Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7704225 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ohridlake
HUS

Član broj: 322132
Poruke: 80
*.85-200-8.bkkb.no.



+6 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?27.11.2014. u 22:28 - pre 113 meseci
Citat:

Psykolog
Dragi forumaši, interesuje me da li neko ima iskustva oko odlaska u Norvešku kao psiholog. Poprilično sam listao forum,ali nisam našo ništa konkretno. Sve me interesuje od nostrifikacije diplome do posla. Uskoro počinjem sa učenjem Norveškog jezika. Od prijatelja sam dobio savet da je bolje ovde završiti srednju medicinsku, lakše je zaposliti se i tamo dobro savladati jezik, a kasnije se ostvariti kao psiholog. Značilo bi mi ako neko ima takva ili slična iskustva, da podeli to sa nama na forumu.

Pozdrav


Koliko se ja secam, do sad nije bilo na forumu nasih koji su otisli kao psiholozi. Mozda ti se sada neko javi...
Vidim da te interesuje nostrifikacija i posao, o tome se pisalo, iako ne iz prve ruke, jer kao sto rekoh, nema nikog ko je prosao kroz to. Nadam se da si te postove na forumu procitao. Za zvanicnu informaciju oko nostrifikacije : www.sak.no.
 
Odgovor na temu

Darrija

Član broj: 322158
Poruke: 54
89.111.241.*



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.11.2014. u 08:36 - pre 113 meseci
Nemam iskustvo, ali citam redom sve forume i stranice vezane za odlazak u Norge, pa je ovo samo misljenje... Dokumente treba da posaljes u NOKUT radi autorizacije (ja sam cekala 3-4 sedmice) i onda preko finn.no ili nav.no i slicnih stranica trazis posao. Cinjenica je da za svaki posao koji mozes da radis sa svojom diplomom traze polozen Bergen test (poznavanje jezika) , tako da mislim da te prijatelj dobro posavjetovao. Ja pokusavam istim putem. Dobila sam autorizaciju (prof.engleskog jezika), ali zavrsavam ovih dana srednju medicinsku(opsti smijer) i trazicu posao u toj struci da bih imala od cega da zivim tamo dok ucim jezik :)
 
Odgovor na temu

zozonzo
zozon zo
nema
bena
zrk

Član broj: 324490
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.11.2014. u 17:45 - pre 113 meseci
Dragi forumaši, interesuje me da li neko ima iskustva oko odlaska u Norvešku i rada na poslovima obezbedjenja ili osiguravajućim kućama.
 
Odgovor na temu

Slaviša Petković
Zavarivač
Nijedna
Knjaževac,Srbija

Član broj: 326403
Poruke: 1
212.178.246.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.11.2014. u 19:25 - pre 113 meseci
Pozdrav svima, ja sam nov na forumu. Trenutno sam u Srbiji i ne radim od januara. Tri godine radio sam u Norveskoj, kao zavarivac/ sada nema posla do proleca/. Imam Norveske sertifikate. Ziveo sam i raduo u okolini Trondhajma. Radna dozvola mi je produzivana na po godinu dana, istekla oktobra . Konkurisao sam na vise mesta , slao elektronski sva potrebna dokumenta /originali su u firmi/ medjutim nisam dobijao nikakav odgovor. Nisam bio u stalni radni odnos vec mi je ugovor produzavan na odredjeno vreme. Na ovom forumu sam procitao da poslodavci traze i obaveznu preporuku, pa me interesuje da li ja sam treba da trazim preporuku moje firme kada konkurisem. Molio bih da mi se javi neki kolega, radi razmene iskustva oko pronalazenja posla i da li je potraznja za zavarivacima i dalje aktuelna.
 
Odgovor na temu

psykolog
nezaposlen
Niš

Član broj: 326336
Poruke: 7
217.16.141.*



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.11.2014. u 09:51 - pre 113 meseci
Citat:
Darrija:
Nemam iskustvo, ali citam redom sve forume i stranice vezane za odlazak u Norge, pa je ovo samo misljenje... Dokumente treba da posaljes u NOKUT radi autorizacije (ja sam cekala 3-4 sedmice) i onda preko finn.no ili nav.no i slicnih stranica trazis posao. Cinjenica je da za svaki posao koji mozes da radis sa svojom diplomom traze polozen Bergen test (poznavanje jezika) , tako da mislim da te prijatelj dobro posavjetovao. Ja pokusavam istim putem. Dobila sam autorizaciju (prof.engleskog jezika), ali zavrsavam ovih dana srednju medicinsku(opsti smijer) i trazicu posao u toj struci da bih imala od cega da zivim tamo dok ucim jezik :)


Šta je od papira potrebno poslati za nostrifikaciju diplome, predpostavljam da nije isto jer psihologija je kod njih regulisana profesija. Pored kopiranih i overenih dokumenata kao kao što su pasoš, diploma,potvrda o položenim ispitima, nastavni plan i program sa fakulteta i potvrda o položenom diplomskom ispitu, rečeno mi je da trebam dostaviti i potvrdu o autorizaciji kao psiholog, ne znam gde to da regulišem.

Želim ti svu sreću u tvojim namerama

 
Odgovor na temu

Gasterbajter
Happy Nation

Član broj: 316741
Poruke: 243



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.11.2014. u 11:45 - pre 113 meseci
Citat:
psykolog:.... predpostavljam da nije isto jer psihologija je kod njih regulisana profesija.


To je regulisana profesija i traži priznavanje.
Recognition authority:
Statens autorisasjonskontor for helsepersonell (SAK) (Norwegian Registration Authority for Health Personnel)


Evo pogledaj na Nokut ovde

(Samo 5 profesija nije regulisano, sve ostalo jeste)
 
Odgovor na temu

Galley
Independent
Independent

Član broj: 326419
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.11.2014. u 12:22 - pre 113 meseci
Pozdrav svima, a konkretno pitanje za Darriju: da li bi, molim te, mogla da napises kako si dobila autorizaciju za prof. engleskog jezika? Ne mislim da te gnjavim da objasnjavas sve, upoznata sam sa procedurom i pratila sam sa narocitom paznjom tvoje postove, te se secam da je na trenutak zapelo kod nekog dokazivanja broja casova odnosno kod onog Transcript of Grades, ako se ne varam? Nije mi tu jasno sta je na kraju Transcript of Grades, pa ako bi mogla da mi to razjasnis. Imam odstampan onaj spisak sa sajta NOKUT-a - Documentation Requirements i verujem da si slala ono sto tamo pise da treba poslati (certified copy of identity document, marriage certificate -po potrebi, documentation from higher education, documentation from upper secondary school) ali me interesuje sta je bilo 'problem' i kako si ga prevazisla?
 
Odgovor na temu

Darrija

Član broj: 322158
Poruke: 54
109.175.25.*



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.11.2014. u 13:45 - pre 113 meseci
Iz srednje skole (gimnazija) poslala sam samo diplomu. Sa faxa diplomu, dodatak diplomi i NPP. Rodni list, Izvod iz MK vjencanih, kopiju pasosa. Sve ovjerene kopije i ovjerene prevode na engleskom jeziku. Naknadno su mi trazili dodatak diplomi na kome pise kad sam slusala koji predmet. U NPP pise u kom semestriu se sta slusa,u dodatku koliko casova teorije , koliko prakse i koja je ocjena iz kog predmeta, ali valjda sam trebala imati i podatak kad sam tacno ja bila na kom semestru. Na faxu nemaju takav obrazac , ali su mi izdali u formi potvrde. To sam naknadno poslala u NOKUT i nakon 4 sedmice stigla mi je autorizacija - sve priznato :)
 
Odgovor na temu

Ohridlake
HUS

Član broj: 322132
Poruke: 80
*.85-200-8.bkkb.no.



+6 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.11.2014. u 16:51 - pre 113 meseci
Citat:
Ohridlake:
Citat:

Psykolog
Dragi forumaši, interesuje me da li neko ima iskustva oko odlaska u Norvešku kao psiholog. Poprilično sam listao forum,ali nisam našo ništa konkretno. Sve me interesuje od nostrifikacije diplome do posla. Uskoro počinjem sa učenjem Norveškog jezika. Od prijatelja sam dobio savet da je bolje ovde završiti srednju medicinsku, lakše je zaposliti se i tamo dobro savladati jezik, a kasnije se ostvariti kao psiholog. Značilo bi mi ako neko ima takva ili slična iskustva, da podeli to sa nama na forumu.

Pozdrav


Koliko se ja secam, do sad nije bilo na forumu nasih koji su otisli kao psiholozi. Mozda ti se sada neko javi...
Vidim da te interesuje nostrifikacija i posao, o tome se pisalo, iako ne iz prve ruke, jer kao sto rekoh, nema nikog ko je prosao kroz to. Nadam se da si te postove na forumu procitao. Za zvanicnu informaciju oko nostrifikacije : www.sak.no.


Evo ponovo mene. Moram da se demantujem za to sto sam rekla da nije bilo psihologa na temi, ali moram da demantujem i psykologa :-). Kratka pretraga nase teme i blaga zainteresovanost da se pomogne, i ima nesto konkretno o psihologiji, evo mozes procitati ovde:

http://www.elitesecurity.org/t282324-476

I moj savet, najbolje ces proci ako za pitanja oko dokumentacije konsultujes zvanicne sajtove. Ako je sajt samo na norveskom, google translator prevodi na engleski.
 
Odgovor na temu

Galley
Independent
Independent

Član broj: 326419
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.11.2014. u 17:25 - pre 113 meseci
Hvala puno, Darrija! :-)
 
Odgovor na temu

zlatko78
tehnicar
beograd

Član broj: 205656
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: vasstomatolog.com


+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.11.2014. u 18:21 - pre 113 meseci
Da li zna neko da li ima posla za dr stomatologa?
vas stomatolog
 
Odgovor na temu

zinedine
Marko Miljkovic
Profesor fizickog
Nis

Član broj: 323386
Poruke: 12
94.228.239.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.11.2014. u 19:26 - pre 113 meseci
Pozdrav , planiram da idem za Norvesku sredinom marta . Imam autorizaciju i sertifikat za B1 nivo. Cuo sam da ce od februara , marta uslov za zaposljenje biti i NORSK PROVE sertifikat koji, naravno, mogu da dobijem samo gore . Da li neko zna nesto o ovome ? Hvala
 
Odgovor na temu

psykolog
nezaposlen
Niš

Član broj: 326336
Poruke: 7
217.16.141.*



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.11.2014. u 20:14 - pre 113 meseci
Citat:
aleksandra u zemlji cuda:
Pozdrav svima,
U vezi diplome psihologa.Ja sam psiholog i poslala sam dokumenta u nokut i priznali su mi diplomu.Mislim da se u sak salje ukoliko zelite da radite na klinici kao klinicki psiholog.Kod nas studije psihologije nisu usmerene, a u Norveskoj jesu i to od prve godine, pa se po tome dosta razlikujemo.




Aleksandra, molim za pomoć i malo vremena.
Diplomirani sam psiholog i od skoro se interesujem za odlazak u Norvešku.
Potrebna mi je informacija šta se sve od papira šalje za nostrifikaciju diplome u Nokut.Ti si to završila i to mi je info. iz prve ruke.
Po informacijama koje ja imam potrebne su overene kopije: pasoša, diplome-prevod, nastavni plan i program-prevod, potvrda o položenim ispitima-prevod, potvrda o položenom diplomskom radu-prevod i ono što me potpuno buni je potvrda o autorizaciji kao psiholog,tj. da sam autorizovani psiholog.
Prijatelj koji je u Norveškoj već duže vreme, a sada dolazi u Srbiju i drži školu Norveškog mi je savetovao da zbog znanja jezika bolje ovde završim srednju medicinsku školu pa onda kada se uz rad kao bolničar tamo usavrši i nauči jezik počneš kao psiholog.

Kakva su tvoja iskustva, nadam se da te ovim ne smaram, vrlo mi je bitno.


Veliki pozdrav
 
Odgovor na temu

psykolog
nezaposlen
Niš

Član broj: 326336
Poruke: 7
217.16.141.*



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.11.2014. u 20:19 - pre 113 meseci
Citat:
Ohridlake:
Citat:
Ohridlake:
Citat:

Psykolog
Dragi forumaši, interesuje me da li neko ima iskustva oko odlaska u Norvešku kao psiholog. Poprilično sam listao forum,ali nisam našo ništa konkretno. Sve me interesuje od nostrifikacije diplome do posla. Uskoro počinjem sa učenjem Norveškog jezika. Od prijatelja sam dobio savet da je bolje ovde završiti srednju medicinsku, lakše je zaposliti se i tamo dobro savladati jezik, a kasnije se ostvariti kao psiholog. Značilo bi mi ako neko ima takva ili slična iskustva, da podeli to sa nama na forumu.

Pozdrav


Koliko se ja secam, do sad nije bilo na forumu nasih koji su otisli kao psiholozi. Mozda ti se sada neko javi...
Vidim da te interesuje nostrifikacija i posao, o tome se pisalo, iako ne iz prve ruke, jer kao sto rekoh, nema nikog ko je prosao kroz to. Nadam se da si te postove na forumu procitao. Za zvanicnu informaciju oko nostrifikacije : www.sak.no.


Evo ponovo mene. Moram da se demantujem za to sto sam rekla da nije bilo psihologa na temi, ali moram da demantujem i psykologa :-). Kratka pretraga nase teme i blaga zainteresovanost da se pomogne, i ima nesto konkretno o psihologiji, evo mozes procitati ovde:

http://www.elitesecurity.org/t282324-476

I moj savet, najbolje ces proci ako za pitanja oko dokumentacije konsultujes zvanicne sajtove. Ako je sajt samo na norveskom, google translator prevodi na engleski.



Da, prevideo sam i propistio to dok sam listao forum.

Veliko Hvala.
 
Odgovor na temu

Djerisilo
Miroslav Djeric
Pravnik,
Putevi
BiH

Član broj: 310825
Poruke: 2
*.teol.net.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.11.2014. u 21:19 - pre 113 meseci
Pozdrav svima,
trazio sam po forumu,al nisam uspio da nadjem odgovor. Vidim da diskutujete o boravku u Norveskoj pa da pitam. Ako neko zna odgovor bilo bi super. Supruga, inace farmaceut,je otisla u Norvesku 1. novembra, prije desetak dana imala je razgovor za posao. Razgovor je prosao OK, jos malo da usavrsi jezik i bice dobro,tako su joj rekli. E, sad problem,rekli su joj da ce je zvati u januaru jer im od 1. februara treba radnik. A,njoj 1. februara istice 90 dana. Postoji li nacin da produzi boravak na osnovu toga da trazi posao ili tako nesto, jer vjerovatno nece imati ugovor do pocetka februara.
Miroslav Djeric
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
85.113.182.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.11.2014. u 21:33 - pre 113 meseci
može u policiji tražiti još 3mes ali je uslov da ima uplaćeno putno osiguranje.
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

bb4232
perica peric
stavanger

Član broj: 324681
Poruke: 16
*.bb.online.no.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.12.2014. u 07:29 - pre 113 meseci
moze da dobije jos 3 meseca,pise na sajtu udi -ja Sta sve treba.inace,zavisi gde se nalazi,neka odmah zakaze vreme,jer su termini popunjeni i po mesec i vise,a idu i praznici.moj drug je pre neki dan produzavao,pise na sajtu da ti treba na racunu po 500kr za svaki dan koji trazis.on je prikupio taj novac da prikaze,ali kaze da je moglo i bez toga.
 
Odgovor na temu

Darrija

Član broj: 322158
Poruke: 54
89.111.241.*



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.12.2014. u 09:42 - pre 113 meseci
a na koji nacin dokazujes taj novac?
 
Odgovor na temu

bb4232
perica peric
stavanger

Član broj: 324681
Poruke: 16
*.bb.online.no.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.12.2014. u 11:33 - pre 113 meseci
Pa izvestajem sa racuna..trenutno stanje
 
Odgovor na temu

Bronek
Branko Andjelkovic
bez posla
nijedna
Vranj

Član broj: 326196
Poruke: 2
*.8.12.93.rev.sfr.net.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.12.2014. u 13:03 - pre 113 meseci
Pozdrav forumasi,i ja sam jedan od nevoljnika iz Srbije koji je,zajedno sa suprugom, ostao bez posao.razmisljam za posao u Norveskoj,pa me interesuje da li Bugari(imam drzavljanstvo) imaju neke prednosti, vezano za posao, od Srba?Unapred hvala!

Branko
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7704225 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.