Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7707832 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dracoli
Colic Dragan
Srbija

Član broj: 35632
Poruke: 51
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dracoli


Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.09.2016. u 08:40 - pre 91 meseci
Citat:
mikidule:
I ja sam fizioterapeut sa srednjom i nazalost nista ne mozes sa srednjom fizioterapeutskom. Oni nemaju srednjoskolske terapeute, jedino sa Visokom ali je i tu problem oko prakse i to mnogo veci nego za medicinsku sestru.
Ne mozes nazalost ni za bolnicara da trazis, ja sam moju autorizaciju za helsefagarbeidera dobio na osnovu zavrsene Visoke za med.tehnicara.

Pozdrav!

Moj sin bas zbog toga zavrsava visoku skolu za fizioterapeute ali ce i on imati taj problem radnih sati tj.prakse.Da li mozda znate koliko radnih sati je minimalno potrebno za posao.
Svaki elektricni uredjaj radi na beli dim
koji se nalazi u njemu; kada beli dim izadje,
uredjaj više ne radi!
 
Odgovor na temu

miabecon
Mia Becon
Account manager
Eurobook agency
Belgrade,Serbia

Član broj: 323352
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.09.2016. u 08:50 - pre 91 meseci
Pozdrav svima na temi.

Da li je neko upućen kako se u Norveškoj tretira vanbračna zajednica za spajanje porodice.Pod vanbračnom zajednicom mislim overenu izjavu u opštini o postojanju vanbračne zajednice.Da li je neko imao takav slučaj ili poznaje nekog ko jeste?
 
Odgovor na temu

Olivera87
Uciteljica
Barajevo

Član broj: 329541
Poruke: 10
*.network.trollfjord.no.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.09.2016. u 09:15 - pre 91 meseci
I mene ovo zanima!
 
Odgovor na temu

Darrija

Član broj: 322158
Poruke: 54
*.bb.online.no.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.09.2016. u 14:02 - pre 91 meseci
Tretira se kao i brak. Na spajanje moze doci i 'samboer' :)
 
Odgovor na temu

miabecon
Mia Becon
Account manager
Eurobook agency
Belgrade,Serbia

Član broj: 323352
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.09.2016. u 22:12 - pre 91 meseci
Hvala puno.Znam da to važi za Švedsku ali nisam znala za Norvešku
 
Odgovor na temu

Olivera87
Uciteljica
Barajevo

Član broj: 329541
Poruke: 10
*.network.trollfjord.no.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.09.2016. u 07:11 - pre 91 meseci
I, koja je procedura?
 
Odgovor na temu

MikicaSale
Fakultet NS
Fakultet NS

Član broj: 318067
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.09.2016. u 18:21 - pre 91 meseci
Ljudi, ako ima iko da radi kao lekar ili zna nekoga ko je prosao taj put, odgovorite ko Boga vas molim! Dakle, uslov za autorizaciju je Bergenstest i 6 meseci prakse. To je to. Autorizacija je dobijena! Sta dalje , vise sam luda od prica i informacija?? Navodno se treba onda odraditi i turnus od godinu dana, tj ta pripravnicka praksa, a na nju se ceka GODINAMA! Pa mislim, zar treba proci 10 godina da covek stekne mogucnost uopste traziti posao?? Ne mracim ga, samo molim onoga ko ima informacije o tome da mi napise istinu kakva god da je! :D
 
Odgovor na temu

member90
Sarajevo, BiH

Član broj: 330131
Poruke: 9
..9-160-160.customer.lyse.net.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.09.2016. u 20:02 - pre 91 meseci
Citat:
MikicaSale: Ljudi, ako ima iko da radi kao lekar ili zna nekoga ko je prosao taj put, odgovorite ko Boga vas molim! Dakle, uslov za autorizaciju je Bergenstest i 6 meseci prakse. To je to. Autorizacija je dobijena! Sta dalje , vise sam luda od prica i informacija?? Navodno se treba onda odraditi i turnus od godinu dana, tj ta pripravnicka praksa, a na nju se ceka GODINAMA! Pa mislim, zar treba proci 10 godina da covek stekne mogucnost uopste traziti posao?? Ne mracim ga, samo molim onoga ko ima informacije o tome da mi napise istinu kakva god da je! :D


Zdravo,ja prolazim taj put..kako ga nazivate.cinjenica je da se turnus ne dobija jednostavno ali nije nemoguce.medjutim,sa autorizacijom mozete naci posao dok cekate na turnus.
 
Odgovor na temu

MikicaSale
Fakultet NS
Fakultet NS

Član broj: 318067
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.09.2016. u 22:48 - pre 91 meseci
E hvala ti na odgovoru do neba!!! Samo mi molim te reci jos gde moze da se radi, jer sam cula da se u opstoj praksi (fastlege) bez turnusa moze raditi max 2 meseca! Ako je tako, gde se onda konkurise, na koje poslove, sve mi je to jako zamrseno! I ako je tako, sta onda posle ta 2 meseca, covek mora imati neka primanja ako je sam... Ili mozda ti imas drugu info?? I ako mozda imas uvid u to da li su prosek ili godine studija od velikog znacaja za dobijanje turnusa/ posla? Hvala ti jos jednom od srca i sve najbolje, da to isteras do kraja i nadjes uskoro posao!
 
Odgovor na temu

schmeezla
Univ.of Oslo

Član broj: 334877
Poruke: 1
*.static.sbb.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.09.2016. u 19:20 - pre 91 meseci
Citat:
Nemanja0:
Zadnjih 2 dana sam u Oslu .. Neka mi se jave svi koji pricaju srpski zelim da upoznam nase ljude da prosirim krug prijatelja ))



ja dolazim uskoro!
 
Odgovor na temu

Ohridlake
HUS

Član broj: 322132
Poruke: 80
*.211.21.35.getinternet.no.



+6 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.09.2016. u 20:39 - pre 91 meseci
Za dobijanje turnusa je najznacajnija praksa u Norveskoj. Gde si odradila tu praksu od 6 meseci? Zar ne postoji neka mogucnost da tu dobijes turnus? Bez turnusa znam da lekari mogu da rade u starackim domovima.
 
Odgovor na temu

MikicaSale
Fakultet NS
Fakultet NS

Član broj: 318067
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.09.2016. u 12:02 - pre 91 meseci
Pa ne postoji jer ta bolnica ne raspisuje konkurse za turnus. :/ Moze li se dobiti posao za stalno u starackim domovima? Jer kao sto sam rekla gore, cula sam da moze da se radi samo 2 meseca i to je to. Bez turnusa dalje ne moze. A mene zanima ako ja hipoteticki gledano nikada ne bih odradila turnus u kojoj situaciji bih se nasla?? Da li bih mogla regularno raditi kao dr na puno radno vreme i ugovor u starackom domu koji moze biti i na odredjeno i na neodredjeno, tipa prime me za stalno i to mi je posao? Hvala ti! U kojoj si ti fazi?
 
Odgovor na temu

mladennis1
Serviser med.opreme
Kc Nis
Nis

Član broj: 331619
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.09.2016. u 17:08 - pre 91 meseci
Da li ima nekog da prati sajt a da je inzenjer ili slicno, da mozemo razmenjivati informacije oko struke i posla u Norveskoj..? http://static.elitesecurity.org/square.gif
 
Odgovor na temu

milica75

Član broj: 318676
Poruke: 15
*.bb.online.no.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.10.2016. u 17:27 - pre 91 meseci
Ima li neka devojka logoped na forumu (eventualno uciteljica) voljna da dodje u Norvesku, za pocetak na 3 meseca?Potrebno zbog rada sa 7-godisnjom devojcicom sa problemom u govoru.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-146-83.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.10.2016. u 18:15 - pre 91 meseci
Citat:
denyluche:
Citat:
mikidule:
Informacija za one koji zele da salju zahteve za autorizaciju za sykepleiera.

-Odmah da kazem da ukoliko nemate VISOKU skolu (min 3 god) nemojte ni da se trudite da saljete jer se sa srednjom ili starom Visom (2 god) ne moze dobiti.

Naime, zavrsio sam Visoku medicinsku i specijalizaciju iste po Bolonji (U Nisu). Prosle godine sam poslao dokumenta (i detaljni plan i program na 300+str). U medjuvremenu je SAK postao Helsedirektoratet ali su pravila ostala ista. Pre nekih 2 nedelje sam dobio konacan odgovor sta se priznaje.
Naime, zbog toga sto sam imao specijalizaciju, imao sam dovoljno teorije i bodova koje oni zahtevaju (min 180 ESPB) ali je sa praksom postao problem. Nije da oni ne priznaju nasu praksu ali se nasa praksa ne podudara sa njihovom i traze da odradim jos
- 6 nedelja u gerijatriji
- 6 nedelja u psihijatriji
- 6 nedelja u kucnoj nezi
- Nasjonal fag (prosiren pocetkom prosle godine)
- Jezik nivo B2 (Bergenstest)

Ova praksa se ne placa.

Ja sam odustao od svega jer ne mogu da radim za dzabe i placam troskove. Gratis sam mogao i u Srbiji da radim.
Mozda nekad u buducnosti, ako ne promene zakone ponovo.

Ne mislim nikome da ubijam volju ali zelim da vam sklonim iluzije o tome da mozete lagano da dobijete autorizaciju za medicinskog tehnicara (sykepleiera) jer su novine pune raznih gluposti koje ne vaze za nas iz Srbije. Ne vaze cak i za neke zemlje EU jer Norvezani nisu u EU i kroje te zakone onako kako njima najvise odgovara.

Puno pozdrava iz Osla


Na zalost ali vise bolnicari nece prolaziti lako..
Ulratko bez B2 nema vise priznavanja diploma srednje medicinske tj.Bolnicara..i to sve pocinje od 1.jan.2017..
evo ga i lunk da se uverite..
https://helsedirektoratet.no/n...ed-utdanning-fra-utenfor-eueos



Cao,

Ja sam farmaceut i mi smo isto morali da polazemo Nasjonale fag. To nije toliko tesko. Ja imam dvoje dece, posao 100% i uz sve to sam uspela da polozim. Znaci moze!

Mislim da svi ljudi iz Srbije koji imaju visu skolu traze ipak papire sa srednjom medicinskom. Onda postajes bolnicar, dobijes odmah autorizaciju i pocnes da radis. Posle u hodu zavrsavas sve ostalo. Imaces dovoljno para za to.

Sto se jezika tice, pojavio se B2 ispit i na http://www.vox.no/norskprove/ i mnooogooo je laksi od Bergenstesta, a priznaje se. A praksu ces se vec snaci da odradis.

Pozz


Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

bb4232
perica peric
stavanger

Član broj: 324681
Poruke: 16
*.connect.netcom.no.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.10.2016. u 18:36 - pre 91 meseci
Koje mesto?moja mama je logoped-defektolog.
 
Odgovor na temu

bb4232
perica peric
stavanger

Član broj: 324681
Poruke: 16
*.connect.netcom.no.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.10.2016. u 18:37 - pre 91 meseci
Citat:
milica75:
Ima li neka devojka logoped na forumu (eventualno uciteljica) voljna da dodje u Norvesku, za pocetak na 3 meseca?Potrebno zbog rada sa 7-godisnjom devojcicom sa problemom u govoru.

Koje mesto? Moja mama je logoped-defektolog
 
Odgovor na temu

milica75

Član broj: 318676
Poruke: 15
*.bb.online.no.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.10.2016. u 21:24 - pre 91 meseci
Malo ostrvo, norland. Moze vise inf. u inbox.
 
Odgovor na temu

Ohridlake
HUS

Član broj: 322132
Poruke: 80
*.211.21.35.getinternet.no.



+6 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.10.2016. u 14:48 - pre 91 meseci
Citat:
MikicaSale:
Pa ne postoji jer ta bolnica ne raspisuje konkurse za turnus. :/ Moze li se dobiti posao za stalno u starackim domovima? Jer kao sto sam rekla gore, cula sam da moze da se radi samo 2 meseca i to je to. Bez turnusa dalje ne moze. A mene zanima ako ja hipoteticki gledano nikada ne bih odradila turnus u kojoj situaciji bih se nasla?? Da li bih mogla regularno raditi kao dr na puno radno vreme i ugovor u starackom domu koji moze biti i na odredjeno i na neodredjeno, tipa prime me za stalno i to mi je posao? Hvala ti! U kojoj si ti fazi?



Ja koliko znam-moze za stalno u starackom domu. Ali ces sigurno dobiti turnus posle godinu/dve iskustva tamo, i Norvezani se tako zaposle posle faxa dok ne dobiju turnus, i onda idu dalje. To za 2 meseca da mozes da radis max, postoji kao pravilo, ali samo sto se tice posla porodicnog lekara.

Bitno ti je da negde krenes, da steknes reference, volontiraj dok ne nadjes posao, a najbolje tamo gde primaju lekare na turnus, ako imas nesto u blizini, i ako inace ne radis nigde.
 
Odgovor na temu

ivanaaav

Član broj: 330338
Poruke: 7
92.36.139.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.10.2016. u 14:58 - pre 91 meseci
Da li iko zna kakva je situacija sa psiholozima u NOrveskoj , zavrsen Bcc stepen...ima li sanse ijedan posao raditi sa tom diplomom tamo ili mozda upisati master? *na eng.?

Hvala unaprijed ako iko mi odgovori, puno bih cijenila, nikako da nadjem te informacije...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7707832 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.