Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7704456 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.09.2011. u 01:37 - pre 152 meseci
Ako vam treba norveski broj koji mozete da stavite u CV i da vas zovu u srbiji moguce je i to... ima gomila provajdera IP telefonije koji nude to
Na primer http://www.skytelsrbija.com/tariffs.php?cPath=12_18
Znaci kupite IP telefon http://www.eunet.rs/voip_telefoni , ubodete ga u router i podesite ga i imate u Srbiji norveski broj telefona na koji vas mogu zvati.

Ili cak ni nemorate kupovati IP telefon... ima program za racunar koji to radi.

Ili ako imate bolji mobilni intalirajte FRING http://www.fring.com/ podesite nalog koji ste kupili kod IP provajdera, zakacite se na wireless sa mobilnim telefonom i eto imate IP telefon sa norveskim brojem koji mozete strpati u CV.
 
Odgovor na temu

photoplazma
Zaposlen
Ås

Član broj: 280789
Poruke: 87
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+42 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.09.2011. u 08:28 - pre 152 meseci
Filipili poslao sam Vam ponovo privatnu poruku.
ako opet ne stigne nesto cemo resiti. Moguce da ima neka ogranicenja u vezi slanja privatnih poruka.
Ali to nije tema za ovde.

Mnogo mi je drago da su se vratili ljudi cije sam postove citao pre godinu dana kada smo moja supruga i ja krenuli u ovu avanturu koja jos traje.
Stedeli novac, zena ucila jezik, ja radio, dobili autorizaciju, kupili avionsku kartu i krajem oktobra mi supruga krece put Norveske.
Bilo je tesko,znam bice jos teze kada se razdvojimo,ali znamo zasto to radimo,znamo sta je cilj svega toga.
Svi koji ste tu imate ocigledno neki problem u ovoj zemlji, nije u vama problem,vi ste vredni,radni, obrazovani mladi i ne tako mladi ljudi, samci, porodicni ljudi sa ili bez dece,ima vas raznih. Nemoguce da je u nama svima problem.
Problem je u zelji u kojoj zivimo,gde se ne ceni rad, zato idem tamo gde se moj rad ceni. A ovom prilikom ohrabrujem sve koji planiraju da krenu na ovaj put da ne odustaju nikako. Put je tezak,ali zar nije svaki takav.
Bice bolje. Sve ce se ovo jednog dana juce zvati.
Samo hrabro i napred.

E sada jedno pitanje,na koje mislim da nismo lepo odgovorili, ili je meni ostalo nejasno obzirom da bas nisam dobar s tim te platnim karticama.

Ja cu da napisem a vi mi recite da li sam u pravu.

CILJ preneti u Norvesku 40.000 kruna.

25.000 moze u kesu,to dozvoljava nihova carina
ostalih 15.000 staviti na devizni racun u Banci Inteza ( da li postoji devizni racun za NOK )?
uzeti tu neku karticu (koju) kako se ta kartica zove? za placanje iz inostranstva bez provizije,ili sa minimalnom i kolika je ta provizija?
i bez problema placati u norveskim prodavnicama robu. Jel to tako funkcionise?
kako da uzmem pare sa racuna na bankomatu i koliko je provizija?
Da li postoji tamo Banka Inteza?

Mozda je mnogo pitanja,ali verujem da mnoge koji idu ovo zanima.

Hvala onima koji znaju,a odgovore mi na ovo.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.09.2011. u 10:11 - pre 152 meseci
sve sto treba da uradis je da doputujes kasno avionom u Norvesku kad carina ne radi. Onda oni napisu trenutno ne radimo izvolite sami prijavite sta imate ili dodjite sutra.

hehe...
 
Odgovor na temu

BB1
Beograd, Srbija

Član broj: 278387
Poruke: 29
*.bb.online.no.



+6 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.09.2011. u 13:37 - pre 152 meseci
Banka Inteza? Ne da ne postoji u Norveskoj, nego su meni u banci objasnili da cak i banka inteza u drugim drzavama nema veze sa ovom nasom u Srbiji? Dalje vise nisam hteo da se raspitujem :) Ne postoji devizni racun za nok. A sto se novca tice, ja sam poneo sa sobom 32.000 nok bez problema. Pitali su me u Oslu kad sam stigao jer imam i koliko sam novca poneo, rekao sam im celu sumu i prosao bez daljih ispitivanja. E sad mozda sam ja imao srece pa je taj carinik bio dobre volje ili ga je jednostavno bas bilo briga?
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.09.2011. u 14:14 - pre 152 meseci
Ma mozete doneti i vise para od 25.000 kruna ali sve iznad 25000 morate da prijavite. Do 25.000 kruna ne morate nista da prijavljujete.

http://www.toll.no/templates_T...x?id=195294&epslanguage=en

Currency
On entry, you can bring with you means of payment for a total of NOK 25,000. If you have more than this with you, you must report it on this form: Declaration of means of payment (pdf). http://www.toll.no/upload/skje...r/RD-0026E-betalingsmiddel.pdf
 
Odgovor na temu

photoplazma
Zaposlen
Ås

Član broj: 280789
Poruke: 87
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+42 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.09.2011. u 15:40 - pre 152 meseci
Hvala Gogi77 to je informacija kojoj sam se i nadao hehehe
 
Odgovor na temu

charlie sheen

Član broj: 290880
Poruke: 10



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.09.2011. u 18:55 - pre 152 meseci
Dobro vece svima.Pratim ovu temu vec neko vreme i cini mi se da je u celoj prici(pre dobijanja samog posla)najteze iznajmiti stan.Da li bi pojedini od vas koji su vec tamo mogli da u kratkim crtama iznesu svoja iskustva vezana za trazenje stana u Norveskoj i daju neki savet nama koji tek treba da se upustimo u tu pricu.Bio bih vam veoma zahvalan.Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

jogurt
Zoran Milenković
nettverkskonsulent
Norway

Član broj: 13800
Poruke: 472
..1-166-240.customer.lyse.net.

Jabber: jogurt@elitesecurity.org
ICQ: 309530264


+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.09.2011. u 20:28 - pre 152 meseci
Jos jedan savet onima koji dolaze u N:

Pre puta obavezno posetite svog zubara i resite sta imate! Ustedecete sebi i zivce i pare :)
 
Odgovor na temu

moukoko

Član broj: 168931
Poruke: 171
*.adsl.eunet.rs.



+55 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.09.2011. u 20:40 - pre 152 meseci
apsolutno je moguce u srbiji otvoriti devizni racun u NOK, to sam ja i uradio prilikom placanja fakture za pocetak procesa autorizacije. i sa tog racuna su preneli sredstva na racun SAFH, itd,itd.. i ovaj moj post ne znaci da treba da krene neko prepucavanje ko je u pravu, a ko nije - ali hajmo pomoci jedni drugima, a ne samo ta varijanta - ne moze, nije moguce i slicno.. pozitiva nam treba :)
 
Odgovor na temu

bambi84
medicinska sestra, bolnica

Član broj: 284844
Poruke: 70
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.09.2011. u 21:11 - pre 152 meseci
Stvarno mi je drago da je tema ozivela, stvarno je od pomoci nama koji planiramo put Norge...
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.09.2011. u 21:40 - pre 152 meseci
Citat:
jogurt: Jos jedan savet onima koji dolaze u N:

Pre puta obavezno posetite svog zubara i resite sta imate! Ustedecete sebi i zivce i pare :)


Apsolutno se slazem i ja sam pre odlaska popravio sve zube :)

A ponesite i lekove za prvu pomoc, posto ovde necete u pocetku imati socijalno i cak obicna uplala grla koju u Srbiji resite sa 100 din ( amoksicilin) ovde moze da vas debelo kosta posto ovde nema ko u Srbiji antibiotici na kilo... nego moras prvo kod lekara po recept, pa platis pregled itd...

Znaci obavezno poneti nesto protiv temperature, bolova, neki antibiotik i tako to....
 
Odgovor na temu

jogurt
Zoran Milenković
nettverkskonsulent
Norway

Član broj: 13800
Poruke: 472
..1-166-240.customer.lyse.net.

Jabber: jogurt@elitesecurity.org
ICQ: 309530264


+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.09.2011. u 21:55 - pre 152 meseci
Evo malo o trazenju stana iz mog iskustva:

stan se generalno trazi preko finn.no ( sledi link http://www.finn.no/finn/realestate/lettings/browse1 ) Sajt je jako dobro organizovan i vrlo lepo moze da radi za vas. Tamo odaberete svoj grad, unesete kriterijume (do koliko para itd.), pogledate rezultate, vidite na mapi gde se stan nalazi, odaberete kandidate, onda kontaktirate vlasnika stana ili agenta koji posreduje i dogovarate razgledanje. Ono sto je nezgodno jeste da mnogi stanodavci ostave samo mejl, pa vam preostaje samo email, a to ume da potraje prilicno dugo. Agenti su gotovo uvek dostupni preko telefona, ali su takvi stanovi po pravilu malo skuplji.

Kada pricate telefonom, trazite odmah da pricate na engleskom, jer u suprotnom, tesko da cete nesto razumeti. Iz mog iskustva, to je odmah jedan minus, jer onda oni moraju da natucaju neki svoj zardjali engleski. Uglavnom, predstavite se kratko i jasno. Vazno je da naglasite da imate stalan posao, da ste mirni i radni, po mogucstvu nepusac i bez kucnih ljubimaca. Recite im ono sto zele da cuju, ali nemojte bas da lazete. Njihova jedina briga je da li ste u stanju da redovno placate kiriju i obaveze, i da ne pravite lom.

Bitno drugacije u odnosu na Srbiju jeste da se razgledanje stana (visning) ovde organizuje tako da sto vise zainteresovanih dodje u jedno odredjeno vreme. Npr. od 16-17h. Najcesce, mada nije pravilo, neposredno posle razgledanja stana, svi koji su zaista zainteresovani, na jednom parcetu papira ostavljaju personnummer, telefon i/ili mejl, saglasnost da mogu biti kreditno ispitani i ne secam se da li postoji jos nesto, i onda konacno vlasnik odlucuje kome ce izdati stan. To odlucivanje takodje moze da potraje par dana i po pravilu ako se "takmicite" sa starosedeocima, nemate sanse jer oni imaju kreditnu istoriju, obicno imaju i preporuke od prethodnih stanodavaca i sl.

Depozit je verovatno jedna od najbolnijih tacaka. Krece se od dve do tri kirije i ostavlja se na poseban racun u banci i po pravilu svi ga traze. Pare su naravno garancija da cete stan ostaviti u stanju u kom ste ga uzeli ili za slucaj da ne platite kiriju na vreme. Ukoliko vec radite za dobru firmu sa zvucnim imenom, zamolite sefa u firmi da vam pomogne. Moguce je umesto depozita ostaviti garanciju firme gde oni garantuju za vas.

Sto se samih stanova tice, ima svega i svacega na trzistu. Od lepih stanova do rupcaga. Cena dosta govori o stanju stana, ali i o lokaciji. Ako ste jedini na visningu ili je stan mnogo jeftin, vrlo verovatno postoji neki dobar razlog za to. Proverite uvek zasto i razjasnite sebi da li vam je to prihvatljivo!

Struja! Najcesce nije uracunata u kiriju i morate sami da se prijavite kao korisnik. Struja ce vas otprilike kostati ca 1Kr/KW. To nije jeftino iako ce sve vreme da vas ubedjuju kako je struja u Norveskoj maltene dzabe

TV, Internet, voda i ostala rezija, to morate da pitate da li je ukljuceno.

Grejanje. Ogrev na drva je valjda najjeftiniji. Potom sledi centralno grejanje (koje je najbolje). Najgori je valjda Norveski radijator ili struja!

Ugovor! Imate da ga kupite u svakoj knjizari za oko 20Kr. Mozete da sklopite i drugaciji ugovor, ali nije lose uporediti ga sa standardnim, da vidite da li sadrzi sve vazne odredbe.

Pokucstvo! Stanovi uglavnom idu polunamesteni ili nenamesteni. Namesteni stanovi su po pravilu nesto skuplji. Polunamesten znaci da ima nesto bele tehnike (hvitevarer). Ako resite da kupujete stvari po raznim radnjama polovne robe, to je sve ok, ali vodite racuna da prevoz do stana moze isto puno da kosta!

Lokacija! Na finnu imate odmah i mapu pa mozete da proverite gde je stan. Ne vredi vam jeftin stan ako je u nekoj nedodjiji ili na nekom brdu, daleko od nekog prevoza. Ne dozvolite da vas prevari letnja idila, zimi sve izgleda mnogo drugacije i teze.

Ako uspesno zavrsite posao, vazno je da o novoj adresi obavestite policiju, poresko (skatt kontor) i postu!

Sve u svemu, jedna vrlo stresna i finansijski iscrpljujuca operacija, ali da dosta toga moze da se isfiltrira pomocu finna i ustedi vreme i setnju

To bi bila moja 0.02$ pa srecno!
 
Odgovor na temu

ogzy23
Nezaposlen
Novi Sad

Član broj: 291038
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?26.09.2011. u 00:56 - pre 152 meseci
Drugari kao prvo pozdrav svima
Pisem prvi put,ali temu pratim vec duze vreme. Ono sto me zanima,a nisam nikako uspeo da pronadjem ovde je sledece.U vezi sam sa Norvezankom i planiramo da se vencamo.Donekle mi je jasna procedura,ali mene zanima da li mogu da odem za Norvesku,i da se vencamo gore i da trazimo spajanje porodice,i procitao sam negde da je potrebno da iz Srbije ponesem izvod iz maticne knjige rodjenih,i potvrdu da nisam u braku(sve prevedeno na norveski). Bilo bi mi od velike pomoci ako neko ima bilo kakvu informaciju. Hvala puno svima
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
194.249.198.*

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?26.09.2011. u 09:08 - pre 152 meseci
U ovom članku piše da su Norveškoj potrebni imigranti da bi im ekonomija nastavila da raste, ali da više imigranata odlazi nego što dolazi zato što im je teško da se snađu za posao i društvo: http://theforeigner.no/pages/news/immigrants-give-up-on-norway/
 
Odgovor na temu

charlie sheen

Član broj: 290880
Poruke: 10



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?26.09.2011. u 11:56 - pre 152 meseci
@jogurt - hvala ti na ovako iscrpnom odgovoru.E sad citajuci tvoj post javile su se nove nedoumice.Ako sam dobro razumeo postoji mogucnost da me vlasnik stana pozove na razgovor i da mi kroz par dana javi da je odlucio da primi nekog drugog.To bi bilo bas bez veze.Da li mi savetujes da pocnem sa ugovaranjem razgledanja stanova iz Srbije ili je mozda bolje da taj detalj(da sam u/iz Srbije) izostavim u tom nekom prvom razgovoru sa stanodavcem Ili agentom.Mozda ce nekom sve ovo sto pisem zvucati pomalo smesno ali mene upravo taj deo price najvise zbunjuje.Sto se tice ugovora postoji standarni ugovor koji se moze skinuti sa neta pa ako nekom zatreba:


http://forbrukerportalen.no/Pu...ontrakt_skjema/husleiekontrakt



Pozdrav
 
Odgovor na temu

sandrakuzmanovic
Norge

Član broj: 290865
Poruke: 38
*.80-202-132.nextgentel.com.



+17 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?26.09.2011. u 18:11 - pre 152 meseci
Cao forumasiiiii........
Za Zeljku Djuric, ja jos uvijek ne mogu da poslaljem privatnu poruku, ali posalji ti meni svoj mejl u PP pa ti se javim...pozz
Evo jedna stranica koja moze da koristi kada nadjete stan http://www.finn.no/finn/torget/gisbort/resultat tu ima masa stvari koje ljudi daju dzaba od kuhinje do kucnog ljubimca u raznim gradovima, grad stoji sa strane i naravno kontakt telefon pa mozda nekom pomogne.
Takodje u ovom gradu gdje ja zivim Drøbaku postoji otpad gdje se odlaze bijela tehnika gdje isto mozete da nadjete jako dobre stvari i obicno ono sto je neispravno ima presijecen kanal, ja sam konkretno tu nabavila masinu za ves, usisivac to je doduse moj muz sastavljao od njih par al sad extra radi, i tv.
Sto se tice trazenja stana ja nazalost ne mogu tu nista da kazem osim da sam i sama cula da je malo teze, ali naravno ne nemoguce. Ja sam bas imala srece sa tim, ali evo ako ima neka djevojka da se sprema za put ja mogu da joj ponudim smjestaj za par dana dok se malo ne snadje jer znam kako je meni bilo.
Inace ponuda vazi dva mjeseca dok mi se muz ne vrati :)))))))
Ja sam licno ponjela sa sobom oko 4000 eura i niko me ziv nije pitao imam li prebijene pare letila sam sa onim nocnim letom u 9 tako nesto, sa stvarim sam isto imala ogromnu srecu imala sam sigurno 5 kila viska al me zena pustila bez rijeci cak mi je i rucni prtljag ubacila dole. I ja sam naravno ponjela hrane jos imam ovih supa :) Novac sam mjenjala sasvim normalno u banci kad sam ovdje stigla ne sve ali dobar dio jer jedan dio su mi prijatelji zamjenili jer su se upravo spremali na odmor u Bosnu. Kurs u banci je bio 7.6 euro kruna bas nizak al to mi je bila jedina opcija tada za koju sam ja znala.
Mislim da je novac i strpljenje i naravno volja u neogranicenim kolicinama neizostavan dio ove prive i definitivno JEZIK, ali ne treba vi savrseno da govorite najbitnije je da ih razumijete i odgovorite nekako jer gledam ovi filipinci i tajlandjani zive ovdje po 3 godine i vise pa to sve nesto ide na jedvite jade kod vecine njih.
POZDRAV ZA SVE




Kuzmanovic Sandra
 
Odgovor na temu

jogurt
Zoran Milenković
nettverkskonsulent
Norway

Član broj: 13800
Poruke: 472
..1-166-240.customer.lyse.net.

Jabber: jogurt@elitesecurity.org
ICQ: 309530264


+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?26.09.2011. u 22:22 - pre 152 meseci
Charlie, savet je da nikad ne odustajes lako

Ako npr. nazoves potencijalnog stanodavca i on ti kaze, jeste, stan se izdaje, ali razgledanje stana je za pet dana od 18h, nemoj odmah da padnes u down. Nista te ne kosta da ga lepo zamolis da li postoji mogucnost da se stan vidi jos danas, zuri ti se jer ti npr. istice rezervacija u hotelu i sl. Uhvati ga jednostavno u masinu. Jel moze veceras, mozda sutra ujutro, ali molim vas, itd. Neki ce biti tvrdi i mozda ce se i ljutiti, ali neki ce prihvatiti, ali jedina poenta je da sto pre zavrsis svoj posao Uvek imaj na umu da svaka noc u hotelu kosta 1000-1300 Kr.

To da uzmes stan iz Srbije deluje mi malo kao kupovina macke u dzaku, ali mozda i nije nemoguce kao sto deluje. Zasto da ne? Probaj. Uz malo truda moze da se provali preko neta, da li u blizini stana ima neki ducan (daglig vare butikk) i kuda ide prevoz i koliko cesto. Na kraju krajeva, ako imas dosta vremena, baci pogled i na street view na Google Mapsu, pa mozes na neki nacin i virtuelno da prosetas tim ulicama i osetis atmosferu u buducem kraju

Sta da ti kazem sem, srecno!
 
Odgovor na temu

slaya.olja
med.sestra na vma
beograd

Član broj: 246588
Poruke: 71
*.static.zrlocal.net.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?27.09.2011. u 00:57 - pre 152 meseci
svaka cast na hrabrosti sandra, ovo je prvi post na celom forumu gde neko bezrezervno nudi pomoc nekome kome je ona bas bas potrebna.Dosada smo culi najrazlicitije reci ohrabrenja i raznoraznih, naravno potrebnih i neophodnih informacija ali ovako nesto ne.I ne cudi me s obzirom da nisi iz srbije jer ovde smo se toliko pokvarili i postali skepticni prema svemu pa i jedni prema drugima da se ne moze izraziti recima.Krenem od sebe pa se zapitam da li bih i ja uradio nesto slicno za potpunog neznanca koji je bio u mojoj kozi samo koji mesec ranije..bio bih neiskren ako bih rekao da bi, na moju veliku zalost.Nisam bio ovakav ranije ali godine i zivot u srbiji su ucinili svoje...Nekada je 202ka dodeljivala ruzicasti(mada danas ova boja ima pezurativno znacenje zahvaljujuci regionalnoj tv kompaniji, ne bih joj pominjao ime) gran pri za podvige covecnosti, ispravnosti i humanosti danas nije vise vazno kao sto i nikome vise i nije stalo ni bitno niti se ponosi dobrim delima.E pa eto jedan ruzicasti grad pri za tebe..Naravno ako se neko usudi da ti se javi jer znas, ovde vlada podozrenje,nepoverenje i svako ce pomisliti boze sta sa ovom nije uredu, nisu tu cista posla nesto tu ima zakulisno...
inace hvala na linku i objasnjenjima kako za pocetak sa malo para opremiti stan, jako korisno imajuci u vidi da je pocetak najtezi, bar nama koji cemo se uputiti sa minimalnim novcem u avanturu trazenja posla i zivota u jednoj sasvim drugoj zemlji gde vidim na tom linku ljudi poklanjaju lak za nokte, 2 para novih carapa br37, gomilu zemlje...
meni ce zena za sandnes najverovatnije kako stvari stoje ali putuje sa drugaricom i ima vec nesto dogovoreno opet na misice ali ipak placanje bez depozita mnogo znaci.
e sad kako da nadjemo adrese ako ne svih onda bar vecine bolnica i starackih domova u rogalandu i granicnim opstinama.Nesto sam pronasao ali mi se cini malo za ceo rogaland samo desetak bolnica a starackih domova kao da nema..pozdrav svima koliko nas ima:)...
 
Odgovor na temu

Alquemista
Apotekarski pomocnik

Član broj: 290824
Poruke: 16
*.adsl.verat.net.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?27.09.2011. u 01:29 - pre 152 meseci
[quote]slaya.olja: svaka cast na hrabrosti sandra, ovo je prvi post na celom forumu gde neko bezrezervno nudi pomoc nekome kome je ona bas bas potrebna.Dosada smo culi najrazlicitije reci ohrabrenja i raznoraznih, naravno potrebnih i neophodnih informacija ali ovako nesto ne.I ne cudi me s obzirom da nisi iz srbije jer ovde smo se toliko pokvarili i postali skepticni prema svemu pa i jedni prema drugima da se ne moze izraziti recima.Krenem od sebe pa se zapitam da li bih i ja uradio nesto slicno za potpunog neznanca koji je bio u mojoj kozi samo koji mesec ranije..bio bih neiskren ako bih rekao da bi, na moju veliku zalost.Nisam bio ovakav ranije ali godine i zivot u srbiji su ucinili svoje...Nekada je 202ka dodeljivala ruzicasti(mada danas ova boja ima pezurativno znacenje zahvaljujuci regionalnoj tv kompaniji, ne bih joj pominjao ime) gran pri za podvige covecnosti, ispravnosti i humanosti danas nije vise vazno kao sto i nikome vise i nije stalo ni bitno niti se ponosi dobrim delima.E pa eto jedan ruzicasti grad pri za tebe..Naravno ako se neko usudi da ti se javi jer znas, ovde vlada podozrenje,nepoverenje i svako ce pomisliti boze sta sa ovom nije uredu, nisu tu cista posla nesto tu ima zakulisno...
inace hvala na linku i objasnjenjima kako za pocetak sa malo para opremiti stan, jako korisno imajuci u vidi da je pocetak najtezi, bar nama koji cemo se uputiti sa minimalnim novcem u avanturu trazenja posla i zivota u jednoj sasvim drugoj zemlji gde vidim na tom linku ljudi poklanjaju lak za nokte, 2 para novih carapa br37, gomilu zemlje...
meni ce zena za sandnes najverovatnije kako stvari stoje ali putuje sa drugaricom i ima vec nesto dogovoreno opet na misice ali ipak placanje bez depozita mnogo znaci.
e sad kako da nadjemo adrese ako ne svih onda bar vecine bolnica i starackih domova u rogalandu i granicnim opstinama.Nesto sam pronasao ali mi se cini malo za ceo rogaland samo desetak bolnica a starackih domova kao da nema..pozdrav svima koliko nas ima:)...[/quo
Citat:
slaya.olja: svaka cast na hrabrosti sandra, ovo je prvi post na celom forumu gde neko bezrezervno nudi pomoc nekome kome je ona bas bas potrebna.Dosada smo culi najrazlicitije reci ohrabrenja i raznoraznih, naravno potrebnih i neophodnih informacija ali ovako nesto ne.I ne cudi me s obzirom da nisi iz srbije jer ovde smo se toliko pokvarili i postali skepticni prema svemu pa i jedni prema drugima da se ne moze izraziti recima.Krenem od sebe pa se zapitam da li bih i ja uradio nesto slicno za potpunog neznanca koji je bio u mojoj kozi samo koji mesec ranije..bio bih neiskren ako bih rekao da bi, na moju veliku zalost.Nisam bio ovakav ranije ali godine i zivot u srbiji su ucinili svoje...Nekada je 202ka dodeljivala ruzicasti(mada danas ova boja ima pezurativno znacenje zahvaljujuci regionalnoj tv kompaniji, ne bih joj pominjao ime) gran pri za podvige covecnosti, ispravnosti i humanosti danas nije vise vazno kao sto i nikome vise i nije stalo ni bitno niti se ponosi dobrim delima.E pa eto jedan ruzicasti grad pri za tebe..Naravno ako se neko usudi da ti se javi jer znas, ovde vlada podozrenje,nepoverenje i svako ce pomisliti boze sta sa ovom nije uredu, nisu tu cista posla nesto tu ima zakulisno...
inace hvala na linku i objasnjenjima kako za pocetak sa malo para opremiti stan, jako korisno imajuci u vidi da je pocetak najtezi, bar nama koji cemo se uputiti sa minimalnim novcem u avanturu trazenja posla i zivota u jednoj sasvim drugoj zemlji gde vidim na tom linku ljudi poklanjaju lak za nokte, 2 para novih carapa br37, gomilu zemlje...
meni ce zena za sandnes najverovatnije kako stvari stoje ali putuje sa drugaricom i ima vec nesto dogovoreno opet na misice ali ipak placanje bez depozita mnogo znaci.
e sad kako da nadjemo adrese ako ne svih onda bar vecine bolnica i starackih domova u rogalandu i granicnim opstinama.Nesto sam pronasao ali mi se cini malo za ceo rogaland samo desetak bolnica a starackih domova kao da nema..pozdrav svima koliko nas ima:)...
te]

Hteo sam da napisem maltene isto to, ali evo, uradio si to za obojicu. Stvarno jedno veliko postovanje za Sandru.
 
Odgovor na temu

charlie sheen

Član broj: 290880
Poruke: 10



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?27.09.2011. u 13:38 - pre 152 meseci
@ JOGURT-Takk for svarer!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7704456 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.