Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3495889 | Odgovora: 15725 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Skipper77

Član broj: 331993
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.03.2017. u 17:06 - pre 86 meseci
Citat:
posrednik2:
Naravno da znam sve odgovore...Zašto toliko komplikujete sa pitanjima tipa dal može notar u Srbiji naravno da ne može.Drugo reko sam već stvar je u posredovanju,Vi bežite od troškova za prevod jednog papira a koji se prevodi za 25 leva zajedno sa legalizacijom.To je cena koju Vi nikad nećete ostvariti zato sam i reko da postoje skriveni troškovi u početnoj ceni,naprimer lekarsko uverenje je sastavljeno iz 4 stranice i posrednik uvek može da kaže da se prevod plaća po stranici a ne po dokumentu i ladno Vas zavrne za još tri stranice...
Uvek predajte originalne dokumenti,zaobiđite sve overene fotokopije al iskreno zaobiđite ih...
Ti pa sin-nije tačno može istovremeno naravno samo uz uslov da imate poreklo...
Cena od 300 do 500 do intervjua je odavno prevaziđena,tako se više ne radi... prava cena je od 1000 do 1500 u zavisnosti od toga koliko Vam je "komplikovano" poreklo.Pod ovim se podrazumeva da imate poreklo samo je put do dokazivanja istog težak.Kad sam rešio da ovde pišem nisam imao nameru da pominjem cene al brzo sam uvideo da je cena dobijanja državljanstva Bugarske jedan od glavnih faktora za sve zainterosovane,nema patriota...U 1500 uračunati su svi al bukvalno svi troškovi od samog početka pa sve do dobijanja dokumenata u ruke pa i sendvič i sok(pivo) za svaki odlazak u Bugarsku(prevoz od Dimitrovgrada do Sofije i nazad,prevodi,takse,notarske takse,zakazivanja itd), na Vama je samo da dostavljate dokumenta koja budu tražena( izvodi iz knjige rođenih,uverenja o poreklu,uverenja iz suda i policije,lekarska uverenja).
Nadam se da sam pomogao svima ako još nešto nije jasno pišite na PP...


Posrednice, meni licno ne smeta vase reklamiranje na ovom forumu sve dokle god iskreno pokusavate da pomognete svojim dosadasnjim posrednickim iskustvom kroz odgovore na ovom forumu. Ako vec znate sve odgovore, trebate nesebicno da ih pruzate. I vi, i svi ostali. Barem ja tako mislim. Uvek ce za vas biti klijenata, bez obzira na to koliko ovde na forumu pomognete nekom da sam dodje do cilja. Nista mi ne znaci da krijem neku informaciju za sebe, a koja bi koristila nekome. Znate, ja sam ovaj forum skapirao kao mesto gde cemo svi, u skladu sa nasim mogucnostima, da delimo informacije, a sve iz razloga sto sigurnijeg i efikasnijeg nacina dolaska do drzavljanstva, ali i drugih prava koje proizilaze samim dokazom o poreklu. I zelim da ohrabrim sve one koji zele da sami zavrse proceduru do licnih dokumenata, ovde je mnogo korisnih informacija napisano, ali i dalje imate mogucnost da pitate ono sto vas zanima. Jos ako znate bugarski jezik, i niste neka, izvinite na izrazu "vezana vreca" nema razloga da ne uspete. I ako se nesto promeni u njihovoj administraciji, to vrlo brzo i dodje do foruma. Slazem se da ko nema vremena i jednostavno smatra da je ova procedura preteska, a uz to ima novca (ili nema, ali ce se snaci) da plati nekom posredniku ovu uslugu. E, sada da li ce imati poverenje u posrednika da izgura celu pricu do kraja, to je veliko znak pitanja i nosi odredjeni rizik. Svi ste culi bar jedan negativan primer (ne)saradnje sa posrednikom, na stetu klijenta. Verujem da ima i klijenata koji bi hteli da im neko na lepe oci zavrsi posao. Uvek je bilo ovakvih i onakvih iskustava, to je rad sa ljudima.

Nisam te razumeo sta si hteo ovim da kazes:" Drugo reko sam već stvar je u posredovanju,Vi bežite od troškova za prevod jednog papira a koji se prevodi za 25 leva zajedno sa legalizacijom.To je cena koju Vi nikad nećete ostvariti zato sam i reko da postoje skriveni troškovi u početnoj ceni"?
Da pojasnim sta sam hteo da pitam u prethodnom postu. Ja imam za prevod i legalizaciju vise dokumenata, tako da mi je bitno da ako mogu nekako da smanjim troskove, s tim da ne ugrozim dobijanje drzavljanstva. Znam da u Srbiji to kosta 25 evra. Takodje, znam da mogu to da uradim u Sofiji i da napravim znatnu razliku u ceni nego da to uradim u Srbiji. Medjutim, ja sam pitao da li vec originalne prevedene i legalizovane dokumente preko kojih planiram da dobijem Udostoverenie iz DABCa, mogu pre predaje u DABCu da iskopiram i overim kod notara u Sofiji, i takve kasnije, kada bude gotovo Udostoverenie, predam u MP da se vidi na osnovu kojih dokumenata mi je izdato to Udostoverenie (bez obzira sto vec pise na njemu), da bi eventualno izbegao kasnije da mi traze ove papire, jer se ovo desavalo ranije. Istovremeno bi dao na uvid originalne stare srpske dokumente na uvid, koje vracaju kada se podize Ukaz. Ako u MP podrzavaju ovaj nacin overenih dokumenata, a uz to bude i znatno jeftinije, ne vidim razlog zasto da ne uradim tako. Ako smo se razumeli, dao si mi odgovor da izbegnem podnosenje ovakvih overenih kopija, pa samo da pitam da li je to iz razloga jer ne priznaju u MP ovakav nacin overe ili je nesto drugo u pitanju?

Napomenuo si varijabilnu cenu koja zavisi od toga koliko je nekom "komplikovano" poreklo i da li treba isto da se dokazuje. Molim te da mi objasnis sta si pod ovim konkretno mislio?

Hvala
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.03.2017. u 17:33 - pre 86 meseci
Evo ja cu ti reci nesto u vezi kopija. Ja i sestra smo isli preko caletove vojne knjizice, i naravno da smo je jednom preveli, znaci 20 evra za prevod i overu, ali smo morali da je iskopiramo i overimo i tu kopiju. A svaka overa se placa 15e, isto i za caletov izvod. Znaci jednom prevedes, pa iskopiras i overis. Tako da tu nema neke ustede, 15evra moras da das za overu. A naravno da neces 10 puta da prevodis isti dokumenat, nego iskopiras pa ako ti zatreba overis.
 
Odgovor na temu

jotev74
Nis

Član broj: 326369
Poruke: 151
*.exe-net.net.



+35 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.03.2017. u 17:54 - pre 86 meseci
Skipper77,
Ne trebaju ti kopije tih papira jer niko i ne proverava posle DABC-a ,na osnovu cega si dobio proizhod. Desavalo se ranije da su vracali na dopolnitelnu proverku i to uglavnom one do 2013-te godine jer je tada bilo mnogo muljaze. Sada dopolnitelnu traze jedino ako postoji neka greska (stamparska ili u prevodu) ili zature neki papir.
Nikakav bauk nije da se dodje do drzavljanstva ukoliko imate poreklo. Sva ostala obecanja su cista laz i neretko vam uvale fals papire ,koje btw. mogu i ja da obezbedim za 350-400 eura. Oni vam i nisu od neke koristi ,osim ako vas legitimise neki pozornik na ulici .
Sto se tice G-dina Posrednik2, apsolutno si u pravu Skipper77.
Ovo je forum na kome sam dobio mnostvo korisnih informacija i zahvalan sam svim clanovima jer su mi pomogli da dodjem do bugarskog pasosa.
Ako neko zeli da "vacari" one naivne i uzima im po 1000-1500 eura,nije mu mesto ovde vec moze lepo da da oglas na koji ce mu se sigurno javiti na desetine ocajnika u pokusaju da zbrisu iz ove zemlje.
Mene je "put" do pasosa kostao oko 500 eura sa svim troskovima i kao sto rekoh,sa malo truda ,svako je sposoban da to sam uradi .
Posrednici i dalje uzimaju po 350 eura za svoje usluge a za 1500 eura ,mogu i na porodicno letovanje i da mi ostane za pasos.
E sad,svako ima pravo izbora....
 
Odgovor na temu

jotev74
Nis

Član broj: 326369
Poruke: 151
*.exe-net.net.



+35 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.03.2017. u 17:55 - pre 86 meseci
Citat:
izvrnuta torta:
Evo ja cu ti reci nesto u vezi kopija. Ja i sestra smo isli preko caletove vojne knjizice, i naravno da smo je jednom preveli, znaci 20 evra za prevod i overu, ali smo morali da je iskopiramo i overimo i tu kopiju. A svaka overa se placa 15e, isto i za caletov izvod. Znaci jednom prevedes, pa iskopiras i overis. Tako da tu nema neke ustede, 15evra moras da das za overu. A naravno da neces 10 puta da prevodis isti dokumenat, nego iskopiras pa ako ti zatreba overis.

Apsolutno tacno !!!
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.03.2017. u 18:27 - pre 86 meseci
ja sam na finalnu skoro dva ipo meseca,ne znam dali postoji neki rok za sledeći status,nešto ne vidim da je neko skoro prošao taj status?
 
Odgovor na temu

jotev74
Nis

Član broj: 326369
Poruke: 151
*.exe-net.net.



+35 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.03.2017. u 21:39 - pre 86 meseci
Opusti se Vojkanche
 
Odgovor na temu

cveledejan
Cvele Dejić
nema
nema
Zaječar

Član broj: 332754
Poruke: 79
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.03.2017. u 22:31 - pre 86 meseci
Procedura dobijanja bugarskog pasoša za iole pismene osobe nije nikakav bauk. Naravno, pod tim podrazumevam one koji imaju relevantnu dokumentaciju o poreklu. Posrednike vidim kao rešenje za one koje jednostavno mrzi da se lično time bave a imaju novac da njime plate nekog ko će sve da obavi umesto njih samih. I to je ok, ko voli - nek' izvoli. Na ovom forumu je toliko iskustava iznešeno, da je bukvalno teško postaviti neko novo pitanje a da na njega negde već nije dat odgovor. E sad, ako nekoga mrzi da čita i hoće sve na gotovo - neka plaća.
 
Odgovor na temu

posrednik2

Član broj: 336472
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.03.2017. u 16:50 - pre 86 meseci
Najnovija informacija-danas su izdavana Udostoverenija iz DABČ onim osobama koji su podneli Zajavlenie 11.oktobra 2016.godine.
 
Odgovor na temu

posrednik2

Član broj: 336472
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.03.2017. u 17:25 - pre 86 meseci
Najnovija informacija-danas su izdavana Udostoverenija iz DABČ onim osobama koji su podneli Zajavlenie 11.oktobra 2016.godine.
evo i odgovora nekim članovima foruma
vojkanche
Na finalnom statusu predmet bude obično oko mesec dana.ovo sad što kasne je zbog parlamentarnih izbora u Bugarskoj(ne zbog Vučića) koji se održavaju 26.03.pa su svi u kampanji i rade samo po sat-dva ujutru ili uopšte ne dođu na posao.Volim pivo kad dolazim u Niš javiću se,hvala!
Sima19
Bravo za Sima19,voleo bi da Vas je više takvih koji ste svesni svog porekla i koji znate bugarski.
izvrnuta torta
Hvala na razumevanju!
Skipper77
Nije mi bila namera da se reklamiram ali sam primio brdo mejlova samo s pitanjima oko cene te sam zato i napisao da olakšam i sebi i svima koji su zainteresovani i druga stvar koja me podtakla da napišem cene je to što se pojavilo brdo novih posrednika koji više brljaju nego što završavaju poso i verujte znam bar za 100 čoveka koji su u "proceduri"a ništa im nije urađeno a bacili su pare kolke god da su bacili su ih i posrednic stalno izmišljaju nešto što treba da se doplati a to mene nervira ,tolko ti je u fulu i zdravo.Kod mene za spomenutu veću cifru se vatate za dzep onog dana kad idemo u policiju da se slikate za dokumenta...
drugo što ste pitali za dokumenta mogu overene fotokopije da se daju al da su overene kod notara u bugarskoj a ne kod nas.Naknadno traže te dokumente koje ste već predavali u DABČ samo onima kojima je poreklo dalje i koje je bilo zamršenije za dokazivanje.Varijabilna cena je zato što se u jednom slučaju plaća na rate u toku procedure qa u drugom se plaća na kraju procedure.
jotev74
Bravo i za Vas ko za Sima19...
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.03.2017. u 17:37 - pre 86 meseci
Hvala na informaciji. ebem ti izbore, pa oni ne mogu ni dan za dan da odrade po ovoj dinamici.

Posrednik2, pitanje za tebe, jel si imao iskustva sa odradjivanjem intervjua u konzulatu u nisu? Dvoumim se gde da predam za intervju, ne ceka mi se jos 14 meseci do intervjua. Ovde u konzulatu moze odmah da se odradi, e sad koliko brzo ide posta to je pitanje.
 
Odgovor na temu

Kreuz

Član broj: 331687
Poruke: 101



+10 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.03.2017. u 19:11 - pre 86 meseci
Koliko god da retko ide diplomatska pošta za Sofiju, moralo bi da bude brže.

Nagađam samo, ali ja bih probao konzulat da sam sada u toj fazi.
 
Odgovor na temu

Shommy90

Član broj: 330239
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.03.2017. u 20:40 - pre 86 meseci
Dragi svi,

Da li neko ima informaciju sta se desava sa premetima iz 2014-e godine. Mislim da je ovo apsolutno nefer prema nama.
Konkretno, meni piše već godinu dana jedan te isti status: Prepiskata e razgledana ot Sъveta po graždanstvoto. Izvadena e za dopъlnitelna proverka, za da predstavite dokument, udostoverяvaщ naličieto na vъzhodящ bъlgarin, sъglasno iziskvaneto na § 2, t. 1 ot Dopъlnitelnite razporedbi na Zakona za bъlgarskoto graždanstvo. , v srok do 12.09.2016.
Dokumenta su uredno odnesena dva puta. Koliko vidim da je cela 2014 godina, kao i 2013 u nekoj blokadi i uopšte ne znam da li su poćeli da rešavaju predmete iz 2014-e. Ažurnost im definitivno nije jača strana.
Da li neko ima informaciju, šta činiti?

Unapred zahvalan.
 
Odgovor na temu

posrednik2

Član broj: 336472
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.03.2017. u 20:43 - pre 86 meseci
Citat:
izvrnuta torta:
Hvala na informaciji. ebem ti izbore, pa oni ne mogu ni dan za dan da odrade po ovoj dinamici.

Posrednik2, pitanje za tebe, jel si imao iskustva sa odradjivanjem intervjua u konzulatu u nisu? Dvoumim se gde da predam za intervju, ne ceka mi se jos 14 meseci do intervjua. Ovde u konzulatu moze odmah da se odradi, e sad koliko brzo ide posta to je pitanje.

Kolko sam upoznat do sad niko nije dobio brže nego preko ministarstva.Procedura je ista osim što se intervju odmah završi.sve provere se obavljaju ko i kad se preda u Ministerstvo na pravos'dieto.
 
Odgovor na temu

posrednik2

Član broj: 336472
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.03.2017. u 20:49 - pre 86 meseci
Citat:
Shommy90:
Dragi svi,

Da li neko ima informaciju sta se desava sa premetima iz 2014-e godine. Mislim da je ovo apsolutno nefer prema nama.
Konkretno, meni piše već godinu dana jedan te isti status: Prepiskata e razgledana ot Sъveta po graždanstvoto. Izvadena e za dopъlnitelna proverka, za da predstavite dokument, udostoverяvaщ naličieto na vъzhodящ bъlgarin, sъglasno iziskvaneto na § 2, t. 1 ot Dopъlnitelnite razporedbi na Zakona za bъlgarskoto graždanstvo. , v srok do 12.09.2016.
Dokumenta su uredno odnesena dva puta. Koliko vidim da je cela 2014 godina, kao i 2013 u nekoj blokadi i uopšte ne znam da li su poćeli da rešavaju predmete iz 2014-e. Ažurnost im definitivno nije jača strana.
Da li neko ima informaciju, šta činiti?

Unapred zahvalan.

Imali ste rok da do 12.09.2016.da predate dopunske dokumente t.j.dokumente koji dokazuju poreklo.Ako ste odneli i ako su dokumenti u redu ne brinite bićete primljeni u državljanstvo.E sad ono što vas muči je pitanje kad_nema preciznog odgovora.U mojoj evidenciji imam više osoba sa tim statusom i izlaze sporadično bez ikakvog reda i poredka što bi neki rekli.Znači samo čekanje...
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.03.2017. u 21:41 - pre 86 meseci
Ne razumem te bas najbolje. Ako bih sad odradio intervju u konzulatu dobio bih drzavljanstvo u isto vreme i ako bih intervju odradio u Sofiji tamo negde jula-avgusta sledece godine?

Zar necu uci brze u proceduru ako intervju odradim odmah?
 
Odgovor na temu

jotev74
Nis

Član broj: 326369
Poruke: 151
*.exe-net.net.



+35 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.03.2017. u 22:49 - pre 86 meseci
Izvrnuta torta,
Nije isto i svakako je brze preko Ambasade ili Konzulata.
Ranije je islo dosta brze preko Ministarstva u Sofiji jer su se intervjui zakazivali relativno brzo nakon dobijanja proishoda i predaje dokumentacije u Ministarstvu.
Sada se samo na intervju ceka vise od godinu i po dana a posta iz Konzulata u Nisu ide na 4-6 meseca.
Sada ce ici malo i cesce zbog dokumentacije vezane za izbore u Bugarskoj.
Ja sam isao preko Sofije a za decu sam predao u Konzulatu i zavrsili smo intervju istog dana.
Procedura nakon intervjua je ista ,ma gde predao....Ostaje samo cekanje....
 
Odgovor na temu

Shommy90

Član broj: 330239
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.03.2017. u 23:04 - pre 86 meseci
Citat:
posrednik2:
Citat:
Shommy90:
Dragi svi,

Da li neko ima informaciju sta se desava sa premetima iz 2014-e godine. Mislim da je ovo apsolutno nefer prema nama.
Konkretno, meni piše već godinu dana jedan te isti status: Prepiskata e razgledana ot Sъveta po graždanstvoto. Izvadena e za dopъlnitelna proverka, za da predstavite dokument, udostoverяvaщ naličieto na vъzhodящ bъlgarin, sъglasno iziskvaneto na § 2, t. 1 ot Dopъlnitelnite razporedbi na Zakona za bъlgarskoto graždanstvo. , v srok do 12.09.2016.
Dokumenta su uredno odnesena dva puta. Koliko vidim da je cela 2014 godina, kao i 2013 u nekoj blokadi i uopšte ne znam da li su poćeli da rešavaju predmete iz 2014-e. Ažurnost im definitivno nije jača strana.
Da li neko ima informaciju, šta činiti?

Unapred zahvalan.

Imali ste rok da do 12.09.2016.da predate dopunske dokumente t.j.dokumente koji dokazuju poreklo.Ako ste odneli i ako su dokumenti u redu ne brinite bićete primljeni u državljanstvo.E sad ono što vas muči je pitanje kad_nema preciznog odgovora.U mojoj evidenciji imam više osoba sa tim statusom i izlaze sporadično bez ikakvog reda i poredka što bi neki rekli.Znači samo čekanje...



Hvala Vam na odgovoru. Da, predao sam dokumenta jos pre godinu dana kada se i status pojavio. Vidim da se cak i predmeti 2015 resavaju unajvece, ali ovo zaista nema smisla. Nadam se da ce biti uskoro.

[Ovu poruku je menjao Shommy90 dana 21.03.2017. u 00:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dobrivoje85
Kragujevac

Član broj: 331099
Poruke: 178
212.200.247.*



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo22.03.2017. u 14:12 - pre 86 meseci
Posto su u Austriji dozvolili prepis srpskih dozvola, da li mi koji cekamo bugarski pasos, mozemo da prepisemo dozvolu besplatno, bez polaganja?Procitao sam negde da moras da pokazes srpski pasos kad prevodis srpsku dozvolu, medjutim ne znam sta se desava kod nas koji se selimo u Austriju na osnovu bugarskog pasosa?Ako neko ima informaciju neka napise...
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.dyn.telefonica.de.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo22.03.2017. u 15:52 - pre 86 meseci
Moras prvo da imas boravak minimum 6 meseci u EU i posle je prevodis bez problema.
 
Odgovor na temu

dobrivoje85
Kragujevac

Član broj: 331099
Poruke: 178
212.200.247.*



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo22.03.2017. u 21:18 - pre 86 meseci
Znaci nece da bude problema sto je bugarski pasos i srpska dozvola?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3495889 | Odgovora: 15725 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.