Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7704957 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

markus011
Marko Jovanovic
Oslo

Član broj: 74244
Poruke: 11
..1-167-191.customer.lyse.net.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.05.2010. u 16:36 - pre 168 meseci
Pozdrav Marko,,,,,,Markos 011
Ako moze mala pomoc....
Ja sam predao dokumenta SAFH-u pocetkom marta,i u aplikaciji naveo da trazim licencu za general nurse,to sam stiklirao...Zanima me jel' oni to automatski prosledjuju na helsefagarbeider od pocetka ove godine,ili daju licencu za hjelpepleier gde bez autorizacije nemamo prava za posao...
I jos jedna stvar u vezi sykepleier...Jel' to sigurno za dobijanje licence za med.radnike da nije potrebno polagati neku razliku ispita ili je kao sto sam razumeo tvoj post,neophodna praksa od par meseci i to je to...Onda polazes Nasjonal fag za sykepleiera,nesto kao nas drzavni ispit za med.radnike,i dobijas njihovo zvanje SYKEPLEIER...tako sam ja bar razumeo,naravno uz dobro poznavanje Norveskog jezika,to stoji na prvom mestu...
Hvala unapred!!!!!


cveyoni

Ja mislim da on sami to automatski prebacuju na helsefagarbeidera, jedna koleginica je trazila autorizaciju za hjelpepleiera i dobila za helsefagarbeidera, sto se tice autorizacije i licence,to je bilo ranije i koliko sam ja razumeo razlika je bila u tome sto su licencu dobijali ljudi bez drzavnog ispita a autorizaciju sa drzavnim ispitom, uglavnom sada je olakasano jer ne treba da se u roku od 2 godine polaze kurs za hjelpepleiere, moj ti je savet da nazoves ili posaljes mail da pitas kako napreduje tvoj slucaj,jer njih moras da bukvalno vuces za rukav,jer su mnogo spori. a sa autorizacijom za HFA imas pravo da radis i ti si samim tim fag radnik sto njima treba,ima mnogo pleier asistenta koji nisu fag i ne mogu da rade neke stvari(insulin,doziranje lekova,previjanje) zato njima treba HFA

za sykepleiera imas da polazes dosta prvo fag prøve, to se uci iz knjiga psihijatrije gerijatrije,etika i istorijat, te knjige su potrebne za polaganje detaljnije vidi ovde http://www.hio.no/content/view/full/8147
to je ispit od 4h koji pises zatim sutradan branis usmeno,time dokazujes da imas neko predznanje za sykepleiera, tek onda se prijavljujes za kurs i najsonal fag za sykepleiere, i imas tu da polazes i da radis,tj praksu po raznim ustanovama,pogledaj na sajtu,
SAFH odredjuje koliko ces da odradis prakse u zavisnosti od tvog obrazovanja i radnog iskustva.
To je neki put do sykepleiera.
Nisam siguran ali mislim da je pametno da se izvadi jobsøk viza kod nas jer sa njom se ima zakonski pravo na posao 3 meseca,tako su isli ranije ljudi kad su trebale vize i mislim da je pametno imati i sad ali nisam siguran.
Nadam se da sam malo blize pojasnio :-)
 
Odgovor na temu

cveyoni

Član broj: 226810
Poruke: 229



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.05.2010. u 18:01 - pre 168 meseci
Ne malo blize,nego sve ono sto me zanimalo reko si...Hvala ti puno...A zvao sam SAFH par puta,kazu mora proci 4 meseca od datuma uplate na racunu,ali se nismo najbolje razumeli u vezi toga dal dobijamo licencu kao h'pleier ili HFA,mada sam danas citao na njihovom sajtu ovo sto ti kazes da je od pocetka ove godine sve prebaceno na hfa....hvala jos jednom,i puno pozdrava sa Kosova.....
 
Odgovor na temu

tasicss
Vranje

Član broj: 204760
Poruke: 228
*.adsl-a-5.sezampro.rs.

Sajt: Skype: tasicss


+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.05.2010. u 21:18 - pre 168 meseci
Ala ste vi medicinari dosadni, ko da nema Litvanaca, Poljaka, Rumuna i svih ostalih koji imaju papire za legalan rad u EU pa ce bas vas da prime, samo vas cekaju, cela celcata tema se svodi na medicinu kao deficit u Norveskoj tako da mi sa ostalim skolama ne mozemo da dodjemo na red da pitamo nesto, pa stvarno ste bre dosadni a i ovi sto opet po stoti put pitaju jedno te isto, alo ljudi pa imate pretragu na forumu!
"The quieter you become the more you are able to hear"
 
Odgovor na temu

parola

Član broj: 251281
Poruke: 47
*.adsl.no.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.05.2010. u 21:22 - pre 168 meseci
Annen relevant informasjon

Pris
Kr 3.200 pr deltaker med forbehold om tilskudd fra Helsedirektoratet.

Overnattingsmuligheter
Deltakeren må selv bestille og betale inn­kvartering, samt transport til og fra studiestedet. Følgende overnattingssted kan kontaktes: Tønsberg vandrerhjem, tlf.: 33 31 21 75.

Søknadsfrist
02.08.2010. Søknader innkommet etter fristen vil vurderes dersom ledige plasser.

Oppstart
Høst 2010
Gjennomføring fra uke 44.

Det tas forbehold om nok søkere for igangsetting.

Det tas forbehold om endringer.

Søknadsskjema.
Opptakskrav

Sykepleiere som ønsker autorisasjon i Norge må først søke Statens autorisasjonskontor for helsepersonell (SAFH). Informasjon og søknadsskjema finnes på www.safh.no. Når søknaden om autorisasjon er ferdig behandlet ved SAFH blir søkerne henvist til statlige høgskoler for gjennomføring av kurs i Nasjonale fag. Det er SAFH som avgjør individuelle tilleggskrav som må innfris for å få autorisasjon som sykepleier i Norge.

Norskkrav: Dokumentert og beståtte norskkunnskaper, skriftlig og muntlig, tilsvarende Norskprøve 3, Test i norsk (Bergenstesten) eller Universitetets Trinn III. Eventuelt andre tester, dokumentert på tilsvarende nivå, godkjennes.
Tidligere fagplaner/studieplaner
Studieplan 2005 for Kurs - Nasjonale Fag for sykepleiere utdannet utenfor EU/EØS
Sist oppdatert av: Gry-Jeanette Arnås den 07.04.2010





Kurs kosta 3200 nok.Mora se imati Norskprøve 3 ili ovo ostalo sto gore pise.Ne znam zasto ljudi daju pogresne informacije.Pozdrav.
 
Odgovor na temu

cveyoni

Član broj: 226810
Poruke: 229



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.05.2010. u 21:46 - pre 168 meseci
tasicss,
oladi druze......
Svako ima prava da pita ono sto ga zanima,zato pecaj u svoju baru .....Hvala puno svima na korisnim informacijama..
sto se tice sykepleier samo me zanimalo jel samo to traze, mada vidim u postu parole da cena i nije tako velika za kurs,smestaj se moze rezervisati i prijaviti do pocetka avgusta za kurs,da moramo imati Norskprøve 3, Test i norsk (Bergenstesten) ili Trinn III test...mada polako,,,ja jos nisam dobio ni licencu za HFA ;_-)....Hvala jos jednom




[Ovu poruku je menjao cveyoni dana 19.05.2010. u 23:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

parola

Član broj: 251281
Poruke: 47
*.adsl.no.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.05.2010. u 21:47 - pre 168 meseci

Nikad nije postojao kurs za hjelpepleiere nego samo jedan ispit koji treba da se polozi u roku od dve godine-Sosialkunnskap-Guldendals hjelpepleierserie.Knjiga ima 140 strana a ispit traje dva sata i to je sve.Nikakvog kursa nije bilo niti ga ima za hjelpepleiere.Barem ne za ljude sa nasih prostora.Posle polozenog tog ispita autorizacija a i licenca postaje trajna.Pozdrav.Postoji samo nettkurs ako se to tako moze racunati.
 
Odgovor na temu

xrayman
Beograd

Član broj: 232276
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.05.2010. u 22:32 - pre 168 meseci
Stvarno tasicss, oladi malo....

Hvala svima na detaljnim informacijama!! :))))
 
Odgovor na temu

markus011
Marko Jovanovic
Oslo

Član broj: 74244
Poruke: 11
..1-167-191.customer.lyse.net.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.05.2010. u 20:38 - pre 168 meseci
Citat:
parola: Nikad nije postojao kurs za hjelpepleiere nego samo jedan ispit koji treba da se polozi u roku od dve godine-Sosialkunnskap-Guldendals hjelpepleierserie.Knjiga ima 140 strana a ispit traje dva sata i to je sve.Nikakvog kursa nije bilo niti ga ima za hjelpepleiere.Barem ne za ljude sa nasih prostora.Posle polozenog tog ispita autorizacija a i licenca postaje trajna.Pozdrav.Postoji samo nettkurs ako se to tako moze racunati.



bio je kurs i dalje postiji ali nas ne kaci vise, 5 nedelja po jedan da u nedelji lepo pise,
za kurs i nasjonal fag je obavezan jezik
za fag prøve nije

to je tacno, sto bi davao pogresne informacije


Kurs i nasjonale fag for hjelpepleiere
Dato 10.03.2010
Klokkeslett 09:00
Sted Sogn Arena, Klaus Torgårdsvei 3
Arrangør Helse- og velferdsetaten


Kurset er for helsepersonell fra land utenfor EØS-området som ønsker autorisasjon som hjelpepleiere i Norge.

Det er totalt 5 undervisningsdager á 6 timer.

10. 17. og 24.mars, 7. og 9. april 2010
Alle dager fra kl. 09:00-15:00.
Skriftlig eksamen 14. april kl. 09:00-12:00
Muntlig eksamen 16. april

Det må beregnes tid til selvstudier og oppgaver mellom hver undervisningsdag. Arbeidskrav til første samling se litteraturliste.

Søkere må ha midlertidig lisens / autorisasjon fra Statens autorisasjonskontor og kunne dokumentere norskkunnskaper tilsvarende Norskprøve 3 nivå.

Kurset er kostnadsfritt for ansatte i Oslo kommune. Ved ledig kapasitet kan andre søkere få plass. Kursavgift er da kr 4000,-

Kurset holdes i Helse- og velferdsetaten, Sogn Arena, Klaus Torgårdsvei 3.

izvor http://www.helse-og-velferdset...enter/article154379-14545.html

A sto se tice drugih struka moze naravno ako je specijalizovan radnik i poslodavac mu da ugovor sa kojim trazi dozvolu, isto je kao sa medicinarima,samo je nama lakse da se dodje na bum,jel im treba strucan kadar.
 
Odgovor na temu

dejann73

Član broj: 217742
Poruke: 150
*.bb.online.no.



+25 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.05.2010. u 21:14 - pre 168 meseci
Kurs za hjelpepleiere-omsorgsarbeidere koji prethodi ispitu za nasjonal fag postoji i jos uvek je aktuelan. Razgovarao sam nedavno sa SAFH-om i kako stvari stoje izgleda da cu morati na taj kurs posto moj arbeidsgiver ne prihvata autorizaciju za helsefagarbeidera, odnosno da konvertujem postojecu kao hjelpepleier i izbegnem polaganje ispita. Kao sto sam vise puta reko sve je individualno. Od mesta do mesta...od coveka do coveka...

Pozz
 
Odgovor na temu

wwwest
hemicar

Član broj: 260290
Poruke: 1
*.80-203-61.nextgentel.com.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.05.2010. u 21:33 - pre 168 meseci
Hei!
Na nagovor prijatelja sa drugog foruma a u cilju da vam moje iskustvo pomogne, podelicu ga s vama.

Prvo cu o norveskom jeziku:
Norveski jezik je lak za ucenje. Naravno da vam izgleda tesko kada se prvi put susretnete s njim.
Ja sam imao (ne)srecu da drugi posao dobijem u mestu gde se govori nynorsk, pa kao da sam pao s marsa (ucio 8 meseci na kursu ovde bokmal). 6 godina sam ovde i ne govorim odlicno norveski, tako da to nece ocekivati ni od vas.
Step 2 je lak test, treba osnovno, step 3 malo tezi. Bergen test je pre 3 godine (kada sam ga polagao) bio mnogo tezak. Pao sam ga 'za dlaku' i nisam vise pokusavao, posto me niko nikad nije pitao za testove. Amfiteatar je tada bio prepun, pa predpostavljam da je nesto znacio za one koji hoce da ostanu ovde.

Svaki sam posao nasao na FINN.NO pa vam preporucujem da bolje proucite taj sajt. Za prvi sam posao poslao 100 prijava. Treci (zadnji) sam konkurisao slucajno, misleci da nemam sanse. Moja supruga na primer nije imala srece sa nalazenjem posla, ali ipak mislim da smo dosta na ceni.
Mislim da poslodavci intimno prilikom izbora saradnika ustvari traze prijatelje za druzenje pa ce vam vas peronality puno znaciti na intervjuima.

Zivot u vecim gradovima je mozda pogodniji za mladje ljude zeljne provoda i sireg dijapazona kulturnih desavanja. Za porodice preporucujem manja mesta, pod uslovom da imate posao.
Tolko za sada.






 
Odgovor na temu

zdovc

Član broj: 57056
Poruke: 37
*.aDSL.Verat.Net.



+22 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.05.2010. u 22:19 - pre 168 meseci
Pozdrav svima!

markus011,

ako sam dobro razumeo, tebe i ostale,kada se pošalje zahtev SAFH-u potrebno je napisati da se traži licenca za helsefagarbeidera i ako SAFH pozitivno odgovori automatski se dobija i autorizacija. To sve znači da se po dolasku u Norvešku može odmah tražiti posao bez potrebe da se polaže bilo kakav zvanični kurs jezika, koji se moraju polagati ukoliko je dobijena samo licenca za hjelpepleiera?

 
Odgovor na temu

slaya.olja
med.sestra na vma
beograd

Član broj: 246588
Poruke: 71
*.com
Via: [es] mailing liste



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.05.2010. u 09:54 - pre 168 meseci
>

--00151747b6403e05e204872af87a
Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-2
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

moja drugarica je u no vec tri meseca i kaze da u oslu za posao u starackom domu traze norsk prove3 a u okolini osla ne.Autorizacija se dobija automatski za helsefag i moze da se radi a i dalje je potrebno doskolovavanje za sykepeire a sta tacno nismo do toga stigli. ako imate visu med onda automatski postajete sykepl. to je idealno resenje i uz polozen norsk prove 3 nema zime posao se odmah nadje.Ovo je iz prve ruke..pozz<br>
<br><div class="gmail_quote">2010/5/21 zdovc <span dir="ltr">&lt;<a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a>&gt;</span><br><blockquote class="gmail_quote" style="border-left: 1px solid rgb(204, 204, 204); margin: 0pt 0pt 0pt 0.8ex; padding-left: 1ex;">
Pozdrav svima!<br>
<br>
markus011,<br>
<br>
ako sam dobro razumeo, tebe i ostale,kada se po�alje zahtev SAFH-u potrebno je napisati da se tra�i licenca za helsefagarbeidera i ako SAFH pozitivno odgovori automatski se dobija i autorizacija. To sve zna�i da se po dolasku u Norve�ku mo�e odmah tra�iti posao bez potrebe da se pola�e bilo kakav zvani�ni kurs jezika, koji se moraju polagati ukoliko je dobijena samo licenca za hjelpepleiera?<br>

<font color="#888888"><br>
<br>
<br>
--<br>
<a href="http://www.elitesecurity.org/p2606261" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/p2606261</a><br>
</font><div><div></div><div class="h5"><br>
Prijave/odjave: <a href="http://www.elitesecurity.org/pracenje#282324" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/pracenje#282324</a><br>
<br>
Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>
esauth:282324:d277d0cd1872b3d2fc2ab5388f117599<br>
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.05.2010. u 11:05 - pre 168 meseci
Citat:
Ala ste vi medicinari dosadni, ko da nema Litvanaca, Poljaka, Rumuna i svih ostalih koji imaju papire za legalan rad u EU pa ce bas vas da prime, samo vas cekaju, cela celcata tema se svodi na medicinu kao deficit u Norveskoj tako da mi sa ostalim skolama ne mozemo da dodjemo na red da pitamo nesto, pa stvarno ste bre dosadni a i ovi sto opet po stoti put pitaju jedno te isto, alo ljudi pa imate pretragu na forumu!


dok oni isploazu sve te ispite i sertifikate zanimanje ce vec postati suficitarno. Jedino im niko nije objasnio gde i od cega ce da zive dok budu polagali ispite i cekali radnu dozvolu.
 
Odgovor na temu

zdovc

Član broj: 57056
Poruke: 37
*.aDSL.Verat.Net.



+22 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.05.2010. u 14:36 - pre 168 meseci
slaya.olja,

ovo što si napisala ma jako raduje. Moja supruga je doktor medicine, a završila je srednju medicinsku školu opšti smer i ima položen državni ispit kao doktor medicine. Ovu temu, pratimo od samog starta i do sada moja supruga nije slala ništa SAFH-u. To planiramo u skorije vreme, pa je jako bitan ovaj detalj da je pravo rešenje zapravo ne tražiti licencu i autorizaciju za hjelpepleiera (jer se automatski nažalost autorizacija više ne dobija) već tražiti licencu i autorizaciju za helsefagarbeidera, ako se sa tim već može tražiti posao u Norveškoj bez polaganja bilo kakvih testova (ispita). Naravno svesni smo činjenice da je znanje jezika veoma bitno, ali se bar ne moraju polagati svi ti testovi za dobijanje autorizacije.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

markus011
Marko Jovanovic
Oslo

Član broj: 74244
Poruke: 11
..1-167-191.customer.lyse.net.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.05.2010. u 16:13 - pre 168 meseci
Citat:
zdovc: Pozdrav svima!

markus011,

ako sam dobro razumeo, tebe i ostale,kada se pošalje zahtev SAFH-u potrebno je napisati da se traži licenca za helsefagarbeidera i ako SAFH pozitivno odgovori automatski se dobija i autorizacija. To sve znači da se po dolasku u Norvešku može odmah tražiti posao bez potrebe da se polaže bilo kakav zvanični kurs jezika, koji se moraju polagati ukoliko je dobijena samo licenca za hjelpepleiera?


Kada se salje safh-u zahtev napise se samo u kvadraticu da se trazi za helsefagarbeidera, to je u rangu hjelpepleiera i sa tim se moze dobiti posao hjelpepleiera tj fag osobe.Sto se tice da li se moze sa time odma raditi i dobiti posao,ja mislim da moze jer je bilo slucajeva da moze,ali ja mislim da je pametnije da se pre polaska zatrazi jobsøk viza u ambasadi koja se dobija na osnovu autorizaceije za helsefagarbeidera, sa tom vizom se zakonski ima pravo da se radi 3 meseca, za ta 3 meseca ako se nadje posao na vreme se moze srediti radna dozvola,id broj i sve ostalo.
Ovo za jezik da traze norsk prøve 3 pri zaposlenju, to sad prvi put cujem,ali verujem da je to individuelno,znaci moguce da neko trazi neko na,ali sigurno je da ako vi mozete da komunicirate i pri razgovoru sa poslodavcem,nemate problema nece vam traziti nikakve potvrde jer vide da znate pricati.

@Izvoljski
Ne mozes bez para poci,jer sa jobsøk vizom imas pravo da radis 3 meseca,mozda cak i bez nje nisam siguran, ali svakako dok primes prvu platu ima da se naceka, jer ovde(barem u medicini) nema plate na ruke, vec je sve preko racuna i da bi ste dosli do racuna mora se imati
1. Radna dozvola
2. personall nummer
3 bankovni racun
a za to je ja mislim minimum potrebno 2 i po meseca a u nekim slucajevima i vise
i to jeste problematicno
 
Odgovor na temu

dejann73

Član broj: 217742
Poruke: 150
*.bb.online.no.



+25 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.05.2010. u 16:54 - pre 168 meseci
Sa Jobbsøkervisum ili D vizom nemas prava da legalno radis vec da boravis i legalno trazis posao 90 dana kao sto i sam naziv kaze uz neke male olaksice koje ova viza daje (DUF Nummer npr.) i to na zalost samo za poslove za koje vazi autorizacija jer vizu dobijas na osnovu nje. Sve to stoji na sajtu UDI-a a konkretno o ovoj vizi na: http://www.udi.no/upload/Pub/FaktaArk/JobbSoekerVisum.pdf

Na radnu dozvolu i licni broj se ceka kao sto kazes izmedju dva i tri meseca a konto u banci se moze otvoriti odmah jer nakon dobijanja ponude za posao i podnosenja zahteva u policiji, dobija se D nummer(vecina banaka ga prihvata)koji je privremeno resenje za personnummer i sa kojim se moze regulisati konto, porez, skola i itd. dok se ceka na papire. Negde traze i DUF nummer koji se dobija sa vizom za trazenje posla i zato je ona bitna.
Od ove godine vazi zakon da ne mora da se ceka da papiri budu gotovi pa da se krene sa radom vec policija daje potvrdu sa kojom moze da se radi dok u medjuvremenu ne budu gotovi papiri. To je dobro i za poslodavca i za onog ko treba da pocne sa radom ali opet to je sve individualno i sve zavisi od poslodavca.
Pozz
 
Odgovor na temu

stanko s

Član broj: 260232
Poruke: 9
*.209.184.156.bredband.tre.se.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.05.2010. u 20:17 - pre 168 meseci
Sta se desava Kada imas boravisne i radne papire za Swedsku? Od 2008 godine imam boravak u SWE.,a u svajcarsku sam imao zabranu ulaska do 2011godine,normalno sam putovao dok nije Svajcarska usla u Sengen,od tad me drze po sat vremena na Madjarskoj granici i na Slovenskoj, na granici me posle provere puste da udjem u sengen.I savetuju mi da letim direktno za Svetsku dok zabrana ne istekne. Pitanje: Dali je moguc problem prilikom produzenja radne dozvole i boravisne za Svedsku-u mom slucaju.Hvala.
--------------------------------------------------------------------------------
 
Odgovor na temu

zdovc

Član broj: 57056
Poruke: 37
*.aDSL.Verat.Net.



+22 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.05.2010. u 22:52 - pre 168 meseci
markus011, dejann73 i slaya.olja,

Hvala na vašim odgovorima, zaista ste mi pojasnili priču. Drago mi je što na ovoj temi ponovo vidim ljude željne da pruže objašnjenje i pomoć.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

slaya.olja
med.sestra na vma
beograd

Član broj: 246588
Poruke: 71
*.com
Via: [es] mailing liste



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.05.2010. u 00:46 - pre 168 meseci
>

--00151744813e2b595e0487376ef3
Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-2
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

nema na cemu,a ja moram da se jos jednom zahvalim dejannu jer je prvi bio koji je odmah odgovorio i dao meni i mojoj porodici nadu..ps:nadam se da cemo se i upoznati kada dodjemo u no!<br><br><div class="gmail_quote">2010/5/22 zdovc <span dir="ltr">&lt;<a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a>&gt;</span><br>
<blockquote class="gmail_quote" style="border-left: 1px solid rgb(204, 204, 204); margin: 0pt 0pt 0pt 0.8ex; padding-left: 1ex;">markus011, dejann73 i slaya.olja,<br>
<br>
Hvala na va�im odgovorima, zaista ste mi pojasnili pri�u. Drago mi je �to na ovoj temi ponovo vidim ljude �eljne da pru�e obja�njenje i pomo�.<br>
<br>
Pozdrav<br>
<font color="#888888"><br>
--<br>
<a href="http://www.elitesecurity.org/p2607112" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/p2607112</a><br>
</font><div><div></div><div class="h5"><br>
Prijave/odjave: <a href="http://www.elitesecurity.org/pracenje#282324" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/pracenje#282324</a><br>
<br>
Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>
esauth:282324:d277d0cd1872b3d2fc2ab5388f117599<br>
 
Odgovor na temu

drmare82
Norway

Član broj: 252004
Poruke: 57
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?26.05.2010. u 15:44 - pre 168 meseci
Pozdrav!!
da li bi mogao da mi jos jednom napises sta se sve od dokumenata salje za licenciranje srednje medic skole ?
hvala puno
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7704957 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.