli iskustvo da je otisao bez pasosa i bez neke vrh skole, diplome?
 
Odgovor na temu

doki92

Član broj: 336520
Poruke: 21
*.mbb.telenor.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo25.09.2017. u 16:01 - pre 79 meseci
Zdravo svima, predao sam za proishod 29.03.2017 u Nisu da li je neko predao u tom nekom vremenskom perijodu i ima li nekakve informacije kada bi trebala da stigne potvrda o poreklu, kolko se dugo ceka? ;)
 
Odgovor na temu

dobrivoje85
Kragujevac

Član broj: 331099
Poruke: 178
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.09.2017. u 07:56 - pre 79 meseci
Doki ne zna se sigurno ali ceka se oko 8-9 meseci. Jel zna neko da li ukaz moze da se podigne u Sofiji, ako se islo preko konzulata u Bg, ili mora da se ceka pa da se podigne u Beograd.Pisalo se pre ovde da ne moze pa da moze, ako neko ima proverenu info...
 
Odgovor na temu

doki92

Član broj: 336520
Poruke: 21
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.09.2017. u 10:05 - pre 79 meseci
Hvala dobrivoje85 znaci da ga zaokruzim na godinu dana. :D
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3450508 | Odgovora: 15651 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.