Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

IT Akademija ---: E-learning

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: IT Akademija ---: E-learning
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 307500 | Odgovora: 396 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

6apa6a
student

Član broj: 226225
Poruke: 3
212.200.217.*



Profil

icon Re: IT Akademija ---: E-learning01.08.2009. u 18:43 - pre 178 meseci
Jel ima mozda nekog da je zavrsio smer graf. dizajn?? Mozda bih upisao ali ne e-learning varijantu vec klasicnu, i najvise bi mi znacilo da ima sto vise prakticne nastave, mada citajuci iskustva vidim da i nije bas tako... a i dosadjuju mi vec malo sa mailovima, jos jedan dan, jos nekoliko sati, pa sad nude pomoc ...
 
Odgovor na temu

bluethunder
Bane Dragic
Beograd

Član broj: 62885
Poruke: 21
91.148.95.*



Profil

icon Re: IT Akademija ---: E-learning31.08.2009. u 10:00 - pre 177 meseci
Citat:

Microsoft Certified IT Professional: Enterprise Administrator (MCITP: Enterprise Administrator 2008)
To je premijerni sertifikat za Windows Server 2008 platformu koji obezbeđuje široko prepoznatljivu i objektivnu validaciju vaših sposobnosti da obavljate kritične IT poslove u oblasti sistemskog inženjerstva korišćenjem tehnologija kompanije Microsoft. Ovaj sertifikat realno predstavlja nastavak sertifikata MCSE za Windows 2003 platformu.




U datom kontekstu engleska reč critical ne znači kritičan, već ključni, najvažniji, presudan, od najvećeg značaja.



[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 19.03.2010. u 00:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MalGanis
Prishtina

Član broj: 109721
Poruke: 8
79.101.136.*



Profil

icon Re: IT Akademija ---: E-learning03.09.2009. u 01:44 - pre 177 meseci
Citat:
Bad Habbit: Moze li jedan odgovor za jednog laika. Da li je ova akademija, pre svega mislim na smer administracije mreza, optimizovana za ljude koji nemaju nikakvo predznanje iz ove oblasti, ili je potrebno da polaznici vec poseduju neko znanje sa neke druge it ustanove - fakulteta? Koji se sertifikati dobijaju (naravno ako se polozi zavrsni ispit)? Kakva je prohodnost sa tim sertifikatima u inostranstvu? Dakle ako bih sa tim sertifikatom zleeo da radim u inostranstvu, da li je potrebno nesto nostrifikovati, ponovo polagati, ili ne? Za koje poslove je kod nas moguce konkurisati sa zavrsenim kursom ove akademije i da kakva je sansa za zaposlenje? U kakvom odnosu je potencijalni kandidat za posao koji je zavrsio ovu akademiju, sa nekim ko je zavrsio recimo RAF, FON, ili neki slican fakultet?



Ista ova pitanja bih i ja postavio, tako da bi bilo dobro da se na njih odgovori, s posebnim osvrtom na ovo prvo, tj da li je akademija, konkretno smer za administraciju mreza, orjentisana za pocetnike ili su potrebna predzanja i po kom sistemu se formiraju grupe na odredjenom smeru, da li toga ima uopste ili su svi u isti kos, i pocetnici i oni koji su vec pohadjali, na primer fakultet ili neku drugu edukativnu ustanovu u it oblasti ?

Unapred hvala na odgovorima.
 
Odgovor na temu

messi10
Jovan Bjegojevic
Beograd,Srbija

Član broj: 232472
Poruke: 9
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: IT Akademija ---: E-learning11.09.2009. u 14:09 - pre 177 meseci
Nemam informacije o E-learningu na IT Akademiji, ali znam da internet studije i E-learning sistem ima Fakultet Informacionih Tehnologija (FIT).



[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 22.03.2010. u 00:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ksenia126

Član broj: 233123
Poruke: 2
93.87.99.*



Profil

icon Re: IT Akademija ---: E-learning18.09.2009. u 06:34 - pre 176 meseci
Da li se test za dobijanje Cambridge International Diploma in Business nakon odslusanog programa na Business Academy BG polaze na engleskom ili srpskom jeziku?
Znam da ovo pitanje nije u okviru ove teme ali mi je zaista potrebna ova informacija. Unapred HVALA.
 
Odgovor na temu

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
*.dynamic.sbb.rs.



+73 Profil

icon Re: IT Akademija ---: E-learning20.09.2009. u 14:00 - pre 176 meseci
Na engleskom, naravno.
 
Odgovor na temu

ksenia126

Član broj: 233123
Poruke: 2
93.87.134.*



Profil

icon Re: IT Akademija ---: E-learning21.09.2009. u 03:22 - pre 176 meseci
A da li neko ima iskustva sa Business Academy Bg i tradicionalnim nacinom ucenja?
 
Odgovor na temu

Loki83
studadudent
Sarajevo

Član broj: 233198
Poruke: 10
92.36.181.*



Profil

icon Re: IT Akademija ---: E-learning21.09.2009. u 07:53 - pre 176 meseci
Da li neko ima iskustva sa ovom skolom? Htio bih se upisati ove godine na E-business smjer. Zanima me koliko se cijeni ovaj certifikat kod poslodavaca u BiH i inostranstvu po vasem misljenju/iskustvu? IT Management nije los isto kao smjer po meni..
Ukratko, po zavrsetku E-Business smjera se dobija :
Cambridge International Diploma in Business, ECDL, TOEIC, ITA Certified Business Manager.

Eto, pa ako neko ima iskustva, ili je isao, zavrsio ovu skolu? Sta mislite koliko se cijene ovi/ovaj certifikat?..
Hvala puno!
 
Odgovor na temu

Loki83
studadudent
Sarajevo

Član broj: 233198
Poruke: 10
92.36.181.*



Profil

icon Re: IT Akademija ---: E-learning21.09.2009. u 07:59 - pre 176 meseci
@ ksenia wrote: A da li neko ima iskustva sa Business Academy Bg i tradicionalnim nacinom ucenja?

oko 330 sati nastave u godini po meni nije lose...
 
Odgovor na temu

felix73
Beograd

Član broj: 109696
Poruke: 51
194.247.215.*



Profil

icon Re: IT Akademija ---: E-learning25.09.2009. u 11:44 - pre 176 meseci
Da li ima neko da prodaje literaturu sa ITAkademije za elektronsko poslovanje ako je u opste ima, ili da li neko zna koja je tacno literatura potrebna za tu oblast-da li kao sto pise na njihovom sajtu i da li moze da se nadju tutorijali na web-u bas za e-business? Koje sve oblasti obuhvata e-business?

Inace posle procitanih komentara, upisati ili ne, ili krenuti samostalno...
 
Odgovor na temu

starlight_tp
Tijana Paunovic
student

Član broj: 233917
Poruke: 2
93.86.215.*



Profil

icon Re: IT Akademija ---: E-learning26.09.2009. u 19:36 - pre 176 meseci
Ja bih upisala e-business i mene zanima da li se to isplati i moze li da se pronadje posao kako ovde tako i vani
 
Odgovor na temu

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
*.dynamic.sbb.rs.



+73 Profil

icon Re: IT Akademija ---: E-learning29.09.2009. u 17:12 - pre 176 meseci
Jedna od preporucenih literatura za elektronsko poslovanje:
"Elektronsko poslovanje", dr Tamara Uroš, Beogradska poslovna škola
 
Odgovor na temu

DemianTheCracker

Član broj: 35570
Poruke: 45
79.101.128.*



Profil

icon Re: IT Akademija ---: E-learning13.10.2009. u 21:25 - pre 175 meseci
Hm

Distance learning i praksa ? malo cudni zahtevi ali nema veze. Ja sam imao prilike da na dva faxa isprobam te DL-ove i odmah da VAM KAZHEM da IZBEGAVATE TO ?! Na jednom je bio katastrofalan a na drugom su citali tekst ljudi koji pojma nemaju o cemu se tu radi ( citali su ko roboti i stamparske greske ...itd ) Sve se svodi na nevidjeno gubljenje vremena u diskusijama ( koja je svrha kad svi ponavljaju isto ko papagaji ) i raznoraznim domacim zadacima ( Asigment-ima)
Ziva rec je ziva rec ( rece jedan moj drugar ) posebno kada je u pitanju siri auditorijum koji moze naci inspiraciju za raspravu ! U globalu se nasi privatni fakulteti pretrpavaju nepotrebnim predmetima i glupostima ( kao i oni DRZAVNI ) a sve zbog akreditacije.
Hocete da ZNATE DA RADITE da RAZBIJATE IT ?? Pa izvolite u VETS ili na ETF ? xe :D koliko sam upoznao sjajnih programera koji su propali na VETS zbog nerealno visokih kriterijuma pa im sad u firmama pametuju TZV menadzeri i IT menadzeri koji nisu sigurni cime da otvore .doc ili pdf fajl :D a diplome su stekli za oko 5000 eur .
Ja sam prosle godine odbio ponudu mojih kolega da se upisem na IT ACADEMY cak je bila varijanta neka za DZ i ZAJEBO SAM SE STRASNO ! Sada nakon godinu dana, u razgovoru sa tim istim kolegama koji su jako malo znali o mrezama itd vidim zaista napredak. Za razliku od nekih ljudi koji su na privatnim fak. moje kolege sa IT ACADEMY zaista vladaju materijom i prakticnim znanjem ! Stvarno sam bio iznenadjen . Ta akademija je upravo za takve ljude, koji su zaposleni, zele da se brzo prekvalifikuju, da napreduju a nemaju vremena za to 5 godina ( 3+2 ili 4+1 ). Jednostavno od pocetka je obuka zamisljena '' od pocetnika do profesionalca ''.
Ja sam bio jako sumnjicav u vezi tih TZV JEDNOSEMESTRALNIH STUDIJA ( kako ih u inostranstvu zovu ) medjutim sasvim NEOCEKIVANO razuverio me je jedan NAS covek zaposlen u Svedskoj. Naime, on je radio od jutra do sutra jako dugo od svoje 18-te prakticno . Skupio je snage i volje i upisao te jednosemestralne studije u jednom slicnom centru kao sto je link samo u Svedskoj. Smer je bio u vezi sa bankarstvom. Osim engl. jezika imao je oko 8 ili 9 predmeta nisam siguran ! Zavrsio je sve, polozio te ispite dobio diplomu ali ne i taj sertifikat i ZAPOSLIO SE ? i to u banci gde sada radi na kreditnom odeljenju. Predmeti su mu bili strogo strucni i za tu oblast kojom ce se baviti. Tu je i osnovna razlika izmedju ovog skolovanja i skolovanja na fax-u. Nije nikakva sala stvarno ziva istina samo ja stvarno ne bih sad pominjao imena :( Oni ovaj vid obuke zovu i PERMANENTNO OBRAZOVANJE i te diplome su priznate vrlo zbog standarda koje ti centri moraju da postuju. Kod nas ce, ako udjemo barem kao kandidati za EU morati isto da se priznaju te diplome i strucna osposobljenost, barem ON covek meni tako rece. Ovaj vid obrazovanja i postoji zato sto je NEMOGUCE da jedan 45-godisnjak na zapadu koji je zaposlen zavrsi fakultet po sistemu 3+2 i sl. ( osim ako nije MULJACINA ) zbog obaveza koje ima prema porodici, poslu itd. Zato i ona nasa poslovica kaze '' SVE U SVOJE VREME '' a oni koji nisu zavrsavali na vreme moraju ovako neformalno. Tako sam se i ja ove godine upisao na IT ACADEMY ! Bacao sam u zivotu pare na svasta a ovde cu bar na NESTO :)

pozzZZ i ne zamerite mi zbog neobjavljivanja imena kao i naziva institucija :)


[Ovu poruku je menjao DemianTheCracker dana 13.10.2009. u 22:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

sasa_vu
Beograd

Član broj: 62061
Poruke: 200

Sajt: www.fuckoffimbusy.com


+53 Profil

icon Re: IT Akademija ---: E-learning13.10.2009. u 21:56 - pre 175 meseci
Citat:
Sada nakon godinu dana, u razgovoru sa tim istim kolegama koji su jako malo znali o mrezama itd vidim zaista napredak.


Kreni danas, 13.10.2009 da ucis mreze.
I videces da ces 13.10.2010 znati mnogo vise nego danas.
I primetices napredak.

Nema to veze sa privatnim/drzavnim fakultetima, kursevima ili nekakvim akademijama, vec sa zagrejanom stolicom. ;-)
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
 
Odgovor na temu

kroki23
bgd

Član broj: 140165
Poruke: 19
93.86.89.*



Profil

icon Re: IT Akademija ---: E-learning01.11.2009. u 11:56 - pre 175 meseci
Evo ja se lomim da li da upisem IT akademiju, smer administrator. Nemam neko veliko predznanje u vezi ovoga ali sam spreman da ucim.
E sad sto vi kazete da li upisati DL (distance learning), jer je tu prakse vrlo malo,a pojma nemam kako funkcionise ucenje na daljinu i
koliko je sve to izvodljivo nauciti na taj nacin.Naravno da bih radije upisao standardno ali nemam vremena zbog posla.
Hajde iznesite jos neka iskustva ....
 
Odgovor na temu

kroki23
bgd

Član broj: 140165
Poruke: 19
77.46.242.*



Profil

icon Re: IT Akademija ---: E-learning17.11.2009. u 00:18 - pre 174 meseci
Na kraju sam odlucio da ne upisujem akademiju pre svega jer nisam u mogucnosti da dolazim na predavanja.

Hvala

[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 18.03.2010. u 22:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
*.dynamic.sbb.rs.



+73 Profil

icon Re: IT Akademija ---: E-learning17.11.2009. u 18:09 - pre 174 meseci
Hmm... Studiram na ITS-u preko Distance Learning-a, koji koristi potpuno isti DL sistem kao i na IT Akademiji. Studije privodim kraju i do sada nisam imao nikakvih problema. Moja iskustva su do sada bila dobra sa ovim DLS-om. Žao mi je što čujem ovo, Slobodane.
 
Odgovor na temu

milomir p
nn,nnn

Član broj: 241458
Poruke: 17
*.teol.net.



Profil

icon Re: IT Akademija ---: E-learning27.11.2009. u 17:23 - pre 174 meseci
Pozdrav.Iz svega gore navedenog vidi se da ima razlicitih misljenja.Cini mi se da dosta zavisi i id smjera na koji se ide,mozda zbog razlicitih predavaca koji imaju razlicit odnos prema svom poslu.Je ima neko iskustva sa distance learning za smjer administratora?I jel mi moze neko objasniti jel se prvo mola poloziti za MCITP sertifikat pa onda tek MCITP Enterprise Administrator ili se mozw odma ici na MCITP Enterprise Administrator,i jel se za jedan sertifikat polaze jedan ispit ili vise ispita.
 
Odgovor na temu

jabu
nezaposlena

Član broj: 244978
Poruke: 2
93.86.237.*



Profil

icon Re: IT Akademija ---: E-learning24.12.2009. u 21:14 - pre 173 meseci
OK, procitala sam sve postove i niko nije jasno rekao
Da li se stice znanje
Da li je polaznik osposobljen za rad, konkretno u IT Menagmentu
Da li je neko dobio zaposlenje, izmedju ostalog i zbog ove diplome
I napokon da li su iskustva polaznika koja su na sajtu IT Akademije samo marketing ili ...

Odgovorite molim vas

Pogotovo bivsi polaznici
 
Odgovor na temu

Nobrain

Član broj: 248411
Poruke: 2
77.221.13.*



Profil

icon Re: IT Akademija ---: E-learning24.01.2010. u 14:14 - pre 172 meseci
I ja bi zelila odgovor na ista takva pitanja jer kontam sad na ljeto/jesen upisati to, smjer dizajn, DL sistem ucenja...
Ali sam u velikoj dilemi, najvise zbog tog polaganja za adobe certifikat, gdje su detalje prikrili, a ne zelim imat samo diplomu polozenog kursa IT akademije.
Nekako mi sve presavrseno zvuci, i ta iskustva polaznika djeluju kao marketing. Dobro su se ishvalili.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: IT Akademija ---: E-learning
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 307500 | Odgovora: 396 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.