Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Analiza cena postpaid paketa

[es] :: Mreže i novosti :: Analiza cena postpaid paketa

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 31391 | Odgovora: 94 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Analiza cena postpaid paketa02.08.2007. u 18:24 - pre 202 meseci
Citat:
Ilic Igor: Baš zbog toga što mi nije svejedno postavio sam pitanje.
Da izaberem bell 1000, potrošio bih 100 minuta van mreže "gratis" + što prekoračim, u mreži bi mi ostalo 700 min :(
znači nije rešenje.
Besplatne minute / plaćene minute u mreži ne iskoristim, a platim (čista matematika).
Najmanje me zanimaju minuti u mreži.
Da li ima ponuda iz VIP-a?

Imam utisak da si kompletno promašio operatera... jer ako je situacija zaista takva, otkud to da si ti uopšte izabrao mts?
 
Odgovor na temu

Ilic Igor
Vlasnik
Vlami d.o.o.
Beograd

Član broj: 14961
Poruke: 756
*.adsl.beotel.net.

ICQ: 46969546
Sajt: www.gradjevinskinajlon.rs


+5 Profil

icon Re: Analiza cena postpaid paketa02.08.2007. u 19:27 - pre 202 meseci
Citat:
Catch 22: Imam utisak da si kompletno promašio operatera... jer ako je situacija zaista takva, otkud to da si ti uopšte izabrao mts?


E da je tad bio telenor kad sam ja presao na bell.
Jos sam poceo sa 50 pa 100 i resim na kraju 400.
http://www.gradjevinskinajlon.rs/
Gradjevinski najlon i džakovi za šut.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Analiza cena postpaid paketa03.08.2007. u 09:20 - pre 202 meseci
Jel neko proveravao ovu moju tabelu? http://www.elitesecurity.org/p1654462
Agasoft je našao grešku u dupliranju Vip-ovih dopuna, koja je ispravljena. Ima li još neka greška?

U medjuvremenu sam dopunio tabelu sa cenama u fiksnoj telefoniji, i još nekim tarifnim paketima u mobilnim mrežama.

 
Odgovor na temu

slobodan djuric

Član broj: 77054
Poruke: 3
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Analiza cena postpaid paketa04.08.2007. u 11:51 - pre 202 meseci
Ovo je super infrmacija - bravo.
medjutim, pianje je da li postoji neka začkoljica u ovim paketima, tipa friends&family brojevi (da li se racunaju u okviru besplatnih minuta ili..) ja imam informaciju da se kod MTS operatera skidaju besplatni minuti, dok Mobtel posebno naplacuje te razgovore sa 50% popusta???
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Analiza cena postpaid paketa04.08.2007. u 12:19 - pre 202 meseci
MTS nudi izbor 3 Friends & Family broja za SVE korisnike (postpaid i prepaid). Cena minuta za F&F brojeve je 50% od navedene cene za tarifni paket. U paketima koji imaju besplatne minute (postpaid) se naplata usluga vrši prema tarifnom planu nakon utroška besplatnih minuta. Isto važi i za "postpaid extra" tarifne dodatke. Dakle tek "kada brojač besplatnih minuta / SMS poruka dođe na nulu" - od tog momenta se sve usluge tarifiraju prema važećem cenovniku za taj tarifni paket

Telenor (Mobtel) nikad nije imao ponudu F&F brojeva za prepaid, a za postpaid je nekad nudio, uglavnom za PRO pakete, od 1 do 3 F&F broja (zavisno od paketa). Kod novih postpaid paketa se više nigde ne pominju F&F brojevi, ne znam da li to uopšte više postoji (!??!).

Od nedavno oba operatera nude i uslugu "omiljeni broj" u okviru tarifnih dodataka, a pod različitim uslovima. MTS samo za postpaid, Telenor i za prepaid... o detaljima ovih usluga i načinu tarifiranja je najbolje pogledati zvanične informacije na sajtu operatera.

[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 04.08.2007. u 13:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.yu.



+257 Profil

icon Re: Analiza cena postpaid paketa04.08.2007. u 14:16 - pre 202 meseci
Citat:

Od nedavno oba operatera nude i uslugu "omiljeni broj" u okviru tarifnih dodataka, a pod različitim uslovima. MTS samo za postpaid, Telenor i za prepaid... o detaljima ovih usluga i načinu tarifiranja je najbolje pogledati zvanične informacije na sajtu operatera.

Pa sto ne pogleda onda na sajtu? "omiljeni broj" na prepaidu kod mts-a se zove "prepaid najdrazi broj"
http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=22624&Type=1

A i F&F brojevi nisu 50% vec zavise od prepaid tarife (4.5 za toki i tipi, 2.0 za laki i kul, sve bez pdv), kao i kod postpaid (2.0 do 4.0 bez pdv za bel, 5.0 kod profesionalne i tako dalje...)
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Analiza cena postpaid paketa04.08.2007. u 18:29 - pre 202 meseci
Citat:
Catch 22: MTS nudi izbor 3 Friends & Family broja za SVE korisnike (postpaid i prepaid). Cena minuta za F&F brojeve je 50% od navedene cene za tarifni paket. U paketima koji imaju besplatne minute (postpaid) se naplata usluga vrši prema tarifnom planu nakon utroška besplatnih minuta. Isto važi i za "postpaid extra" tarifne dodatke. Dakle tek "kada brojač besplatnih minuta / SMS poruka dođe na nulu" - od tog momenta se sve usluge tarifiraju prema važećem cenovniku za taj tarifni paket
MTS F&F važi i za besplatne minute, ako ja na bel100 imam 80 minuta prema istoj mreži, mogu da razgovaram samo sa F&F brojevima i da to bude 160 besplatnih minuta.
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
77.46.234.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Analiza cena postpaid paketa04.08.2007. u 19:10 - pre 202 meseci
Ne, obrnuto važi kod MTSa, znači...
Dakle u tvom primeru do 80 minuta te tarifiraju na minut, a preko toga za F/f brojeve cena se prepolovi. Za tih 160 minuta platio bi na sledeći način:
prvih 80 - kroz pretplatu na postpaid-"besplatno"
sledećih 80 - ako su sa F/F brojem po 50% cene za taj paket

Ovde je taktika da ti F/F brojevi budu oni sa kojima najduže razgovaraš, dok kod Telenora ne razumem baš koju taktiku primeniti, jer možeš imati neiskorišćene minute, a platiti F/F razgovore.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Analiza cena postpaid paketa05.08.2007. u 01:16 - pre 202 meseci
Citat:
Jbyn4e: A i F&F brojevi nisu 50% vec zavise od prepaid tarife (4.5 za toki i tipi, 2.0 za laki i kul, sve bez pdv), kao i kod postpaid (2.0 do 4.0 bez pdv za bel, 5.0 kod profesionalne i tako dalje...)


MTS: Tarifiranje Friends & Family brojeva
Korisnici svih paketa (postpaid i prepaid) mogu da odaberu do 3 F&F broja u okviru mt:s mreže, sa kojima se razgovori tarifiraju ovako:

Za postpaid (BEL) pakete, nakon utroška besplatnih minuta:
Cena minuta za F&F brojeve iznosi 50% od cene minuta za navedeni tarifni paket. (+PDV)

Za prepaid korisnike cene po minutu razgovora za F&F brojeve:
2.36 din / min - LAKI i KUL *PDV je uračunat u cenu
5.31 din / min - TOKI i TIPI *PDV je uračunat u cenu


Na sve ovo se dodaje fiksna nadoknada za uspostavu veze koja sa PDV-om iznosi 1.77 din za sve pakete osim za LAKI = 3.42 din
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.yu.



+257 Profil

icon Re: Analiza cena postpaid paketa05.08.2007. u 06:43 - pre 202 meseci
Catch, vidi stvarno, u pravu si. Sad vidim kad pogledam bel tarife da je stvarno pola od cene minuta. Jbg... nisam dobro gledao.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Analiza cena postpaid paketa05.08.2007. u 07:23 - pre 202 meseci
Sad više ne znam, siguran sam da sam to nekad proveravao i da mi je za minut razgovora sa F&F brojem bilo odbijeno pola minuta ali u listingu koji dobijam nema dovoljno podataka. Možda je u pitanju bio Mobtel (mada sumnjam) ili nekadašnji listing u kome je čini mi se bila informacija i o početku i kraju razgovora. Baš ću da proverim ali tek pred kraj meseca pa da vidim kako će da bude tarifirano. Ipak, prilično mi je glupo da se F&F tarifiraju kao ostali pozivi dok traju besplatni minuti jer sam ja, kao verovatno i većina, birao paket u koji se uklapam i ne prelazim besplatne minute a onda F&F tarifa ničemu ne služi. Možda negde iskopam stari listing pošto račune uglavnom ne bacam.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
91.150.119.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Analiza cena postpaid paketa05.08.2007. u 12:58 - pre 202 meseci
Pa zar vi korisnici mt:s mreze nemate online uvid u listing poziva?
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

mizob

Član broj: 13465
Poruke: 1108
*.dynamic.sbb.co.yu.



+5 Profil

icon Re: Analiza cena postpaid paketa05.08.2007. u 13:13 - pre 202 meseci
Moze da se pogleda, ali tek posle 10. u mesecu za prethodni mesec.
Znaci ja cu za 5 dana tek moci da pogledam listing za jul, sve je u detalje, trajanje, kostanje, poruke, svaka gprs sesija.
 
Odgovor na temu

Guda
Dejan Guduric
GUDATRONIC
Novi Sad

Član broj: 80633
Poruke: 248
*.eunet.yu.



+4 Profil

icon Re: Analiza cena postpaid paketa05.08.2007. u 15:23 - pre 202 meseci
Što se listinga tiče MTS bi trebao da se ugleda na svoje kolege iz fiksne telefonije (Moj r@čun) a isto važi i za Telenor.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Analiza cena postpaid paketa05.08.2007. u 16:33 - pre 202 meseci
Citat:
Milos Zobenica: Moze da se pogleda, ali tek posle 10. u mesecu za prethodni mesec.
Znaci ja cu za 5 dana tek moci da pogledam listing za jul, sve je u detalje, trajanje, kostanje, poruke, svaka gprs sesija.

Da ne bude zabune, možeš ti da gledaš listinge za ranije mesece kad god hoćeš, ali za prethodni mesec tek posle 10. u tekućem mesecu.
A listing za tekući mesec ne postoji nigde (?)
mt:s Pregled računa
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.routotelecom.com.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Analiza cena postpaid paketa05.08.2007. u 16:36 - pre 202 meseci
i zakljucak svega ovoga je?

prepaid - VIP
postpaid - Telekom, bel paketi
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Analiza cena postpaid paketa05.08.2007. u 16:59 - pre 202 meseci
Citat:
aleksandaraleksandar: i zakljucak svega ovoga je?

prepaid - VIP
postpaid - Telekom, bel paketi

Ako ti se Vip čini privlačnim na osnovu "Svaka dopuna vredi kao dve!", moraš imati u vidu da je to bonus sa ograničenjem do ukupnog iznosa od 2000 din (ili do kraja godine). Kod mt:s LAKI (i ostalih paketa) imaš takođe bonus "480+" ili "980+", koji važe za svaku dopunu, pa narednih 10 meseci (nigde se ne pominje ograničenje broja dopuna)... a toga ima još kod oba stara operatera
No mislim da nije jednostavno doneti crno-beli, jednoznačni, univerzalni zaključak.

Svako bi trebao prema svojim ličnim potrebama da donese najispravniji zaključak, a ova analiza je tek mala, pomoćna ilustracija trenutnog stanja.

 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.routotelecom.com.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Analiza cena postpaid paketa05.08.2007. u 17:16 - pre 202 meseci
hteo sam malo da se konkretizuje ova tema. grafikoni i tabele mogu u nedogled da se prave....

crno-beli zakljucak je neminovan, jer korisnik ne moze da dodje na kiosk, da trazi karticu, i na pitanje koju karticu zeli, da odgovori "hm, pa ne znam, nije to tako lako".

naravno da svako mora da izabere za sebe. ali neki zakljucak je ipak moguce izvesti.

telenor je definitivno najskuplji. on cak naplacuje uspostavu veze i u onim besplatnim minutama. znaci nema sanse da se plati samo pretplata tokom meseca. minimum sledi jos neki trosak.

na grafikonima se vidi da VIP stoji prilicno dobro, nezavisno od dupliranja dopune.

ti si sve ovo pravio i naveo si komentar "prosecno vreme trajanje razgovora", ili nesto slicno tipa "prosecni razgovori". mislim da je to ispravno resenje (drugo u stvari nije mi moguce, ko salje sms u INO ili prica sa nekim samo nocu - taj neka racuna za sebe), ali shodno tome daj da se i neki zakljucci izvedu, za iste te korisnike, zar ne?

ili hajde da probamo ovako: sta je ono sto ce unaprediti koriscenje mobilne telefonije?

1. ukidanje uspostave poziva,
2. obracun na 1 sekundu, bez izuzetka,
3. smanjenje cene za razgovore "van mreze".

to je mojih TOP 3
voleo bih da neko jos doda nesto (ali manje vise realno )
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
91.150.119.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Analiza cena postpaid paketa05.08.2007. u 17:34 - pre 202 meseci
Citat:
aleksandaraleksandar:ili hajde da probamo ovako: sta je ono sto ce unaprediti koriscenje mobilne telefonije?

1. ukidanje uspostave poziva,
2. obracun na 1 sekundu, bez izuzetka,
3. smanjenje cene za razgovore "van mreze".

to je mojih TOP 3 :)
voleo bih da neko jos doda nesto (ali manje vise realno :) )


Pogledaj Telenor Prenesi:

50 minuta / 50 poruka (nebitna mreza koju zovete) - 295dinara (5.9 din = 1minut + 1sms)
125 minuta / 125 poruka (nebitna mreza koju zovete) - 590dinara (4.72 din = 1minut + 1sms)
250 minuta / 250 poruka (nebitna mreza koju zovete) - 1180dinara (4.72 din = 1minut + 1sms)

Tarifiranje poziva po sekundi.
Jeste da je uspostava 3.422 dinara kada predjete kvotu, ali u kvoti je ne naplacuju!
Cena minuta od prosecnih 6.962 dinara za sve nacionalne pozive nakon prekoracenja kvote takodje, bar po meni nije strasna.

Naravno da sam ZA to da se uspostava veze ne naplacuje ni nakon prekoracenja uracunatih minuta, ali ja sam uzeo tarifu koju skoro pa potrosim, neki mesec mozda i prekoracim, ali nadam se da ce mi bar deo tih prekoracenih minuta biti iz proslog meseca. Tako da nije bas sve tako crno belo.

I mnogo mi se svidja ideja flat cene za razgovore 24/7 i jos bolja stvar sto nije vazno koju mrezu zovete.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.routotelecom.com.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Analiza cena postpaid paketa05.08.2007. u 17:53 - pre 202 meseci
Citat:
Slobodan Milivojevic: Tako da nije bas sve tako crno belo.

I mnogo mi se svidja ideja flat cene za razgovore 24/7 i jos bolja stvar sto nije vazno koju mrezu zovete.


to tvoje belo, je meni crno

sta sada, da gasim karticu koju koristim 4 godine, da bih kupio telenorov paket? kada se kupac za nesto odluci, sve je ili crno ili belo. cak i kada kupi dve kartice, ili koristi dva paketa kod istog operatera.

u odnosu na taj Telenor prenesi, meni je i dalje bolji Telekom Bel 50. za iste pare dobijem vise.
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Analiza cena postpaid paketa

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 31391 | Odgovora: 94 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.