Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa instalacijom update-ova sa Windows Update-a

[es] :: Windows desktop :: Problem sa instalacijom update-ova sa Windows Update-a

[ Pregleda: 2736 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
*.dynamic.sbb.co.yu.



+73 Profil

icon Problem sa instalacijom update-ova sa Windows Update-a20.07.2007. u 16:01 - pre 203 meseci
Instalirao sam Windows XP Professional Service Pack 1a, aktiviriao sam kopiju preko telefona, skinuo Service Pack 2 i instalirao ga. Sve je prošlo bez problema.

Problem je taj što nijedan update, bilo da je preko Windows Update-a ili Microsoft Update-a, neće da se instalira. Dobijam samo ovo:



Brisao sam sadržaj C:\WINDOWS\SoftwareDistribution direktorijuma, jer se u njemu nalaze svi skinuti update-ovi i ostale informacije, pa sam ih skinuo ponovo, ali opet isto - neće da ih instalira.

Pokušao sam i preko ovih rešenja:

Windows Update, Microsoft Update, or WSUS does not install a software or driver update


ali nije mi pomoglo.

Jel' zna neko kako da sredim ovo?
 
Odgovor na temu

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
*.dynamic.sbb.co.yu.



+73 Profil

icon Re: Problem sa instalacijom update-ova sa Windows Update-a22.07.2007. u 02:04 - pre 203 meseci
Uh... Instalirao sam većinu update-ova tako što sam otišao u C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download i svaki update ručno instalirao, ali ostalo je još nekoliko koje ne mogu ni ručno, jer ne mogu da dođem do update.exe fajla koji se nalazi u direktorijumu (jedan update, jedan direktorijum sa update.exe fajlom), jer sistem kao i da ne vidi te direktorijume. Evo slike, ukoliko nije jasno:



Ovo što je podvučeno su isto direktorijumi (skinuti update-ovi) kao i ova tri koja nisu podvučena, ali sistem ih vidi samo kao fajlove bez ekstenzije. Pošto Windows Update neće da instalira preostale update-ove, jel' postoji makar neki workaround da stignem do tog update.exe fajla u tim "direktorijumima"? :)
 
Odgovor na temu

Dusan Nikolic
IT administrator
Beograd

Član broj: 69247
Poruke: 16
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Problem sa instalacijom update-ova sa Windows Update-a31.07.2007. u 17:18 - pre 203 meseci
I ja sam imao isti problem sa Win XpSP2. Imao sam samo Windows Installer 3.1 i ništa drugo nije htelo sa update sajta da se instalira, prijavljivao je isti dijalog kao i tebi. Kada sam deinstalirao i taj installer, nisam mogao ni njega više sa sajta da instaliram. Uradio sam repair Windowsa i nakon toga sam uspeo Installer da vratim na sistem, ali ostalih 80-ak updateova nikako nije htelo.


Rešenje sa ''Windows Update agentom'' sam skinuo sa linka: http://www.windowsbbs.com/showthread.php?t=66089 i kod mene je proradilo.

Pozdrav,
 
Odgovor na temu

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
*.dynamic.sbb.co.yu.



+73 Profil

icon Re: Problem sa instalacijom update-ova sa Windows Update-a05.08.2007. u 03:24 - pre 203 meseci
Hvala, ovo pod dva je pomoglo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Problem sa instalacijom update-ova sa Windows Update-a

[ Pregleda: 2736 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.