Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Excel] funkcija po kojoj se traze razlike izmedju 2 niza

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] funkcija po kojoj se traze razlike izmedju 2 niza

[ Pregleda: 4874 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.co.yu.



+133 Profil

icon [Excel] funkcija po kojoj se traze razlike izmedju 2 niza16.07.2007. u 15:40 - pre 203 meseci
kojom funkcijom mogu da dobijem polja po kojima se razlikuju 2 niza npr niz 1: 1 2 3 4 5 6 niz 2: 1 2 4 5 6 7 odgovor bi bio niz 1:3 niz 2 : 7 to jest da pokaze koja polja niz 1 ima a da nema niz 2 i obratno? hvala
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2267
212.200.27.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: [Excel] funkcija po kojoj se traze razlike izmedju 2 niza17.07.2007. u 07:04 - pre 203 meseci
Da pokaže koji elementi niza se razlikuju možeš da koristiš uslovno formatiranje.
1/ Za početak radi bolje preglednosti formula imenuju nizove npr. Niz_1 i Niz_2
2/ U prvoj ćeliji niza1 (recimo da je to A2) definiši uslovno formatiranje (Conditional Formatting) koristeći formulu:
Code:
=COUNTIF(Niz_2, A2) = 0

i kad je uslov tačan primeni bojenje ćelije.
Obrati pažnju da u formuli bude A2 relativna adresa (Excel standardno dodaje znakove $ za apsolutnu adresu)
3/ Pomoću format paintera (četkice) kopiraj format prve ćelije niza1 (A2) u sve ostale ćelije niza1
4/ U prvoj ćeliji niza2 (recimo da je to B2) definiši uslovno formatiranje (Conditional Formatting) koristeći formulu:
Code:
=COUNTIF(Niz_1, B2) = 0

i kad je uslov tačan primeni bojenje ćelije.
5/ Pomoću format paintera (četkice) kopiraj format ćelije B2 u sve ostale ćelije niza 2

Na ovaj način sve ćelije koje nepostoje u oba niza biće obojene. Ovde se ne uzima u obzir broj pojavljivanja određene vrednosti u jednom ili drugom nizu - ukoliko se neka ćelija više puta pojavljuje u jednom nizu.

Sad ukoliko ti trebaju adrese ćelija koje su različite mislim da je najlakše da se napravi jednostavna funkcija koja bi proveravala boju pozadine i vraćala adresu ćelije

Varijanta 2:
Slično, možda još interesantnije rešenje možeš napraviti koristeći Data Validation.
1/ Validiraj elemente prvog niza da vrednosti mogu biti iz liste Niz_2
2/ Validiraj elemente drugog niza da vrednosti mogu biti iz liste Niz_1
3/ Nakon primenjene validacije uključi Cirlcle invalid data (U 2007 Data tab/Data validation meniju, u 2003 i pre na Error Checking toolbaru)


edit: tagovi

[Ovu poruku je menjao 3okc dana 06.10.2007. u 20:00 GMT+1]
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.co.yu.



+133 Profil

icon Re: [Excel] funkcija po kojoj se traze razlike izmedju 2 niza17.07.2007. u 12:58 - pre 203 meseci
sve mi je jasno osim tog format paintera- cetkice? gde mi je to?
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2267
212.200.27.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: [Excel] funkcija po kojoj se traze razlike izmedju 2 niza17.07.2007. u 14:04 - pre 203 meseci
Nisi naveo verziju Offica - U 2007 na Home tabu odmah ispod Paste, a u 2003 na Formating paleti alata

Ako nisi koristio pročitaj u helpu objašnjenje.
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1318

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: [Excel] funkcija po kojoj se traze razlike izmedju 2 niza06.10.2007. u 18:57 - pre 200 meseci
Citat:
Jpeca: Varijanta 2:
Slično, možda još interesantnije rešenje možeš napraviti koristeći Data Validation.
1/ Validiraj elemente ..
Ja sam ovo isprobao pa sad ne znam da li je do neke razlike u načinu na koji to radi v2007, jer vidim da Peca radi u tome, za v2003 nikakav problem nije da se ovo ukrsti.. Mislim, ne javlja mi nikakvu grešku niti moram da uključujem Cirlcle invalid data, prosto, kreira se lista za unos iz definisanog opsega. Sad, jesi ti ovo probao ili samo predlažeš to kao ideju? Nije mi sasvim jasno kako ovo može da pomogne - sem ako ne pretpostavimo da jedna od dve liste nije dovoljno kratka da može da se obuhvati pogledom i bez skrolovanja (pa onda vizuelno upoređujemo elemente sa padajuće liste).
Primetio sam ovde jednu zanimljivu stvar, opseg koji se definiše kao izvor za validaciju ne bi smeo da sadrži prazna polja. Inače, ukoliko ih ima, Excel ovo tretira kao džoker '*' i dozvoljava unos bilo čega mimo ali samo dok se lista ne popuni. Tada se zahteva da unos odgovara elementu sa liste!
Citat:
Jpeca: Sad ukoliko ti trebaju adrese ćelija koje su različite mislim da je najlakše da se napravi jednostavna funkcija koja bi proveravala boju pozadine i vraćala adresu ćelije
Na ovo ne bih imao šta da dodam kada bih čitao van konteksta, međutim, prethodno se pominje uslovno formatiranje pa neće moći baš tako (lako).. Naime, ćelija koja je promenila format na način kako je definisano uslovnim formatom i dalje 'ima' svoj izvorni format. Ovaj uslovni, prosto, nosi veći prioritet za ono što vidimo. To znači i da bi eventualna makro f-ja morala da ispituje logički uslov koji smo zadali uslovnim formatom (inače se razlika neće pokazati) - pa je i rešenje za toliko manje jednostavno. ;)
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.co.yu.



+133 Profil

icon Re: [Excel] funkcija po kojoj se traze razlike izmedju 2 niza06.10.2007. u 19:17 - pre 200 meseci
Ja sam to resio znatno jednostavnije:
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

hornet_74
Beograd

Član broj: 148092
Poruke: 36



Profil

icon Re: [Excel] funkcija po kojoj se traze razlike izmedju 2 niza28.01.2014. u 09:46 - pre 123 meseci
Postovanje

imam jedan problem.
Napravio sam jednu tabelu u kojoj moram da usporedjujem brojeve.
U celiji
B2 upisujem brojeve od 1-650
u celiju
D2 upisujem 1-650 ali izostavljam naprimer 2 4 6 8 10

Kako da mi se ovih pet brojeva pokaze kao razlika u celiji F2

 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1318

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: [Excel] funkcija po kojoj se traze razlike izmedju 2 niza28.01.2014. u 10:23 - pre 123 meseci
Pogledaj primer uz VBA, na Finding Missing Numbers in a Range using VBA
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] funkcija po kojoj se traze razlike izmedju 2 niza

[ Pregleda: 4874 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.