Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3450368 | Odgovora: 15651 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kreuz

Član broj: 331687
Poruke: 101



+10 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.01.2017. u 19:08 - pre 87 meseci
Ovo sam iskopirao pre par meseci, izvinjavam se autoru jer nisam siguran ko je u pitanju (kamerman?).

Niko ne može sa sigurnošću da kaže koliko traje određeni status, isuviše je tu nepoznatih činilaca u igri i okolnosti se stalno menjaju, tako da su ova trajanja statusa krajnje upitna (meni je recimo ovaj pod 1 trajao 15 dana).



Citat:
Statusi idu ovim redom:

1. Obrazuvana prepiska N:xxxx/201x/xx.xx.201x.
Meni je ovaj status bio 10 meseci.

2. Obrazuvana prepiska N:xxxx/201x/xx.xx.201x g.
Prepiskata se namira v procedura po zadъlžitelno sъglasuvane.

Ovaj status je drugi i on mi je bio oko 3-4 meseca.

3. Po prepiskata Vi predstoi da bъde izvъršen finalen eksperten pregled predi da bъde razgledana ot Sъveta po graždanstvo.
Ovo mi je trenutni status. Promenio mi se posle godinu i mesec dana od intervjua na ovaj status. Kažu da on stoji 3 meseca.

4. Molbata vi e razgledana ot S'veta po graždanstvo s položitelno stanovište Predstoi izdavaneto na ukaz na Viceprezidenta na R B'lgarija

2 meseca

5. Vašata prepiska e vključena v Ukaz xx ot 2016 god. Možete da rezervirate čas, za da polučite udostoverenieto si lično.

Ovo su redom statusi ako je sve OK.

U slučaju da treba dodatna dokumentacije ako nešto nije uredu je ovaj status:

Prepiskata e razgledana ot S'veta po graždanstvoto. Izvadena e za dop'lnitelna proverka, za da predstavite dokument, udostoverjavašt naličieto na v'zhodjašt b'lgarin, s'glasno iziskvaneto na § 2, t. 1 ot Dop'lnitelnite razporedbi na Zakona za b'lgarskoto graždanstvo. , v srok do xx.xx.2016

Nadam se da je sad jasnije.
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.01.2017. u 19:18 - pre 87 meseci
znaci da ti je za sada sve uredu a trenutno se čeka oko godinu dana do promene statusa
 
Odgovor na temu

AcaBgd123

Član broj: 335505
Poruke: 158



+12 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo11.01.2017. u 11:28 - pre 87 meseci
Citat:
kica84:
Da li je neko izasao ko je isao preko ambasade na interviju?moj kum je odradio u novembru interviju i u petak su mu javili broj i pin i sad kad proverimo statu se je "Obrazuvana prepiska N:XXX/2017/09.01.2017.

da li neko zna sta ide posle ovog statusa i koliko vremenski se ceka da se ovaj status promeni?

Unapred hvala svima na pomoci


Meni je intervju bio 02.06.2016 u amabasadi. Samo sam ja iskoristio zakonsku mogućnost čim sam dobio Udostoverenje da uzmem bugarski boravak/ličnu kartu na 5 godina, a i vozačku dozvolu. Ta procedura mi je trajala oko 6 meseci. Prvo viza D sa Udostoverenjem, pa prijava u Sofiji, pa pare u banku u Sofiji, pa lična karta. Nakon lične karte uzeo sam vozačku dozvolu to mi je bilo još oko 50 dana. Ostaje mi samo pasoš da dočekam. :)

Meni se promenio ovaj status na naredni posle samo 7-8 dana:
Prieta molba s vhodящ N:14xxx/2016/24.08.2016 09:34.


Sada imam status:
Obrazuvana prepiska N:67xx/2016/30.08.2016 g. Prepiskata se namira v procedura po zadъlžitelno sъglasuvane.
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo11.01.2017. u 17:26 - pre 87 meseci
meni se danas taj status obrazuvana prepiska......posle tačno 11 meseci promenio u finalnu
 
Odgovor na temu

bubi34
trgovac
privatna
Beograd

Član broj: 335697
Poruke: 250
77.243.24.*



+8 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo11.01.2017. u 21:47 - pre 87 meseci
Aco jel si isao preko ambasade u Beogradu ? Zanima me ta procedura oko l. Karte cula sam da moze da se dobije cim dobijes uverenje o poreklu pa ako bi mogao ukratko da mi kazes o cemu se radi . Unapred hvala. I sa tom licnom jel mozes da ides da radis negde ?
 
Odgovor na temu

AcaBgd123

Član broj: 335505
Poruke: 158



+12 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.01.2017. u 08:34 - pre 87 meseci
@bubi34

Sve sam išao preko Ambasade. Udostoverenje cim mi je stiglo krenuo sam sa tom procedurom za licnu kartu. Ja sam znao unapred šta hocu pa sam odmah trazio dva primerka Udostoverenja od DABC. Jedan primerak Udostoverenja mi je bio za Grazdanstvo, a drugi primerak Udostoverenja za postoano prebivavane. Sa ovim prvim primerkom zakazao sam intervju u ambasadi i predao ga za pasoš sa ostalim dokumentima. Sa ovim drugim primerkom krenuo sam u proceduru oko licne karte. Sa ovom licnom kartom me nigde ne gledaju i ne pecatiraju na stranoj granici kad ulazim u EU. Uvek sam je pokazivao uz naš pasoš. Moraš da nadješ legalan posao i da izvršiš prijavu boravka u toj zemlji gde zeliš da radiš.
Procedura je sledeca:
- zdravstveno osiguranje bugarsko i Udostoverenje predaješ ovde u ambasadi za Visu D. Još ti treba uz ovo Ugovor o najmu stana sa nekim iz Sofije i potvrda iz banke u Sofiji gde treba da polozis pare u neku banku u Sofiji jer im je to dokaz da imaš para da se izdrzavaš. Te pare kad uzmeš licnu kartu podigneš nazad i zatvoriš racun. Ja sam bio u EFG grckoj banci. Iznos koji polazeš je 6 minimalnih bugarskih plata a to se menja.Mene je zapalo tada oko 1900 evra ali u levima. To sam posle podigao nazad i kupio neki Sony televizor od 55 inca u sofijskom Tehnomarketu. Ovde je taj TV u Tehnomaniji bio 30% skuplji.
- elem Vizu D cekaš 30 radnih dana i sa njom opet putuješ u Sofiju. Ja sam prvo morao da menjam srpski pasoš zbog isteka važenja jer licnu kartu na 5 godina dobiješ ako ti srpski pasoš traje duze od tih 5 godina a meni je stari pasoš bio do 2018. Izvadio sam novi srpski pasoš do 2026 jer mi je kao stari pukao cip pa zeza citanje na granici.
- sa vizom D i originalnim papirima ( Udostoverenje za postoano prebivavane, Potvrda iz banke, zdravstveno osiguranje, Ugovor o najmu stana) ideš u policiju za strance-MVR i predaješ za licnu kartu.
- posle 30 dana opet ideš za Sofiju podigneš licnu kartu. Uzmeš pare iz banke i zatvoriš racun.
- istog dana a kome treba predaješ u drugoj policiji-SDVR za vozacku dozvolu.

Sve u svemu tri odlaska u Sofiju otprilike na svakih 30 dana a povodom licne karte.

Još jedna prednost mi je što po ovoj licnoj karti i petogodišnjim bugarskim boravkom koga imam od Avgusta 2016 sticem po drugom pravnom osnovu pravo na bugarsko drzavljanstvo/pasoš. To za svaki slucaj ako opet nešto budu menjali od zakona u Ministarstvu pravde pa izmisljaju nešto dopunsko od dokumenata a što mozda ja ne bih imao.

Inace dokumenta su mi jaka, vojna knjizica od oca iz SFRJ, radna knjizica od oca iz SFRJ, Uverenje dede o nacionalnosti. Ali nikad se ne zna...barem ja tako mislim.
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.01.2017. u 13:49 - pre 87 meseci
Da li se nakon podizanja ukaza dobijaju sva dokumenta koja su predata nazad ?
 
Odgovor na temu

dpenev

Član broj: 333774
Poruke: 59
*.telenor.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.01.2017. u 14:02 - pre 87 meseci
Citat:
Zapro: Da li se nakon podizanja ukaza dobijaju sva dokumenta koja su predata nazad ?


Meni ništa nisu vratili... realno, koji će ti đavo ta dokumenta.
 
Odgovor na temu

bubi34
trgovac
privatna
Beograd

Član broj: 335697
Poruke: 250
77.243.26.*



+8 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.01.2017. u 14:15 - pre 87 meseci
Hvala Aco ! Ja sam krenula preko bugarske sve da radim. Al planiram kad dobijem uverenje koje cekam da se potpise i podignem da se prebacim u Bg. Da zakazem intervju ovde i da nastavim preko Bg-a. Cula sam da u Sofiji intervju se ceka god dana. Ja idem preko oceve majke njen izvod pise da je bugarka takodje i njeni roditelji. Jos i nosim bugarsko prezime. Zanimalo me dal mogu da radim sa tom licnom bez pasosa negde. Jel sve cu cekati jos godinu i po sigurno. Ja sam cula za l.kartu tu neku koju dobijam isto na pet god da kosta oko 1000e dobijem je za par mes al sada ne znam celu proceduru . Dal je ta ista prica kao tvoja.
 
Odgovor na temu

AcaBgd123

Član broj: 335505
Poruke: 158



+12 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.01.2017. u 15:28 - pre 87 meseci
@ bubi34

To je ta licna karta. U tih 1000 evra posredniku treba da ti bude i Najam stana i
Citat:
bubi34: Hvala Aco ! Ja sam krenula preko bugarske sve da radim. Al planiram kad dobijem uverenje koje cekam da se potpise i podignem da se prebacim u Bg. Da zakazem intervju ovde i da nastavim preko Bg-a. Cula sam da u Sofiji intervju se ceka god dana. Ja idem preko oceve majke njen izvod pise da je bugarka takodje i njeni roditelji. Jos i nosim bugarsko prezime. Zanimalo me dal mogu da radim sa tom licnom bez pasosa negde. Jel sve cu cekati jos godinu i po sigurno. Ja sam cula za l.kartu tu neku koju dobijam isto na pet god da kosta oko 1000e dobijem je za par mes al sada ne znam celu proceduru . Dal je ta ista prica kao tvoja.
zdravstveno osiguranje. Pare u banku ne ulaze u to, moraš da ih poloziš pa posle podigneš. Taksa za Visu D u ambasadi ne ulazi u tu hiljadarku.
Samo ne zaboravi da ti treba posebno Udostoverenje za postoano prebivavane pred MVR. To je jeftino, mislim 10 leva. Njega trazi kad budeš podizala to Udostoverenje za drzavljanstvo.
 
Odgovor na temu

smartem
Belgrade

Član broj: 67583
Poruke: 35
*.88.189.109.customer.cdi.no.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.01.2017. u 15:43 - pre 87 meseci
Citat:
AcaBgd123:
@bubi34

Sve sam išao preko Ambasade. Udostoverenje cim mi je stiglo krenuo sam sa tom procedurom za licnu kartu. Ja sam znao unapred šta hocu pa sam odmah trazio dva primerka Udostoverenja od DABC. Jedan primerak Udostoverenja mi je bio za Grazdanstvo, a drugi primerak Udostoverenja za postoano prebivavane. Sa ovim prvim primerkom zakazao sam intervju u ambasadi i predao ga za pasoš sa ostalim dokumentima. Sa ovim drugim primerkom krenuo sam u proceduru oko licne karte. Sa ovom licnom kartom me nigde ne gledaju i ne pecatiraju na stranoj granici kad ulazim u EU. Uvek sam je pokazivao uz naš pasoš. Moraš da nadješ legalan posao i da izvršiš prijavu boravka u toj zemlji gde zeliš da radiš.
Procedura je sledeca:
- zdravstveno osiguranje bugarsko i Udostoverenje predaješ ovde u ambasadi za Visu D. Još ti treba uz ovo Ugovor o najmu stana sa nekim iz Sofije i potvrda iz banke u Sofiji gde treba da polozis pare u neku banku u Sofiji jer im je to dokaz da imaš para da se izdrzavaš. Te pare kad uzmeš licnu kartu podigneš nazad i zatvoriš racun. Ja sam bio u EFG grckoj banci. Iznos koji polazeš je 6 minimalnih bugarskih plata a to se menja.Mene je zapalo tada oko 1900 evra ali u levima. To sam posle podigao nazad i kupio neki Sony televizor od 55 inca u sofijskom Tehnomarketu. Ovde je taj TV u Tehnomaniji bio 30% skuplji.
- elem Vizu D cekaš 30 radnih dana i sa njom opet putuješ u Sofiju. Ja sam prvo morao da menjam srpski pasoš zbog isteka važenja jer licnu kartu na 5 godina dobiješ ako ti srpski pasoš traje duze od tih 5 godina a meni je stari pasoš bio do 2018. Izvadio sam novi srpski pasoš do 2026 jer mi je kao stari pukao cip pa zeza citanje na granici.
- sa vizom D i originalnim papirima ( Udostoverenje za postoano prebivavane, Potvrda iz banke, zdravstveno osiguranje, Ugovor o najmu stana) ideš u policiju za strance-MVR i predaješ za licnu kartu.
- posle 30 dana opet ideš za Sofiju podigneš licnu kartu. Uzmeš pare iz banke i zatvoriš racun.
- istog dana a kome treba predaješ u drugoj policiji-SDVR za vozacku dozvolu.

Sve u svemu tri odlaska u Sofiju otprilike na svakih 30 dana a povodom licne karte.

Još jedna prednost mi je što po ovoj licnoj karti i petogodišnjim bugarskim boravkom koga imam od Avgusta 2016 sticem po drugom pravnom osnovu pravo na bugarsko drzavljanstvo/pasoš. To za svaki slucaj ako opet nešto budu menjali od zakona u Ministarstvu pravde pa izmisljaju nešto dopunsko od dokumenata a što mozda ja ne bih imao.

Inace dokumenta su mi jaka, vojna knjizica od oca iz SFRJ, radna knjizica od oca iz SFRJ, Uverenje dede o nacionalnosti. Ali nikad se ne zna...barem ja tako mislim.



Aco svaka cast, da si se ranije javio spasio bi me velikih muka.

A jel se ta dva Udostoverenja za Grazdanstvo i Udostoverenja za postoano prebivavane razlikuju?

Dal bih mogo da kontaktiram DANC da mi izdaju sada to Udostoverenja za postoano prebivavane?

Na koliko dugo moras da zakljucis Ugovor s iznajmljivanju stana? koliko to kosta preko posrednika?

Hvala na ovom savetu
 
Odgovor na temu

Skipper77

Član broj: 331993
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.01.2017. u 16:14 - pre 87 meseci
Citat:
Zapro:
Da li se nakon podizanja ukaza dobijaju sva dokumenta koja su predata nazad ?


Ukoliko si imao neki stari (bugarski ili srpski) dokument, naravno da mozes da ga uzmes nazad. Pitace te sluzbenica kada ides po Ukaz da li si imao neki stari dokument. Na papiricu koji ti da upises ime i prezime, datum preuzimanja, potpis i sta si preuzeo. Nista komplikovano.
Ostala dokumenta ostaju u Ministarstvu u tvom folderu.
 
Odgovor na temu

LeaMo




Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.01.2017. u 16:27 - pre 87 meseci
Da li neko zna koliko se čeka od intervjua do pasoša kada se ide preko ambasade?
 
Odgovor na temu

SretenSimic
Aleksandar Nikolic
Poljoprivrednik
Paraćin Srbija

Član broj: 335858
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: 24051981
ICQ: 24051981
Sajt: Elitesecurity


Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.01.2017. u 16:35 - pre 87 meseci
Da li neko zna koliko se ceka ,kada predas papire za utvrdjivanje porekla iz dabca

SretenSimic
 
Odgovor na temu

jotev74
Nis

Član broj: 326369
Poruke: 151
*.exe-net.net.



+35 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.01.2017. u 16:41 - pre 87 meseci
Znate li jos nekog posrednika iz Nisa ?
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.01.2017. u 19:36 - pre 87 meseci
Toliko odgovora imate na ovih 138 strana, da je sve u detaljima opisano. Onda dodju neki novi i postavljaju pitanja na koja je sto puta vec napisan odgovor. Vratite se nazad, pa redom, imate sve odgovore.
serb.ch
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.01.2017. u 19:58 - pre 87 meseci
Sa licnom kartom, koju dobijate samo na osnovu Udostvorenia, da imate bugarsko poreklo NE MOZETE da radite u EU, samo u Bugarskoj. Kazem vam jer su moja dva druga vadila, pukla malo vise pare, i na kraju im ponistili sad kad su dobili Ukaz i drzavljanstvo.
serb.ch
 
Odgovor na temu

bubi34
trgovac
privatna
Beograd

Član broj: 335697
Poruke: 250
77.243.25.*



+8 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.01.2017. u 21:09 - pre 87 meseci
Znaci ta licna karta je ustvari boravisna za Bugarsku ...razna iskustva . Neko kaze da moze jel se dobija na pet godina isto kao i reguralna licna . Pa ako je tako cemu svrha vadjenja i davati toliki novac zar ne ? Ja sam cula da moze a i Aca je potvrdio isto ...
 
Odgovor na temu

ikac2000
ikac2000
Nis

Član broj: 27534
Poruke: 519



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.01.2017. u 22:15 - pre 87 meseci
Koliko ja znam, ne moze da se radi van zemlje koja je izdala trajnu dozvolu. Samo sa drzavljanstvom, kao EU citizen.

Ja sam imao rumunsku i mogao sam samo tamo.
 
Odgovor na temu

AcaBgd123

Član broj: 335505
Poruke: 158



+12 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.01.2017. u 22:16 - pre 87 meseci
Citat:
bubi34: Znaci ta licna karta je ustvari boravisna za Bugarsku ...razna iskustva . Neko kaze da moze jel se dobija na pet godina isto kao i reguralna licna . Pa ako je tako cemu svrha vadjenja i davati toliki novac zar ne ? Ja sam cula da moze a i Aca je potvrdio isto ...


Još jedna prednost je što po ovoj licnoj karti i petogodišnjim bugarskim boravkom koga imam od Avgusta 2016 sticem po drugom pravnom osnovu pravo na bugarsko drzavljanstvo/pasoš. To za svaki slucaj ako opet nešto budu menjali od zakona u Ministarstvu pravde pa izmisljaju nešto dopunsko od dokumenata a što mozda ja ne bih imao.

Da bi radili u EU negde treba vam legalan posao i da vas prijavi poslodavac, dakle prvo Ugovor o radu i prijava boravka. Sa ovim petogodišnjim bugarskim boravkom tretiraju nas kao "drzavljane trecih zemalja a sa EU boravkom".
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3450368 | Odgovora: 15651 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.