Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odlazak u vojsku. Sta sa sobom poneti?

elitemadzone.org :: MadZone :: Odlazak u vojsku. Sta sa sobom poneti?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 27045 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

truhiljo

Član broj: 155365
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Odlazak u vojsku. Sta sa sobom poneti?28.08.2007. u 11:03 - pre 202 meseci
Ljudi jel bio neko skoro u vojsci? Trebam li osim pribora za brijanje i pranje zuba sa sobom poneti i jos neke stvari tipa peskiriri, papuce, donji ves, samponi itd. ili se to tamo dobija?
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl-2.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Odlazak u vojsku. Sta sa sobom poneti?28.08.2007. u 11:08 - pre 202 meseci
Svejedno dal se dobija ili ne ja bi uvek poneo svoj peškir i donji veš... A sve sa te liste naravno da bi poneo...
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Odlazak u vojsku. Sta sa sobom poneti?28.08.2007. u 11:35 - pre 202 meseci
Obavezno ostavi pamet kući. Biće ti lakše.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.dip0.t-ipconnect.de.



+10255 Profil

icon Re: Odlazak u vojsku. Sta sa sobom poneti?28.08.2007. u 11:45 - pre 202 meseci
Što se pameti tiče - nema frke - tu je stražar na kapiji. O stoji tu da LOGIKA ne uđe.

@Truhilijo
Da poneko od nas je bio u vojsci. U principu, mislim da se nije bog zna šta promenilo od mojih dana. Ponesi što manje, zato što je krađa od regruta redovna pojava u vojsci. Dakle, svoje najosnovnije: četkica, pasta, pribor za brijanje. Pare dobro čuvaj uza se. Kad prođe neko vreme, tvoji će ti već poslati šta budeš tražio, ili ćeš sam otići kući po potrepštine.

Dakle, za sam početak - što manje !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

truhiljo

Član broj: 155365
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Odlazak u vojsku. Sta sa sobom poneti?28.08.2007. u 12:13 - pre 202 meseci
Java, a koje to potrepstine, reci da ih odmah ponesem. A sto se tice kradje nosim katanac koji su mi u vojnom odseku obavezno preporucili da ponesem.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
77.46.199.*



+11 Profil

icon Re: Odlazak u vojsku. Sta sa sobom poneti?28.08.2007. u 12:20 - pre 202 meseci
Obavezno kuci ostavi kosu :)

Ne salim se, pre nego sto krenes osisaj se na kratko, sto krace to bolje, jer prvo sto ce tamo da vam urade to je da vas osisaju, a bolje ti je da to sam uradis kako valja nego da te ojarca neki priuceni brica :)

Ponesi:

- cetkicu za zube
- pribor za brijanje
- sapun i sampon
- cesalj
- cetku i pastu za cipele, crnu
- katanac
- mp3 plejer za radiom
- visenamenski nozic
- mali srafciger, najbolje onaj sa vise umetaka
- olovku i kakvo blokce
- ogledalce da stane u dzep kosulje
- iglu i konac sivomaslinaste boje
- maramice
- osnovne lekove tipa aspirin, baktrim, trimosul, dovicin ili sta vec trosis
- hidrociklin ili slicnu mast
- flastere, male i velike
- sliku devojke :)

[Ovu poruku je menjao broker dana 28.08.2007. u 16:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Odlazak u vojsku. Sta sa sobom poneti?28.08.2007. u 12:46 - pre 202 meseci
Ponesi ako hoćeš i nekoliko pari gaća i čarapa, samo imaj u vidu da nećeš imati gde da ih pereš kako treba (a ako si u nekoj zajebanoj jedinici možda vam ne budu ni dozvoljene). Meni su inače one vojne gaće bile skroz ok i, za razliku od slipa i farmerki koje obično nosim u civilstvu, u kombinaciji sa širokim vojnim pantalonama bile ekstra udobne. Samo je mali problem da ti baš nabodu veličinu, moraš da imaš sreće ili da budeš dobar sa likovima koji to donose sa pranja i dele. :)

Peškire ćete dobiti, ne treba da nosiš. Papuče isto (mada može da bude problem za broj, ali svejedno nećeš ih nositi baš puno u toku dana :) pa dođe svejedno)...

Inače, što se čistoće tiče, nemaš šta da brineš, sve što dobiješ biće pošteno prokuvano. Tamo bar ne brinu "da boje ostanu postojane" itd... ;)

Srećno i ne brini ništa!
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl-2.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Odlazak u vojsku. Sta sa sobom poneti?28.08.2007. u 12:48 - pre 202 meseci
Pa može da ih pere kući ako ne bude predaleko od iste...
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: Odlazak u vojsku. Sta sa sobom poneti?28.08.2007. u 12:55 - pre 202 meseci
neko je spomenuo nozic i srafciger...
ja predlazem nesto slicno, ali malcice bolje, a to su ona kljesta koja se sklapaju, a u sebi i maju i noz i srafciger i 2-3 korisna alata...upravo sam to ortaku kupio kada je odlazio u vojsku i ispostavilo se kao pun pogodak (narocito kljesta)....
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Odlazak u vojsku. Sta sa sobom poneti?28.08.2007. u 12:58 - pre 202 meseci
Može, ako mu budu dali da ide kući. Kad sam ja bio, prvih mesec dana (do zakletve) se nije išlo. Posle, kako gde i kako ko i kako kad...

Generalno, što više uspeš da se osloniš na vojsku (na primer to sa ćegama, zatim po pitanju klope), i što si manje zavisan od spoljnog sveta, to će ti lakše biti...
 
Odgovor na temu

NeoBG
Beograd

Član broj: 27450
Poruke: 68
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Odlazak u vojsku. Sta sa sobom poneti?28.08.2007. u 13:12 - pre 202 meseci
Citat:
(a ako si u nekoj zajebanoj jedinici možda vam ne budu ni dozvoljene)


Nama su prvo rekli da nikako nesmemo da nosimo civilni veš:) Malo ko se toga pridržavao. Meni je bilo odvratno da nosim one gaće. Ko parket da su prali sa njima. A da se krade...krade se. Najčešće mobilni telefoni. Ako imaš postpaid nikom ne pričaj a moj savet ti je da uzmeš jednu pripad karticu.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl-2.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Odlazak u vojsku. Sta sa sobom poneti?28.08.2007. u 13:15 - pre 202 meseci
Ako ga ne puste kući, onda okrene drugu stranu na gaćama i vozi ;)

 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
147.91.216.*



+18 Profil

icon Re: Odlazak u vojsku. Sta sa sobom poneti?28.08.2007. u 14:13 - pre 202 meseci
MP3 player??????

Nama u PG (Inzinjerija) nisu dozvoljavali ni katanac!!! Svima su nam uzeli katance, jer su kasete morale da stoje otvorene zbog kontrole.
Kakve gace, carape, sve vojno.

Sve sto je Broker naveo sem MP3 player-a i slike devojke :)
YU2MP
 
Odgovor na temu

Fedya
Fedor Hajdu
Solution Architect
Emaratech
Dubai, UAE

Član broj: 28246
Poruke: 790
*.intens.co.yu.

Jabber: fedya@elitesecurity.org
Sajt: devtechgroup.com


+34 Profil

icon Re: Odlazak u vojsku. Sta sa sobom poneti?28.08.2007. u 14:24 - pre 202 meseci
To vrlo zavisi od kasarne. Ako mozes da stupis u kontakt sa nekim ko je vec tamo, uradi to, i pitaj sta sme sta ne.

U kasarni i kojoj sam ja bio (pre 2 godine) nije bilo dozvoljeno nista od licnih stvari osim osnovnog (cetkica, brijac, pena za brijanje, krema za cizme, cesalj... mislim da je to sve). Sve ostalo je bilo oduzvimano (ovo ukljucuje i mobilne telefone, civilni donji ves, o mp3 playerima da ne govorimo....). Lekovi ni slicujno, smes da imas kod sebe samo ono sto ti (vojni) lekar prepise.

Sa druge strane, u kasarni preko puta je skoro sve bilo dozvoljeno... jbg... kako ubodes.
Every hamster has his day.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Odlazak u vojsku. Sta sa sobom poneti?28.08.2007. u 14:43 - pre 202 meseci
Citat:
broker: Obavezno kuci ostavi kosu

Ne salim se, pre nego sto krenes osisaj se na kratko, sto krace to bolje, jer prvo sto ce tamo da vam urade to je da vas osisaju, a bolje ti je da to sam uradis kako valja nego da te ojarca neki priuceni brica

Ponesi:

- cetkicu za zube
- pribor za brijanje
- sapun i sampon
- cetku i pastu za cipele, crnu
- katanac
- mp3 plejer za radiom
- visenamenski nozic
- mali srafciger, najbolje onaj sa vise umetaka
- olovku i kakvo blokce
- ogledalce da stane u dzep kosulje
- iglu i konac sivomaslinaste boje
- maramice
- osnovne lekove tipa aspirin, baktrim, trimosul, dovicin ili sta vec trosis
- hidrociklin ili slicnu mast
- flastere, male i velike
- sliku devojke

Nemoj kupovati penu za brijanje, bolje uzmi pastu jer ce ti penu verovatno ukrasti...brijace uzmi bic najobicnije ni slucajno nemoj one gilette masinice.
Mp3 plejer u moje vreme nije postojao, ali sumnjam da bi dozvolili kad nisu dozvoljavali da nosimo tetris u dzepu...
Sta cemu srafciger?
Maramice obavezno i toalet papir!
Hidrociklin ili neku mast zbog ojeda ili neke infekcije obavezno!
Devojku zaboravi, nacices drugu kad izadjes...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Odlazak u vojsku. Sta sa sobom poneti?28.08.2007. u 15:02 - pre 202 meseci
Ovo sto je naveo broker je sve sto ti treba. Mp3 player lako mooze da ti bude i ukraden tako da je najbolje da razmislis da li ces ga poneti, bolje nemoj odmah nego ga ponesi kada budes isao kuci prvi put nakon sto si video kakva je situacija u toj konkretnoj kasarni.
Lekove mozes poneti ali je prilicna sansa da ti ih oduzmu cim stignes.
Katanac sluzi tome da neko ne moze iz kasete da ti ukrade dok protrcava pored nje, inace moze da se ukrade i ako je zakljucano, bilo tako sto se iskrive vrata, uzme nesto pa vrate nazad, bilo tako sto se razvali kaseta. Ionako su sve one manje ili vise razvaljene/iskrivljene/pocepanog lima... Ako ti neko nesto ukrade, najbolje odmah otpisi, sansa da bude nadjeno i vraceno je izuzetno mala, zato ne nosi nista stvarno bitno.
Mobilni telefon, ako ne znas kakva je kasarna u koju ides, najbolje nemoj odmah poneti. Negde su dozvoljeni, negde ne, negde samo u odredjeno doba dana.
 
Odgovor na temu

dr.pametnjakovic
Beograd

Član broj: 135534
Poruke: 48
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Odlazak u vojsku. Sta sa sobom poneti?28.08.2007. u 15:41 - pre 202 meseci
samo bih dodao prethodnoj listi da ti treba i mala cetka za nanosenje imalina na cizme/cipele, za razliku od velike cetke koja ti treba za postizanje odgovarajuceg sjaja:) .
pre dve godine kad sam ja bio svi su se brijali penama, a skoro nikog nisam video da ima pastu...
tranziztor ili mp3 plejer bih ti svakako savetovao da nosis... makar i one kuneske koji traju samo par meseci a ima ih vec za oko 100 dinara ... smorices se ako nemas ni muziku, makar zbog toga sto za prve tri nedenje neces videti nista sto nije zelene boje...

stafciger? stvarno ne znam sto bi mu on trebao? ali iskustva su razlicita...
mob ponesi ali oprezno sa njim, sto zbog kradje sto zbog zezanja od strane oficira (vise podovicira) u prvo vreme...

mozes poneti i par upaljaca sa onim lampicama ... koristice ti svakako kad moras naci nesto u mraku (mislim na lampicu, pazi da ne zapalis kasarnu :) a prakticnije je od baterijske lampe ...

eto toliko od mene ...
koju kasarnu si "izvukao" na nagradnoj igri?
 
Odgovor na temu

draganbg82
Dragan Tomic
Beograd

Član broj: 9415
Poruke: 294
*.artcommunication.co.yu.



Profil

icon Re: Odlazak u vojsku. Sta sa sobom poneti?28.08.2007. u 16:45 - pre 202 meseci
Broker

+ obavezno ,ali zaista obavezno VLAZNE MARAMICE, puder ne moras ali je preporucljiv. Ipak je toplo vreme, a tusiranja nema bas uvek. I dan danas se secam koliko su me spasavale vlazne maramice. Ponesi i neki lanac uz katanac jer nema svaka kaseta onaj metal gde provuces katanac.
Sve sto radis, radi sa silom.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Odlazak u vojsku. Sta sa sobom poneti?28.08.2007. u 17:17 - pre 202 meseci
Novcanik sto moze da se okaci oko vrata.
 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: Odlazak u vojsku. Sta sa sobom poneti?28.08.2007. u 17:52 - pre 202 meseci
CARAPE !

Ponesi mnogo debele carape bez obzira kakvo je vreme dok ti se noge ne naviknu na cizmu. U vojsci ces da marsiras sa 15 kg tereta !
102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Odlazak u vojsku. Sta sa sobom poneti?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 27045 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.