Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tehnicki crtez za izradu namestaja / cipelar

elitemadzone.org :: TechZone :: Tehnicki crtez za izradu namestaja / cipelar

[ Pregleda: 51594 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

planerso
planerso
SERBIA

Član broj: 135977
Poruke: 59
*.102.eunet.yu.



Profil

icon Tehnicki crtez za izradu namestaja / cipelar21.08.2007. u 09:25 - pre 201 meseci
Pozdrav,
Interesuje me da li neko ima ili zna gde se moze nabaviti tehnicki crtez cipelara, posto bih hteo da ga napravim u sopstvenoj radinosti?

Unapred Hvala!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16334



+2920 Profil

icon Re: Tehnicki crtez za izradu namestaja / cipelar21.08.2007. u 09:40 - pre 201 meseci
Pa nacrtaj ga sam, ne bi trebalo da bude problem, narocito sto se mogu kupiti gotovi oni drzaci za cipele.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

planerso
planerso
SERBIA

Član broj: 135977
Poruke: 59
*.69.eunet.yu.



Profil

icon Re: Tehnicki crtez za izradu namestaja / cipelar21.08.2007. u 10:07 - pre 201 meseci
Postoje izvesne nejasnoce po pitanju pravljenja istog pa se iz tog razloga i obracam forumu koji me nikad nije izneverio, uvek dobijem potrebno resenje. Naime video sam ja te gotove, ali nisam provalio na koji nacin se police odrzavaju pod nagibom ostrog ugla, i koje su dimenzije potrebne da bi se obuca smestila. Dakle stvarno molim crtez.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16334



+2920 Profil

icon Re: Tehnicki crtez za izradu namestaja / cipelar21.08.2007. u 10:35 - pre 201 meseci
U pitanju je najobicnija komoda, cipele drze vec gotovi plasticni nosaci koji se mogu kupiti na buvljaku (sad vidim da si iz Sombora, pa ne znam gde to mozes da nadjes)

Znaci pravis korpus na kome trebas namestiti letvice na koje ces montirati vrata sa klasicnim sarkama.

Nacrt nemam jer to nikada nisam pravio, a i tebi ce verovatno biti potrebne neke druge dimenzije.
Kao prvo nabavi te nosace za cipele, daj potrebne dimenzije a ja cu ti pomoci da uradis skicu i posle napravis.

Imas li vec nekog iskustva u pravljenju namestaja?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

planerso
planerso
SERBIA

Član broj: 135977
Poruke: 59
*.69.eunet.yu.



Profil

icon Re: Tehnicki crtez za izradu namestaja / cipelar21.08.2007. u 10:52 - pre 201 meseci

Vec sam pravio neke police i slicno, mislim da mi ovo nece biti problem. Pogodio si sta me muci, plasticni drzaci su problem. Kod mene tesko da cu ih naci, ne znam gde to ima u Bg-u da se uzme. Ili da pokusam da to napravim od drveta.
 
Odgovor na temu

djolep
Beograd

Član broj: 10598
Poruke: 739



+53 Profil

icon Re: Tehnicki crtez za izradu namestaja / cipelar22.08.2007. u 11:41 - pre 201 meseci
U guglu kucaj mehanizmi za cipelarnike ili okov za cipelarnike pa ces dobiti par prodavaca. Zovi pa se raspitaj. Inace potrazi kod onih koji seku ploce za namestaj i prodaju i odgovarajuci okov.



Inace ima i resenja bez specijalnog okova.



Vidi mozes li ovo iskoristiti da napravis sam, ali mislim da se ne isplati. Par kosta oko 300-350 dinara.



[Ovu poruku je menjao djolep dana 22.08.2007. u 13:30 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16334



+2920 Profil

icon Re: Tehnicki crtez za izradu namestaja / cipelar22.08.2007. u 13:31 - pre 201 meseci
Da to je ono sto ti je potrebno, mozes to napraviti i od drveta ako si dovoljno vest, ali ovi plasticni nosaci su suvise jeftini da bi se mucio oko toga.

BTW ovo resenje sa 3 reda cipela je odlicno mada nisam nigde video da ima da se kupe takvi drzaci.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

sloba_ns
Novi Sad

Član broj: 28543
Poruke: 40
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Tehnicki crtez za izradu namestaja / cipelar10.03.2009. u 17:52 - pre 182 meseci
Da li postoji neki šablon ili pravilo na kojem se odstojanju buše rupe na korpusu za postavljanje ovih mehanizama?
sloba
 
Odgovor na temu

sloba_ns
Novi Sad

Član broj: 28543
Poruke: 40
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Tehnicki crtez za izradu namestaja / cipelar12.03.2009. u 14:38 - pre 182 meseci
Je li moguće da niko nije pravio cipelarnik sa ovim mehanizmima?
sloba
 
Odgovor na temu

koscani

Član broj: 21971
Poruke: 108
*.dynamic.t-2.net.



+5 Profil

icon Re: Tehnicki crtez za izradu namestaja / cipelar25.02.2012. u 21:08 - pre 146 meseci
evo ja pravim hahaha... i pošto me mrzi da kopam po netu iskoristit ću parket i sutra obližnju prodavnicu da se dokopam mjera...

za sada moje unutrašnje izračunate mjere su 25cm x 45cm


naravno, ako ima neko neki crtež bio bi rado zahvalan

pozz
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Tehnicki crtez za izradu namestaja / cipelar26.02.2012. u 12:10 - pre 146 meseci
^ Prema ovome gore prikazanom, u cipelarnik tih unutrasnjih dimenzija ces izgleda moci samo papuce da uguravas...
 
Odgovor na temu

koscani

Član broj: 21971
Poruke: 108
*.dynamic.t-2.net.



+5 Profil

icon Re: Tehnicki crtez za izradu namestaja / cipelar26.02.2012. u 14:49 - pre 146 meseci
Citat:
Odin D.: ^ Prema ovome gore prikazanom, u cipelarnik tih unutrasnjih dimenzija ces izgleda moci samo papuce da uguravas...


ha ha ha da, unutrašnje dimenzije će biti 280 x 440 mm pa šta se stavi! Zazor između frontova će biti 7 mm(to su standardne preporuke),


sve ostalo zavisi od ovih mjera

pozz

[Ovu poruku je menjao koscani dana 26.02.2012. u 16:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bmilan
John Belushi

Član broj: 37294
Poruke: 353
*.adsl-a-2.sezampro.rs.



+7 Profil

icon Re: Tehnicki crtez za izradu namestaja / cipelar01.03.2012. u 23:37 - pre 146 meseci
Napravio sam do sada tri cipelarnika sa ovim mehanizmima i posebno bih skrenuo paznju na spoj mehanizma sa korpusom. To je ovaj krug udaljen od fronta 27mm (u korpusu se busi rupa precnika 20mm) i na njemu je celokupna tezina fronta, mehanizma i svih cipela. Naime, posle odredjenog vremena saraf koji fiksira plasticnu cauru koja se okrece u plasticnom lezistu pocne da ispada a onda pada i front sa kompletnim mehanizmom i posto se rupa u kojoj je bio saraf razloka ne vredi ga vracati, saraf veceg precnika ne moze da stane, trajno ne pomaze nikakvo lepljenje. Jedino trajno resenje do koga sam dosao je da potpuno razbusim bocnu stranicu i sa spoljne strane na saraf potrebne duzine stavim maticu.
Ovo sam uradio sa strane koja je do bocnog zida pa se matice ne vide (srecom sa te strane je ispadala caura).

Za unutrasnje pregrade u mehanizmu koristio sam belu ivericu debljine 10mm ( tu ima malo maltretiranja oko kantovanja, mora rucno sa melaminskim kantom).

U svakom slucaju mehanizam sa ovako resenim vesanjem mi se uopste ne svidja, vrlo brzo se rasturi.
Video sam da postoje i neki mehanizmi od tankog lima ali nisam pogledao kakav je spoj sa korpusom.
 
Odgovor na temu

pecinjo
Duvanište

Član broj: 133980
Poruke: 90
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Tehnicki crtez za izradu namestaja / cipelar02.03.2012. u 00:24 - pre 146 meseci
u potpunosti se slažem da su ovi mehanizmi obično smeće, lepa ideja na papiru ali u praksi totalni promašaj, ja sam sebi pravio cipelar sa ovim mehanizmima i pokajao sam se odmah. Na kraju sam frontove zakačio sa kipujućim šarkama sa oprugom a ovi mehanizmi samo drže pregrade koje inače po meri odgovaraju samo papučama i sandalama a o tome da stanu muške patike ili cipele nema ni pomena.
Ko se stidi ostaće gladan ;-)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9420
89.216.32.*



+10236 Profil

icon Re: Tehnicki crtez za izradu namestaja / cipelar02.03.2012. u 06:49 - pre 146 meseci
Citat:
pecinjo: u potpunosti se slažem da su ovi mehanizmi obično smeće, lepa ideja na papiru ali u praksi totalni promašaj,
Ja sam ovu tvrdnju imao prilike da potvrdim u praksi jednom. Sledeći put sam napravio običan ormarić dubok oko 45 cm, sa običnim vodoravnim policama. Pošto i cipele stoje vodoravno, razmak između polica je relativno manji, pa polica ima više.

Iskreno preporučujem nejjednostavniju i najprirodniju varijantu. Jer, ukupan volumen ormarića je isti. Ako će cipele da stoje ukošeno, onda visinski razmak mora da bude veći. Sve u svemu sa baš dobrim mehanizmom može da se uštedi (po mojoj proceni) najviše 20 % prostora.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

koscani

Član broj: 21971
Poruke: 108
*.38.42.223.cable.t-1.si.



+5 Profil

icon Re: Tehnicki crtez za izradu namestaja / cipelar13.05.2012. u 22:25 - pre 144 meseci
i konačno da okačim slike



















nekako, ispade fin komad namještaja...

pozz
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Tehnicki crtez za izradu namestaja / cipelar

[ Pregleda: 51594 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.