Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3451983 | Odgovora: 15653 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.04.2017. u 11:31 - pre 84 meseci
da potpisuje potpredsednik,ali bitno je i to da Borisov počne da formira vladu da bi se potpisivanje nastavilo
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.04.2017. u 12:45 - pre 84 meseci
Jovana jel si preuzela proishod? Pitaj tamo do kog datuma su potpisani.
 
Odgovor na temu

ZACZ
student
ne zaposljen

Član broj: 336678
Poruke: 2
212.237.189.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.04.2017. u 17:03 - pre 84 meseci
Pozdrav svima, nov sam na forumu. E ovako, moj otac ima bugarsko državljanstvo već više od 15 godina. Ja sam predao još 2007.godine u Bugarskoj ambasadi u Beogradu dokumentaciju za bugarsko državljanstvo, u međuvremenu sam izgubio kod ili pin koji sam dobio u ambasadi, a kada sam zvao ambasadu, rekli su mi da je prošlo dosta vremena od predaje dokumentacije, da ne znaju da li sam dobio državljanstvo ili ne, i da sam verovatno odbije. Jedan prijatelj od mog oca, isto je bio predao dokumentaciju pre izvesnog vremena i to je tako ostalo, medjutim kada je pre nekog vremena, hteo opet da uđe u postupak, i kada je otišao da preda opet dokumentaciju, oni su mu rekli da nema potrebe i da je već dobio njihovo državljanstvo. Interesuje me, da li postoji mogućnost da saznam dokle je stiglo sa tim postupkom, da li sam odbijen ili ne, i da li moram da krenem proceduru od početka ako su me odbili? Da li je neko imao sličan problem možda? I da može neko da mi kaže kako tačno da zakažem na DAPC, pošto sam već sve papire izvadio i preveo?
 
Odgovor na temu

Darac94
Turismus kaufmann

Član broj: 335522
Poruke: 41
88.128.80.*



+4 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.04.2017. u 17:43 - pre 84 meseci
Zdravo ljudi,bio sam nesto malo aktivan na ovom forumu,nije istina da nije nikom potpisan ukaz,kada sam bio u Sofiji,bilo je jos par ljudi iz Srbije tamo u Kneginje Marie Luize sa mnom,koji su isto dobili pasos,neki od 2013,neki od 2016 godine.Ja sam od 2013. potpisan mi je ukaz ako se ne varam negde u Februaru,a pasos sam uzeo pa ima mesec i po mozda i vise od danasnjeg dana.Za ove sto cekaju,Ne gubite nadu,dodje to kad tad na svoje! Znam i meni su isli na zivce ti sto su govorili kad-tad,mislio sam u sebi bas njih briga.Ali nije tako,samo strpljenje :). Pozdrav iz Nemacke
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.04.2017. u 17:51 - pre 84 meseci
koliko se čeka na potpisivanje ukaza
 
Odgovor na temu

jotev74
Nis

Član broj: 326369
Poruke: 151
*.exe-net.net.



+35 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.04.2017. u 18:53 - pre 84 meseci
Citat:
Interogatus:
Citat:
jotev74:
Vojkanche,
Ukaze potpisuje premijer a osim problema oko zloupotreba u Makedoniji,citav proces potpisivanja Ukaza je bio tehnicki nemoguc jer Bugarska do danas zvanicno nije ni imala premijera jer predsednik Rumen Radev nije mogao da da mandat za sastav nove vlade obzirom da niko nije imao vecinu u parlamentu.
Danas,nakon dogovora GERB-a sa desnicarskim partijama,napokon moze da se formira vlada i Radev je dao mandat Borisovu za to.
Bojko Borisov je covek koji treba da ti potpise Ukaz koji vec dugo cekas


Ukaze potpisuje potpredsednik Republike Bugarske (bar tako piše u vašim statusima na tim sajtovima) a ne predsednik vlade tj.premijer. Viceprezident na Republika Bulgarija je Ilijana Jotova i ona je po Ustavu Bugarske ovlašćena da daje i vraća bugarsko državljanstvo, da daje azil i da daje otpust iz bugarskog državljanstva. I sve to po ovlašćenju predsednika Bugarske. Molim vas... morao sam da se umešam, redovno čitam ovaj forum ali se ne uključujem ali sad sam morao.

Postovani Interogatus,
Hvala Vam na javljanju i pokusaju da osporite ono sto sam napisao.
Vi ,kako rekoste vec dugo pratite ovaj forum ali se ne ukljucujete. Medjutim,sada ste morali da reagujete jer naprosto nisam u pravu. Obozavam ovaj narod i divim se istom pre svega zbog potrebe za konfliktom i "ispravljanja krive Drine". Iz istog razloga je u Srbiji sve popularnije zanimanje ,takozvano BOT-ovanje.
Epa, da bi izbegli dalje polemike oko onoga sto sam napisao a nije tacno ,dugujem nekoliko obrazlozenja.
Prvo,ako redovno pratite ovaj forum(kao sto rekoste),morali ste da vidite i moj post od pre nekoliko dana (17.04.2017. u 13:25 ,str.169.)
. Za slucaj da niste evo dela iz pomenutog:
"Samo da podelim informaciju koju sam dobio od posrednika koji zivi i radi u Bugarskoj a u vezi sa potpisivanjem Ukaza.
Ilijana Jotova- viceprezident Bugarske je oformila poseban savet za proveru svih kandidata koji su predali zahteve za bugarsko drzavljanstvo.
To je ogroman i veoma obiman posao jer se provereva sve od DACB-a pa do dokumenata koji su stigli na potpis u njenom Uredu.
Na taj korak se odlucila nakon afere u Makedoniji oko izdavanja uverenja o poreklu i izdavanje Ukaza za makedonce je totalno obustavljeno do daljeg."
Znaci,nije da bas ne znam ko deli Ukaze i koja su mu ovlascenja.
Vest o davanju mandata Bojku Borisovu je itekako znacajna jer je on taj koji mora da imenuje ministre u Vladi a izmedju ostalog i da potvrdi mandat postojecem ili postavi novog ministra pravde. I eto nas kod cinjenice da se upravo u tom ministarstvu vode postupci i donose odluke o dodeli drzavljanstava.
Izvinjavam se ukoliko je do zabune doslo zbog moje opaske da ce Bojko Borisov da potpise Ukaz Vojkanchetu ,kome sam se btw. i obratio u postu ali bilo je namerno .
Vojkanche i ja smo prijatelji i poznajemo se licno a iza tog dela posta postoji i mali smile-i ( ) a takva je i bila namera zbog njegove konstantne nestrpljivosti oko potpisa Ukaza.
I da rezimiramo...
Ja sam drzavljanstvo dobio i ne posecujem ovaj forum da bi pratio statuse a jos manje da bi pametovao na njemu vec sa istinskom zeljom da pomognem i drugima da dodju do njega.
Sa mnogima sam u licnom kontaktu a nekima sam osim pomoci oko papira pomogao i oko nalazenja posla u inostranstvu i sve forumase smatram jednom malom porodicom koja je i meni mnogo pomogla i od srca im se svima pojedinacno zahvaljujem. Hvala rodjaci
Namera mi je da i dalje pomazem a ne da iz prikrajka posmatram i cekam neciju "gresku" .
Izvinjavam se administratorima i moderatorima,ali i ostalim clanovima foruma na opsirnom izlaganju.
Sve najbolje familijo !!!
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
*.adsl.eunet.rs.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.04.2017. u 19:11 - pre 84 meseci
jotev74 nema šta da se izvinjavaš i obrazlažeš,svi smo ovde sa namerom da pomognemo jedni drug:ma i verujem da nema ovde negativnih komentara makar i zvučali tako,lepo si reko mi ovde smo familija,a to što si napisao u prethodnom postu za Borisova da potpisuje ukaz naravno da nismo pomislili da direkrno on potpisuje,nego možda malo manje se razume pa drugačije odreaguje,ali posle ovog tvog objašnjenja im je valjda malo jasnije.
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.dyn.telefonica.de.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.04.2017. u 19:44 - pre 84 meseci
Da li neko zna kako sada idu statusi kada se preda za proizhod ? Znaci ne nakon intervju,nego nakon predavanja za proizhod na ovom sajtu : http://www.aba.government.bg/?legal=7
Trenutni status je : Obrabotva se.
Ako neko zna kako tu idu statusi neka napise. Hvala
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta




Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.04.2017. u 20:46 - pre 84 meseci
Sledeci status je odobreno zajavlenije ili odbijeno, i to je to nema više statusa.
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.dyn.telefonica.de.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.04.2017. u 21:35 - pre 84 meseci
Hvala.. jel se zna koliko se trenutno ceka na tu promenu ?
 
Odgovor na temu

Interogatus
administrativni radnik
Knjigovodstvena agencija
Varvarin

Član broj: 335467
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.04.2017. u 21:41 - pre 84 meseci
Pratim forum a ne bavim se višestrukom analizom pojedinačnih komentare ljudi koji ovde pišu, pogotovu ne komparativnom analizom. Jednostavno, reagovao sam na nešto sto sam smatrao da može da dovede u zabunu ljude koji ovo čitaju, bez bilo kakve namere da omalovažavam iste ili da uzdižem sebe. Naročito mi nije bila želja da bilo ko to pokuša da koristi za ličnu promociju svog (ne)poznavanja političkog sistema Bugarske. Isto tako, nisam mogao da verujem da će jedna opaska (koja je bila na mestu) da izazove toliko veliko nezadovoljstvo. Sve ovo mi je pomoglo da bolje razumem ljude koji izbegavaju ovakve forume. Zahvaljujem na razumevanju i svima koji čekaju želim da potpredsednik Bugarske, Ilijana Jotova, što pre potpiše ukaze. Srećno.
In
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta




Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.04.2017. u 21:48 - pre 84 meseci
Ja sam čekao 3meseca i evo sad čekam već 2 meseca da ga gospodin predsedatel potpiše, mada se ne bi žalio i jotev da ga potpise, samo da se završi više :-)
Znači računaj 6 meseci od predavanja.
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.dyn.telefonica.de.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo29.04.2017. u 07:01 - pre 84 meseci
Ja mislim da vi cekate ukaz ili gresim ? Za prozhod valjda nema potpisa, to tek za ukaz.
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta




Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo29.04.2017. u 07:04 - pre 84 meseci
Ne bre brate, znam šta čekam. Za proishod se sad čeka oko 6 meseci.
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.dyn.telefonica.de.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo29.04.2017. u 09:50 - pre 84 meseci
Aha dobro izvinjavam se :D prvi put cujem da se i proizhod potpisuje zato sam bio u zabuni.. nadam se da ce uskoro da bude. Srecno i hvala jos jednom na informacijama.
 
Odgovor na temu

AcaBgd123

Član broj: 335505
Poruke: 158



+12 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo29.04.2017. u 11:40 - pre 84 meseci
Udostoverenje fizički-rukom potpisano.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

AcaBgd123

Član broj: 335505
Poruke: 158



+12 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo29.04.2017. u 11:50 - pre 84 meseci
Ukaz elektronski potpisan od strane Viceprezidenta.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo29.04.2017. u 13:39 - pre 84 meseci
acabgd kol:ko si posle finakne čekao na potpis?
 
Odgovor na temu

posrednik2

Član broj: 336472
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo29.04.2017. u 15:26 - pre 84 meseci
Citat:
ZACZ:
Pozdrav svima, nov sam na forumu. E ovako, moj otac ima bugarsko državljanstvo već više od 15 godina. Ja sam predao još 2007.godine u Bugarskoj ambasadi u Beogradu dokumentaciju za bugarsko državljanstvo, u međuvremenu sam izgubio kod ili pin koji sam dobio u ambasadi, a kada sam zvao ambasadu, rekli su mi da je prošlo dosta vremena od predaje dokumentacije, da ne znaju da li sam dobio državljanstvo ili ne, i da sam verovatno odbije. Jedan prijatelj od mog oca, isto je bio predao dokumentaciju pre izvesnog vremena i to je tako ostalo, medjutim kada je pre nekog vremena, hteo opet da uđe u postupak, i kada je otišao da preda opet dokumentaciju, oni su mu rekli da nema potrebe i da je već dobio njihovo državljanstvo. Interesuje me, da li postoji mogućnost da saznam dokle je stiglo sa tim postupkom, da li sam odbijen ili ne, i da li moram da krenem proceduru od početka ako su me odbili? Da li je neko imao sličan problem možda? I da može neko da mi kaže kako tačno da zakažem na DAPC, pošto sam već sve papire izvadio i preveo?


Javi se na [email protected] resicemo,pozz!
 
Odgovor na temu

donce

Član broj: 336585
Poruke: 4
87.116.175.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo29.04.2017. u 22:56 - pre 84 meseci
Zelim da pohvalim sve ljude koji pomazu savetima i razmenom informacija oko procedure dobijanja Bugarskog pasosa. Zaista mnogi su davali izuzetno iscrpne odgovore i to vise puta u okviru teme i siguran sam da su pomogli mnogima.
Elem, u obavezi sam da apelujem na sve korisnike da zvanicne dokumente ne prikazuju javno na forumu. Usled poplave migranata i raznih kriminalnih klanova koji saradjuju sa ljudima koji se bave krijumcarenjem izbeglica, na teritoriji Balkana pa i cele Evro-Azije postoji ogromna zloupotreba dokumenata u svrhu falsifikovanja papira. Svaki Evropski pasos ima cenu i budite jako oprezni gde prikazujete svoja dokumenta.
Ja sam nedavno imao situaciju gde je neko pokusao e-mail porukama ( pricom o 30 miliona dolara koje bi on meni poverio na cuvanje samo da mu izvucem porodicu iz SirijeSirije ) da me izmanipulise da mu posaljem sliku prvih nekoliko strana pasosa.
Slucaj sam uredno prijavio policiji i sada je to u proceduri, a najzanimljivije je to da su mi policajci rekli da su zatrpani ovakvim slucajevima. Zarad vase bezbednosti i izbegavanja neprijatnosti imajte u vidu da dokumenta nigde, ali bas nigde ne prikazujete. Nismo ni svesni koliko jedna fotka na fejsu moze da nam oteza zivot, jer falsifikovan dokumenat ukoliko se pojavi na trzistu moze biti upotrebljen cak i za pripadnike teroristickih celija i zato budite obazrivi.
Hvala.
Glupost je neunistiva!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3451983 | Odgovora: 15653 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.