Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3481637 | Odgovora: 15706 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

2017daca

Član broj: 336676
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.07.2017. u 22:00 - pre 82 meseci
Da li moze neko samo da mi objasni da li tog dana kada ja odem da podignem ukaz, mogu odmah da predam za maticni broj ili tek za deset dana. Ja sam mislila da mogu odmah, ali mi je posrednica rekla za deset dana.

Sto se tice adrese prijavljivanja, da li je neko cuo da ako se prijavi na sluzbenoj adresi treba za ili na (nisam sigurna) 6 meseci da se javi u policiju. Ako je to istina, onda cu se definitvno prijaviti na nekoj privatnoj adresi.

Hvala!!!!
 
Odgovor na temu

posrednik2

Član broj: 336472
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.07.2017. u 22:16 - pre 82 meseci
Ako ste na sluzbenoj moze isti dan da se preda za EGN i adresnu registraciju a ako ste na privatnoj adresi onda mora da se ceka ko sto je rekla koleginica.
Ovo drugo nisam razumeo,kakvih sest meseci? Procedura je opisana u mojim ranijim postovima pa pogledajte...
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.07.2017. u 22:26 - pre 82 meseci
Zasto bi se javljali na 6 meseci? Oni znaju da cim si se prijavila na sluzbenoj adresi, da nemas tamo boraviste, prijavite se na sluzbenoj manja je zafrkancija, ovako treba i da vodite vlasnika nekretnine da vas prijavi, plus jos jedan odlazak vise za Sofiju.
 
Odgovor na temu

2017daca

Član broj: 336676
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.07.2017. u 22:38 - pre 82 meseci
Bas to sam i ja mislila, ali mi je ona danas to rekla da sam ostala poptuno zbunjena i zatecena, pa rekoh cekaj da pitam na forumu. :)
 
Odgovor na temu

2017daca

Član broj: 336676
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.07.2017. u 23:05 - pre 82 meseci
Citat:
posrednik2:
Ako ste na sluzbenoj moze isti dan da se preda za EGN i adresnu registraciju a ako ste na privatnoj adresi onda mora da se ceka ko sto je rekla koleginica.
Ovo drugo nisam razumeo,kakvih sest meseci? Procedura je opisana u mojim ranijim postovima pa pogledajte...


Pratim, citam, vec duze vreme, sad sam se opet prisetila :) Ja sam bas zbog tog skracenog postupka oko adrese htela na Lege 6, ali mi je ona danas rekla za tu foru da tacno za 6 meseci moram da idem onda da se javim negde i sad ne znam uopste sta da mislim o tome. Ja imam ko da me prijavi na privatnoj adresi, ali ne bih da dolazim jos jednom ako to nije potrebno.

Imam jos jedno pitanjce, originalni dokument na osnovu koga sam dobila drzavljanstvo je sada kod posrednice ili u ministarstvu. Da li znas? Da li su ga oni iz DABCa vratili njoj ili je sa ostalim dokumentima prosledjen dalje.
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo13.07.2017. u 00:16 - pre 82 meseci
2017daca bolje ti je da se prijaviš na tvoju adresu ako imaš nego na službenu,bolje je da imaš mesto prebivališta
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo13.07.2017. u 10:30 - pre 82 meseci
Odradio sam intervju u konzulatu danas. Sutra salje sluzbenu postu za Sofiju, nije slao od februara. Sad dal cu i ja da upadnem il cu da cekam sledecu turu videcemo.

Inace covek je bio fin, pricao sam na bugarskom, moze i na srpskom, ali na kraju upisuje ocenu za vladanje Bugarskim jezikom.

Od pitanja, prvo da se predstavis, cime se bavis, dal imas rod u Bugarskoj, ako imas da navedes imena, koliko cesto ides u Bugarsku, koja si narodnost, zasto trazis bug. drzavlj., sta ce se promeni kod tebe ako ga dobijes, kako planiras da doprineses bugarskoj drzavi, koja su tvoja prava i obaveze kao bug. gradjanina, da li prvi put trazis drzavljanstvo, drzavvno uredjenje, susedne zemlje, po cemu je bugarska poznata u svetu, narodni heroji, pisci, ulaz u EU i NATO datumi, praznici nacionalni, da li imas nekretnine u Bugarskoj, da navedes nesto iz bug. istorije(I, II i III bubgarska drzava), taj deo naucite dobro, jer je covek istoricar po struci i voli da se zaprica na tu temu, da li si osudjivan, da li su svi podaci tacni i nista nisi sakrio. Ponesite sitne pare jer nemaju sitno, i ne primaju ako nemas tacno para 66 evra. Sve je trajalo nekih 40 minuta.
 
Odgovor na temu

jovanaaa90

Član broj: 333425
Poruke: 65
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo13.07.2017. u 12:37 - pre 82 meseci
Skoro identicna pitanja smo imali. Prebrodio si i to :) Sada nam ostaje samo da cekamo...
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo13.07.2017. u 15:59 - pre 82 meseci
Citat:
izvrnuta torta:
Odradio sam intervju u konzulatu danas. Sutra salje sluzbenu postu za Sofiju, nije slao od februara. Sad dal cu i ja da upadnem il cu da cekam sledecu turu videcemo.

Inace covek je bio fin, pricao sam na bugarskom, moze i na srpskom, ali na kraju upisuje ocenu za vladanje Bugarskim jezikom.

Od pitanja, prvo da se predstavis, cime se bavis, dal imas rod u Bugarskoj, ako imas da navedes imena, koliko cesto ides u Bugarsku, koja si narodnost, zasto trazis bug. drzavlj., sta ce se promeni kod tebe ako ga dobijes, kako planiras da doprineses bugarskoj drzavi, koja su tvoja prava i obaveze kao bug. gradjanina, da li prvi put trazis drzavljanstvo, drzavvno uredjenje, susedne zemlje, po cemu je bugarska poznata u svetu, narodni heroji, pisci, ulaz u EU i NATO datumi, praznici nacionalni, da li imas nekretnine u Bugarskoj, da navedes nesto iz bug. istorije(I, II i III bubgarska drzava), taj deo naucite dobro, jer je covek istoricar po struci i voli da se zaprica na tu temu, da li si osudjivan, da li su svi podaci tacni i nista nisi sakrio. Ponesite sitne pare jer nemaju sitno, i ne primaju ako nemas tacno para 66 evra. Sve je trajalo nekih 40 minuta.



Neka je sa srecom i da dobijes ukaz sto pre. Hvala na informaciji. 😉
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.07.2017. u 08:12 - pre 82 meseci
Hvala, zaboravio sam jos nesto, u vezi molbe sto smo pricali sa Skiperom77, ja sam poneo 2 molbe i na jednoj sam napisao da primim ukaz u ministarstvu pravde, a na drugom u Konzulatu u Nisu, i pitao sam konzula da nisam znao kako to da popunim pa sam poneo dve molbe, i on mi je rekao da mora da pise u Konzulatu. Ja sam insistirao da uzme ovu gde pise MP ali on je rekao da ne moze tako. Takodje, kada se predaje u konzularnim odeljenjima mora da ide i original dokumenat sa kojim ste dobili proishod ili notarno overena kopija, a original na uvid, to je novo uputstvo koje su dobili skoro. Ako kasnije zelite da podignete original, kad se zavrsi postupak pisete molbu MP i oni vam vrate original pa napravite kopiju koju overite kod notara i ona ostaje u arhivi.
 
Odgovor na temu

nikolasubotica

Član broj: 293801
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.07.2017. u 10:28 - pre 82 meseci
Tek su do 19.11 stigli sa izdavanjem proizhoda, pa ja mogu tek sledeće godine da se nadam da ću podići proizhod ako nastave sa ovim tempom.
 
Odgovor na temu

migrant.ch
Krusevac

Član broj: 337002
Poruke: 11
77.243.16.*



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.07.2017. u 10:38 - pre 82 meseci
@nikolasubotica kog datuma si ti predao zahtev? Ja sam predao 29.12.2016. posrednik me je skoro zvao i rekao da ocekujemo uskoro, mada kako vidim ovim tempom ce do tog datuma da stignu tek za 2-3 meseca
 
Odgovor na temu

nikolasubotica

Član broj: 293801
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.07.2017. u 10:41 - pre 82 meseci
Ja sam mesec dana posle tebe. Meni iskreno ne deluje sa da će biti uskoro ako bude i dalje išlo ovim tempom, Po nekoj računici za 6 meseci. Nadam se da će biti i ranije.
 
Odgovor na temu

mikim71

Član broj: 332362
Poruke: 52



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.07.2017. u 12:36 - pre 82 meseci
Citat:
shommy_kg:
Citat:
mikim71:
@ vojkanche "Prepiskata se namira v sъstoяnie,za koeto ne se predostavя informaciя" ...To znači da je na predmet stavljen Ad Akta tj. da je predmet završen :-) To je u stvari poslednji zvanični status u prepisci. ;-)

@ Kreuz Da li si predao originalna dokumenta u MP, bilo je reči o tome... Na Kajgani makedonci baš vode oštre debate u vezi sa tim...

@ shommy_kg Ti si išao preko ambasade koliko sam video, na intervju si bio krajem novembra 2016. pa me interesuje kada ti je "Obrazuvana prepiska ", tj. da li je to bilo u prvih 10 dana januara 2017.?

Što se tiče rada službi, bar u MP, izgleda da se radi preko celog leta, ali sigurno ne punim intenzitetom...pogledao sam malo postove na našem forumu i Kajgani, za period od jula i avgusta 2016 godine, i video da su se ljudima smenjivali svi statusi, osim potpisa Viceprezidenta...ali opet kažem, tako je bilo prošle godine, a za ovu cemo videti...



da, da, bas tako. Bila su mi dva statusa. Onaj gde cekas da te zavedu (oko 7 dana je stajao) i do pre par dana stajao drugi po redu status. I ja bzv proverim - kad izasao finalni - ja u cudu ali naravno SRECAN :D



Drago mi je zbog toga :-) Sve navodi na to da se postupak ubrzao za one koji su išli preko ambasade-konzulata, i imali intervju novembra i decembra 2016 godine, a prepiska formirana pod 2017. godinom, ali ne za sve...takođe,tu ulaze neki koji su imali intervju početkom 2017. godine...a sve u smislu da su već na finalnom statusu...ocito da je neko procesljao te prepiske...postoje neke osobe kojima su prepiske obrazovane krajem februara, pa i u martu 2017. godine, a da su vec neko vreme na finalnom statusu...
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.07.2017. u 12:53 - pre 82 meseci
Jedno se ubrzava, drugo se usporuje. Ko sad podnosi za proishod dobice ga ko zna kad ako nastave ovim tempom. Prosle godine cekalo se 3 meseca, sada se vec ceka 8 meseci, a dogodine bice preko 1 godine ako ovako nastave.
 
Odgovor na temu

mikim71

Član broj: 332362
Poruke: 52



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.07.2017. u 13:35 - pre 82 meseci
Citat:
Kreuz:
Citat:
mikim71:@ Kreuz Da li si predao originalna dokumenta u MP, bilo je reči o tome... Na Kajgani makedonci baš vode oštre debate u vezi sa tim..


U DABČ-u su mi uzeli samo legalizovane kopije, a originale vratili.
U MP nisu želeli da uzmu originale kada sam zakazivao intervju, gospođa na šalteru je rekla da nema potrebe, jer već piše na proishodu na osnovu čega je izdat.
U praksi znamo da to ništa ne mora da znači.

Sa prevodiocem sam uputio mailove na 2 adrese u MP: sa jedne je stigao generički odgovor da pratim promene preko stranice za proveru statusa, a sa druge da ne moram ništa da dopunjavam. Pitanja su se odnosila na potrebu za dostavljanjem originalnih dokumenata, jer je MP početkom maja izdao neko saopštenje da radi samo sa originalima i da ljudi ubuduće treba da ih dostavljaju. Naravno, nikakve informacije za ljude koji su već obavili intervju (a čije originale Ministarstvo pravosuđa ne poseduje) i kojima na proishodu piše na osnovu čega je izdat.

Vidiš i sam i ovde i na Kajgani da je to i dalje nerešiva dilema.
Nemoguće je uhvatiti neki obrazac po kome MP postupa u obradi predmeta, osim da je sada (već izvesno vreme) apsolutno neophodan stari dokument kojim se dokazuje bugarsko poreklo.
Sve ostalo (statusi, ponovno nošenje dokumenata, trajanje celog procesa itd.) je toliko promenljivo da je nemoguće uspostaviti neko pravilo.





Kod mene je bilo ovako:
- U DABČ su mi uzeli legalizovane kopije, originale mi vratili, posrednik je uzeo sve, osim originalnog dokumenta na osnovu kojeg sam tražio proizhod, to mi je vratio. Inače, ja sam za proizhod predao početkom decembra 2015. godine, i tada su već bila na snazi nova pravila, tj da se proizhod traži samo na osnovu konkretnog dokumenta, i da na udostvoreniju piše na osnovu čega je izdato.
-Kada sam u MP predavao dokumenta i zakazivao intervju, imao sam kod sebe originalni dokument, ali mi ga nisu potražili, a i meni se nije odvajalo od njega. U međuvremenu sam imao dosta vremena da razmislim o tome, i rešio da ga priložim kada budem išao na intervju. (bez obzira što na udostvoreniju piše na osnovu čega je izdato).
-Kada sam bio na intervjuu, i nakon završetka istog, ponudio sam originalni dokument, a službenica ga je oberučke prihvatila,i rekla mi je da je to pravi potez, kako ne bih imao eventualnih problema kasnije, sta god to značilo. Pitao sam je da li će mi na kraju vratiti originalni dokument, i dobio pozitivan odgovor.

Kako god, u potpunosti se slažem kada kažeš " Nemoguće je uhvatiti neki obrazac po kome MP postupa u obradi predmeta, osim da je sada (već izvesno vreme) apsolutno neophodan stari dokument kojim se dokazuje bugarsko poreklo.
Sve ostalo (statusi, ponovno nošenje dokumenata, trajanje celog procesa itd.) je toliko promenljivo da je nemoguće uspostaviti neko pravilo". Stvar je jako dinamčna, čak i u trenucima statičnosti, non-stop nešto novo, drugačije...
 
Odgovor na temu

Kreuz

Član broj: 331687
Poruke: 101



+10 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.07.2017. u 13:50 - pre 82 meseci
Dobro si postupio posle intervjua kada si ponudio originale, odličan potez.

Ja se još uvek nisam odlučio da odem i naknadno dodam originale u MP.

Pitanje za posrednik2: možda sam propustio, ali nisam video da si se ti negde izjasnio oko naknadnog dostavljanja originala kod kandidata čiji originali nisu u MP, a kojima na proishodu piše na onovu čega je izdat.
Kakav je tvoj stav o tome?

A) dostaviti dok smo još uvek na zadъlžitelno sъglasuvane ili finalnom statusu,
B) čekati ovako kako je i samo pratiti statuse?
 
Odgovor na temu

mikim71

Član broj: 332362
Poruke: 52



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.07.2017. u 13:59 - pre 82 meseci
@ Kreuz Da li si još na "zadъlžitelno..." ?
 
Odgovor na temu

Kreuz

Član broj: 331687
Poruke: 101



+10 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.07.2017. u 14:07 - pre 82 meseci
Jesam.
Intervju druga polovina septembra 2016, prepiska preko 7500.
 
Odgovor na temu

shommy_kg
Srbija, Kragujevac

Član broj: 330253
Poruke: 175
*.dynamic.sbb.rs.



+32 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.07.2017. u 14:26 - pre 82 meseci
Ja iskreno mislim da sam dokument pa i stepen srodstva sa predkom na osnovu koga se trazi drzavljanstvo igra ulogu u brzini procesa. To je samo moje misljenje, naravno. Mozda nije bilo tako do 2016 ali mislim da je to mozda presudna godina. Eto pominje se da cak da su neki iz marta 2017 na finalnoj. Moja predpostavka je - poostrena "pravila" ulaska u proceduru, "selekcija kandidata" na samom pocetku - pa je samim tim i proces ubrzan za one koji imaju validna dokumenta.
P.S. I da ispunim jedno obecanje - za sve "stare" forumase, veliki pozdrav od clana SERB.CH iz suncem okupanog Zurich-a :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3481637 | Odgovora: 15706 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.