Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3485666 | Odgovora: 15713 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kreuz

Član broj: 331687
Poruke: 101



+10 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.07.2017. u 13:24 - pre 82 meseci
Citat:
posrednik2:
Citat:
Kreuz:
Dobro si postupio posle intervjua kada si ponudio originale, odličan potez.

Ja se još uvek nisam odlučio da odem i naknadno dodam originale u MP.

Pitanje za posrednik2: možda sam propustio, ali nisam video da si se ti negde izjasnio oko naknadnog dostavljanja originala kod kandidata čiji originali nisu u MP, a kojima na proishodu piše na onovu čega je izdat.
Kakav je tvoj stav o tome?

A) dostaviti dok smo još uvek na zadъlžitelno sъglasuvane ili finalnom statusu,
B) čekati ovako kako je i samo pratiti statuse?


Ako Vam je Udostoverenie iz DABc-a izdato posle decembra 2014 godine onda nemate potrebe da nosite te originale s kojima dokazujete poreklo OSIM U SLUCAJEVIMA KADA VAM JE PREZIME NA IC A TO IC NISTE STEKLI PO MAJCI KOJA SE UDALA ZA LICE SRPSKE NACIONALNOSTI vec je IC dobijeno iz razloga sto je neko od predaka mislio da je bolje biti IC nego OV ili je neki maticar svojevoljno pisao kako je hteo i u slucajevima gde dokazujete poreklo preko rodjaka koji nije Vas direktan predak.


Hvala, posrednik2.

Ovo oko promene prezimena se pominjalo u fazi dokazivanja porekla, ali nisam video da se dosad pominjalo u vezi sa dilemom oko naknadnog dostavljanja originala.

Po gore navedenom ne bi trebalo da nosim originale - Udostoverenie iz 2015, direktan predak, prezime na EV, nosim čak i dedino ime - ali po iskustvima koja prikupljam sa foruma dopolnitelno se sada izbegava kombinacijom direktan predak (mama/baba/prababa itd.) + original dokumenta predata u DABČ ili MP (ne samo potvrda iz mesne zajednice/opštine da je neko lice pripadnik bugarske nacionalne manjine, već i stari rođački dokument koji dokazuje bugarsko poreklo).

P.S. Nadam se da ne smeta što ti nisam persirao, obično se persiranje ne koristi u forumskoj komunikaciji.
 
Odgovor na temu

Kreuz

Član broj: 331687
Poruke: 101



+10 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.07.2017. u 13:50 - pre 82 meseci
Neko od Makedonaca je u utorak 18/07/2017 javio da je izašao na finalni status sa prepiskom 6***/2016 - orijentacija za ljude koji su još uvek na finalnom sa prepiskama u rangu 6-7000.
 
Odgovor na temu

AcaBgd123

Član broj: 335505
Poruke: 158



+12 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.07.2017. u 14:05 - pre 82 meseci
Citat:
Kreuz: Neko od Makedonaca je u utorak 18/07/2017 javio da je izašao na finalni status sa prepiskom 6***/2016 - orijentacija za ljude koji su još uvek na finalnom sa prepiskama u rangu 6-7000.


Mi kao familija imamo tri broja sa statusima koji se ne pomeraju, sva tri su iz beogradske ambasade:

N:67xx/2016/30.08.2016 g. Prepiskata se namira v procedura po zadъlžitelno sъglasuvane.
N:67xx/2016/31.08.2016 g. Prepiskata se namira v procedura po zadъlžitelno sъglasuvane.
N:83xx/2016/07.10.2016 g. Prepiskata se namira v procedura po zadъlžitelno sъglasuvane.
 
Odgovor na temu

Kreuz

Član broj: 331687
Poruke: 101



+10 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.07.2017. u 14:21 - pre 82 meseci
OK, uklapa se.
Nadam se da su načeli prepiske N:6000+.
 
Odgovor na temu

shommy_kg
Srbija, Kragujevac

Član broj: 330253
Poruke: 175
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.07.2017. u 15:17 - pre 82 meseci
Evo da svima definitivno razresim sve sumnje - MORATE DA U MINISTARSTVO PREDATE ILI STARI ORGINALNI DOKUMENT NA KOME STOJI DA VAM JE PREDAK BUGARIN ILI UVERENJE DA VAM JE PREDAK PRIPADNIK BUGARSKE NACIONALNOSTI U REBUBLICI SRBIJI. Dakle, jedno od ta dva. To mi je sada potvrdio prevodilac iz Beograda - Novica Ivanov. Bez toga - racunajte da idete na dopunu.
 
Odgovor na temu

MilanBGR
Beograd

Član broj: 335187
Poruke: 14
*.adsl-3.sezampro.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.07.2017. u 15:39 - pre 82 meseci
Da li neko zna sta se radi u situaciji da ste originale predali u DABC-u? Da li postoji nacin da DABC to vrati radi predaje u Ministarstvu?

@shommy_kg vidim da si i ti predao originale, koji je tvoj plan sada?
 
Odgovor na temu

shommy_kg
Srbija, Kragujevac

Član broj: 330253
Poruke: 175
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.07.2017. u 15:42 - pre 82 meseci
Moj plan je da odnesem u ministarstvo molbu da prihvate dodatna dokumenta i orginal majcin izvod iz 1964 gde pise da je bugarske narodnosti
Da bude jasno, ja sam na finalnom i dodatna dokumenta nosim na svoju inicijativu da bih izbegao dopunu.
 
Odgovor na temu

draga33

Član broj: 336886
Poruke: 111
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.07.2017. u 16:03 - pre 82 meseci
Ljudi dali neko ima neki beoj telefona coveka da moze da zavrsi za pasos. Bio bi zasvalan.
 
Odgovor na temu

draga33

Član broj: 336886
Poruke: 111
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.07.2017. u 16:11 - pre 82 meseci
Ljudi dali neko ima neki beoj telefona coveka da moze da zavrsi za pasos. Bio bi zasvalan.
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.07.2017. u 16:48 - pre 82 meseci
Citat:
shommy_kg:
Evo da svima definitivno razresim sve sumnje - MORATE DA U MINISTARSTVO PREDATE ILI STARI ORGINALNI DOKUMENT NA KOME STOJI DA VAM JE PREDAK BUGARIN ILI UVERENJE DA VAM JE PREDAK PRIPADNIK BUGARSKE NACIONALNOSTI U REBUBLICI SRBIJI. Dakle, jedno od ta dva. To mi je sada potvrdio prevodilac iz Beograda - Novica Ivanov. Bez toga - racunajte da idete na dopunu.



Novica je super lik, juce sam mu poslao dokumenta da mi prevede i kaze da su perfektna, trebalo bi da imam prodju. Isto to sto je tebi rekao, rekao je i meni. Kao sto vec rekoh na njegovu inicijativu ako stignem do intervjua, celo stablo cu da prilozim uz proishod ponovo originale. Za svaki slucaj.
 
Odgovor na temu

shommy_kg
Srbija, Kragujevac

Član broj: 330253
Poruke: 175
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.07.2017. u 16:54 - pre 82 meseci
Sada da. Ja kad sam prevodio dokumenta u septembru 2016-te ja sam hteo da predam orginale za MP i po njegovom savetu to tada nisam uradio. Jbg, tada ke bilo tako i on me covek tako savetovao. E sad sto su oni promenili nacin rada, to je druga stvar.

P.S. Treba ti samo 1 dokument. Bilo da je to obrazac br 9 iz Opstine koji kaze da je tvoj predak pripadnik bugarske nacionalnosti u republici srbiji bilo da je u pitanju stari dokument na kome za predka stoji narodnost bugarska. Sve drugo ti ne treba i suvisno je. Ovo ti je 100% dovoljno za dobijanje ukaza bez dopune.
 
Odgovor na temu

bubi34
trgovac
privatna
Beograd

Član broj: 335697
Poruke: 250
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.07.2017. u 17:21 - pre 82 meseci
Znaci definitivno treba predati original kako god..e sad posrednik 2 je napisao da od 2014 ne trebaju originali ... kome sta verovati sada
 
Odgovor na temu

bubi34
trgovac
privatna
Beograd

Član broj: 335697
Poruke: 250
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.07.2017. u 17:26 - pre 82 meseci
Novica je i meni radio prevod.
Malo pre smo se culi i rekao mi za taj m9 obrazac iz opstine ... mada ako moram to da vadim i saljem iz Bosilegradu isto tako mogu izvod rodjenih da posaljem po kom sam i dobila proizhod. Jel je kod mene ... bas se zamrsilo ovo sve ...
 
Odgovor na temu

shommy_kg
Srbija, Kragujevac

Član broj: 330253
Poruke: 175
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.07.2017. u 17:29 - pre 82 meseci
Jedino sto u ovom slucaju nije ok od strane bugarskih drzavnih organa jeste sto se to izricito ne trazi - dostavljanje orginalnog dokumenta. Tu ulogu ustvari treba da igra proizhod, ali obzirom na (ne)saradnju na relaciji dabc-mp on ostaje samo papir bez ikakve pravne snage. Njegova uloga dodje kao samo kao uslov za ulazak u proceduru, dok vam + ishod obezbedjuje 1 od 2 dokumenta koja su navedena u mojim (a i tudjum) ranijim postovima.
 
Odgovor na temu

shommy_kg
Srbija, Kragujevac

Član broj: 330253
Poruke: 175
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.07.2017. u 17:39 - pre 82 meseci
Bubi, nema potrebe za obrascem m9 ako imas izvod. Molba na bugarskom za prihvatanje dodatnih dokumenata gde navodis licne podatke + broj predmeta, taj orginalni izvod preveden i overen u ambasadi, kopija pasosa, kopija onog papira sa pin-om i brojem predmeta. To sve odmeses u Ambasadu ili posaljes postom ili MOJ SAVET odneses direktno u MP u Sofiju
 
Odgovor na temu

shommy_kg
Srbija, Kragujevac

Član broj: 330253
Poruke: 175
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.07.2017. u 17:44 - pre 82 meseci
U sustini sve je veoma jednostavno. Za dokazivanje porekla u dabc (po novom) treba stari dokument. Na osnovu toga dobijete proizhod. Onda na red ide MP. Tu predajete sve sta se trazi + STARI ORGINALNI DOKUMENT ILI M9 OBRAZAC - dokaz o bugarskom poreklu predka odnosno dokaz da je vas predak pripadnik bugarske nacionalnosti u rep. srb.

I jeste jednostavno...samo je problem sto 2016 to meni niko nije rekao. I ja sam mogao da cutim i ovde bi se i dalje vodila polemika - treba / ne treba. A sada je jasno da TREBA.
 
Odgovor na temu

bubi34
trgovac
privatna
Beograd

Član broj: 335697
Poruke: 250
77.243.19.*



+8 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.07.2017. u 17:48 - pre 82 meseci
Ma i ja msm da mi je lakse da direktno odem i odnesem original izvod nego da vadim to pa da cekam da mi posalju sve jovo nanovo... ili da posaljem po coveku koji mi je sve zavrsavao odavde.. barem da budem sigurna da je dostavljeno. Ionako sam na statusu koji ce stajati par meseci sigurno... e sada jel u avgustu kolektivno idu na odmor :)
 
Odgovor na temu

shommy_kg
Srbija, Kragujevac

Član broj: 330253
Poruke: 175
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.07.2017. u 17:56 - pre 82 meseci
Vidi, def ne postoji mogucnost da se ministarstvo zakljuca i svi odu :). Radice se sigurno ali def sa 10-20% kapaciteta.
 
Odgovor na temu

AcaBgd123

Član broj: 335505
Poruke: 158



+12 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.07.2017. u 18:00 - pre 82 meseci
Citat:
shommy_kg:
Jedino sto u ovom slucaju nije ok od strane bugarskih drzavnih organa jeste sto se to izricito ne trazi - dostavljanje orginalnog dokumenta. Tu ulogu ustvari treba da igra proizhod, ali obzirom na (ne)saradnju na relaciji dabc-mp on ostaje samo papir bez ikakve pravne snage. Njegova uloga dodje kao samo kao uslov za ulazak u proceduru, dok vam + ishod obezbedjuje 1 od 2 dokumenta koja su navedena u mojim (a i tudjum) ranijim postovima.


Ovde moram da malo polemišem jer Udostoverenje iz DABČ nije papir bez ikakve pravne snage. Samo na osnovu tog Udostoverenja, a bez intervjua naravno, možete izvaditi petogodišnji bugarski boravak (plastična kartica a koja nije nikakva viza) i sa tim petogodišnjim boravkom možete živeti i raditi u Bugarskoj momentalno. Tamo su veće plate nego u Srbiji i posla ima. A sve ovo opet sam ponovio onome kome treba da nekako preživi te 2-3 godine od Udostoverenja do dana Intervjua pa sve do Ukaza i pasoša. Srećno svima!
 
Odgovor na temu

salev85
nedodjija

Član broj: 329115
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.07.2017. u 22:47 - pre 82 meseci
Svakim danom tema postaje sve zanimljivija. Lepo je sto su dali mogucnost za uzimanje dvojnog drzavljanstva ali procedura je toliko netransparentna i stalno se menja da nemam reci. Mi smo izvadili dokument iz Bosilegrada u kome se navodi da su pradeda, prababa i deda bugarske nacionalnosti. Stvarno je poreklo i nista ne muvamo. Povezali izvodima dede i oca (dedi je prazno polje za nacionalnost a ocu pise srpsko) i na osnovu toga dobili proishod. Naravno DABC je uzeo sve originale i vratio kopije svega. Intervju je zakazan za pocetak 2018. Sad znaci moramo ponovo sve da vadimo i prevodimo i plus da izvadimo taj m9 obrazac za pradedu i dedu? Nadam se da sam lepo razumeo. Da li ta dokumentacija moze da se preda na intervjuu ili mora ranije? Moze li neko da postavi primer tog m9 obrasca koji je bitan? Nebi bilo lose da neko postavi primer proishoda na kome se vide stavke na osnovu cuga je dobijen? Da li neko zna kakva nas promena zakona ocekuje pri kraju godine? Iskreno, mi cemo to da vadimo septembra-oktobra ponovo sve posto nam se ne ceka godinu- dve vise.
PS: Serb ch- cestitam :), naravno, cestitke i svim ostalim clanovima na ukazu. Tako cemo i mi za par godina ako ne ukinu:) :) :)

[Ovu poruku je menjao salev85 dana 21.07.2017. u 23:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3485666 | Odgovora: 15713 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.