Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7837931 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.sbb.rs.



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.11.2013. u 10:53 - pre 127 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Citat:
blok63:
Citat:
Mirjana Savicic:
Blok63,

Kad si ti napisala "otvorila sam vrata raja i dobila sam autorizaciju",ja sam ti cestitala i nisam htela da ti kazem ovo sto sada pisem jer mi i dalje ne ide u glavu da neko ko cita forum intenzivno,ima Stefanka koji ne 25 puta vec 25000 puta je objasnio i okacio linkove UDIR-a i objasnio potanko da je NOKUT samo usputna stanica,pisao o jeziku na desetinama strana kao osnovnom uslovu za dalje priznavanje,i ti na to sve napisala da,razumem,sve mi je jasno,pogledala sam link,procitala i izadjes sa konstatacijom da ides u UDI,dakle u policiju a tek sada rasclanjujes da ti NP2 i NP3 nije dovoljan.Pa sta mislis zasto sam ti ja pisala o Bergen testu koji se trazi kao uslov.Ovo nije filozofiranje vec stvarno konstatacija da ako nekome nesto nije jasno,neka kaze ne razumem,ili ne mogu da prevedem link,ne znam i neka pita.
I NOKUT ne izdaje autorizacije,to radi SAK.Nokut izdaje nostifikacije.
Pa Mada77 covek dobio nostifikaciju od Nokuta kompletne diplome,ali mu skroz jasan slucaj sta dalje treba jer citao izmedju ostalog Stefankove postove.
Deluje post iritirajuci i nadobudno ali meni ne ide u glavu majke mi ovo tvoje brkanje autorizacije-UDI-a-NOKUT-a.
To znaci da si ti citala postove i terala svoju politiku.Bez uvrede ali tako je.
Svi mi nesto ne razumemo ali ovo je kod tebe bilo hronicno.
Srecno u daljem procesu i napred sa jezikom.



Pa kad si me ovako stručno i profesionalno profilisala (ne znam jesi li i psiholog)...šta još da dodam....MOžda da sam još i glupa pa nisam skontala razliku između UDI i UDIR-a.
MOžda bi "gospođica Sveznalica" mogla da pretpostavi da sam dobijala neke različite informacije iz Norveške (ne od Stefanka) pa me to zbunjivalo.Još si i vidovita ,vidiš da forum čitam intenzivno...veruj mi ne imam svoj život pravi a ne virtuelni.

Ipak toliko dovoljno inteligencije još imam da ti neću staviti na analizu moje pisanje sastava pošto se pitaš šta toliko kitim, pa da dodatno popuniš svoje prazno vreme.
Čudi me da posle dve godine života nisi naučila od Norvežana da je apsolutno nekulturno donositi sud o drugima i komentaisati da li su oni ovakvi ili onakvi. Izgleda da se neke navike iz Srbije teško mogu izbaciti.

Ali lepo je biti pun sebe i davati sebi pravo da procenjuješ ljude. Hehehehe šta kaže..."Svi mi nesto ne razumemo ali ovo je kod tebe bilo hronicno."




Ti mozes i umes prihvatiti samo divne komentare i nista osim toga.Tebe ovde niko nije procenjivao licno a problem nije u napisanom vec u shvacenom.Vise koristi imas od citanja postova a ne od vredjanja mene.Nigde nije donesen sud o tebi,zasto bi se to uopste radilo.Kao sto si mogla da procitas a nisi,jer si uzasno sujetna i niko tebi nista ne moze reci,ja sam o sastavu napisala da sam imala isti problem kao i ti i napisala ti da na veliku deskripciju ne gubis vreme ali sujeta te toliko blokira da ni slova ne vidis.
Pozdrav i svako dobro za dalji proces.



Sad shvati i to ovo kako hoces ali mislim da ti konstantno imas problem sa ljudima zbog pogresnog nacina obracanja. Mozda ti to ne zelis da tako bude shvaceno ali jeste,imas vrlo agresivan pristup mada cu ja prvi reci da sam siguran da si ok devojka sa najboljim namerama sve i ako si mene 4-5 puta ovde bukvalno napusila. I u krug se to iznova desava sa ostalima. Sad se opet seti Neshka pa preko ostalih do blok63. Ti iz najbolje namere da nesto objasnis zvucis kad se to procita kao neki nabedjeni lik sa kapuljacom koji ide okolo i pali cuske svakome ko nije dobar. I onda kaze "pa ja to za tvoje dobro". I cinjenica je da ti napises stvar koja jeste za njegovo dobro ali uz nacin da izgleda samo da sto ga nisi prebacila preko kolena pa udri po guzici. I tu nije problem kako uvek kazes "vi zelite da cujete lepo i ne prihvatate kritiku",nema potrebe za kontranapad i diskreditovanje osobe,bas naprotiv,smatram da su ovde svi svaku izgovorenu rec uzeli za ozbiljno,ja prvi,ali je velika razlika u nacinu na koji se to saopstava a mi tebe ne vidimo i ne cujemo pa sve i da se ti smejes i kroz salu sve to pises zvuci vrlo arogantno i drsko na kraju,opet se seti Neshka. Dakle spusti malo loptu i probaj na suptilniji nacin ponekad da neke stvari predocis ljudima i siguran sam da ce 90% sukoba, koji su oko tebe ovde latentni, da nestanu. A tvoj zivot je na kraju tvoja stvar i zivot svakog onog sa kim razgovaras i to nije tema price

[Ovu poruku je menjao delija_sever031 dana 06.11.2013. u 12:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

maja031
lose
losa

Član broj: 318868
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.11.2013. u 11:08 - pre 127 meseci
Pozdrav svima! Pratim forum od kad sam vas otkrila,(divni ste svi, mislim vi redovnihttp://static.elitesecurity.org/square.gifi) koliko stizem od troje male dece a jutros kad procitah da se pominje prof.razredne nastave moradoh da se registrujem i da i ja nesto priupitam. Konkretno za devojku koja rece da je i ona prof.razredne nastave tj.prostije uciteljica (izvini zaboravih koji ti je nik,a pravo da kazem prvi put se javljam uopste na nekom forumu pa se bojim zabrljacu nesto dok se vratim da pogledam). Elem, pitala bi i tebe i sve koji znaju bilo sta o tome da li mi sa uciteljskim fakultetom mozemo da pokusamo nesto za rad u vrticu ili u nekim nizim razredima O.S. Uopste kakav je njihov sistem skolovanja u odnosu na nas,mislim na decu do 10ak godina. Nemojte me molim vas grditi,krenula sam da citam stefankove postove ali stvarno nemam puno vremena radim i deca (6,5 i 2 god) a i koliko sam stigla videti on je zavrsio engleski pa master radio u nor. Ja sam diplomirala po starom sistemu ali smo imali i razvojnu psihologiju,pedagogiju,didaktiku metodike i tako te pedagoske predmete koje bi nam mozda priznali. NAstavljam da citam forum od pocetka,ali reko da malo ubrzam ako neko nesto zna da kaze ukratko. Naravno da moram uciti jezik ali ne znam do kog nivoa bi bio minimum za pokusati otici,pa tamo naravno nastaviti. Naravno posto radim u prosveti u srbiji finansijski stojim prilicno lose,muz nema stalan posao pa se razmisljam da li trositi ovo malo parica na prevodjenje,overavanje itd. ako nema nade. A jako bi zelela otici pa za 5 godina–za 5! Prvenstveno zbog dece mozda je pola mog zivota vec proslo ali njihovog nije. Ako bih znala da ikako moze pozajmila bih pare,digla kredit ili tako nesto za sve to (citam ovde da su neki vratili dugove napravljene zbog odlaska otud i onda me obasja tracak nade!) Imam polozen i engleski na nivou B2 ali to je bilo u Nisu na filoloskom priznavalo nase ministarstvo,a srednju imam gimnaziju drustv.jez. smer koja mi sigurno nista ne znaci. Hvala unapred za bilo kakvu inf.sve nam znaci, nastavljam da pratim...
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.11.2013. u 11:26 - pre 127 meseci
Delija,kolega...suptilniji nacin je daleko manje delotvoran.
Salu na stranu,naravno da ovde na forumu napade verbalne ne treba uzimati "k srcu" sto bi narod rekao.
Vise puta sam rekla da shvatanje posta nije problem onog ko pise post koliko je problem onog ko cita taj post.Uvek se ocekuje da se tepse po ramenima i kaze lepa rec a nikada se ne ocekuje da neko prihvati da mu se kaze i nesto grublje.Pekmezi smo kolektivno,covece.
Ja sta god da napisem,zavrsim recima "svako dobro dalje" jer to ja i sustinski zelim.Mene su u zivotu stimulisali ljudi koji su mi rekli "i ovo nisi ukapirala,e jesi glupa" a i ja sam reagovala njima na prvu loptu kao blok63 jer to je normalna reakcija i ja kada sam joj napisala post ja sam znala da ce ona napisati nesto poput ovoga.To nije poenta niti se tu bilo ko treba ljutiti,treba gledati siru sliku.
Rec "hronicno" je krajnje suptilna...ali skontala je blok63 to.Malo se naljutila,ide zena dalje u proces i to tako i treba.I ako joj neko zeli da polozi sutra Bergen test to sam ja...da li ce da misli lepo o meni ili nece to nije bitno,ali uopste...bitno je da se dokopa Norge i sredi sa UDIR-om slucaj.To je poenta...
A ja mogu da budem i nadobudna i psiholog i sveznalica i svasta...to je sve u sluzbi ovog portala i ja se ne ljutim na to.Zato sto znam sta jesam a sta nisam.Pitaj mog kuma Neska ha ha.
Pozdrav,veciti emigrantu,kolega moj.
(priznaces ovo je bilo bas suptilno) Evo jos jedan smajli za slucaj da ne mislis da se smejem
I svako dobro!
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.11.2013. u 11:39 - pre 127 meseci
Jaoo, svi fini koda su iz finske
ja smatram da je i noga u dupe korak naprijed
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.11.2013. u 11:48 - pre 127 meseci
Isabeau,

Nesko kum krsteni i ja u avionu kada se selio onomad i ja mu kazem:"Tvoja bliska prijateljica iz hrvatskog nam bloka i ti kada se urotite protiv mene nema mi spasa covece" i smejali se kao ludi a covek koji je sedeo pored Neska verovatno se pitao kakve su ovo sifre forumske i jesmo li normalni pa jos Nesko izadje sa profi aparatom pa skljoca mene dok setam po avionu ne bi li pozdravila Sladjanu a sve na konto price one nadobudne oko setanja po avionu...Ovo "bliska prijateljica" je interna zezancija,naravno...i onda shvatis koliko je glupo i besmisleno ljutiti se ovde na portalu.
A konstatacija "i noga u dupe je korak napred" tri bambija dobija.Jer to zaista i jeste.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Dragana11
skola

Član broj: 316716
Poruke: 47
213.133.11.*



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.11.2013. u 12:05 - pre 127 meseci
Citat:
blok63:
Citat:
Dragana11:
Citat:
blok63:
Znači ako sam ja dobro pročitala ovaj sajt UDIR ne prihvataju ništa bez jezika, lepo piše da Norskprove 2 i 3 ne dolaze u obzir


Norwegian (as a second language) in upper secondary school, 3rd year with the mark 2 or better/Norsk som andrespråk i videregående skole 3. klasse

The Norwegian Language Test – Advanced Level with a score of minimum 450 points/ Test i norsk, høyere nivå (Bergenstesten) med minimum 450 poeng

Level 3 in the Introductory Programme for Foreign Students at the Universities/ Trinn 3 i norsk for utenlandske studenter ved universitetene

One Year Programme in Norwegian Language and Civilization for Foreign Students/ 1-årig høgskolestudium i norsk språk og

Kao asistent ne mogu da se dobijem dozvolu i eto....lepo beše radovanje juče bar na kratko



Za teachers ne treba jezik, samo za pre-school i mother-tongue teachers. Ja sam zaboravila koje je tebi zvanje, mislila sam profesor. Mada i nama ticerima nije uopste jednostavno, tacno je da jezik ne treba za autorizaciju ali se zato ne uklapamo u norveski sistem nastavnika/profesora. Mi smo svi usko specijalizovani, uglavnom za jedan predmet, a to u Norveskoj slabo prolazi :(
Ako ti je za utehu, ti jezik mozes nauciti, a mi diplomu ne mozemo menjati :)



Dragana idem u januaru u Oslo pa ću videti na licu mesta šta mogu da uradim. Ja sam po zvanju u Srbiji profesor razredne nastave, odnosno učiteljica od 6 do 10 godina, I do IV razred. Ali nigde ne žurim jezik učim pa učim još na zimu malo da vežbam....

Hvala na podršci.Ako nešto saznam interno vezano za nas (neku prečicu) javljam ti.



U januaru, super, samo napred mada se 'cujemo' do tada :)
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.sbb.rs.



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.11.2013. u 12:14 - pre 127 meseci
Taj koji ti je rekao da si glupa i nisi ukapirala je neko koga znas,sa kim se vidjas ili druzis,ja drugovima mogu da dozvolim da me zovu po ceo dan budalom i da shvatim da se zezamo,ali pisati nekome koga ni ne znas,niti vidis u tom stilu je nesto sasvim drugacije i naravno da se shvata na drugaciji nacin. Ja koliko ne volim ono metrovo "ovaj zivot nema smisla aj da se okupimo i kolektivno izvrsimo harakiri" toliko ne volim ni medunjavo hvaljenje svega oko sebe,najbolje je realno reci sve ono najgore sto moze da te zadesi i sto ce ti biti problem jer iz toga bar znas sta te ceka i da moze biti samo bolje,krajnosti i ektremi su najgora stvar ma u koju stranu da idu.To kako ce te druga strana shvatiti je njen problem,tvoj je da pokusas to objasniti na taj nacin da ne deluje da si ti ta koja je "arogantna,drska" itd. i stoga zakljuce da je tvoje misljenje nebitno. Ovako uvek ispada ti si "takva i takva" jer se tako obracas i to nije tacno. E sad,greska je i nacin na koji to nekome saopstis a jos je gore kad ljudi stvore fikciju da je sve bajka pa ne zele da cuju ono lose,a nazalost to je cest slucaj,ne mozes da mu objasnis da neke stvari tako ne idu i cao. Probao sam sto puta ljudima iz struke reci da moraju napolju raditi kao bolnicari pa tek onda gurati dalje,nebitno za koju zemlju,ma jok,ti si covece neobavesten pojma nemas,mi idemo gore odmah kao fizio,radioloski i ostali i odmah 5000 eura plata,rekao mi Milovan iz komsiluka njegov kum je gore .....i to su stvari gde je bolje reci,sa srecom ti bilo i to je to,cemu rasprava?

Evo,ja i Mirjana smo krajnje suptilni,ona mene zove emigrantom vecitim a ja njoj spevam molitvu koju svi vi nesretni emigranti u pokusaju zajedno sa mnom ima da pevate,zasluzila je zena svojim izgaranjem na forumu a jos se pojave ovde neki da je kritikuju :D

blok63 ponavljaj naglas:

Gresan ja bejah i usudih se prkositi presvetoj i jedinoj njenoj preosvescenosti Mirjani,nek mi nebesa oproste,evo za kaznu 10 molitvi ne bih li grehe okajao

Molitva Sv.Mirjani Tromskoj

O, velika, sveznajuca Mirjana, o, ti vrhunski poznavaoce norveskog trzista rada, ti poznavateljko zivota tudjih, ti koja sve vidis i sve znas, prosvetli nas gotovane koji ne mrdamo dupetima svojim i pokazi nam put. Pomozi nam i ne dovedi nas u iskusenje da pokusavamo imati i iznositi misljenja svoja vec samo verujuci u ona tvoja nebeska,jedina prava. Pomozi nam i sacuvaj nas pakla,pomozi i nama da u Norvesku odemo i osetimo kako je to uspesan biti i u uspehu ceo dan na internetu boraviti, zivot na njemu ziveti i sjajem uspesnog zivota se drugima hvaliti, tako i drugima pomoci. Hvala ti sto nam oci otvori. Bejasmo slepi, ali sada vidimo. Padosmo u iskusenje i poverovasmo da za nas nade ima u nama samima ne verujuci da jedino ti,tvoj komentar i sud su pravicni i da ce nas do cilja dovesti.Oprosti sto ne znasmo. U iskusenja nas djavo dovede.Trazimo oprost.Ali Mirjana Velika nam pokaza pravi put. Obasja nas svetloscu svojom, i pokaza nam sigurnost nasu u komentarima i presudama svojim. Pokaza nam kako svi mi zavedeni sjajem djavolovim bejasmo, i kako ocinjem vidu svojem verovati ne smemo, vec u reci Mirjane Velike jedino. Zahvalni Sv.Mirjani Velikoj Tromskoj vecno mi bicemo. Tako nam Mirjana pomogla.

Amin.


Ajmo malo zezanja,batalite zajedljive rasprave i komentare :D
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.11.2013. u 12:22 - pre 127 meseci
Bog te sinko blagoslovio i kupio ti kartu za taj put,jer je ti sam kupiti neces.Amin.

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Boban 987
student
fakultet
Beograd

Član broj: 316731
Poruke: 217
*.dynamic.sbb.rs.



+63 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.11.2013. u 12:34 - pre 127 meseci
Delija moras priznati da si sve to iz kalendara citao Ja ne verujem kakvi ste vi likovi ( u pozitivnom smislu) Bas sam se nasmejao.


Amin
boban
 
Odgovor na temu

Dragana11
skola

Član broj: 316716
Poruke: 47
213.133.11.*



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.11.2013. u 12:39 - pre 127 meseci
I ja da se osvrnem malo na situaciju, jer sam verni citalac :) Mirjana je svojim informacijama pomogla toliko da joj vecina ljudi sa ovog foruma mora biti zahvalna. Meni, konkretno, nista ne znace info o med. sestrama, lekarima, SAK-u ali sam dosta naucila, pa kad me neko pita znam bar da uputim ljude sta i kako...Ali su mi itekako znacile informacije o Udi-ju, radnim dozvolama, jeziku, pa cak i cene hrane, nacin zivota itd. To niko ne spori, ali, isto tako mislim, da si, Mirjana, skocila na Blok63 bez neke velike potrebe. Zena je pobrkala UDI i UDIR, ne znam sto je to toliko strasno, i ja sam u pocetku proveravala sto puta sta je sta, jer je razlika JEDNO slovo. I ovo, za nas prosvetare, ipak je na forumu malo informacija u odnosu na vas medicinare, ako se propusti samo jedan stefankov post, propast :) pa nesto ne primetih da se toliko skace kada neko po stoti put postavi isto pitanje u vezi dobijanje autorizacije (a ocekivala sam). I da, Mirjana, u pravu si, nije za nas autorizacija vec nostrifikacija, al' reko da ne pobrkam narod jos vise.
Moramo se nauciti, svi mi, tu ubrajam i sebe jer skacem na sve i svasta narocito kad sam u pravu, da malo spustimo ton, onako evropski, diplomatski, kazemo sve sto imamo ali na lepsi nacin, ne da bi nekog zastitili, uopste ne mislim da ikoga treba stititi, vec zbog nas samih, lepsi je osecaj.
A sut u dupe nikako ne preporucujem, to je vec potpuno balkanski i isao bi jedino, mozda, uz one curane :)
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.sbb.rs.



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.11.2013. u 12:42 - pre 127 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Bog te sinko blagoslovio i kupio ti kartu za taj put,jer je ti sam kupiti neces.Amin.
:)



kakav Bog ? pa meni ce Mirjana kupiti kartu!! ne pratis radnju



Citat:
Boban 987:
Delija moras priznati da si sve to iz kalendara citao :D :D :D Ja ne verujem kakvi ste vi likovi ( u pozitivnom smislu) :D :D Bas sam se nasmejao. :D


Amin :D


Cuj kalendar.....muzika,tekst i aranzman by delija_sever031, copyright reserved! no ako se isprsis za 10 eura,ce pregovaramo....:D
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
195.18.181.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.11.2013. u 12:43 - pre 127 meseci
Citat:
delija_sever031: Taj koji ti je rekao da si glupa i nisi ukapirala je neko koga znas,sa kim se vidjas ili druzis,ja drugovima mogu da dozvolim da me zovu po ceo dan budalom i da shvatim da se zezamo,ali pisati nekome koga ni ne znas,niti vidis u tom stilu je nesto sasvim drugacije i naravno da se shvata na drugaciji nacin. Ja koliko ne volim ono metrovo "ovaj zivot nema smisla aj da se okupimo i kolektivno izvrsimo harakiri" toliko ne volim ni medunjavo hvaljenje svega oko sebe,najbolje je realno reci sve ono najgore sto moze da te zadesi i sto ce ti biti problem jer iz toga bar znas sta te ceka i da moze biti samo bolje,krajnosti i ektremi su najgora stvar ma u koju stranu da idu.To kako ce te druga strana shvatiti je njen problem,tvoj je da pokusas to objasniti na taj nacin da ne deluje da si ti ta koja je "arogantna,drska" itd. i stoga zakljuce da je tvoje misljenje nebitno. Ovako uvek ispada ti si "takva i takva" jer se tako obracas i to nije tacno. E sad,greska je i nacin na koji to nekome saopstis a jos je gore kad ljudi stvore fikciju da je sve bajka pa ne zele da cuju ono lose,a nazalost to je cest slucaj,ne mozes da mu objasnis da neke stvari tako ne idu i cao. Probao sam sto puta ljudima iz struke reci da moraju napolju raditi kao bolnicari pa tek onda gurati dalje,nebitno za koju zemlju,ma jok,ti si covece neobavesten pojma nemas,mi idemo gore odmah kao fizio,radioloski i ostali i odmah 5000 eura plata,rekao mi Milovan iz komsiluka njegov kum je gore .....i to su stvari gde je bolje reci,sa srecom ti bilo i to je to,cemu rasprava?

Evo,ja i Mirjana smo krajnje suptilni,ona mene zove emigrantom vecitim a ja njoj spevam molitvu koju svi vi nesretni emigranti u pokusaju zajedno sa mnom ima da pevate,zasluzila je zena svojim izgaranjem na forumu a jos se pojave ovde neki da je kritikuju :D

blok63 ponavljaj naglas:

Gresan ja bejah i usudih se prkositi presvetoj i jedinoj njenoj preosvescenosti Mirjani,nek mi nebesa oproste,evo za kaznu 10 molitvi ne bih li grehe okajao

Molitva Sv.Mirjani Tromskoj

O, velika, sveznajuca Mirjana, o, ti vrhunski poznavaoce norveskog trzista rada, ti poznavateljko zivota tudjih, ti koja sve vidis i sve znas, prosvetli nas gotovane koji ne mrdamo dupetima svojim i pokazi nam put. Pomozi nam i ne dovedi nas u iskusenje da pokusavamo imati i iznositi misljenja svoja vec samo verujuci u ona tvoja nebeska,jedina prava. Pomozi nam i sacuvaj nas pakla,pomozi i nama da u Norvesku odemo i osetimo kako je to uspesan biti i u uspehu ceo dan na internetu boraviti, zivot na njemu ziveti i sjajem uspesnog zivota se drugima hvaliti, tako i drugima pomoci. Hvala ti sto nam oci otvori. Bejasmo slepi, ali sada vidimo. Padosmo u iskusenje i poverovasmo da za nas nade ima u nama samima ne verujuci da jedino ti,tvoj komentar i sud su pravicni i da ce nas do cilja dovesti.Oprosti sto ne znasmo. U iskusenja nas djavo dovede.Trazimo oprost.Ali Mirjana Velika nam pokaza pravi put. Obasja nas svetloscu svojom, i pokaza nam sigurnost nasu u komentarima i presudama svojim. Pokaza nam kako svi mi zavedeni sjajem djavolovim bejasmo, i kako ocinjem vidu svojem verovati ne smemo, vec u reci Mirjane Velike jedino. Zahvalni Sv.Mirjani Velikoj Tromskoj vecno mi bicemo. Tako nam Mirjana pomogla.

Amin.


Ajmo malo zezanja,batalite zajedljive rasprave i komentare :D
Citat:
Mirjana Savicic: Bog te sinko blagoslovio i kupio ti kartu za taj put,jer je ti sam kupiti neces.Amin.
:)



GENIJALNO
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

maja031
lose
losa

Član broj: 318868
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.11.2013. u 12:55 - pre 127 meseci
Opet ja! U roku od pola sata sam nasla sta me zanima citajuci pitanja i odgovore blok63. Povlacim predhodna pitanja samo bih molila da neko kaze ako vas ne mrzi malo oko njihovog sistema osnovnog obrazovanja i vrtica,kakav je odnos prema deci disciplina i to nesto je bilo u novinama da pustaju decu da rade sta hoce da li je tako? Ako neko radi ili zna nekog ko radi u vrticu ili O.S kakva su iskustva? I samo ovo mira je napisala da treba najvisi nivo jezika i za vrtic i skolu,da li eventualno moze nizi nivo za odredjena mesta pa posle dok se tamo radi uciti i polagati taj trinn3? Ako sam dobro razumela za priznavanje diplome ne treba dokaz o znanju norveskog ali posle za posao treba napismeno dokaz ne samo pokazati na razgovoru znanje. Ali kako iz Srbije steci taj nivo? a ne moze se otici bez posla
 
Odgovor na temu

mislis

Član broj: 292587
Poruke: 38
*.dip0.t-ipconnect.de.



+11 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.11.2013. u 12:59 - pre 127 meseci

http://www.dw.de/za%C5%A1to-naprednjaci-napreduju/a-17204958
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.11.2013. u 13:00 - pre 127 meseci
Dragana,nazalost ta "noga u dupe" nije samo balkanska.Budimo realni nje ima isuvise mnogo i ovde.Sad hocemo li priznati ili ne,to je vec druga stvar ali ako necemo ulepsavati onda je to tako.
Amin svim bozjim rabama
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Boban 987
student
fakultet
Beograd

Član broj: 316731
Poruke: 217
*.dynamic.sbb.rs.



+63 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.11.2013. u 13:03 - pre 127 meseci
Citat:
Dragana11:
I ja da se osvrnem malo na situaciju, jer sam verni citalac Mirjana je svojim informacijama pomogla toliko da joj vecina ljudi sa ovog foruma mora biti zahvalna. Meni, konkretno, nista ne znace info o med. sestrama, lekarima, SAK-u ali sam dosta naucila, pa kad me neko pita znam bar da uputim ljude sta i kako...Ali su mi itekako znacile informacije o Udi-ju, radnim dozvolama, jeziku, pa cak i cene hrane, nacin zivota itd. To niko ne spori, ali, isto tako mislim, da si, Mirjana, skocila na Blok63 bez neke velike potrebe. Zena je pobrkala UDI i UDIR, ne znam sto je to toliko strasno, i ja sam u pocetku proveravala sto puta sta je sta, jer je razlika JEDNO slovo. I ovo, za nas prosvetare, ipak je na forumu malo informacija u odnosu na vas medicinare, ako se propusti samo jedan stefankov post, propast pa nesto ne primetih da se toliko skace kada neko po stoti put postavi isto pitanje u vezi dobijanje autorizacije (a ocekivala sam). I da, Mirjana, u pravu si, nije za nas autorizacija vec nostrifikacija, al' reko da ne pobrkam narod jos vise.
Moramo se nauciti, svi mi, tu ubrajam i sebe jer skacem na sve i svasta narocito kad sam u pravu, da malo spustimo ton, onako evropski, diplomatski, kazemo sve sto imamo ali na lepsi nacin, ne da bi nekog zastitili, uopste ne mislim da ikoga treba stititi, vec zbog nas samih, lepsi je osecaj.
A sut u dupe nikako ne preporucujem, to je vec potpuno balkanski i isao bi jedino, mozda, uz one curane


Dragana ne podrzavam te u potpunosti. A sto se tice Mirjane, stvarno je puno pomogla i idalje pomaze ljudima bez obzira koje su struke. Ja nisam ni medicinar i prosvetar i ja nemam koga da pratim kao vi (Stefanka i Mirjanu) jer u mojoj struci nema nikog. Buhuhuuuu
Dragana jedino se ne slazem sa tobom oko diplomatije i evrope. Pa mi smo,bre , iz Srbije. Kod nas se odmah oplete do 5 kolena, pa mozda i dalje ako je neko bas toliko vest u tome

boban
 
Odgovor na temu

Brat Tonto
Gospodin Tonto
Manager
Heaven Vision

Član broj: 318669
Poruke: 7



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.11.2013. u 13:08 - pre 127 meseci
Kaće dodje moderator i zašto nikad?


Lepo na forumu, znas kako.
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.11.2013. u 13:10 - pre 127 meseci
Nema potrebe da dolazi.Ne vredjamo se.Razmenjujemo misljenja.

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.11.2013. u 13:24 - pre 127 meseci
Jer ako dodje izbrisace ovaj Delijin bozji post a to je steta za arhivu i post je stvarno super.
Apelujemo da se ne brise.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.11.2013. u 13:28 - pre 127 meseci
Citat:
maja031:
Opet ja! U roku od pola sata sam nasla sta me zanima citajuci pitanja i odgovore blok63. Povlacim predhodna pitanja samo bih molila da neko kaze ako vas ne mrzi malo oko njihovog sistema osnovnog obrazovanja i vrtica,kakav je odnos prema deci disciplina i to nesto je bilo u novinama da pustaju decu da rade sta hoce da li je tako? Ako neko radi ili zna nekog ko radi u vrticu ili O.S kakva su iskustva? I samo ovo mira je napisala da treba najvisi nivo jezika i za vrtic i skolu,da li eventualno moze nizi nivo za odredjena mesta pa posle dok se tamo radi uciti i polagati taj trinn3? Ako sam dobro razumela za priznavanje diplome ne treba dokaz o znanju norveskog ali posle za posao treba napismeno dokaz ne samo pokazati na razgovoru znanje. Ali kako iz Srbije steci taj nivo? a ne moze se otici bez posla


Majo,ova Mira je napisala da za priznavanje od UDIR-a treba najvisi nivo a to je Trinn 3 ili Bergen test.A da bi radila u prosveti treba ti priznavanje od UDIR-a.
Kao asistentu u obdanistu naravno da ti ne treba Bergen test ali ne mozes da radis kao asistent jer onda na taj nacin ne spajas diplomu i posao a to ti je obaveza jer smo van EU.
Ja sam u tom prostoru napisala najvisi test jezika.Nikos a foruma ne radi u osnovnoj skoli.Radi u vrticu Stefanko.Iscitaj njegove postove od prvog do poslednjeg covek je najupuceniji u toj oblasti prosvete.
Pozdrav! da ne kazem amin
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7837931 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.