Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3496132 | Odgovora: 15725 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Tratoc
Niš

Član broj: 333582
Poruke: 56
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo31.03.2017. u 22:26 - pre 86 meseci
Jedno obaveštenje za forumaše, danas smo u Sofiji otišli po EGN u opštini Sredec (Lege 6) i nakon toga po prethodnim postovima krenuli smo do policijske stanice u ulici Knyagina Mariya Luiza da predamo za pasoš. Napomena za one koji treba da odu tamo: U ovoj policijskoj stanici je moguća jedino expresna izrada za jedan dan, sve ostale opcije su 10 km dalje u policijskoj stanici Bulevar Šipčenski prohod 67b.
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.dyn.telefonica.de.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo31.03.2017. u 23:59 - pre 86 meseci
Da li neko zna kako se zove potvrda koja se dobija u opstini, da bi se dokazalo da je osoba sa dva razlicita prezimena jedna te ista osoba (ne izjava dva svedoka o istom fizickom licu,nego nekakva potvrda) ? Prave mi problem zbog majke, zato sto kod mene u izvodu ima devojacko prezime a u njenom izvodu ima prezime mog oca. U njenom izvodu lepo stoji u napomeni datum kada se vencala( godinu dana nakon mog rodjenja) i lepo pise za pismene da je uzela prezime mog oca, ali njima i dalje nije jasno zasto kod mene u izvodu stoji njeno devojacko prezime i traze mi tu potvrdu. Da li je neko imao isti problem i kako ga je resio ?

[Ovu poruku je menjao Zapro dana 01.04.2017. u 21:05 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Zapro dana 01.04.2017. u 21:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

AcaBgd123

Član broj: 335505
Poruke: 158



+12 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo03.04.2017. u 18:41 - pre 85 meseci
Citat:
Zapro: Da li neko zna kako se zove potvrda koja se dobija u opstini, da bi se dokazalo da je osoba sa dva razlicita prezimena jedna te ista osoba (ne izjava dva svedoka o istom fizickom licu,nego nekakva potvrda) ? Prave mi problem zbog majke, zato sto kod mene u izvodu ima devojacko prezime a u njenom izvodu ima prezime mog oca. U njenom izvodu lepo stoji u napomeni datum kada se vencala( godinu dana nakon mog rodjenja) i lepo pise za pismene da je uzela prezime mog oca, ali njima i dalje nije jasno zasto kod mene u izvodu stoji njeno devojacko prezime i traze mi tu potvrdu. Da li je neko imao isti problem i kako ga je resio ?

[Ovu poruku je menjao Zapro dana 01.04.2017. u 21:05 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Zapro dana 01.04.2017. u 21:50 GMT+1]


Meni su tu potvrdu izdali u mesnoj kancelariji. To je na običnom belom papiru otkucala gospođa u mesnoj kancelariji - matičarka nakon uvida u stare knjige i zavela i pečatirala. Ja sam tu potvrdu od nje tražio u tri originalna primerka zbog velike familije. U potvrdi je navedeno da je moj deda rođen pod jednim imenom i prezimenom a da je umro pod istim imenom ali drugim prezimenom i da je jedna te ista osoba. Nemoj da te buni, to nije onaj Obrazac 9 - sivkasto kremasti na kome se vrše prepisi iz starih matičnih knjiga kada tražiš kako su se predaci izjasnili o nacionalnosti/narodnosti.
 
Odgovor na temu

mwac

Član broj: 122414
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo03.04.2017. u 22:16 - pre 85 meseci
Da li moze neko da postavi fotografiju (sa zasenčeni podacia naravno) bugarskog drzavljanstva, sa sve pečatima i potpisima.

Jel to izgleda ovako nekako :

https://www.google.rs/imgres?i...o7AjgQMwgYKAAwAA..i&w=1400

ili mora da ima sliku kao sto je ovaj čika izradio :

https://www.novini.bg/uploads/...lgarsko-grajdanstvo-364125.jpg

I da li možda neko zna šta treba da piše na na sajtu ministarstva pavosudja kad se ukuca pin a u slučaju da je procedura dobijanja BG državljanstva zavrsena tj. da je državljansto izrađeno.

Šta treba da piše kad se unese pin, koji status ?

Hvala ti unapred

pozz

 
Odgovor na temu

mwac

Član broj: 122414
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo03.04.2017. u 23:35 - pre 85 meseci
Citat:
Davor Badrov :
Postoji i dobijanje Bugarskog drzavljanstva i pasosa na potpuno jedan drugaciji nacin.
U kontaku sam sa prijateljem iz djetinjstva koji poznaje covjeka koji moze da zavrsi
uredno i potpuno legalno drzavljanstvo bugarske bez intervjua i dokazivanja o porijeklu
i bez poznavanja bugarskog jezika i polaganja istog pred komisijom,cjena je dosta
realna i veoma povoljna s time da naglasim da vam niko ne uzima pare unaprijed
vi dajete sliku vasih podataka iz pasosa bez slike naravno da taj dio ne bi bio
zloupotrebljen i vrsi se provjera da li mozete u postupak ukoliko niste nigdje krivicno
gonjeni i kaznjavani pa poslije toga ide postupak koji traje deset dana gdje se nalazite
sa licem i na licu mjesta idete na sajt ministarstva pravosudja Bugarske na kom se
ukucavaju vasi podaci a lice koje vam je posrednik vec je pribaviilo svu potrebnu
dokumentaciju posjeduje i broj pin koji se ukucava na sajtu i izlazi vase ime sa naznakom
da ste tog i tog datuma podnijeli zahtjev za pridruzivanje i da je vasa molba usvojena
fakticki taj papir koji vam on pokaze uz sve pecate originalne iz pravosudja dokaz su
da imate validno uvjerenje i ukaz o tome da ste proglasom viceprecjednika postali
drzavljanin Bugarske. Nakon ove provjere vi placate pola iznosa i poslije nekoliko dana
dobijate poziv za dolazak po pasos u ambasadu Bugarske u Beogradu. Nakon uzimanja
originalnog i potpuno ispravnog pasosa postaje vlasnik dvojnog drzavljanstva i napomjena
je da ovaj pasos kao i uredan pasos Srbije uvijek morate nositi sa sobom zajedno.
Nakon toga se izvrsi placanje preostalog dijela po dogovoru i to je cijela stvar.
Da li je iko od vas ikada imao ovakvu priliku i da li moze da kaze nesto o ovome i molio
bi da kompetetni ostave svoj komentar na moj iskaz. hvala i veliki pozdrav svima.


Bojane sta bi sa ovim likom

Jes pukovnik ili pokojnik ?
 
Odgovor na temu

mwac

Član broj: 122414
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo04.04.2017. u 08:02 - pre 85 meseci
Moze li neko da okaci link ministarstva pravosudja Bugarske i postupak koraka do popunjavanja polja sa pinom ?
 
Odgovor na temu

mwac

Član broj: 122414
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo04.04.2017. u 08:44 - pre 85 meseci
Jel to ovaj link ?

http://publicbg.mjs.bg/BgInfo
 
Odgovor na temu

maki1005
Beograd

Član broj: 333662
Poruke: 56
212.200.247.*

Jabber: maki1005


+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo04.04.2017. u 09:37 - pre 85 meseci
Na tom sajtu pratis svoj status posle intervjua, kada budes dobio pin
 
Odgovor na temu

mwac

Član broj: 122414
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo04.04.2017. u 09:45 - pre 85 meseci
a onaj drugi broj njega kucam u gornje polje i nakraju da bude npr /17 ili 2017
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo04.04.2017. u 11:37 - pre 85 meseci
ja sam kucao ovako,u gornjem polju xxxx/2015,jer mi je predmet iz 2015
a u donjem polju xxxx16,pin i samo dodam 16 jer sam na intervju bio 2016.
posle mene je moj brat išo i kad su mu dali pin on nije morao da dodaje broj 16
 
Odgovor na temu

mwac

Član broj: 122414
Poruke: 26
212.200.247.*



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo04.04.2017. u 12:31 - pre 85 meseci
Postoji li mogućnost da ovi iz konzulata u niš daju informacije ako si npr. izgubio pin, dokle se stiglo sa statusom?
 
Odgovor na temu

posrednik2

Član broj: 336472
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo04.04.2017. u 19:10 - pre 85 meseci
Ako ste izgubili pin posaljite mejl ( [email protected]) sa molbom da Vam daju pin ministarstvu pravosudja zajedno sa fotokopijom pasosa i za par dana dobicete odgovor.Ako ne stize odgovor pisite mi na moj mail provericu potpuno besplatno i dobicete Vas pin.
Za sve koji hoce nesto da me pitaju nek pisu na mail posto ovde ne stizem da sve ispratim(pp nesto ne funkcionisu).
 
Odgovor na temu

posrednik2

Član broj: 336472
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo04.04.2017. u 19:13 - pre 85 meseci
Citat:
mwac:
Citat:
Davor Badrov :
Postoji i dobijanje Bugarskog drzavljanstva i pasosa na potpuno jedan drugaciji nacin.
U kontaku sam sa prijateljem iz djetinjstva koji poznaje covjeka koji moze da zavrsi
uredno i potpuno legalno drzavljanstvo bugarske bez intervjua i dokazivanja o porijeklu
i bez poznavanja bugarskog jezika i polaganja istog pred komisijom,cjena je dosta
realna i veoma povoljna s time da naglasim da vam niko ne uzima pare unaprijed
vi dajete sliku vasih podataka iz pasosa bez slike naravno da taj dio ne bi bio
zloupotrebljen i vrsi se provjera da li mozete u postupak ukoliko niste nigdje krivicno
gonjeni i kaznjavani pa poslije toga ide postupak koji traje deset dana gdje se nalazite
sa licem i na licu mjesta idete na sajt ministarstva pravosudja Bugarske na kom se
ukucavaju vasi podaci a lice koje vam je posrednik vec je pribaviilo svu potrebnu
dokumentaciju posjeduje i broj pin koji se ukucava na sajtu i izlazi vase ime sa naznakom
da ste tog i tog datuma podnijeli zahtjev za pridruzivanje i da je vasa molba usvojena
fakticki taj papir koji vam on pokaze uz sve pecate originalne iz pravosudja dokaz su
da imate validno uvjerenje i ukaz o tome da ste proglasom viceprecjednika postali
drzavljanin Bugarske. Nakon ove provjere vi placate pola iznosa i poslije nekoliko dana
dobijate poziv za dolazak po pasos u ambasadu Bugarske u Beogradu. Nakon uzimanja
originalnog i potpuno ispravnog pasosa postaje vlasnik dvojnog drzavljanstva i napomjena
je da ovaj pasos kao i uredan pasos Srbije uvijek morate nositi sa sobom zajedno.
Nakon toga se izvrsi placanje preostalog dijela po dogovoru i to je cijela stvar.
Da li je iko od vas ikada imao ovakvu priliku i da li moze da kaze nesto o ovome i molio
bi da kompetetni ostave svoj komentar na moj iskaz. hvala i veliki pozdrav svima.


Bojane sta bi sa ovim likom

Jes pukovnik ili pokojnik ?

NE NASEDAJTE OVO NE POSTOJI!(nemam nameru da se "derem"al ovo me stvarno nervira!)
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo04.04.2017. u 19:22 - pre 85 meseci
Posrednice reci do kog datuma su stigli sa potpisivanjem proishoda u DABC.
 
Odgovor na temu

Ivan.ch
Jos malo i stizem

Član broj: 335023
Poruke: 56
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo04.04.2017. u 19:23 - pre 85 meseci
Molim te, ako znas do kog datuma su stigli u DABC sa potpisima ?
 
Odgovor na temu

posrednik2

Član broj: 336472
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo04.04.2017. u 20:16 - pre 85 meseci
Kompletna procedura:
1.Postupak za dobijanje Udostoverenija za proizhod:
-zakazivanje u DABC
-priprema dokumenta sadrzi izvode rodjenih od samog podnosioca pa sve do predka po kome se dokazuje poreklo.U obzir dolaze bilo koji dokumenti na kojima negde pise Bugarin ili Bugarka.Svi dokumenti se prevode na bugarski i obavezno legalizuju.Ne prevode se vojne knjizice i naravno dokumenti pisani na bugarskom.
-na zakazani termin u DABC se pored gore navedenog nosi jos i fotokopija pasosa,Deklaracija o poreklu overena kod notara i odstampano Zajavlenie koje se dobija u povratnom mejlu prilikom zakazivanja.
-kako sada stvari idu posle sest meseci Udostoverenie moze da se podigne.Mozda neki dan pre al je najsigurnije ici posle sest meseca.To sto pise na sajtu da je izdato ne znaci i da je podpisano i da se nalazi na salteru za podizanje.
2.Postupak za predavanje Molbe za drzavljanstvo
pripremiti:
-Molbu(skinuti sa sajta Ministarstva pravosudja)
-izvod rodjenih(preveden i legalizovan)
-udostoverenie iz DABC
-fotokopiju pasosa
-jednu fotografiju formata ko za pasos
-lekarsko uverenje u kome obavezno treba da pise HIV-negativan i neuroloski nalaz uredan,psiho-fizicki zdrav.Naravno ovo ne mora doslovce al to mora biti sustina uz napomenu sposoban za dobijanje bugarskog drzavljansta
-deklaraciju(skinuti sa sajta Ministarstva pravosudja)
-potvrdu da niste osudjivani iz policije(preveden i legalizovan)
-uverenje iz suda da se ne vodi postupak (preveden i legalizovan)
-autobiografija pisana naravno na bugarskom
-dostaviti dokumenat o placenoj taksi.
Najbolje je preko sajta zakazati termin za predavanje Molbe za 16.00 casova na dan kad podizete Udostoverenie kako bi izbegli jedan odlazak u Sofiju i samim tim ustedeli.Molba se predaje na salteru broj tri i tada se dobija termin za intervju i broj predmeta i pin.Preporucujem dokumenat odmah slikati i umnoziti za slucaj da se izgubi.Trenutno se intervju zakazuje za jul 2018.
3.Na intervju je preporucljivo da bez obzira kako ste dobili Udostoverenie o poreklu ponesete dokumente koji dokazuju isto posto u nekim slucajevima oce da zatraze te dokumente.Posle intervjua sledi cekanje (u momentu izlaze drzavljanstva onih koji su podneli Molbe t.j. bili na intervjuu od januara do marta 2016.)
4.Kad izadje na sajtu da je Molba prihvacena i podpisana onda se otvori i mogucnost za zakazivanje termina za podizanje Ukaza o drzavljanstvu.
-Plati se taksa
-poneti dve slike ko za pasos
i podizete Ukaz.
5. Idete u opstinu da podnesete zahtev za EGN(jmbg po nasem).U nekim opstinama traze preveden i legalizovan izvod rodjenih,izvod iz knjige vencanih pa cak i prevod pasosa naravno bez legalizacije.Na sluzbenoj adresi je najlakse tamo se ne traze navedeni papiri.
-potrebno je popuniti tri formulara koja dobijete na salteru u opstini
-platite taksu za obradu papira u samoj opstini
-posle nekoliko dana dobijate Uverenje sa adresom i sa EGN
6.ako ste na sluzbenoj adresi(LEGE 6) mozete u bilo kojem policijskom odeljenju da podnesete zahtev za licnu kartu i pasos,najblize je Treto rajono odelenie.Ako zelite dokumente za jedan dan onda samo Maria Luiza.
U policiji Vam treba:
-fotokopija Ukaza
-original iz opstine o adresnoj registraciji
-izvod rodjenih naravno preveden i legalizovan.Trebate imati i fotokopiju istog koji ce oni na salteru uporediti sa originalom i original Vam vratiti
-fotokopiju pasosa strana gde je slika i strana gde se nalazi pecat od zadnjeg ulaska Bugarsku
-popunite Zajavlenie (dobija se na salteru)
-popunite deklaraciju (dobija se nasalteru)
-platite takse
-slikaju Vas za licnu kartu (samo slikaju ne treba otisak prsta)
-ako hocete i pasos onda dajete i otisak prsta .
Gotove dokumente podizete u zavisnosti od toga koju ste taksu platili u roku od jednod do mesec dana.
Nadam se da sam ovim pomogao nekima.Za sve sto nije jasno rado cu odgovoriti ako mi se obratite na mail([email protected]).
P.S.Izvinjavam se na pravopisnim i gramatickim greskama...ipak sam Bugarin!

[Ovu poruku je menjao posrednik2 dana 05.04.2017. u 00:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

posrednik2

Član broj: 336472
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo04.04.2017. u 20:21 - pre 85 meseci
30.marta su bila podpisana Udostoverenija licima koja su predala do 15 oktobra 2016.Provericu do kraja nedelje pa javljam...
 
Odgovor na temu

jotev74
Nis

Član broj: 326369
Poruke: 151
*.exe-net.net.



+35 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo04.04.2017. u 20:27 - pre 85 meseci
Bravo Posrednik2 !!!
Detaljnije i preciznije nije moglo !!
Svaka cast !!!
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo04.04.2017. u 20:27 - pre 85 meseci
Hvala na obavestenju, svaka cast za sve napisano, treba imati zivaca za to.

A ovo za vojnu knjizicu, kazes da se ne prevodi, ja sam moju morao da prevedem i overim kod notara, tako su mi rekli da mora.
 
Odgovor na temu

Ivan.ch
Jos malo i stizem

Član broj: 335023
Poruke: 56
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo04.04.2017. u 20:48 - pre 85 meseci
Citat:
posrednik2:
30.marta su bila podpisana Udostoverenija licima koja su predala do 15 oktobra 2016.Provericu do kraja nedelje pa javljam...

Svaka cast na detaljnom objasnjenju! Znaci nam svaki podatak.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3496132 | Odgovora: 15725 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.