Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7702385 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

raderaderaderade

Član broj: 327769
Poruke: 11
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.02.2015. u 12:26 - pre 111 meseci
Google translate: Oslobađanje od nastavnog plana za kandidate sa medicinske edukacije iz Rusije, Ukrajine i Srbije
Počev od januara 2015. zahtevajući stavka više ne detaljne program iz Rusije, Ukrajine i Srbije . Aplikacije iz tih zemalja čine najveću grupu aplikanata kada je u pitanju prijava za odobrenja / dozvole kao lekar POZICIJA dobijaju od lekara sa medicine obrazovanja iz zemalja izvan EU / EEA . To je zbog toga što SAK je prikupio dovoljno detaljan nastavne programe zemalja . Želimo da napomenu da SAK podležu ovom zahtevu u slučajevima u kojima smo tek treba da zahtevaju detaljnu nastavni plan i program .

Znači ne treba slati plan i program. Samo diplomu :-)
 
Odgovor na temu

benb
Novi Sad

Član broj: 327791
Poruke: 20
93.87.60.*



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.02.2015. u 12:29 - pre 111 meseci
Citat:
raderaderaderade: Google translate: Oslobađanje od nastavnog plana za kandidate sa medicinske edukacije iz Rusije, Ukrajine i Srbije
Počev od januara 2015. zahtevajući stavka više ne detaljne program iz Rusije, Ukrajine i Srbije . Aplikacije iz tih zemalja čine najveću grupu aplikanata kada je u pitanju prijava za odobrenja / dozvole kao lekar POZICIJA dobijaju od lekara sa medicine obrazovanja iz zemalja izvan EU / EEA . To je zbog toga što SAK je prikupio dovoljno detaljan nastavne programe zemalja . Želimo da napomenu da SAK podležu ovom zahtevu u slučajevima u kojima smo tek treba da zahtevaju detaljnu nastavni plan i program .

Znači ne treba slati plan i program. Samo diplomu


Hvala puno! Ja sam posmislio na nešto gore
 
Odgovor na temu

Danka V
Beograd

Član broj: 304248
Poruke: 48
*.connect.netcom.no.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.02.2015. u 12:33 - pre 111 meseci
Nech- co nemas vise knjige ispod posta sto si imao pre :-( jel imas negde knjigu Det går bra- nikako da nadjem na netu da skinem. Hvala
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.02.2015. u 12:33 - pre 111 meseci
Otprilike si podvuko crtu i napravio rezime na toj jubilarnoj stranici.
Srećno ti bilo, ali mislim da od tvog odlaska nema ništa.
Nadam se da grešim. Pozdrav.

 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.02.2015. u 12:41 - pre 111 meseci
Da, obrisao sam link zbog nekih gotovana, koji su pljuvali na mene i ostale, a delili link kao svoj. Šaljem ti na PP kad budem kraj računara. Sada sam na telefonu i nemam ga pri ruci.
Zbog takvih buzdovana normalni ljudi su ostali bez materijala.

 
Odgovor na temu

Danka V
Beograd

Član broj: 304248
Poruke: 48
*.connect.netcom.no.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.02.2015. u 12:50 - pre 111 meseci
E pa hvala ti punooo- ja sam zaista trazila ;-) spremam se za Bergenstest pa ako imas jos sta korisno- molim te posalji ;-)
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.dhcp.as2116.net.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.02.2015. u 12:50 - pre 111 meseci
Ladno si obrisao link sa knjigama i torentima

Pravilo u Norveskoj je da nema pravila, Bobanovo dete kada je u Alti upisivalo vrtic bilo je po fazonu ''ja dosao'' i sve super ja kada sam upisivao dete u vrtic bilo je po fazonu ''ja dosao'' a gde ti je karton vakcinacije? Onda smo morali da donesemo nas karton vakcinacije iz Srbije da bi sestra*doktorka uredno sve prepisala kod u norveski karton od klinca, Boban i ja zivimo 2 sata voznje jedan od drugog, znaci nismo na 2 kraja Norveske vec fakticki komsije. Ili kada je klinac isao u Tromsø u bolnicu, 5x smo isli, uvek smo imali iste troskove, isti hotel, slicano platili taksi, za refundaciju sam sve zapakovao u 5 koverti i poslao. 5 razlicitih odgovora i racuna sam dobio, veze sa vezeom nemaju, neki su nam racunali i dodatak za hranu iako to nismo trazili, neki su racunali da smo isli autobusom umesto taksijem, neki su podelili troskove hotela izmedju nas i njih. Tako je to ovde.
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

raderaderaderade

Član broj: 327769
Poruke: 11
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.02.2015. u 13:54 - pre 111 meseci
Toliku dozu defetizma i odsustvo empatije još nisam video. Srećom pa me malodušni komentari ne pogađaju. Ja se nadam da ćemo se sresti u Norveškoj ;-)
 
Odgovor na temu

VladimirSrb
Vladimir
Beograd

Član broj: 323916
Poruke: 16
*.mediaworksit.net.



+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.02.2015. u 13:55 - pre 111 meseci
Danka nazalost nemam Det går bra.
Imam sve Nesine knjige ali ne mogu nigde da ih okacim sve vec samo da vam prosledjujem pojedinacno kad nekome nesto ustreba.
Ne zahvaljujte meni vec Nesi koji nam je sve ovo iskupio.
Dakle ako nekome treba neki udzbenik ili knjiga nek pise PP sa svojim mailom i zahtevom i pustam mu tokom dana.

Stariji clanovi su u pravu za neke bolide koji se u poslednje vreme javljaju sa priglupim pitanjima i treba ih samo ne konstatovati. Meni ovaj forum pomaze i iscitao sam dosta ali priznajem da nema sanse da ga procitam celog nazalost :-)
Opet treba ljudima i pomoci tako da hvala onima koji su pisali o Norveskoj kao i onima koji sada odgovaraju na nasa pitanja.

Oni koji traze prevodioca u Bgd mogu se javiti PP da im prosledim telefon zene koja naplacuje 800 din. Ovi u Sagi mislim da traze 1000 po stranici za engleski prevod .


Ziveli narode :-)
 
Odgovor na temu

VladimirSrb
Vladimir
Beograd

Član broj: 323916
Poruke: 16
*.mediaworksit.net.



+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.02.2015. u 14:58 - pre 111 meseci
Zaista nisam mislio na tebe vec na neke koji su se javljali na forumu u poslednjih 10ak dana...
Koliko sam shvatio ti posedujes neko obrazovanje tako da nisi bolid...
Neke stvari koje si napisao u pravu si mada ne sve...

Mislim da svoj bes na propast Srbske drzave i drustva pogresno kanalises...

Doduse ako se ti prepoznajes u toj grupi to je tvoj problem.Ko sam ja da ti kazem gde ces sebe pronaci...


 
Odgovor na temu

Maki_Lo
Laboratorijsi tehnicar, Medicinska
sestra
DZZ

Član broj: 325198
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.02.2015. u 15:09 - pre 111 meseci
Citat:
raderaderaderade:

1. Da li postoji mogućnost da sa ovom diplomom dobijem autorizaciju od SAKa?
1a. Šta je stvarno potrebno od dokumentacije za slanje u SAK da bi odobrili autorizaciju? (po onom što sam proičatao na njihovom sajtu, ne treba puno:pasoš, diploma, plan i program školovanja i preporuke. Sve prevedeno i overeno.)
2. Ako ne može autorizacija, da li vredi pokušati sa licencom? Koliko sam ukapirao, sa licencom se ne može dobiti posao, ali ako imaš mogućnost zaposlenja, uz neku praksu od 3 meseca možeš aplicirati za autorizaciju, ako pre toga dobiješ licencu?
3. Da li da uopšte pokušavam to da odradim sada ili da sačekam izmene zakona koje se spominju?




Ako nisam nesto pobrkala, ti si stomatoloski tehnicar? I pitao si da li je moguce dobiti autorizaciju za bolnicara. Odgovor je NE. Smerovi koji mogu dobiti autorizaciju za Helsefagarbeidera su opsti, babice i med sestre vaspitaci. Najjednostavnije ti je da sacekas promenu zakona pa da vidis da li se vredi prekvalifikovati. Ja sam se prekvalifikovala u opsti iz laboratorijskog i dobila autorizaciju bez problema uz odradjenih 6 meseci prakse nakon prekvalifikacije.
Sto se tice licenci, mozda gresim, ali mislim da se odnosi samo na ove koji imaju zavrsenu visoku zdravstvenu skolu, oni mogu dobiti licencu uz dodatnu praksu od 3 meseca. Moja koleginica skuplja papire, inace je Strukovni laboratorijski tehnolog.
Od dokumenta ti treba to sto si naveo ukljucujuci i svedocanstva sve cetiri godine.
 
Odgovor na temu

katt
Gradjevinski inzenjer
Beograd/Bergen

Član broj: 314906
Poruke: 101
*.haukeland.no.



+18 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.02.2015. u 15:12 - pre 111 meseci
@ VladimirSrb

Cemu pravdanje???

Energiju usmerenu u pogresan pravac prosto preskocis :)
 
Odgovor na temu

Goxy pfc

Član broj: 310700
Poruke: 51
93.87.49.*



+5 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.02.2015. u 15:27 - pre 111 meseci
Hocu i ja da budem na ovoj stranici:-)Pravda za Radeta i bez nervoze.Gubite vreme.
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
85.113.182.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.02.2015. u 15:27 - pre 111 meseci
rade ona gornja dva posta idu tebi na čast.
drugo ja nisam medicinar ali 100% znam da srednja stomatološka nije bila na listi do pre godinu dana.
treće da si pola ovog vremena iskoristio na traženje relevantnih činjenica na SAK-u ili bilo gde ovaj forum bi imao minimalno 100str manje a 10000 korisnijih i sažetijih informacija.
dakle lenjost je nešto što krasi ovaj forum sve više i više i sve više vas se javlja po principu "samo to meni nađi posao sve ću ja posle uraditi" obe ove osobine krase tebe i nisi vredan da se bilo ko nešto prepisuje sa tobom.
pomogao sam i pomoći ću uvek onome ko se trudi a takvi kao ti samo nanose štetu ovom forumu
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

raderaderaderade

Član broj: 327769
Poruke: 11
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.02.2015. u 16:28 - pre 111 meseci
Prihvatam izvinjenje. Naravno da ovo nije mesto za prostakluke i vređanje. Ni generalno ni personalizovano. I ti izvini na mojojim rečima...ali osetio sam se prozvan :-) ...idemo dalje. Mogu da prihvatim neko prepucavanje, ali granice treba da postoje. Naravno da nikome nije lako i da tema boljeg života negde tamo sa apeskta nekog ko živi u ''bolnoj'' domovini izaziva svakakve reakcije. Razumem da je nekome ko je već tamo neko vreme pun k. sunarodnika koji bi da ih zaposlite i da im prezentujete sve na tacni. Ali ako ste se vi snašli, preko trnja i kamenja, i vi ste jednom davno prolazili kroz sve i postavljali prvo pitanje na forumu, čitali, započinjali neko svoje putešestvije....imajte razumevanje i za ostale koji tek kreću tim putem...svakim danom je sve gore u našoj zemljici, i svakim danom će se javljati sve očajniji ljudi, da im, ako je ikako moguće, neko pomogne da pronađu neko svoje svetlo na kraju tunela...
 
Odgovor na temu

raderaderaderade

Član broj: 327769
Poruke: 11
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.02.2015. u 16:35 - pre 111 meseci
A za bobana...da si pročitao moj prvi post, onda bi dobro znao da si svu energiju usmerenu ka meni kuckajući protraćio...jer nisam ni od koga ništa tražio u smislu da me vodi i zaposli, već sam zamolio za pomoć u informacijama. Defetisti se odmah upecaše. A mamac je bio molba za pomoć...da nije žalosno, bilo bi smešno. Ali još uvek nisam izgubio nadu...ima valjda i normalnih sunarodnika među nama Srbima :-)
 
Odgovor na temu

raderaderaderade

Član broj: 327769
Poruke: 11
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.02.2015. u 16:44 - pre 111 meseci
Citat:
Maki_Lo:
Citat:
raderaderaderade:

1. Da li postoji mogućnost da sa ovom diplomom dobijem autorizaciju od SAKa?
1a. Šta je stvarno potrebno od dokumentacije za slanje u SAK da bi odobrili autorizaciju? (po onom što sam proičatao na njihovom sajtu, ne treba puno:pasoš, diploma, plan i program školovanja i preporuke. Sve prevedeno i overeno.)
2. Ako ne može autorizacija, da li vredi pokušati sa licencom? Koliko sam ukapirao, sa licencom se ne može dobiti posao, ali ako imaš mogućnost zaposlenja, uz neku praksu od 3 meseca možeš aplicirati za autorizaciju, ako pre toga dobiješ licencu?
3. Da li da uopšte pokušavam to da odradim sada ili da sačekam izmene zakona koje se spominju?




Ako nisam nesto pobrkala, ti si stomatoloski tehnicar? I pitao si da li je moguce dobiti autorizaciju za bolnicara. Odgovor je NE. Smerovi koji mogu dobiti autorizaciju za Helsefagarbeidera su opsti, babice i med sestre vaspitaci. Najjednostavnije ti je da sacekas promenu zakona pa da vidis da li se vredi prekvalifikovati. Ja sam se prekvalifikovala u opsti iz laboratorijskog i dobila autorizaciju bez problema uz odradjenih 6 meseci prakse nakon prekvalifikacije.
Sto se tice licenci, mozda gresim, ali mislim da se odnosi samo na ove koji imaju zavrsenu visoku zdravstvenu skolu, oni mogu dobiti licencu uz dodatnu praksu od 3 meseca. Moja koleginica skuplja papire, inace je Strukovni laboratorijski tehnolog.
Od dokumenta ti treba to sto si naveo ukljucujuci i svedocanstva sve cetiri godine.



Na SAKovom sajtu nisam video da postoje neka ograničenja oko autorizacije...ali ja (makar mislim da) neću da autorizujem diplomu bolničara, negovatelja, nego svoju struku-stomatološki tehničar(sestra),koja je na listi...da li znaš možda nekoga ko je pokušao da odradi sve u skladu sa uputsvom sa SAK-a,i da je u potpunosti ispunjavao sve propisane uslove a da su ga odbili i rekli da treba još da uradi to,to i to...ili samo odbili bez obrazloženja...ili neka slična situacija...?
 
Odgovor na temu

IveD

Član broj: 269402
Poruke: 181
*.80-202-156.nextgentel.com.



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.02.2015. u 16:51 - pre 111 meseci
E pa tu su Nesh-Co i Zokiruma moram da vas pozdravim i Bobana13 naravno
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.02.2015. u 16:59 - pre 111 meseci
Rešim da zakucam ekser u ovaj ES sanduk i javi se IveD
Pozdrav i za tebe IveD.
Ako hoćeš da se družimo, javi se u FB grupu Život u Skandinaviji, ali pusti poruku da znam da si ti, jer se trudimo da izbegnemo balvane pa pravimo kakvu takvu selekciju.
Hvala na pozdravima pozdrav i za tebe iz Hønefossa!


 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.dsl.optinet.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.02.2015. u 18:39 - pre 111 meseci
Skorom da požalim šta nemam fejs
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7702385 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.