Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7702612 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Alquemista
Apotekarski pomocnik

Član broj: 290824
Poruke: 16
*.adsl.verat.net.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.09.2011. u 13:41 - pre 152 meseci
@Slaya.Olja

Ehej, kazes "mi cemo najverovatnije dobiti sobu sa dva kreveta..." , pa me zanima na koju foru si trazila smestaj, tj. da li je moguce iz Srbije nekako organizovati stan tamo? Da li ti je neko iz Norveske nasao ili kako?
 
Odgovor na temu

BB1
Beograd, Srbija

Član broj: 278387
Poruke: 29
*.bb.online.no.



+6 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.09.2011. u 13:51 - pre 152 meseci
Ponesite dosta hrane iz Srbije, to vam je najjeftinija varijanta. A posto dolazite zajedno svaka po torbu i trajace vam par meseci. Ja sam spakovao hranu u jednu torbu i izgurao oko 2, 3 meseca. Sto se promene para tice postoji neka vrsta menjacnice FOREX i obicno se nalaze na zeleznickim i autobuskim stanicama, ali ne znam da li ih ima u svakom gradu. Probajte da ih nadjete preko interneta, tu imate i spisak gradova u kojima se nalaze. Uz pasos mozete promeniti i 2000e uz nesto nizi kurs naravno, a u posti sam ja menjao i do 500e bez problema. Bolja je varijanta promeniti sav novac u Srbiji ali je nemoguce naci toliko kruna odjednom, barem ja nisam mogao u Beogradu kad sam se spremao za polazak. A za prevoz je najbolja mesecna karta kao sto je i spomenuto. I da ono najbitnije, NAORUZAJTE SE STRPLJENJEM , verujte mi bice vam itekako potrebno kad stignete. Pozdrav i srecno.
 
Odgovor na temu

dejann73

Član broj: 217742
Poruke: 150
..109.169.tmi.telenormobil.no.



+25 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.09.2011. u 14:33 - pre 152 meseci
To sa nosenjem hrane velike kolicine moze da vam se obije o glavu ako vas zaustave na carini a pogotovo sa onim vecernjim dolaskom. Moracete da platite odmah kaznu. Kazne su od 300 kr. pa navise po prekrsaju. Posto nemate njihov broj ne mozete dobiti fakturu za odlozeno placanje od 7 dana. Ne racunajuci svedsku i dansku zvanicno se ne dozvoljava unos npr. mesa. ali prilikom zaustavljanja tolerisu 2,3 kg. ali ne vise od boksa cigareta ili 1, 1,5l alkohola. Za pocetak se moze i ovde kupiti hrana nizeg kvaliteta po pristupacnim cenama.
 
Odgovor na temu

terapeut84
Jelena Todorovic
Pirot, Srbija

Član broj: 281625
Poruke: 5
*.com
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.09.2011. u 14:54 - pre 152 meseci
skola norveskog jezika SAGA drzi casove i u Nisu! za telefon mozes posetiti njihov sajt! trenutno ja idem na casove u nisu

[Ovu poruku je menjao terapeut84 dana 24.09.2011. u 16:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.09.2011. u 15:49 - pre 152 meseci
Sto se tice zamena para u posti, to moze izgleda samo u glavnoj velikoj posti... evo ja danas probao u mojoj lokalnoj posti i kazu ne moze, moram ici u centar.

Inace to sto se tice prenosenja ogromne kolicine hrane avionom... mislim max sto moze da se unese u avion je 20 kg... sve iznad se papreno placa po kilogramu, sto meni nije maltene nije bilo dovoljno za moje stvari i gardarobu. Tako da od hrane nisam poneo nista.

Danas sam nasao u coop prodavnici smrznute svinjske snicle cini mi se za 70 kruna 2 kg pakovanje sto nije losa cena.

Inace zadnja dva dana sam se ubio trezeci Vegetu(dadatak jelu). Jedino sto sam naso slicno su maggi kocke za supu... sto mi je OK za supu.... ali kada kuvam ostalo treba mi vegeta :( Ako neko zna kako se to zove ili izgleda na norveskom neka javi posto se ja ubi trazeci.
 
Odgovor na temu

63.serbian
marko stamenic
nezaposlen
uzice

Član broj: 290964
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.09.2011. u 16:10 - pre 152 meseci
Da li je moguce, za pocetak, otici u Norvesku, sa dobrom voljom i par stotina evra u dzepu? Diploma Vise skole, koju ovde imam, tamo je potpuno bezvredna , kao i mnoge druge ... U Norveskoj nemam nikoga koga poznajem i kod koga mogu otici, pa bih zaobisao te pojedinosti kao sto su slanje biografije, diplome, prijava mesta boravka itd. Jednostavno receno, zanima me da odem tamo, i da radim bilo kakav posao za pocetak ... Da li neko zeli isto sto i ja, i da li neko ima slicna iskustva, koja bi rado podelio sa mnom, i ostalim ucesnicima foruma?
 
Odgovor na temu

DAVORNO
davor nikolic
Koppang Hedmark

Član broj: 128579
Poruke: 89
*.eidsiva.net.



+50 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.09.2011. u 16:27 - pre 152 meseci
mislim da ne posnoji norveski pandan vegeti. Vegetu ces naci u arapskim prodavnicama one izgledaju kao nase piljarnice koje imas u svim vecim mestima u norveskoj tamo mozes da nadjes i argetu pastetu i jos neke nase i hrvatske proizvode tipa feta sir i tako to, imas i svercovanih cigara koje su tamo otprilike upola cene ali je to uglavnom neki nuklearni otpad iz ukraine vijetnama kine i tako to.
Sto se tice prtljaga kad kupujes kartu uplati jos mislim 10e za svaku sledecu torbu tako da nije e mnogo

Sto se tice prevoza autobuski prevoz je stravicno skup ali zato postoje mesecne karte koje su povoljne a postoji verdikort to ti je shema koju uvodi GSP u Beogradu to ti je sistem dopunjavanja kartice u samom autobusu i ima veliki popust u odnosu na placanje u kesu. Nisam siguran mislim da se verdikort vadi u autobusu i vazi za sve buseve i dopunjava se iznosima kojim vi hocete da dopunite kod vozaca nadam se da sam malo pomogo
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.09.2011. u 18:02 - pre 152 meseci
Ok probacu da trazim arapske prodavnice, ako neko zna neku i Bergenu neka javi :)

Heh.. ja sam i platio jos 20 evra za jednu torbu kada sam kupovo kartu... ali kada sam doso da predam torbe tada mi objasnise... jeste ok je platili ste jos jednu torbu ali i dalje vazi to za max 20 kila po osobi. Znaci moze dve torbe po 10 kila... I na kraju sam moro platiti 300 evra ili da vadim stvari i bacam napolje iz torbe.
Znaci tako je za airbaltic... ne znam kako je kod drugih. Ali meni je apsolutno bila frka i moro sam da pocnem da radim i nisam mogo da cekam i kupio sam prve najeftinije karte, a to je bio air baltic.

Inace dobra volja i par stotoina evra u dzepu neverujem da je izvodjivo za norvesku ako nemas ovde vec ugovoreno gde ces da spavas.
 
Odgovor na temu

BB1
Beograd, Srbija

Član broj: 278387
Poruke: 29
*.bb.online.no.



+6 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.09.2011. u 18:26 - pre 152 meseci
Zamena za vegetu je AROMAT, proizvodi ga KNORR, mada je nasa mnogo bolja. Prijatno! A u Norwegian aviokompaniji se dozvoljena kilaza odnosi po torbi. Maksimalno dve torbe po 20 kg i rucni prtljag do 10 kg.
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
77.222.168.*



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.09.2011. u 21:13 - pre 152 meseci
Veliki pozdrav svima.Iako sam rekla da se necu vise javljati,ipak se javljam.Procitala sam svega par poslednjih stranica na forumu i drago mi je da je tema ziva i dalje.Bez obzira sta vam bilo ko savetuje,treba da pokusate ako ste vec zainteresovani za odlazak.Nema formule za uspeh,nema odgovora na mnoga pitanja pogotovo ne jednog univerzalnog odgovora.Kako izbeci rizik?Ne moze se izbeci.Dakle,pare su najveci problem to je svima jasno,tako je bilo i meni pre godinu dana i ja sam bila u gusi sa kreditima u Srbiji,pa sam se ipak odlucila na rizik.Jer ako ne pokusate,nikada necete znati sta bi bilo da ste otisli.Dakle imala sam kredite i uzela sam jos jedan da bih otisla u Norvesku.
U Norveskoj je potreba za zdravstvom velika ali sam ulazak u sistem je tezak.Medjutim,glavu napred.Sistem im je preplavljen raznoraznim asistentima bez obrazovanja u zdravstvu,i naravno kompetentnim ljudima ali imate sansu da nadjete posao.Pitanja tipa,sta mislite da li imam sanse pa se javi neko i kaze sedi kuci a pritom je u Norveskoj ili Skandinaviji.Nemojte da gubite vreme na takve diskusije.Vi imate svoj cilj i usmerite se ka njemu.Dobro je imati informacije ali cesto to zna da bude i mana.Svima je jasno da vam je potrebna autorizacija,pare i JEZIK.Pisem ovo velikim slovima jer je to kljuc svega.Prva godina teska sacuvaj Boze ali se i to pregura.Svaka kruna koju ste pozajmili od nekog ili banke ce vam se vratiti.Oni koji razmisljaju na nacin:"Pa,ne mogu da puknem tolike pare",sta uopste radis na ovom forumu.Ne mozes da ocekujes da dobijes ako ne ulozis.Citam ove iznose oko novca pa mi se zavrte u glavi jer mi je to tada iz Srbije bilo pravo bogatstvo.Ja sam moju pricu davno napisala ovde ranije pa da se ne ponavljam.Ljudi spremite se na borbu i gledajte na stvari pozitivno,imate sanse.Svako od vas ce imati svoj put i svoje iskustvo.Ima i ovde jeftine hrane,nije sve tako skupo,pa kada se prostudiraju prodavnice nadje se svasta nesto za malo para,a posle kada udjete u sistem jescete "kao covek".Malo se salim ali stvarno je tako,jer vidim da mnogi od vas su u panici sta i kako oko para.Uzmi dobre cipele da ne propustaju vodu,toplu jaknu,dzempere,kapu i naoruzaj se nekim lap topom i saljite molbe po celoj Norveskoj ali bukvalno po celoj.NEGDE CE DA UPALI.Tako razmisljaj.Dosao si i nema nazad dok ne uspes.
Ja sam ovde godinu dana i nisam se pokajala sto sam dosla iako mi je i dalje tesko.Svako ko vam kaze da sedite kuci a zivi ovde u Norveskoj razmislja po principu:"Neka komsiji crkne krava".Norvezani se ne pitaju sta mi trazimo ovde(to sam procitala u jednom od postova),jer znaju da nemaju dovoljno ljudi da pokriju potrebe u zdravstvu.Morate biti orijentisani na celu teritoriju Norveske a ne samo na jug.Kasnije cete da plivate kroz sistem i selite se gde hocete.Prvi posao i prva preporuka je najvaznija pa i da je na Svalbardu.
Ogroman pozdrav svima i mnogo srece.
Svako od vas ima svoju sansu!

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
77.222.168.*



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.09.2011. u 21:22 - pre 152 meseci
Zaboravih da odgovorim na nesto sto su me neki od vas pitali putem privatnih poruka pa evo odgovora za sve zajedno.Ne postoji agencija,osoba ili neko ko vam moze garantovati posao u Norveskoj.Pitanje da li moze preko srpsko-norveskog drustva,nikad cula.Dakle,sema i te price-zaboravite.NISTA VAMA BEZ VAS SAMIH!
Agencija Fosdalen ili kako vec da ucite jezik preko njih je sasvim ok,ali da vam se garantuje posao to je cista laz.Bila sam prilicno iznenadjena kada sam cula za informacije koje se dobijaju iz te skole ako je to tacno,mogu da vas nauce jezik ali da vam garantuju posao smestaj i da vam se posle skida od plate su ciste lazi.Naravno vi odlucujete sami kojim cete putem da idete i kome cete da verujete.Ovo je bio samo dobronameran savet.
NISTA VAMA BEZ VAS SAMIH!
Kada dodjete u Norvesku shvaticete da je to stvarno bilo tako.
Vrlo je lepo pricati bajke ali vec na aerodromu vas ceka realnost a to je da samo vi sami sebi mozete naci posao!
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
77.222.168.*



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.09.2011. u 21:25 - pre 152 meseci
Sad mogu da pauziram godinu dana.Sve je napisano sazvakano samo citajte.Ja sam htela malo vere i pozitivne energije da vam ulijem.
Vidimo se u buducnosti-sto bi rekao Djindjic!
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

prokasatxp
prokopic sasa
vozac

Član broj: 277738
Poruke: 1
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.09.2011. u 21:34 - pre 152 meseci
 
Odgovor na temu

filipili
Zorica Valencik
medicinska sestra,dečija bolnica novi
sad
Novi Sad

Član broj: 290801
Poruke: 2
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: imigracija u norvešku


Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.09.2011. u 21:45 - pre 152 meseci
Pozdrav svima a naročito veliki pozdrav za Mirjanu Savičić koja nam se vratila sa rečima podrške i ohrabrenja.
Da li može neko da mi objasni u kojoj našoj banci je najpouzdanije otvoriti devizni račun i uzeti debitnu karticu.
Photoplazma nisam dobila vašu e-mail adresu.
Danas sam kontaktirala Air Baltic u Beogradu i pitala sam za povratnu kartu (povratak u januaru) službenik mi je odgovorio da u tom periodu neće raditi i da mogu uzeti kartu u jednom pravcu,a povratak sa drugom aviokompanijom.
Dobro se informišite o ceni prtljaga ko putuje u skorije vreme.
 
Odgovor na temu

DAVORNO
davor nikolic
Koppang Hedmark

Član broj: 128579
Poruke: 89
*.eidsiva.net.



+50 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.09.2011. u 22:07 - pre 152 meseci
a sto ljudi ne putujete http://www.norwegian.no/ karte su povoljne ako se uzmu na vreme
septembra su oko 110e oktobra oko 80e u jednom pravcu i to direktno Bgd Oslo
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.09.2011. u 23:30 - pre 152 meseci
Puno pozdrava Mirjani i na recima ohrabrenja za sve buduce norvezane.

Pre vise otprilike godinu dana sam citao tvoje postove i postove drugih na ovom forumu i odlucio se za Norvesku i posle zavresnog kursa jezika, dosta ulozenog truda i novaca sada sam u Norveskoj i radim posao koji volim i sto je najbitnije radim za ljude koji konacno cene moj trud. U Srbiji sam posle posla utrosio ogromnu kolicinu svog slobodnog vremena na usavrsavanje i napravio/omogucio ogromne ustede firmi u kojoj radim ali uzalud, da ne pominjem nikad placeno prekovremno, neuplaceno penziono, isplata u devizama na ruke i sasvim normane stvari za Srbiju.

I definitivno vazi pravilo da nema pravila.... ja sam poslao samo jednu jedinu prijavu za posao ali sam cekao skoro pola godine da firma koju sam hteo postavi oglas, i potom sam utrosio dve/tri nedelje da sastavim prijavu na norveskom i CV prilagodjen iskljicivo toj jednoj firmi, dosao na razgovor i ponudili mi istog dana posao.
Ali nije sve islo glatko, moro sam da platim sobu u hotelu i do 1100 kruna/nocenje par dana posto nista drugo nije bilo slobodno cak ni soba u najgorem hostelu, kada sam sleteo drugi put u Norvesku bio mi je kao obecan smestaj/soba ali na kraju sam zavrsio u 10 sati nocu na ulici/kisi i opet sam moro u hotel... sa policijom (UDI) sam imo citav sou posto su ladno ostavili moji prijavu da se kiseli skoro mesec dana i tek posle moje intervencije su je poslali u Oslo itd... Moram i ovde da idem na kurs jezika, ali cekam prvu platu pa cu onda da krenem posto je kurs uzasno skup. Uglavnom i sad imam par problema ali nisu neresivi.. i nije ni sve ovde sjajno, neko je na severu i ima problema sa zimom, a ja sam u Bergenu i imam problema sa kisom. Prvih par dana sam bio mokar ko mis dok dodjem do posla, dok nisam kupio to njihovo odelo za kisu.

Znaci kao i za sve drugo u zivotu covek treba biti uporan, a ne cekati da mu neko obezbedi i organizuje sve. Mislim pitanja na forumu tipa.. "e i ja bi u norvesku kako da odem tamo"... mislim... pa daj.. prvo procitaj temu od pocetka... ako te to mrzi onda bolje uzivaj i dalje tu gde si.
 
Odgovor na temu

slaya.olja
med.sestra na vma
beograd

Član broj: 246588
Poruke: 71
*.static.zrlocal.net.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.09.2011. u 23:44 - pre 152 meseci
...eh staro drustvo se ponovo oglasilo, pozdravi za sve , mirjanu,davorina i naravno dejanna.
..dobro, znaci poneti klopu za neko vreme ali bez preterivanja jer sada znamo gde i koju robu da kupujemo za pocetak, gde menjati pare i sta traziti kao zamenu za vegetu:) hvala.
inace karte za norwegian jesu stvarno povoljne ako se uzmu na vreme nas je karta izasla 111 evra sa jednim koferom od 20kg i rucnim prtljagom od 10 a da smo jos ranije uzeli kartu bila bi 91evro.
visa elektron karticu za devizni racun sredili i vecinu para cemo uplatiti na nju pa cemo nju koristiti za placanja i kupovinu to je ok cini mi se kako sam procitala da je provizija 1% sto je ok..
a sad to cuveno strpljenje tesko je ocuvati jer da citiram mirjanu iz ranijih postova" dani su prolazili a pare se topile".No vreme odluke dolazi uz malo srece uspecemo....laku noc za sad...
 
Odgovor na temu

Zlatiborac71
visi radioloski tehnicar, opsta bolnica
Uzice

Član broj: 187510
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.09.2011. u 00:53 - pre 152 meseci
auuuu...jedva procitah sve ovo...Citam vec 7 dana po nekoliko sati dnevno i opet sam preskocio od 55 strane pa sam dosao direktno na poslednju... Zavrsio sam visu medicinsku-radioloski smer...Isto kao koleginica Mirjana Savicic...Necu nista da pitam,posto sam sve procitao sta i kako treba,ali ja cu da stavim pare u dzep i odoh kod druga u Gjore,pored Lilehamera(ili kako se vec to pise...).Za pocetak kod njega,a posle kao i svi ostali.Imam tu srecu da imam nekoga u Norveskoj koji ce me primiti na neko vreme dok se ne snadjem...Upisao sam pocetni kurs pre 10-ak dana i traje mi do pocetka decembra...Valjda cu nauciti nesto,iako mi nije bas lako...Pa sa tim pocetnim znanjem(koje verovatno nije dovoljno)da krenem u NO. Kakva je situacija za posao negde na rendgenu,ne bih da krenem od bolnicara jer to nisam nikad radio,a tipujem za pocetak na mesto asistenta(pomocnika)radiografera...Mozda mnogo trazim za pocetak,ali ne znam nista o tome...a cuo sam da je radiografer deficitarno zanimanje i da se poprilicno traze...pa,ako ima neko iskustva sa poslom na rendgenu,neka malo napise o tome...
Inace,radim u uzickoj bolnici na rendgenu zadnjih 15-ak godina i imam iskustva u poslovima vezanim za radiolosku dijagnostiku( CT,kontrastne metode i klasicna radiologija).
Hvala unapred na odgovorima.
PS.Ako ima neko iz Uzica koji je upucen u problematiku odlaska u Norvesku(kako i sta),moze me kontaktirati na mail [email protected]
Sasa,Uzice
 
Odgovor na temu

cveyoni

Član broj: 226810
Poruke: 229



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.09.2011. u 01:07 - pre 152 meseci
Pozdrav Mirjani!!dugo te nije bilo,nit na skype-u...
SlayaOlja,
Rece da planiras da poneses par CV-ja iskopiranih odavde...mislim da ti to nece trebati!?zasto?!moj savet,ubaci svoj CV na flesku,kad budes dosla u Norge kupi tel.broj,preporucujem Lebaru,ubacis u CV i naravno adresu iz Norveske,ako vec nemas gde odes do gradske biblioteke,prepravis CV sa novim br.telefona i adresom,odstampas 1 primerak,papir 3 krune,i onda pravo u NAV-da iskopiras vise primeraka...dva-tri sata posla,nista vise...
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.09.2011. u 01:24 - pre 152 meseci
Samo da javim u vezi viza elektron kartice inteza banke.... naime ja sam danas imao problem sa mojom. To jest bankomat nije hteo da mi isplati pare iako imam para na racunu :(
Igleda sam dostigo neki limit i roku par dana sto moze da se podigne.

Tako da vrlo oprezno i prvo se raspitajte dali ima neki dnevni limit za podizanje/placanje.

Sto se tice LEBARA kartice za mobilni telefon, ja sam je isto kupio ali ne mogu da primam SMS poruke iz Srbije na nju :( Ne znam do cega je to....
Poruke sa norveskih brojeva mi bez problema stizu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7702612 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.