Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7835975 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pan 1

Član broj: 239146
Poruke: 152
*.dynamic.sbb.rs.



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.08.2014. u 14:27 - pre 118 meseci
Da li neko zna dal ce mi NAV priznati visoku skolu za vaspitace ako nemam odradjeni pripravnicki staz? Hocu li dobiti autorizaciju? Jel imao neko iskustva sa ovime?
Nesto se ne secam da je neko pisao o ovome...
 
Odgovor na temu

katt
Gradjevinski inzenjer
Beograd/Bergen

Član broj: 314906
Poruke: 101
217.68.116.*



+18 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.08.2014. u 15:49 - pre 118 meseci
Za sve one koji uce norveski, nije los link

http://www.goethe-verlag.com/book2/NO/index.htm

 
Odgovor na temu

Neutralac

Član broj: 322755
Poruke: 53
*.ncr.com.



+18 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.08.2014. u 08:49 - pre 118 meseci
Citat:
pan 1:
Da li neko zna dal ce mi NAV priznati visoku skolu za vaspitace ako nemam odradjeni pripravnicki staz? Hocu li dobiti autorizaciju? Jel imao neko iskustva sa ovime?
Nesto se ne secam da je neko pisao o ovome...


NAV je nacionalna sluzba za zaposljavanje, oni ne priznaju visoko obrazovanje. To radi NOKUT.

Visoka skola za vaspitace...ako norveski ne znas perfektno, nema sta ni da se cimas oko priznavanja takve diplome.
 
Odgovor na temu

pan 1

Član broj: 239146
Poruke: 152
*.dynamic.sbb.rs.



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.08.2014. u 09:53 - pre 118 meseci
Pogresila sam, mislila sam na nokut. Norveski ucim ali nisam sigurna za pripravnicki staz, da li bi dobila autorizaciju i bez njega ili ne? Jedna moja poznanica je vec otisla u NO i tamo radi kao vaspitac ali ona je i ovde radila i ima sve odradjeno pa zato pitam.
Mislila sam ako neko zna... Jedino da im posaljem pismo da ih pitam da ne saljem sva dokumenta pa posle da nemogu bez odradjenog staza nista da uradim. Inace sam odradila i prekvalifikaciju za medicinsku sestru pa cemo videti sta i kako dalje.
Hvala na odgovoru i pozz.
 
Odgovor na temu

dejo nk
kuca
kuca

Član broj: 317776
Poruke: 14
*.minlos.no.



+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.08.2014. u 10:32 - pre 118 meseci
Koji tv paket uzeti sa puno sporta,narocito fudbala ,cg i srb kanalima
 
Odgovor na temu

Pedagogisk
Pedagogisk leder
Barnehage :)
Norge

Član broj: 317858
Poruke: 16
..able.dyn.broadband.blic.net.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.08.2014. u 16:53 - pre 118 meseci
Citat:
pan 1:
Pogresila sam, mislila sam na nokut. Norveski ucim ali nisam sigurna za pripravnicki staz, da li bi dobila autorizaciju i bez njega ili ne? Jedna moja poznanica je vec otisla u NO i tamo radi kao vaspitac ali ona je i ovde radila i ima sve odradjeno pa zato pitam.
Mislila sam ako neko zna... Jedino da im posaljem pismo da ih pitam da ne saljem sva dokumenta pa posle da nemogu bez odradjenog staza nista da uradim. Inace sam odradila i prekvalifikaciju za medicinsku sestru pa cemo videti sta i kako dalje.
Hvala na odgovoru i pozz.


Za NOKUT ti ne treba pripravnicki staz,priznat ce ti diplomu vaspitaca i bez njega a on se nigdje i ne spominje u dokumentima koji su navedeni na njihovoj stranici. pozz
 
Odgovor na temu

Iseljenik u pokusaju
Drasko Obradovic
Valjevo,Srbija

Član broj: 315946
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.08.2014. u 19:12 - pre 118 meseci
Drugari ide li neko iz OSla za Srbiju u narednih sedam dana, jednom drugaru je potrebna mala usluga .Jedan papir da se ponese ovamo ,ako ima neko da je voljan neka se javi . Hvala unapred
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.08.2014. u 19:33 - pre 118 meseci
niste culi za postu mozda ?
 
Odgovor na temu

Iseljenik u pokusaju
Drasko Obradovic
Valjevo,Srbija

Član broj: 315946
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.08.2014. u 19:39 - pre 118 meseci
i za telegraf i telefon i za internet i svasta nesto jos.ja lepo pitam ide li neko i ako moze da ponese taj nekakav papir,verovatno postoji razlog zbog kog treba tako ,a ne postom .



pozzz
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.08.2014. u 19:50 - pre 118 meseci
pitam se kakav bi to bio razlog, a da nije neka mucka ?
 
Odgovor na temu

Iseljenik u pokusaju
Drasko Obradovic
Valjevo,Srbija

Član broj: 315946
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.08.2014. u 20:02 - pre 118 meseci
ma treba da prebacimo 20 tona heroina pa nam treba neko caskom da natovari u avion ,nije velika mucka mala prosto sitnica.
 
Odgovor na temu

zozonzo
zozon zo
nema
bena
zrk

Član broj: 324490
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.08.2014. u 21:45 - pre 118 meseci
molio bih za pomoć ako neko zna da li se u Norveškoj priznaju privatne srednje medicinske škole ? Takođe bih zamolio ako je neko pokušao da nostrifikuje diplomu višeg fizioterapeuta da mi prenese njegova skustva i dali je u tome uspeo, te da li se mora znati norveški jezik prilikom nostrifikacije diplome?
 
Odgovor na temu

braca018
bratislav miletic
nis, srbija

Član broj: 324447
Poruke: 5
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.08.2014. u 22:26 - pre 118 meseci
Citat:
Neutralac:
Citat:
pan 1:
Da li neko zna dal ce mi NAV priznati visoku skolu za vaspitace ako nemam odradjeni pripravnicki staz? Hocu li dobiti autorizaciju? Jel imao neko iskustva sa ovime?
Nesto se ne secam da je neko pisao o ovome...


NAV je nacionalna sluzba za zaposljavanje, oni ne priznaju visoko obrazovanje. To radi NOKUT.

Visoka skola za vaspitace...ako norveski ne znas perfektno, nema sta ni da se cimas oko priznavanja takve diplome.





Zasto obeshrabrujes devojku? Za pedagoga u vrticu mozda treba perfektno ali za asistenta, sto nju i zanima, nije presudno i zavisi od mnogo faktora kao sto su velicina i polozaj mesta na karti, preporuka i mnogo drugih. Treba znati jezik sigurno ali ga pretera sa "perfektnim" poznavanjem. Znam neke koje nisu ni imale polozen test iz jezika a otisle su i rade (i usavrsavaju jezik, naravno).
 
Odgovor na temu

001
Gardermoen

Član broj: 44983
Poruke: 238
*.90-149-210.nextgentel.com.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.08.2014. u 08:19 - pre 118 meseci
Citat:
dejo nk:
Koji tv paket uzeti sa puno sporta,narocito fudbala ,cg i srb kanalima

Ako mozes staviti satelitsku antenu onda Total Tv,a ako ne onda imas preko interneta recimo nettvplus.
 
Odgovor na temu

Neutralac

Član broj: 322755
Poruke: 53
*.ncr.com.



+18 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.08.2014. u 10:12 - pre 118 meseci
Citat:
braca018:
Citat:
Neutralac:
Citat:
pan 1:
Da li neko zna dal ce mi NAV priznati visoku skolu za vaspitace ako nemam odradjeni pripravnicki staz? Hocu li dobiti autorizaciju? Jel imao neko iskustva sa ovime?
Nesto se ne secam da je neko pisao o ovome...


NAV je nacionalna sluzba za zaposljavanje, oni ne priznaju visoko obrazovanje. To radi NOKUT.

Visoka skola za vaspitace...ako norveski ne znas perfektno, nema sta ni da se cimas oko priznavanja takve diplome.





Zasto obeshrabrujes devojku? Za pedagoga u vrticu mozda treba perfektno ali za asistenta, sto nju i zanima, nije presudno i zavisi od mnogo faktora kao sto su velicina i polozaj mesta na karti, preporuka i mnogo drugih. Treba znati jezik sigurno ali ga pretera sa "perfektnim" poznavanjem. Znam neke koje nisu ni imale polozen test iz jezika a otisle su i rade (i usavrsavaju jezik, naravno).


Druze ja sam gore radio sa engleskim jezikom, nemas potrebe ti meni nista da objasnjavas. Radis sa njihovom decom, a da ti ne treba komunikacijski nivo norveskog? Puste zelje...
 
Odgovor na temu

markodrenov
Mašinski Inženjer
Majdanpek

Član broj: 320461
Poruke: 98
chello062178204161.7.15.vie.surfer.at.



+27 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.08.2014. u 11:24 - pre 118 meseci
Citat:
zozonzo:
molio bih za pomoć ako neko zna da li se u Norveškoj priznaju privatne srednje medicinske škole ? Takođe bih zamolio ako je neko pokušao da nostrifikuje diplomu višeg fizioterapeuta da mi prenese njegova skustva i dali je u tome uspeo, te da li se mora znati norveški jezik prilikom nostrifikacije diplome?



Vrati se nekoliko stranica unazad, bilo je reci o tome. Koliko se secam ( ja sam masinac a ne medicinar) pominjale su se dve skole Medikus i neka iz Novog sada. Ali da ja ne bi lupao kao Maksim po diviziji vrati se malo unazad i dobices odgovore, bas skoro je bilo reci o tome.

Pozdrav
Čuvajte svaki dinar kako bi stavili krunu na glavu.
 
Odgovor na temu

braca018
bratislav miletic
nis, srbija

Član broj: 324447
Poruke: 5
*.adsl-3.sezampro.rs.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.08.2014. u 15:12 - pre 118 meseci
Citat:
Neutralac:
Citat:
braca018:
Citat:
Neutralac:
Citat:
pan 1:
Da li neko zna dal ce mi NAV priznati visoku skolu za vaspitace ako nemam odradjeni pripravnicki staz? Hocu li dobiti autorizaciju? Jel imao neko iskustva sa ovime?
Nesto se ne secam da je neko pisao o ovome...


NAV je nacionalna sluzba za zaposljavanje, oni ne priznaju visoko obrazovanje. To radi NOKUT.

Visoka skola za vaspitace...ako norveski ne znas perfektno, nema sta ni da se cimas oko priznavanja takve diplome.





Zasto obeshrabrujes devojku? Za pedagoga u vrticu mozda treba perfektno ali za asistenta, sto nju i zanima, nije presudno i zavisi od mnogo faktora kao sto su velicina i polozaj mesta na karti, preporuka i mnogo drugih. Treba znati jezik sigurno ali ga pretera sa "perfektnim" poznavanjem. Znam neke koje nisu ni imale polozen test iz jezika a otisle su i rade (i usavrsavaju jezik, naravno).


Druze ja sam gore radio sa engleskim jezikom, nemas potrebe ti meni nista da objasnjavas. Radis sa njihovom decom, a da ti ne treba komunikacijski nivo norveskog? Puste zelje...



Radio si u vrticu? A "komunikacijski nivo" i "perfektno poznavanje jezika" su tebi isto? Nista tebi ja nisam objasnjavao 'druze' posto ti to vec znas nego sam napisao onima koje zanima da postoji mogucnost da se ode i radi taj posao i bez "perfektnog poznavanja norveskog" kako si ti napisao vec samo sa "komunikacijskim nivoom" kako si to rekao u drugom postu. I mozda i jesi u pravu za Oslo ili neki veci grad, ali tamo i po malim mestima ima vrtica i dece. Lepse je nekog ohrabriti da se potrudi da uci jezik i pokusa da ode nego pisati o pustim zeljama, druze.
 
Odgovor na temu

Gasterbajter
Happy Nation

Član broj: 316741
Poruke: 243



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.08.2014. u 15:58 - pre 118 meseci
Polako momci, ajmo iz početka. Niko ovde nikog ne obeshrabljuje, samo realno sagledavamo činjenice - šta sve treba od dokumenata, koja znanja, koji su uslovi i td.
- Da bi radila kao asistent, najpre joj treba EU pasoš. Asistent se ne vodi kao kvalifikovan radnik. Iako je ona sa višim znanjem od potrebnog za tu poziciju, sa SR pasošem ne može raditi.
- Za tu poziciju Stefanko je pomenuo jednom da je ogromna konkurencija, tipa njih 200 za jedno radno mesto. Sa takvom konkurencijom, prvi filter eliminisanja kandidata biće jezik. Nezavisno tražili u oglasu ili ne, a uglavnom se naznači u oglasu da li se traži tečan norveški usmeni i pismeno, dakle i da se ne traži teoretski, u praksi će se uvek javiti u tih 200 bar 10-15 njih koji znaju jezik na tom nivou. Pričamo realno, kako jeste, bez emocija, ništa lično.
- Zabluda je da u malim mestima traže manje znanje jezika, upravo što je Norveška meta emigranata iz celog sveta. Kad software architekt sa min 5 godina iskustva neki uslovljavaju tečnim norveškim, šta reći.
- Tvoja devojka/žena , čim ti pišeš ovako strasno, mora da ti je to, nema staž, što je opet minus.

Sad iznova planiranje emigracije, i iznova opet ako treba, sve dok se ne iskristališe jasna slika u glavi gde se konkuriše i gde se kreće. Držimo palčeve!
 
Odgovor na temu

Ohridlake
HUS

Član broj: 322132
Poruke: 80
*.85-200-8.bkkb.no.



+6 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.08.2014. u 17:26 - pre 118 meseci
Citat:
001:
Citat:
dejo nk:
Koji tv paket uzeti sa puno sporta,narocito fudbala ,cg i srb kanalima

Ako mozes staviti satelitsku antenu onda Total Tv,a ako ne onda imas preko interneta recimo nettvplus.


Isto preko interneta moze i balkaniyum.tv. Imaju i aplikaciju za Samsung smart tv i super ide, a bas je povoljno, oko 5€ mesecno. Ima 45 kanala, puno sportskih koji su imenovani nekako neutralno npr sport 1, 2 itd a ustvari tu ukljuciju eurosport, sportklub prema potrebi tj prema sportskom dogadjaju. Ja sam bas zadovoljna s njima.
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
85.113.177.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.08.2014. u 19:34 - pre 118 meseci
Citat:
001:
Citat:
dejo nk:
Koji tv paket uzeti sa puno sporta,narocito fudbala ,cg i srb kanalima

Ako mozes staviti satelitsku antenu onda Total Tv,a ako ne onda imas preko interneta recimo nettvplus.

pre nego što poručiš TOTAl proveri sa ljudima koji će montirati antenu da li se sa te lokacije može naći satelit. Ja naravno nisam proverio i levo od stana mi je planina koja je baš tamo gde ne treba da bude :-( ili da izmestim planinu ili da se preselim 1km uz ili niz ulicu.
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7835975 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.