Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7806371 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
37.19.108.*



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.09.2013. u 18:28 - pre 129 meseci
Da li neko od vas bolnicara gore koji ste zakasnili sa nasjonalfagom i celom pricom o prelasku na sykepleier dok je to jos bilo izvodljivo,razmislja da krene u tom pravcu ili je mozda vec krenuo? dakle skola nanovo itd. da li je to uopste izvodljivo uz posao i slicno. Nasjonalfag se vise ne spominje a sumnjam da ce svi trajno ostajati na mestu hjelpepleier/helsefagarbeider pa me zanima kakve su trenutno tendencije.

Pozdrav za druga Nesh-Ca! Izdrzi majstore i nek je sa srecom,jedino je zahebato ko ce sad dolaziti u Norvesku na pice jbt :D
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.adsl.eunet.rs.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.09.2013. u 21:44 - pre 129 meseci
Citat:
zorana rasic: Pozdrav svima! Gogi77, evo ja cu ti odgovoriti posto smo Maxx i ja ista porodica i idemo zajedno sa decom! Znamo mi koliko je tesko ici porodicno, jer se za ovo spremamo jako dugo, samo nismo bili aktivni na forumu! Nama se ukazala divna prilika! Ja sam dobila posao i poslodavac nam je ponudio smestaj! Porodicni stan od 120 kvadrata, tako da tu problema nema. Poslodavac, obzirom da radi i u samoj opstini u koju idemo, je odmah otisao u skolu i upisao decu, Maxxu nasao posao.....Tako da mi stvarno imamo mogucnost da krenemo svi zajedno odmah, na cemu sam Bogu zahvalna neizmerno! E sada sto smo mi jedni od retkih koji su prihvatili da idu na krajnji Sever, to je druga prica. Mnogi ne bi! Ni ja mozda ne bih, ali samo dobro razmislili i shvatili da nam se ovakva prilika nece ukazati ponovo! Pogotovo sto sam ja posao dobila nekoliko dana po dobijanju autorizacije! Hvala Tijani nasoj sto me je podrzala jer sam se istinski dvoumila! uz Boziju pomoc, nadam se da ce sve biti kako treba!
Pozdrav i tu smo ako ubuduce budemo mogli da pomognemo!


cestitke, koji je grad na severu u pitanju?
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.09.2013. u 21:50 - pre 129 meseci
Citat:
zorana rasic: Pozdrav svima! Gogi77, evo ja cu ti odgovoriti posto smo Maxx i ja ista porodica i idemo zajedno sa decom! Znamo mi koliko je tesko ici porodicno, jer se za ovo spremamo jako dugo, samo nismo bili aktivni na forumu! Nama se ukazala divna prilika! Ja sam dobila posao i poslodavac nam je ponudio smestaj! Porodicni stan od 120 kvadrata, tako da tu problema nema. Poslodavac, obzirom da radi i u samoj opstini u koju idemo, je odmah otisao u skolu i upisao decu, Maxxu nasao posao.....Tako da mi stvarno imamo mogucnost da krenemo svi zajedno odmah, na cemu sam Bogu zahvalna neizmerno! E sada sto smo mi jedni od retkih koji su prihvatili da idu na krajnji Sever, to je druga prica. Mnogi ne bi! Ni ja mozda ne bih, ali samo dobro razmislili i shvatili da nam se ovakva prilika nece ukazati ponovo! Pogotovo sto sam ja posao dobila nekoliko dana po dobijanju autorizacije! Hvala Tijani nasoj sto me je podrzala jer sam se istinski dvoumila! uz Boziju pomoc, nadam se da ce sve biti kako treba!
Pozdrav i tu smo ako ubuduce budemo mogli da pomognemo!


Jao... Svaka cast. Stvarno ste imali srece... To je sasvim druga prica ako imate taku podrsku od strane poslodavca. Pa sta i ako je sami sever... isplati se.


 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.09.2013. u 01:32 - pre 129 meseci
Samo da se javim. Stigli uspesno uz pomoc Mirke, Sladje, Bilje i jos dve cure. Mirku je ipak zapalo mesto pored nas :)
Ekipa na aerodromu nas nije nista pitala, sem tete na pasosima.
Uredno sam je obavestio da idemo na spajanje porodice, ona nas je malo posmatrala i toliko.
Sto se tice kofera, jedini prpblem je bio transportovati ih do tacke B, i tu su gorepomenute devojke odigrale kljucnu ulogu. Hvala im od srca.




 
Odgovor na temu

zorana rasic
bolnica
bolnica beograd
Beograd, Srbija

Član broj: 317263
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.09.2013. u 09:00 - pre 129 meseci
Zoki, Gamvik kommune, mesto Mahamn. bas, bas krajnji sever ;) !
Hvala svima na lepim zeljama!
 
Odgovor na temu

zorana rasic
bolnica
bolnica beograd
Beograd, Srbija

Član broj: 317263
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.09.2013. u 09:04 - pre 129 meseci
Greska u kucanju MEHAMN :) !
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
37.19.108.*



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.09.2013. u 09:56 - pre 129 meseci
Jel ima nekog da je skoro trazio bilo kakav posao sa HU pasosem ?
 
Odgovor na temu

Iseljenik u pokusaju
Drasko Obradovic
Valjevo,Srbija

Član broj: 315946
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.09.2013. u 10:21 - pre 129 meseci
Citat:
delija_sever031:
Da li neko od vas bolnicara gore koji ste zakasnili sa nasjonalfagom i celom pricom o prelasku na sykepleier dok je to jos bilo izvodljivo,razmislja da krene u tom pravcu ili je mozda vec krenuo? dakle skola nanovo itd. da li je to uopste izvodljivo uz posao i slicno. Nasjonalfag se vise ne spominje a sumnjam da ce svi trajno ostajati na mestu hjelpepleier/helsefagarbeider pa me zanima kakve su trenutno tendencije.

Pozdrav za druga Nesh-Ca! Izdrzi majstore i nek je sa srecom,jedino je zahebato ko ce sad dolaziti u Norvesku na pice jbt :D




samo malo pitanjce na ceo ovaj tvoj tekst.I dalje ostaje mogucnost da se dobije autorizacija za bolnicare ali zbog nekih propisa sada ne mozes da se prebacis na smer med. sestra ili ?
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.zg5.cable.xnet.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.09.2013. u 10:30 - pre 129 meseci
Citat:
Nesh-co:
Samo da se javim. Stigli uspesno uz pomoc Mirke, Sladje, Bilje i jos dve cure. Mirku je ipak zapalo mesto pored nas
Ekipa na aerodromu nas nije nista pitala, sem tete na pasosima.
Uredno sam je obavestio da idemo na spajanje porodice, ona nas je malo posmatrala i toliko.
Sto se tice kofera, jedini prpblem je bio transportovati ih do tacke B, i tu su gorepomenute devojke odigrale kljucnu ulogu. Hvala im od srca.





Nesh, slutim da cemo od tebe uskoro citati napise o nogometnim utakmicama i kavi
 
Odgovor na temu

srdjanm3

Član broj: 68298
Poruke: 491
*.static.sdsl.no.



+60 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.09.2013. u 11:27 - pre 129 meseci
Citat:
gogi77:
Citat:
zorana rasic: Pozdrav svima! Gogi77, evo ja cu ti odgovoriti posto smo Maxx i ja ista porodica i idemo zajedno sa decom! Znamo mi koliko je tesko ici porodicno, jer se za ovo spremamo jako dugo, samo nismo bili aktivni na forumu! Nama se ukazala divna prilika! Ja sam dobila posao i poslodavac nam je ponudio smestaj! Porodicni stan od 120 kvadrata, tako da tu problema nema. Poslodavac, obzirom da radi i u samoj opstini u koju idemo, je odmah otisao u skolu i upisao decu, Maxxu nasao posao.....Tako da mi stvarno imamo mogucnost da krenemo svi zajedno odmah, na cemu sam Bogu zahvalna neizmerno! E sada sto smo mi jedni od retkih koji su prihvatili da idu na krajnji Sever, to je druga prica. Mnogi ne bi! Ni ja mozda ne bih, ali samo dobro razmislili i shvatili da nam se ovakva prilika nece ukazati ponovo! Pogotovo sto sam ja posao dobila nekoliko dana po dobijanju autorizacije! Hvala Tijani nasoj sto me je podrzala jer sam se istinski dvoumila! uz Boziju pomoc, nadam se da ce sve biti kako treba!
Pozdrav i tu smo ako ubuduce budemo mogli da pomognemo!


Jao... Svaka cast. Stvarno ste imali srece... To je sasvim druga prica ako imate taku podrsku od strane poslodavca. Pa sta i ako je sami sever... isplati se.



Pridruzujem se cestitkama. Svaka cast, i samo napred. Odatle je ipak mnogo lakse doci negde juznije nego iz Srbije. Sigurno se mnogo vise isplati u pocetku par godina provesti na severu. U svakom slucaju, cilj je postignut, dosli ste u NO, sad sve ide puno lakse.

Nek je sa srecom.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

cikaKosta
Jovan Jovanović
iLike APR / Filmski Centar Srbije
Kragujevac/Pančevo

Član broj: 61357
Poruke: 558
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.steamsrbija.com


+60 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.09.2013. u 11:46 - pre 129 meseci
Čestitke za obe porodice, ovo je već treća ili četvrta lepa vest u poslednjih mesec dana Ovo treba nama koji tek sad krećemo da kupujemo karte
 
Odgovor na temu

Boban 987
student
fakultet
Beograd

Član broj: 316731
Poruke: 217
*.dynamic.sbb.rs.



+63 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.09.2013. u 12:11 - pre 129 meseci
Podrzavam... Sto vise lepih vesti, veci motiv i za ostale koji se bore za odlazak.
boban
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.adsl.eunet.rs.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.09.2013. u 12:28 - pre 129 meseci
Citat:
zorana rasic:
Greska u kucanju MEHAMN !


super mali gradic, bio sam tamo, extra otvoreni, leti wideroe pa nece biti problema sa prevozom, sada ste nam u komsiluku

Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
37.19.108.*



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.09.2013. u 12:53 - pre 129 meseci
Citat:
Iseljenik u pokusaju:
Citat:
delija_sever031:
Da li neko od vas bolnicara gore koji ste zakasnili sa nasjonalfagom i celom pricom o prelasku na sykepleier dok je to jos bilo izvodljivo,razmislja da krene u tom pravcu ili je mozda vec krenuo? dakle skola nanovo itd. da li je to uopste izvodljivo uz posao i slicno. Nasjonalfag se vise ne spominje a sumnjam da ce svi trajno ostajati na mestu hjelpepleier/helsefagarbeider pa me zanima kakve su trenutno tendencije.

Pozdrav za druga Nesh-Ca! Izdrzi majstore i nek je sa srecom,jedino je zahebato ko ce sad dolaziti u Norvesku na pice jbt :D




samo malo pitanjce na ceo ovaj tvoj tekst.I dalje ostaje mogucnost da se dobije autorizacija za bolnicare ali zbog nekih propisa sada ne mozes da se prebacis na smer med. sestra ili ?


To i jeste i moje pitanje,desava li se sta od marta po ovom pitanju i jel neko krenuo ka pravcu sykepleiera po novom,kao i od kad krecu licenciranja za helsefaga umesto autorizovanja
 
Odgovor na temu

mada77
Marko Dimitrijevic
Torlak
Beograd

Član broj: 298710
Poruke: 180
*.bb.online.no.



+64 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.09.2013. u 13:44 - pre 129 meseci
Citat:
Nesh-co:
Samo da se javim. Stigli uspesno uz pomoc Mirke, Sladje, Bilje i jos dve cure. Mirku je ipak zapalo mesto pored nas :)
Ekipa na aerodromu nas nije nista pitala, sem tete na pasosima.
Uredno sam je obavestio da idemo na spajanje porodice, ona nas je malo posmatrala i toliko.
Sto se tice kofera, jedini prpblem je bio transportovati ih do tacke B, i tu su gorepomenute devojke odigrale kljucnu ulogu. Hvala im od srca.





Samo napred zemljak...ti si krenuo sa celom vojskom u osvajanje :-)...puno srece i dobrodosli
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.09.2013. u 13:51 - pre 129 meseci
E pa hvala Vam Marko, tebe i Izabelu smo sinoc pominjali bas, pa ako ste štucali, to je to.
Što se tiče fudbala, ja sam rodjen sa dve leve noge i nemam taj centar u mozgu uopšte, a ja kad pijem kafu.... Hvala svima, a ti kristi brate ne preteruj

 
Odgovor na temu

Micika77
Pošta Srbije
Beograd, Srbija

Član broj: 307171
Poruke: 25
138.124.94.*



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.09.2013. u 14:16 - pre 129 meseci
Evo, kao što sam obećala, javljam se sa našim iskustvima vezane za decu (školu i vrtić)!
Sin je krenuo 16.08. u školu. Krenuo je u drugi razred, u školu koja ima organizovanu nastavu za decu koja uče norveški. Pošto je škola udaljena 10 km od kuće, ima organizovan školski prevoz, do škole i po povratku do kuće. Mnogo mu se sviđa. Prošle nedelje su npr. učili povrće, pa su išli i kupovinu i pravili supu od povrća. Kad je došao znao je samo da piše na ćirilici. Sad zna sva norveška slova, počinje da uči da čita. Kod upisa su nam tražili samo personnumer, ništa više, obavili razgovor sa direktorom i učiteljicom i to je to.
Devojčica je krenula u vrtić 21.08. Adaptacija trajala 3 dana i to je to. I ona uživa, stalno su napolju. Sigurna sam da ste već čuli, ali oni su napolju bez obzira na vreme. Morate im kupiti za jesen kišno odelo i čizme. U vrtiću su mi naglasili da ako to nema u vrtiću, a napolju pada kiša - moraću da dođem po nju ili da donesem šta joj treba. Dobili smo spisak neophodnih stvari po godišnjim dobima. Inače, ovo ima i sin u školi, jer i oni idu napolje...

Za sada smo vrlo zadovoljni, sve ide po planu...

Veliki pozdrav iz komune Ullensaker
 
Odgovor na temu

stefanson
Stefan Jovanovic
Student
Beograd

Član broj: 295576
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.09.2013. u 16:34 - pre 129 meseci
Pozdrav svima..

Imam zavrsenu srednju hidrometeorolosku skolu, trenutno studiram u oblasti IT-a . .

Da li u te dve olasti mogu naci posao u Norveskoj ukoliko se budem odlucio da idem. Znaci sa srednjom imam zvanje Meteoroloski tehnicar, a za ovaj fax cu videti jos da li cu ici na master i tako to..

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.zg5.cable.xnet.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.09.2013. u 16:36 - pre 129 meseci
Citat:
Nesh-co:
E pa hvala Vam Marko, tebe i Izabelu smo sinoc pominjali bas, pa ako ste štucali, to je to.
Što se tiče fudbala, ja sam rodjen sa dve leve noge i nemam taj centar u mozgu uopšte, a ja kad pijem kafu.... Hvala svima, a ti kristi brate ne preteruj


Hi, hi, nisam, a nije mi ni prist na jeziku iskocio pa pretpostavljam da nije bilo nista strasno
 
Odgovor na temu

pan 1

Član broj: 239146
Poruke: 152
*.dynamic.sbb.rs.



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.09.2013. u 00:31 - pre 129 meseci
Puno, puno pozdrava za sve, i sve cestitke Nesku i Sladji sto su uspeli u svojoj nameri kao i Zorani Rasic!!! Ona je imala luuudu srecu! Sve najbolje vam zelim od srca!!!
Pozz!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7806371 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.