Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3495405 | Odgovora: 15725 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.09.2017. u 22:46 - pre 80 meseci
Citat:
Vanja 85:
Treba mi pomoć od onih koji su poreklo dokazivali preko daljih predaka, prababa, pradeda...
Naime u postupku sam pribavljanja papira da je pradeda bio bugarski državljanin, treba da ih dobijem iz Sofije. Ali ono sto mi je zapalo za oko je da na dedinom izvodu iz matične knjige umrlih pise samo ime oca ali ne i njegov matični broj npr. Da li će to biti dovoljno da ih povežem? Pretpostavljam da se u tom periodu nije bas pažljivo vodila ta dokumentacija. Da li na svim vasim izvodima ima matičnih brojeva? I da li za umrle pretke dostavljate umrlice ili neki drugi dokument?



Vanja lepoto, zamisli da ti jmbg brojeve unosili maticari po selendrama a pre toga pili ceo dan pred prodavnicom. To nema na izvodima, tek u skorasnjim i to retko bas iz razloga da bi mogli da povezujemo babe i dede. Na mojim izbodima JMBG brojevi postoje samo za moju majku i mene da pise u rubrikama. Kada sam pitao maticarku za majkinu majku, odnosno moju babu rekli su mi da se to nije upisivalo bas iz razloga da ne dodje do greske pa da ne mozes da dokazes da ti je to baba. Sve je ok, uzimaj dokumentaciju i cepaj. Gledaj da se poklapaju datumi rodjenja (imena roditelja) i to je to. Ako imas rodjene izvode ili vencane i sve lepo povezujes do tebe, umrli listovi ti ne trebaju.
 
Odgovor na temu

jotev74
Nis

Član broj: 326369
Poruke: 151
*.exe-net.net.



+35 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.09.2017. u 22:51 - pre 80 meseci
Procitao sam vest na vise internet portala a zatim na Youtube-u pogledao izjavu Valeria Simeonova. Ideja je da se skrati rok za dobijanje bugarskog drzavljanstva i da to bude za najvise 6 meseci ukoliko ima podnosioc validne papire o poreklu ili ispunjava druge uslove za to.
Predlog je dat upravo zbog onih koji su do sada i predali jer imaju vise od 53000 zahteva neresenih zbog nekih njihovih propusta u zakonodavstvu. Broj ukupnih predatih zahteva je cak i 10 puta veci.
Od 2010-te godine,cak 5 miliona ljudi je dobilo bugarsko drzavljanstvo a sa druge strane 2 miliona bugara je napustilo Bugarsku od ulaska u EU i sada ih ima tek oko 6,2 miliona (podaci CIA dok po bugarskom institutu za statistiku ih ima 7,2 miliona).
Sve u svemu,ukoliko ovaj zakon prodje,to je sjajna vest za sve vas koji cekate drzavljanstvo :)
Ja sam se licno radovao mom Bg pasosu mnogo vise pre nego sto sam dosao do njega. Sada kada ga dobiju u kratkom periodu milioni ukrajinaca,makedonaca,albanaca itd... sve manje ce biti racunice da se ode preko.
 
Odgovor na temu

paradox13
Nis

Član broj: 337208
Poruke: 7
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.09.2017. u 23:10 - pre 80 meseci
Mislim da ce ovaj novi zakon da krene od nove godine, smucilo se i Bugarima vise izgleda.
 
Odgovor na temu

shommy_kg
Srbija, Kragujevac

Član broj: 330253
Poruke: 175
*.dyn.telefonica.de.



+32 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.09.2017. u 09:42 - pre 80 meseci
Citam sve sta se pise, a imam malo vremena, pa mi dodje da malo pametujem :).
Pomenu neko - pasos, pa da se bezi iz rugla koje zovu drzavom...da vam kazem, ukoliko ste reseni, organizovani, ambiciozni, psihicki jaki, odlucni - ne treba vam pasos da biste otisli iz Srbije. Ali mi smo takav mentalitet, navikli smo da sebi nadjemo opravdanje i nateramo sebe da verujemo da je to istina i da drugacije ne moze. Znam iz iskustva :). Mislite pasos kad stigne preko vas ceka posao, uredjen sistem, blagostanje...svi koji tako razmisljate spremite se za bolan ceoni sudar sa realnoscu :) - ja sam ga preziveo, jedva :).
Moj iskren prijateljski savet svima - ako ste odlucili, idite. I to je najlaksi korak, uvericete se. 120-150 eura karta i sidjte u grad po zelji. A onda krece borba iz koje cete, ako niste psihicki (a bogami i fizicki) spremni, izaci samleveni, u vasem starom krevetu u Srbiji sa sve BG pasosem na jastuku pored vas.
Jos jedan najbolji moguci savet koji mogu da vam dam, ukoliko dolazite na vizu "trbuhom za kruhom", bez znanja jezika ne polazite. Oni koji dolaze na sredjen posao, drugacije je. Iskoristite ljudi svaki dan, sat, min da naucite po jednu rec jezika zemlje u koju planirate da idete. Ja recimo radim u Berlinu, vozim postu za Dojce Post. Plata - ispod Nemackog proseka. Koji je inace trenutno oko 1.200-1.400€. Krecem se non stop. Srecem milion ljudi. Svakakvih. Nasao sam coveka koji za 9 (i manje meseci) moze da mi sredi regularne Nemacke papire. I da me to kosta od 5.000-15.000 eura. Pare dajete na kraju (da padobranci ne bi pametovali, radi se o priznanju deteta Nemacke drzavljanke). Naci cete i vi takve, ali ne dok sedite u Srbiji. I saznacete za mnoge seme i krivine (jednostavno ljudi koriste rupe u zakonu). Ali nista necete uraditi dok sedite tamo. A kad dodjete ovde...potpuno druga prica. E sad, zamislite da znam Nemacki? Da li bih radio za platu za koju radim? Ne bih sigurno. Garantujem! Ali koga da pitam za bolji posao? Kako da ga pitam? Na mom tuc muc Nemackom gde mi posle svake trece reci kazu - waaaaas? I tako sam sebi obezbedio najgore posleve za bednu zaradu (ovo bedna - ne zaradim malo, ali koliko radim i u Srbiji bih mogao lepo da zivim da radim ovoliko). Zato, UCITE. Ne gubite vreme proveravajuci status 100x dnevno.
I ovo sto vam Joca (jotev74) kaze - svesni niste koliko je covek u pravu. Recimo ja radim za 7/sat. Imam poslodavca koji je stvarno mnogo dobar dasa. Ali on otvoreno kaze - momak, koristi priliku dok je ima da malo zaradis. Kad nagrnu, radice se ovde za 3/sat. I ja necu moci tebi da platim 7. Dobar si momak, ali posao je posao. Druzenje ok, ali ja sam tu zaradim. I ne samo on, vec svi.
Eto malo sam olaksao dusu :). Svima vam zelim sve najbolje. Cuvajte se i pazite na sebe. Srecno !
 
Odgovor na temu

dusan2
nema
neam

Član broj: 336986
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.09.2017. u 13:38 - pre 80 meseci
Jel ima neko da mu je zakazan interviju za 3.10? Pitam čisto, razmišlam da ne pomešam ona pitanja i datume. Ako ima neko pitanja za interviju ja ću da postavim moja pa da uporedimo. Zna li neko koliko se čeka posle intervijua i da li se nove promene odnose i na mene. Hvala unapred na odgovorima.
 
Odgovor na temu

Sk1

Član broj: 331145
Poruke: 76
77.28.152.*



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.09.2017. u 15:20 - pre 80 meseci
Nove promene nema... Taj zakon treba proci komisiju da bi dosao na glasanje. Mislim da ce se to desiti oko novu godinu a mozda i u januaru.
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.09.2017. u 17:20 - pre 80 meseci
Shomy da ti odgovorim posto si me prozvao :-)

Ja idem na sigurno,tj. ceka me posao tamo gde idem, i necu da zabrljam da idem na crno, sacekacu jos godinu dana. I drugo da vas obavestim, danas me zvao konzul da mi javi da mi je stigao broj iz Sofije, sto bi trebalo da znaci da sam usao u proceduru. Videcu kad ga podignem bas koji mi je status.

Evo mojih datuma: 14/11/2016 predao za proishod u Sofiji

20/6/2017 podigao proishod

13/7/2017 uradio intervju u konzulatu u Nisu

i evo 20/9/2017 usao u proceduru za ukaz.

Da sm isao preko Sofije na intervju radio bih ga tek septembra iduce godine.
 
Odgovor na temu

Popovic Dusan

Član broj: 16458
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: policajac


+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.09.2017. u 18:12 - pre 80 meseci
Da li neko zna koja su trenutna pitanja (proteklih 6 meseci) za intervju u Sofiji?
Hvala!
 
Odgovor na temu

dobrivoje85
Kragujevac

Član broj: 331099
Poruke: 178
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.09.2017. u 18:34 - pre 80 meseci
@Shommy_kg Ovo sto si napisao je skroz realno sagledavanje stvari, sto se tice odlaska.Jezik je veoma bitan, ali tesko da ce neko u Srbiji nauciti nemacki na tom nivou da bi mogao odmah da komunicira na tom jeziku tamo negde u Austriji, Nemackoj ili Svajcarskoj. Mislim da je potrebno vreme da se provede na govornom podrucju da bi se jezik propricao. A za to vreme mora nesto da se radi, sad zavisi ko je na sta i koliko spreman. PASOS nije najbitniji faktor, uglavnom gotovo sve zavisi od nas samih, ali niko ne moze da kaze da nije olaksavajuca okolnost imati ga. Mozda i gresim, ako neko misli drugacije neka me demantuje ili nek napise svoje vidjenje situacije.
 
Odgovor na temu

demikeli
trgovac
a-komerc

Član broj: 336571
Poruke: 64
*.mbb.telenor.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.09.2017. u 18:35 - pre 80 meseci
Citat:
Popovic Dusan: Da li neko zna koja su trenutna pitanja (proteklih 6 meseci) za intervju u Sofiji?
Hvala!


Imaš na play store aplikaciju BG PASSPORT INTERVIEW. To bi trebalo da bude sve što može da te snađe.
Nego da li neko ima informaciju kada će novi zakon stupiti na snagu? Mi koji čekamo proizhod možda možemo da kalkulišemo i eventualno kasnije zakažemo intervju po toj skraćenoj proceduri. Ne nadam se da će to uskoro biti tako ali nije loše razmisliti o tome.
 
Odgovor na temu

dusan2
nema
neam

Član broj: 336986
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.09.2017. u 18:59 - pre 80 meseci
@Sk1 Znaš li možda koliko će da se čeka nakon intervijua, i kako znaš da li je interviju pozitivan?
 
Odgovor na temu

Popovic Dusan

Član broj: 16458
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: policajac


+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.09.2017. u 19:04 - pre 80 meseci
Citat:
demikeli:
Citat:
Popovic Dusan: Da li neko zna koja su trenutna pitanja (proteklih 6 meseci) za intervju u Sofiji?
Hvala!


Imaš na play store aplikaciju BG PASSPORT INTERVIEW. To bi trebalo da bude sve što može da te snađe.
Nego da li neko ima informaciju kada će novi zakon stupiti na snagu? Mi koji čekamo proizhod možda možemo da kalkulišemo i eventualno kasnije zakažemo intervju po toj skraćenoj proceduri. Ne nadam se da će to uskoro biti tako ali nije loše razmisliti o tome.


Hvala, vrlo korisna aplikacija!
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.09.2017. u 20:07 - pre 80 meseci
Pa ja ne znam, ako pasos nije najbitniji za legalan posao, sem ako nisi neki strucnjak ekstra klase pa da ti odrade Nemci radnu vizu( sto 95% nas nije), onda bi cela Srbija vec bila u Eu, sem ovih lopova na vlasti i grebatora oko vlasti.
 
Odgovor na temu

draga33

Član broj: 336886
Poruke: 111
*.com
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.09.2017. u 20:09 - pre 80 meseci
 
Odgovor na temu

draga33

Član broj: 336886
Poruke: 111
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.09.2017. u 20:16 - pre 80 meseci
E ako simu reko svi su pametni.
 
Odgovor na temu

Olyx
SCC

Član broj: 330270
Poruke: 24
*.4-2.cable.virginm.net.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.09.2017. u 20:21 - pre 80 meseci
Citat:
dobrivoje85:
@Shommy_kg Ovo sto si napisao je skroz realno sagledavanje stvari, sto se tice odlaska.Jezik je veoma bitan, ali tesko da ce neko u Srbiji nauciti nemacki na tom nivou da bi mogao odmah da komunicira na tom jeziku tamo negde u Austriji, Nemackoj ili Svajcarskoj. Mislim da je potrebno vreme da se provede na govornom podrucju da bi se jezik propricao. A za to vreme mora nesto da se radi, sad zavisi ko je na sta i koliko spreman. PASOS nije najbitniji faktor, uglavnom gotovo sve zavisi od nas samih, ali niko ne moze da kaze da nije olaksavajuca okolnost imati ga. Mozda i gresim, ako neko misli drugacije neka me demantuje ili nek napise svoje vidjenje situacije.


Pasoš nije presudan faktor. U Nemačku se može i sa srpskim pasošem (pričam iz iskustva za visokokvalifikovane).
Tamo sam otišla 2010 preko studentske ogranizacije na stručnu praksu u veliku internacionalnu kompaniju nakon završetka ekonomskog fakulteta (85. sam godište). Nemački nisam znala ni malo, engleski mi je bio dovoljan. Praksa je bila 6 meseci. Verovatnoća nije bila sjajna ali uspela sam da dobijem stalan posao u firmi. Posle 6 godina rada firma mi je ponudila da predjem u Englesku privremeno na 3 godine sa opcijom vraćanja u Nemačku po završetku. Sada sam u Londonu.
Znači ni jezik (nemački) ni pasoš nisu presudni ako imate znanje i veštine da ponudite poslodavcu. Ja sam svo znanje engleskog jezika i sve veštine koje sam imala u CV-iju te 2010. koje su mi bile dovoljne za odlazak stekla u Srbiji tako da nema izgovora.
Bugarski pasoš čekam da mogu da prestanem da se cimam sa radnim dozvolama i da ne zavisim više od poslodavca iako radim za super firmu.



Olivera
 
Odgovor na temu

bubi34
trgovac
privatna
Beograd

Član broj: 335697
Poruke: 250
77.243.25.*



+8 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.09.2017. u 20:32 - pre 80 meseci
Tako da i pored radnih viza opet je bitan pasos ... kako god okrenes ...da ne bi zavisili od poslodavaca .
Jezik je potreban a isto tako i nije za pocetak uvek mozete da se snadjete gore i zaradite. Tri meseca rada negde hteli ili ne propricacete jezik za komunikaciju. Mislim da su ovde na forumu 80 % ljudi koji su bili ili su negde tamo. Kao i ja koja sam bila i imala lose iskustvo.
Najsigurnije je cekati i otici mirne i sigurne glave.
 
Odgovor na temu

Sk1

Član broj: 331145
Poruke: 76
77.28.120.*



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.09.2017. u 21:36 - pre 80 meseci
Citat:
dusan2:
@Sk1 Znaš li možda koliko će da se čeka nakon intervijua, i kako znaš da li je interviju pozitivan?


Koliko ce da se ceka ne znam ali siguran sam da nece to biti dugo. Ja sam na intervju izjavio da sam bugarske narodnosti i da imam makedonsko drzavljanstvo. Mislim da je to bilo najbitnije da se izjavi. Drugo bilo formalno kao na primer pitali su me gde sam sve bio u Bugarskoj i da nabrojim nekoliko praznika. Nakon pitanja kad ti odgovaras oni kucaju to u kompjuter i ti na kraju to sto si odgovarao trebas da potpises. Sada mozda je nesto drugo, imaj u obzir da sam ja bio na intervju pre skoro godinu dana u Sofiji.
 
Odgovor na temu

dusan2
nema
neam

Član broj: 336986
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.09.2017. u 21:49 - pre 80 meseci
Naravno ja idem u Sofiju ali preko Strumice tacnjie Novo Selo posto mi je majka iz SR i imamo dosta familije u BG.
Odprilike to mi svi kazu za pitanja, videcemo kako ce ici. Hvala ti!

 
Odgovor na temu

cveledejan
Cvele Dejić
nema
nema
Zaječar

Član broj: 332754
Poruke: 79
217.16.135.*



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.09.2017. u 22:51 - pre 80 meseci
Da nije pasoš bitan što bi se mi svi uopšte cimali oko njega?! Naravno da je IZUZETNO bitan. E sad, što nije jedini faktor i što nigde nema ,,omešen pa obešen'' što bi rekla moja pokojna baba, to je već sasvim druga priča.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3495405 | Odgovora: 15725 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.