Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

mt:s SMS spam - sa laziranim posljiljaocem DavisCup (vrhunac bezobrazluka)

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: mt:s SMS spam - sa laziranim posljiljaocem DavisCup (vrhunac bezobrazluka)

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11258 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon mt:s SMS spam - sa laziranim posljiljaocem DavisCup (vrhunac bezobrazluka)16.08.2007. u 17:34 - pre 202 meseci
Juce kao i ostali moji drugari na 064 mrezi sam dobio SMS reklamu :

"Postovani, obavestavamo Vas da su karte za Davis Cup Srbija -
Australija (Beogradska Arena 21-23.09.) u prodaji na biletarnicama
Arene, Bilet i Ticket servisa"


Kao sender stoji DavisCup ali kada otvorite poruku i kliknete na detalje videcete 064 broj servisnog centra. Zovem korisnicki na 789 gde mi kazu da je to njihova usluga "komercijalni SMS" . Ovo je krajnji bezobrazluk prema korisnicima.



Ko im daje za pravo da budu iznad zakona o oglasavanju?

3.7.Načelo zabrane pojedinačnog oglašavanja ličnim obraćanjem

Član 9.
Oglasna poruka ne može da se uputi pojedinačno određenom licu, ako je ono jasno izrazilo volju da mu se ona ne upućuje.
Zabranjeno je oglašavanje slanjem nenaručene robe, kao i direktnim obraćanjem određenom licu na javnom mestu, osim ako je to lice jasno izrazilo volju da mu se može obratiti i ako je takvo obraćanje u skladu sa ovim zakonom i drugim propisima.

Zabranjeno je oglašavanje slanjem oglasnih poruka putem pozivnih sredstava sa i bez ljudskog posredovanja, putem telefaks uređaja ili elektronskih poruka, bez saglasnosti primaoca oglasne poruke.


"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: mt:s SMS spam - sa laziranim posljiljaocem DavisCup (vrhunac bezobrazluka)16.08.2007. u 18:00 - pre 202 meseci
A reci mi kolike su kazne propisane za slučaj kršenja?
 
Odgovor na temu

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Re: mt:s SMS spam - sa laziranim posljiljaocem DavisCup (vrhunac bezobrazluka)16.08.2007. u 20:01 - pre 202 meseci
Novcanom kaznom od 300.000 do 3.000.000 dinara, imas zakon ovde

http://www.parlament.sr.gov.yu...akoni/2005/1615-05.pdf.lat.zip


da citiram "uza zid i metak u celo" za spam, posto zivimo u banana drzavi cisto sumnjam da ce bilo sta da plate.
"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
Odgovor na temu

Tom^Cat
BG

Član broj: 53661
Poruke: 77
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: mt:s SMS spam - sa laziranim posljiljaocem DavisCup (vrhunac bezobrazluka)16.08.2007. u 20:11 - pre 202 meseci
Dobio sam taj sms juce, a cale danas, znaci salju ih u serijama :)

Uzas, a i nije im to prvi put, slali su slicne poruke i ranije, cist spam.
Sto se tice zakona i nekog potencijalnog kaznjavanja mts-a ... ne budete naivni ni da pomisljate na to :)
 
Odgovor na temu

Bik Koji Sedi

Član broj: 147189
Poruke: 237



+310 Profil

icon Re: mt:s SMS spam - sa laziranim posljiljaocem DavisCup (vrhunac bezobrazluka)16.08.2007. u 20:59 - pre 202 meseci
Da je svinjarija - jeste, ali možeš da okreneš 789 i kažeš im da ti više ne šalju takve poruke, i tako će i biti.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: mt:s SMS spam - sa laziranim posljiljaocem DavisCup (vrhunac bezobrazluka)16.08.2007. u 21:36 - pre 202 meseci
Cini mi se da sam u korisnickim ugovorima za postpaid vidjao clan kojim se operateru dozvoljava da salje obavestenja korisnicima. Ne znam na sta se pozivaju u slucaju prepaida, ali tako sve vece monopolisticke kompanije smisle neki pravilnik koji vazi za njihove korisnike. Tako sam ja posle poplave u stanu resio da stetu naplatim od Dunav osiguranja (jer godinama placam osiguranje od poplave) ali na moje iznenadjenje obavestili su me da postoji pravilnik po kom se ne nadoknadjuje steta od izlivanja reke, od kise i snega i od pucanja vodovodnih cevi. Tako i mobilni operateri imaju verovatno neki suludi pravilnik koji drze u tajnosti i iznose na videlo kad neko zapreti da ce ih tuziti. Takav pravilnik je pravno nistavan, ali su potrebne godine da se preko naseg efikasnog sudstva to i dokaze.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
77.46.176.*



+363 Profil

icon Re: mt:s SMS spam - sa laziranim posljiljaocem DavisCup (vrhunac bezobrazluka)16.08.2007. u 22:03 - pre 202 meseci
I meni je stigla poruka veceras...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.yu.



+257 Profil

icon Re: mt:s SMS spam - sa laziranim posljiljaocem DavisCup (vrhunac bezobrazluka)16.08.2007. u 22:09 - pre 202 meseci
Ljudi, ja vec jednom rekoh - ako imate prepaid karticu (kao ja), onda ste dobili uz nju i ono kartonce u kojem je stajala. Tamo lepo pise da je kartica vlasnistvo mts-a itd itd (ovo je najvaznija stavka), tako da su se oni lepo pravno ogradili - ako zele, mogu da spamuju svoje vlasnistvo koliko god zele, bez ikakvih pravnih posledica. Jedino sto to nervira korisnike, onda lepo nazoves 789, trazis da ti ne salju reklame vise, i tame te stave na neku black listu i to je to, vise ne dobijes reklame...
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Bik Koji Sedi

Član broj: 147189
Poruke: 237



+310 Profil

icon Re: mt:s SMS spam - sa laziranim posljiljaocem DavisCup (vrhunac bezobrazluka)16.08.2007. u 22:23 - pre 202 meseci
To što je kartica vlasništvo MTS-a je pravni osnov da te ganjaju ako uzmeš da čačkaš po njoj, kloniraš itd. Sa SMS-s spamom nema nikakve veze... ono jeste da je naš pravni sistem neefikasan, ali nisu sudije pali s kruške. SMSovi se šalju osobi/korisniku/pretplatniku, a ne "MTS-ovom vlasništvu".
 
Odgovor na temu

misaj
Milos Jankovic
Nis

Član broj: 53579
Poruke: 254
87.116.128.*

ICQ: 9946166


+44 Profil

icon Re: mt:s SMS spam - sa laziranim posljiljaocem DavisCup (vrhunac bezobrazluka)16.08.2007. u 23:43 - pre 202 meseci
Ljudi AMAN ako vam smeta odjavite se! Ja sam pre par godina to uradio i od tada ni jedne reklame!
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
91.150.114.*



+294 Profil

icon Re: mt:s SMS spam - sa laziranim posljiljaocem DavisCup (vrhunac bezobrazluka)17.08.2007. u 00:32 - pre 202 meseci
Hmm... ja sam to uradio pre par meseci, i zaista nisam dobijao onaj jukebox i sl. gluposti, kao ni ovo za tenis. Međutim, ipak su mi poslali nešto kad je bio Exit (nešto za arenu, čini mi se)... hteo sam i da ih zovem zbog toga, al' me na kraju mrzelo ;)

Inače, takođe verujem da i u uslovima korišćenja prepaida stoji neka stavka koja ovo reguliše, tj. legalizuje taj spam (ako se ne odjavite).
 
Odgovor na temu

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Re: mt:s SMS spam - sa laziranim posljiljaocem DavisCup (vrhunac bezobrazluka)17.08.2007. u 17:07 - pre 202 meseci
Ma ne moze ni jedna stavka u ugovoru da bude jaca od drzavnih zakona tj. 064 mreza ne moze da bude iznad drzave. Drzavni tuzilac treba da reaguje po sluzbenoj duznosti i kazni odgovone za izivljavanje nad 064 korisnicima.

Ovo njihove spamovanje je apsurd, znaci ako imam para mogu da kupujem poslanike, mogu da platim 064 mrezi i da se ona izivljava nad 064 korisnicima sa mojim reklamama.

Izvini molim te, ali ja u ugovoru sa 064 mrezom nisam nigde potpisao da moj telefon bude kanta za njihovo smece tj. da mogu da me uznemiravaju a i zakon o oglasavanju je donet posle par godina od mog potpisivanja ugovora sa 064 mrezom.


"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.yu.



+257 Profil

icon Re: mt:s SMS spam - sa laziranim posljiljaocem DavisCup (vrhunac bezobrazluka)17.08.2007. u 19:22 - pre 202 meseci
Aman covece.
Oni salju poruku u svojoj mrezi na svoju SIM karticu. To sto je tebi kartica u TVOM telefonu, ne znaci da salju na tvoj telefon, vec na svoju karticu. Drugim recima, salju sami sebi - ako nemas karticu u telefonu, neces ni dobiti poruku. A dobra je volja provajdera da te skine sa liste za slanje, ili da ti uopste ne salje reklamne poruke, u cilju dobrog ponasanja prema korisniku.
Dakle, jedino sto mozes uradi -789 i trazi da te stave na listu za nedobijanje komercijalnih poruka.

Drugo, zelim da znam sta mislis da li PTT krsi isti zakon svojom uslugom "direktne poste". O tome vise procitaj na
http://www.posta.co.yu/uslugeicene/pismonosneusluge.asp
pa deo koji govori o direktnoj posti.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
91.150.108.*



+11 Profil

icon Re: mt:s SMS spam - sa laziranim posljiljaocem DavisCup (vrhunac bezobrazluka)17.08.2007. u 20:20 - pre 202 meseci
Citat:
Bik Koji Sedi: Da je svinjarija - jeste, ali možeš da okreneš 789 i kažeš im da ti više ne šalju takve poruke, i tako će i biti.


Nece. Danas je imeni stigao taj spam, odmah sam okrenuo korisnicki servis, traze da se posalje postom pismeni zahtev i tako neke svinjarije...
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.yu.



+257 Profil

icon Re: mt:s SMS spam - sa laziranim posljiljaocem DavisCup (vrhunac bezobrazluka)17.08.2007. u 20:54 - pre 202 meseci
hm, zanimljivo. Mozda je to nesto novo, ja kad sam zvao prosle godine za tatin telefon da mu ne salju poruke, nisam nista morao da saljem. Mozda se promenilo nesto, a ako jeste - to nije dobro...
Uostalom - ako je tako - svi da pisemo email direktoru mts-a, pa ce mozda nesto i da se promeni :)

P.S. Koga zanima - google je pronasao ovo:
http://www.telekom.yu/vesti/profil/Informator/08.pdf
a tu ima zanimljivih telefona i e-mailova...

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

VIDAKOVICV

Član broj: 31396
Poruke: 421
*.smin.sezampro.yu.



+6 Profil

icon Re: mt:s SMS spam - sa laziranim posljiljaocem DavisCup (vrhunac bezobrazluka)17.08.2007. u 22:10 - pre 202 meseci
U ugovoru mozda i pise da ti mogu slati poruke ali samo o promenama vezanim za usluge koje ti pruzaju a ne i reklame. Meni svake sedmice barem jednom dodje od jukeboxa poruka.
 
Odgovor na temu

Bik Koji Sedi

Član broj: 147189
Poruke: 237



+310 Profil

icon Re: mt:s SMS spam - sa laziranim posljiljaocem DavisCup (vrhunac bezobrazluka)17.08.2007. u 22:40 - pre 202 meseci
Citat:
Jbyn4e: Aman covece.
Oni salju poruku u svojoj mrezi na svoju SIM karticu. To sto je tebi kartica u TVOM telefonu, ne znaci da salju na tvoj telefon, vec na svoju karticu.


Wow, ti zaista veruješ u to što pišeš? Evo imam jednu SIM karticu u fioci, što na nju ne pošalju neku reklamu? ;)

Mani se više ove izopačene logike. SIM kartica ne može da primi poruku bez MOG telefona, taj telefon će MENI da bipće, i ta poruka je MENI namenjena. Ne poziva se SIM kartica da gleda Davis kup (ili šta je već predmet reklame), nego ja. Konsultuj pravnika, uostalom, reći će ti isto.


Što se traženja da se deaktiviraju reklame, treba samo zvati 789 i biti ledeno ozbiljan i uporan. Ako vrdaju, traži da se registruje reklamacija zbog uznemiravanja (to moraju da učine).

Citat:
Jbyn4e:Drugo, zelim da znam sta mislis da li PTT krsi isti zakon svojom uslugom "direktne poste". O tome vise procitaj na
http://www.posta.co.yu/uslugeicene/pismonosneusluge.asp
pa deo koji govori o direktnoj posti


Rekao bih da ne krši, ali je mnogo toga nejasno. Ako se usluga sastoji u tome da poštar uz normalnu poštu ubacuje i tuđe reklame, to je jedna stvar. Ako pak pošta ide na ime, prezime i adresu, onda se postavlja pitanje kojom se bazom podataka služe. Ja bi po zakonu trebalo da mogu da "jasno izrazim volju" da takvu poštu ne dobijam i od tog trenutka oni krše zakon ako mi je šalju. Samo, kome, kako i gde da "jasno izrazim volju"? :) Zakonodavac je morao da u zakon doda i odredbu da je svaki pružalac ovakvih usluga reklamiranja obavezan da obezbedi pristupačan, jednostavan, jasan i besplatan način da se primaoci pošte (tj. konzumenti reklama) odjave s liste.

Ovako kako je, taj zakon će još dugo biti mrtvo slovo na papiru, što i nije neko čudo, s obzirom na to da je i na zapadu zaštita od ovakvog uznemiravnja jedva da funkcioniše.

[Ovu poruku je menjao Bik Koji Sedi dana 17.08.2007. u 23:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.yu.



+257 Profil

icon Re: mt:s SMS spam - sa laziranim posljiljaocem DavisCup (vrhunac bezobrazluka)18.08.2007. u 08:33 - pre 202 meseci
Pa i poslali su reklamu na tu tvoju karticu u fioci, samo ti nikad nece stici.

Btw. Da li si ti STVARNO konsultovao pravnika? Ako jesi, prenesi sta ti je rekao.

Kako ptt ne krsi zakon:
Citat:

Šta je direktna pošta?
Vrsta pošiljaka, mase do 100 grama, identičnog sadržaja koja se sastoji od reklamnih, marketinških i oglasnih poruka, a adresovane su na najmanje 2.000 različitih adresa.
Vrste direktne pošte
• Adresovana direktna pošta predstavlja najekonomičniji vid neposrednog obraćanja ko risniku uz puno ime i prezime odnosno, naziv i adresu primaoca.

Po istom zakonu na koji se pozivas da mozes "jasno da izrazis volju", koliko sam shvatio - stavis na postansko sanduce da ne zelis da dobijas reklame i to bi trebalo da znaci da si ti "jasno izrazio volju"...

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.194.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: mt:s SMS spam - sa laziranim posljiljaocem DavisCup (vrhunac bezobrazluka)18.08.2007. u 13:08 - pre 202 meseci
pa,verovatno se podrazumeva da firma koja placa tu uslugu ima saglasnost
ako nema, tuzi se narucilac ne PTT
kad saljes nesto preko poste, ti pises adresu primaoca i tada je posiljka adresovana

barem ovako kontam...
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

Ciprijani

Član broj: 36907
Poruke: 1391
82.208.195.*



+2 Profil

icon Re: mt:s SMS spam - sa laziranim posljiljaocem DavisCup (vrhunac bezobrazluka)18.08.2007. u 14:43 - pre 202 meseci
Zasto vam smeta sto ste dobili jednu poruku?? Ne mogu da verujemo oko cega tolika rasprava,dobijes poruku,procitas,obrises i gotovo. Cak mozda i nije lose,moze biti da te zanima to sto ti posalju..
Grobar do groba!

 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: mt:s SMS spam - sa laziranim posljiljaocem DavisCup (vrhunac bezobrazluka)

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11258 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.