Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dialnow - trenutno najjeftiniji sa Srbijom 3ct/m

[es] :: VoIP :: Dialnow - trenutno najjeftiniji sa Srbijom 3ct/m

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 17749 | Odgovora: 78 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DrSale
USA

Član broj: 37820
Poruke: 139
*.mayo.edu.



Profil

icon Dialnow - trenutno najjeftiniji sa Srbijom 3ct/m24.08.2007. u 16:12 - pre 202 meseci
Ovo sam postavio cisto kao informaciju za ljude koji se tek pojavljuju na ovom delu foruma.
Sta drugo reci nego kao sto Kazo1 rece da se nadamo da ce vratiti cene nanize. Nego kad smo kod toga, da li je neko primetio ili shvatio njihov trend menjanja cena? Jedan od prvih klonova, voipstunt, i dalje recimo ima iste cene, bar za Srbiju. Negde menjaju a negde ne??
Na kraju da kazem da se nadam kako ce se jednom pojaviti free pozivi za SRbiju kao sto ima za Hrvatsku i Sloveniju.
zivi bili
pozdrav od Saleta
Minnesota >>> Munze Konza
 
Odgovor na temu

Kazo1
HR

Član broj: 99471
Poruke: 588
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Dialnow - trenutno najjeftiniji sa Srbijom 3ct/m24.08.2007. u 16:38 - pre 202 meseci
Dr Sale,
je istina je da je DialNow naj jeftiniji po cijeniku ali s obzirom da oni rade iskljucivo po sistemu access number, a to jos osobno nisam probao), nisam siguran kako naplacuju. Tj, naplacuju li samo poziv prema Srbiji ili naplacuju i prema mom mobilnom i prema Srbiji, sto mi se cini vjerojatnije. Doduse moze se registrirati samo ako se navede da se zivi u nekoj od zemalja ponudjenih kod registracije.
Austria
Canada
Denmark
France
Germany
Ireland
Netherlands
Spain
Sweden
Switzerland
United Kingdom
Bilo bi dobro ako je neko probao da imamo informaciju iz "prve ruke".
Pozdrav
 
Odgovor na temu

DrSale
USA

Član broj: 37820
Poruke: 139
*.mayo.edu.



Profil

icon Re: Dialnow - trenutno najjeftiniji sa Srbijom 3ct/m24.08.2007. u 17:21 - pre 202 meseci
Kazo1,
ne mogu sada to da isprobavam jer sam na poslu; ali posto zivim u USA, sta mislis da li cu moci odavde da se registrujem?? Ili samo moze iz onih zemalja koje si naveo?
pozdrav
Minnesota >>> Munze Konza
 
Odgovor na temu

Kazo1
HR

Član broj: 99471
Poruke: 588
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Dialnow - trenutno najjeftiniji sa Srbijom 3ct/m24.08.2007. u 17:45 - pre 202 meseci
Nije problem registrirati se. Napises da si iz neke zemlje sa spiska, samo nisam siguran da mozes verificirati broj mobitela ako nisi iz te zemlje, pa cijela svrha access numbera postaje besmislena. Stvar funkcionira tako da sa svog mobilnog telefona zoves access number i nakon konekcije automatska sekretarica ti kaze da je poziv za tebe besplatan, tj ne naplacuje ti sa racuna mobilnog, i da mozes birati broj koji trebas....
I tu je ono kljucno. Naplacuju li samo broj koji zoves ili i vezu prema tvom mobilnom. Mozda naplacuju i konekciju ?
S njima nikad neznas.
To je ko fora s 12voipom. Preko resellera imas normalne freedays, a ako uplatis preko svoje kartice ,nista od freedays dana. :)
Pozdrav
 
Odgovor na temu

DrSale
USA

Član broj: 37820
Poruke: 139
*.dhcp.roch.mn.charter.com.



Profil

icon Re: Dialnow - trenutno najjeftiniji sa Srbijom 3ct/m24.08.2007. u 19:09 - pre 202 meseci
Cekaj malo, to sto si pomenuo sa 12voip-om sada vidim da mi nesto nije jasno. O cemu se radi. Jednom sam samo uplacivao na 12voip-u i tada nisam dobio free dane. To me je cudilo zasto, ali sam onda shvatio da su razdvojili uplacivanje za free dane i bez free dana. E sada, posle toga se vise nisam vracao njega jer sam se prebacio na justvoip. MEdjutim, moj prijatelj odavde je uplatio na 12voipu, ali je isao preko opcije da dobije free dane. MEdjutim desilo se to da posle 2-3 pokusaja zvanja Srbije, sve pare (10evra) su nestale sa racuna. I naravno onda paljba po meni, jer sam mu ja to preporucio :-)))
Dakle imas li ideju sta se desilo, i da li su tih 10 evra izgubljeni?
Minnesota >>> Munze Konza
 
Odgovor na temu

DrSale
USA

Član broj: 37820
Poruke: 139
*.dhcp.roch.mn.charter.com.



Profil

icon Re: Dialnow - trenutno najjeftiniji sa Srbijom 3ct/m24.08.2007. u 19:34 - pre 202 meseci
DODATAK
Sad sam citao FAQ za dialnow. Za nas koji smo u USA, mislim da ne mozemo da koristimo dialnow.

Evo sta sam nasao:
"You can use DialNow from any country we offer. You can find the available countries on the access number page."
A tamo kao sto se vidi nema USA, vec samo neke evropske zemlje :-(

Minnesota >>> Munze Konza
 
Odgovor na temu

Kazo1
HR

Član broj: 99471
Poruke: 588
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Dialnow - trenutno najjeftiniji sa Srbijom 3ct/m24.08.2007. u 21:21 - pre 202 meseci
Citat:
DrSale: Cekaj malo, to sto si pomenuo sa 12voip-om sada vidim da mi nesto nije jasno. O cemu se radi. Jednom sam samo uplacivao na 12voip-u i tada nisam dobio free dane. To me je cudilo zasto, ali sam onda shvatio da su razdvojili uplacivanje za free dane i bez free dana. E sada, posle toga se vise nisam vracao njega jer sam se prebacio na justvoip. MEdjutim, moj prijatelj odavde je uplatio na 12voipu, ali je isao preko opcije da dobije free dane. MEdjutim desilo se to da posle 2-3 pokusaja zvanja Srbije, sve pare (10evra) su nestale sa racuna. I naravno onda paljba po meni, jer sam mu ja to preporucio :-)))
Dakle imas li ideju sta se desilo, i da li su tih 10 evra izgubljeni?


Moram priznati da nisam cuo jos za to da su "maznuli" pare sa racuna. Nek pogleda u popisu poziva da nije potrosio pare na "free" destinacije koje su mu ipak naplacivali. Za HR je to "free" 3 ct/min pa tako na brzinu potrosis pare.
Ja sam davno prestao preporucivati sta ko da uzme, bas zbog tog sto pojima nemam kad ce koje cijene poskupiti i onda da slusam ono "....sto sam te poslusao...",
"...da bar nisam..." pljuv...pljuv....
Ja sam uplacivao samo kao Reseller i nemam tu opciju (free- no free) , nego onako "seljacki" 5,10,15,20,25 pa i vise po potrebi i tu su odmah freedays 60 pa na vise ovisno o uplati. Malo me to bunilo jer kome god sam uplatio nije bilo problema, a od drugih ljudi po forumima a i u emailovima mi pisu da im ne daje freedays. Definitivno je stvar potvrdjena. Kad se uplati preko resellera freedays su tu.

Ako su mu zbilja maznuli pare, trebalo bi sve podatke o accountu i razgovorima, uz jedan dopis poslati faxom na Betamax, ima po stranicama njihov broj faxa, pa im ljepo obrazloziti situaciju. Nema se sta izgubiti osim malo vremena.

Betamax GmbH & Co KG
Im Mediapark 8
50670 Köln

Email: Please use the forms on our contact page
Tel: +49-221-3549565
Fax: +49-221-3549566

Managing director: Karin Nab
Commercial Register of the Local Court: Cologne
Registered under number: HRA 23157
VAT number: DE814570978



Citat:
DrSale: DODATAK
Sad sam citao FAQ za dialnow. Za nas koji smo u USA, mislim da ne mozemo da koristimo dialnow.

Evo sta sam nasao:
"You can use DialNow from any country we offer. You can find the available countries on the access number page."
A tamo kao sto se vidi nema USA, vec samo neke evropske zemlje :-(


Primjetio sam.
Zato i mislim da DialNow i nije najbolji izbor ( bar meni u HR) :)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

astery
n/a

Član broj: 1570
Poruke: 176
*.bxy.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Dialnow - trenutno najjeftiniji sa Srbijom 3ct/m25.08.2007. u 10:36 - pre 202 meseci
registrovao sam dialnow iz srbije..upisao sam neki broj bez veze u nemackoj...i pokusao da zovem.(sa voipdiscount naloga).kaze da ne zovem sa registrovanog broja i mora da unesem sifru koju sam dobio tokom registracije i poziv radi bez problema...znaci radi samo je malo dosadno za svaki poziv upisivati sifru....
 
Odgovor na temu

Kazo1
HR

Član broj: 99471
Poruke: 588
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Dialnow - trenutno najjeftiniji sa Srbijom 3ct/m27.08.2007. u 14:21 - pre 202 meseci
Citat:
astery: registrovao sam dialnow iz srbije..upisao sam neki broj bez veze u nemackoj...i pokusao da zovem.(sa voipdiscount naloga).kaze da ne zovem sa registrovanog broja i mora da unesem sifru koju sam dobio tokom registracije i poziv radi bez problema...znaci radi samo je malo dosadno za svaki poziv upisivati sifru....


Hvala Astery, sad bar znamo da to radi. Probao sam i ja odraditi onaj dio do upisa sifre, a onda mi kaze da mi je account prazan i da ga mogu nadoplatiti...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

mladents
Mladen Obradovic
Beograd

Član broj: 8624
Poruke: 62
*.static.sbb.co.yu.

Jabber: mladents@elitesecurity.org
ICQ: 104387453


Profil

icon Re: Dialnow - trenutno najjeftiniji sa Srbijom 3ct/m20.09.2007. u 14:58 - pre 201 meseci
Jel probao neko SIP preko dialnow?
Pozdrav
Mladen.
 
Odgovor na temu

Kazo1
HR

Član broj: 99471
Poruke: 588
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Dialnow - trenutno najjeftiniji sa Srbijom 3ct/m20.09.2007. u 15:17 - pre 201 meseci
Koliko je meni poznato DialNow ne podrzava SIP, i radi iskljucivo preko access numbers.
DialNow access numbers
Dial the access number for the country you are calling from. After response, enter the number you'd like to call.

Austria
012323232
(local rate)

Canada
06477244222
(local rate)

Denmark
077346233
(local rate)

France
0170819000
(local rate)

Germany
021153997878
(local rate)

Ireland
014829090
(local rate)

Netherlands
0107448999
(local rate)

Spain
911320202
(local rate)

Sweden
0852500678
(local rate)

Switzerland
0435269999
(local rate)

United Kingdom
01617002929
(local rate)


 
Odgovor na temu

mladents
Mladen Obradovic
Beograd

Član broj: 8624
Poruke: 62
*.static.sbb.co.yu.

Jabber: mladents@elitesecurity.org
ICQ: 104387453


Profil

icon Re: Dialnow - trenutno najjeftiniji sa Srbijom 3ct/m20.09.2007. u 15:30 - pre 201 meseci
http://www.voipcracker.com/

ovde kaze da postoje setovanja za SIP...
Pozdrav
Mladen.
 
Odgovor na temu

Kazo1
HR

Član broj: 99471
Poruke: 588
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Dialnow - trenutno najjeftiniji sa Srbijom 3ct/m20.09.2007. u 15:55 - pre 201 meseci
Ja to nisam vidio na stranicama DialNow-a. Mozda i ima negdije ali to mi nema nikakvog smisla.
 
Odgovor na temu

eki_yu
Dalibor Milenkovic
Toronto

Član broj: 24255
Poruke: 187
*.cpe.net.cable.rogers.com.

Sajt: http:\www.itwizard.ca


+1 Profil

icon Re: Dialnow - trenutno najjeftiniji sa Srbijom 3ct/m21.09.2007. u 01:20 - pre 201 meseci
Probao sam kako ovo funkcionise , i koliko vidim to je samo gateway lokalni telefonski broj koji prepoznaje broj telefona sa koga se zove - ako je registrovan pita koji broj da zove, ako nije onda prvo trazi password.
Probao sam i SIP, naravno ne radi, cak moj dns ne razresava sip.dialnow.com (kaze da ne postoji)

Inace nije 3 centa, nego 5.1 za srbiju sto bas i nije tako sjajno. jedino je dobro za mobilne telefone - 15.1 cent /min .
 
Odgovor na temu

Kazo1
HR

Član broj: 99471
Poruke: 588
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Dialnow - trenutno najjeftiniji sa Srbijom 3ct/m21.09.2007. u 08:45 - pre 201 meseci
3 ct/min + pdv ili kako se to tamo zove i eto ti 5 ct
Ima i jeftinije na drugim programima.

Pozdrav

 
Odgovor na temu

brankos
Beograd

Član broj: 1847
Poruke: 299
..83-207.net.edu.jonkoping.se.



+4 Profil

icon Re: Dialnow - trenutno najjeftiniji sa Srbijom 3ct/m21.09.2007. u 12:52 - pre 201 meseci
Pa kolega, napisi koliko jeftinije i na kojim to programima.
Zato smo valjda ovde ;)

Ustvari nije mi jasno kako 5 centi, ako je 3c + 20% = 3.6c ?!

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Kazo1
HR

Član broj: 99471
Poruke: 588
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Dialnow - trenutno najjeftiniji sa Srbijom 3ct/m21.09.2007. u 13:46 - pre 201 meseci
Mislio sam da znate,
Mislio sam jeftinije od 5 ct/min
12voip 4 ct/min
voipbuster 4,5 ct/min
voipbusterpro 4,5 ct/min
voipstunt 4,5 ct/min
poivy 5 ct/min
itd...

Za sad nista povoljnije :(

A za ono da Dialnow naplacuje 5ct.... Zbilja nisam razmisljao, od kud 5 ct?!
Vjerovatno 3 ct + cijena lokalnog poziva prema pristupnom broju + pdv .....
 
Odgovor na temu

eki_yu
Dalibor Milenkovic
Toronto

Član broj: 24255
Poruke: 187
*.cpe.net.cable.rogers.com.

Sajt: http:\www.itwizard.ca


+1 Profil

icon Re: Dialnow - trenutno najjeftiniji sa Srbijom 3ct/m22.09.2007. u 14:15 - pre 201 meseci

plus cena lokalnog poziva ako je placas.

sto nije lose, ali moras zvati pristupni broj. Vise mi se svidja na VoipBuster-u jer ima opciju internet callback (pa mogu mene da zovu iz Srbije) i java caller (instaliran na mom blackberry-ju, pa mogu da koristim i adresar), za 7,6 centi. Jeste 2 centa skuplje ali je konfornije.

A ako redovno koristis zvanje sa dial-now, mozda nije losa ideja da napravis nalog na www.vbuzzer.com , za $2 mesecno imas neogranicene pozive na 416 i 647 (a tu ti je 6477244222 - dial now broj). Za vbuzzer imas i SIP pristup ( ja ga koristim kao kucni tel) , ili mozes da koristis njihov programcic ...



[Ovu poruku je menjao eki_yu dana 22.09.2007. u 15:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Kazo1
HR

Član broj: 99471
Poruke: 588
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Dialnow - trenutno najjeftiniji sa Srbijom 3ct/m22.09.2007. u 15:12 - pre 201 meseci
5,1 $ :)
Sad je jasno.
 
Odgovor na temu

brankos
Beograd

Član broj: 1847
Poruke: 299
..83-207.net.edu.jonkoping.se.



+4 Profil

icon Re: Dialnow - trenutno najjeftiniji sa Srbijom 3ct/m24.09.2007. u 09:29 - pre 201 meseci
Jao, ne mogu da verujem!
Ovi mangupi iz BETAMAX-a izgleda za razlicite zemlje (IP adrese) imaju razlicite cenovnike!
Da nas kolega od 2 posta iznad nije lepo prilozio screenshot iz cenovnika, ner bih mogao da verujem, jer istog trenutka odem na http://www.dialnow.com/en/rates.html#lets

i Srbija lepo pise da i dalje kosta 3 odnosno 3,6 centa.
Nalazim se u Svedskoj.

Potpuno sam zbunjen.
 
Odgovor na temu

[es] :: VoIP :: Dialnow - trenutno najjeftiniji sa Srbijom 3ct/m

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 17749 | Odgovora: 78 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.