Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

izrada saita!!!

[es] :: Web dizajn i CSS :: izrada saita!!!

[ Pregleda: 6248 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

LJIKICA
Beograd

Član broj: 12371
Poruke: 8
*.verat.net



Profil

icon izrada saita!!!04.08.2003. u 19:20 - pre 251 meseci
Zanima me koja je cena izrade jednog solidnog saita,
u fazi je pripreme trenutno www.studioarsic.com ?

pozdrav
 
Odgovor na temu

peja
Aleksandar Pejić
PI

Član broj: 11299
Poruke: 15
*.ptt.yu



Profil

icon Re: izrada saita!!!05.08.2003. u 00:31 - pre 251 meseci
ako mislis ovog sahta sto si dao....maksimalno 50 EUR
 
Odgovor na temu

factor

Član broj: 4833
Poruke: 413
*.tippnet.co.yu



+2 Profil

icon Re: izrada saita!!!05.08.2003. u 02:44 - pre 251 meseci
Pokaži nešto više, nema tamo ništa osim tog flash-a. 20 Eur do sada. I izbaci marque!
 
Odgovor na temu

Crazy Lemon
Hrvatska

Član broj: 11718
Poruke: 58
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: izrada saita!!!05.08.2003. u 03:47 - pre 251 meseci
Nazalost takvu stranicu nemozes prodat niti za 1 €! Ako ti je to vlastita promocijska stranica iskljucivo sa kontakt informacijama, uradi nesto sa stilom u Photoshopu.
!!!
 
Odgovor na temu

LJIKICA
Beograd

Član broj: 12371
Poruke: 8
*.verat.net



Profil

icon Re: izrada saita!!!05.08.2003. u 12:53 - pre 251 meseci

ja ne zelim da prodajem ovaj sait,
nego mi treba neko ko ce uraditi bolji i kvalitetniji !!!
Pa me interesuje cena?
pogresno je protumaceno :)))))

pozdrav
 
Odgovor na temu

marcony86
Absolute Freelancer
Kapedunum/Singidunum

Član broj: 12256
Poruke: 225
*.ptt.yu



+1 Profil

icon Re: izrada saita!!!05.08.2003. u 13:09 - pre 251 meseci
Zavisi od obima sajta...
U Flash-u, mozda oko 100 €, naravno ukljucujuci mnogo vise materijala nego sto se trenutno nalazi na sajtu ;o)
 
Odgovor na temu

Crazy Lemon
Hrvatska

Član broj: 11718
Poruke: 58
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: izrada saita!!!05.08.2003. u 18:31 - pre 251 meseci
Isprike, ali ne shvacam sto te tocno zanima; da li ti uradjujes sajt ili ti ga netko uradjuje pa te zanima kolka bi bila vrijednost tog sajta koji ti netko uradjuje? Sasvim je nebitan kako flash tako i slicni pluginovi, bitan je iskljucivo dizajn. Solidno 'dizajniran' sajt u flashu (znaci; lijep dizajn, interaktivnost) mozes da naplatis od 100 pa do 200...300...400 € zavisno o kvaliteti uradjenog projekta. Nije toliko bitno da ti sajt (ako ga radis u flashu) bljesti na sve strane, vec kvaliteta. Pogledaj ovaj sajt; http://www.studio-m-and-m.tk/ nista posebno, 2-3 efekta, ali je profesionalno uradjen, lijepo izgleda i mozes da ga lijepo naplatis. Usto sajt je uradio 5sec Studio http://www.5sec.com/ i imas tamo mislim na Design Collections --> Flash Templates pa pogledaj sama kako se krecu cijene samog dizajna, +racunaj da takav sajt kod nas mozes slobodno naplatiti po cijeni 2-3 x vecoj zato sto su takvi sajtovi ovde rijetki i kvaliteta izrade nije na zavidnoj razini. Uostalom pogledaj sama template-e pa vidi...

S druge strane ako sumnjas u kvalitetu (tvog ili necijeg) uratka u flashu, najbolje je sajt uraditi klasicno u html-u, jer posjetitelje "cuva" kvaliteta a ne dal je flash il nesto deseto...

Pozdrav!
!!!
 
Odgovor na temu

manca
N/A

Član broj: 460
Poruke: 1299
*.verat.net

Jabber: manca@elitesecurity.org
ICQ: 94432046
Sajt: www.mtldesign.co.sr


+1 Profil

icon Re: izrada saita!!!05.08.2003. u 22:25 - pre 251 meseci
ako radis kompletno u flashu, ali profesionalno, uz to ubacis i nesto php-a moze da ide cak i do 500 EUR, ali profesionalno!!!!
Keep the faith....
MTL Design Studio....
http://www.mtldesign.co.sr
 
Odgovor na temu

factor

Član broj: 4833
Poruke: 413
*.tippnet.co.yu



+2 Profil

icon Re: izrada saita!!!06.08.2003. u 02:49 - pre 251 meseci
Zašto raditi kompletan sajt u Flash-u, to nikad neću razumeti...
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: izrada saita!!!06.08.2003. u 03:11 - pre 251 meseci
Potpuno se slažem da ceo sajt (osim ako nije čisti showcase) ne treba raditi u FALSH-u. Nekompatibilnost pre svega. Dalje nemogućnost alternativnog pristupa sadržaju (webbotovi - search mašine). Ljudi XHTML, XML, SGML, RSS su mnogo lepe stvari.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Crazy Lemon
Hrvatska

Član broj: 11718
Poruke: 58
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: izrada saita!!!06.08.2003. u 16:41 - pre 251 meseci
E sad ... Nemojte da brkate usability sa flashom! To sto svi uvoze sve i svasta pa moras da docekas Bozic dok se sajt ucita je jedno (ono sta netko kaze showcase), a druga je stvar da iskoristis snagu iskljucivo samog flasha (actionscript, flash alatke...) pa ces da vidis da ti se sajt moze ucitat brzo kao clasic page. Samo, to se zove umjetnost, da stvoris iz nicega nesto . WebBot ne mozes da uradis na tipican nacin, ali zato postoji actionscript pa ko znas da programiras mozes da simuliras WebBot. Ne vidim razloga zasto se cijela stranica ne bi radila u flashu, naravno,zavisno o namjeni stranice. Osobno, ne volim bas da radim u flashu jer zna da ubije covjeka.

!!!
 
Odgovor na temu

manca
N/A

Član broj: 460
Poruke: 1299
*.ptt.yu

Jabber: manca@elitesecurity.org
ICQ: 94432046
Sajt: www.mtldesign.co.sr


+1 Profil

icon Re: izrada saita!!!06.08.2003. u 17:33 - pre 251 meseci
Citat:
factor:
Zašto raditi kompletan sajt u Flash-u, to nikad neću razumeti...

zato sto pruza sve pogodnosti koji ne pruza obican HTML, ili css......
pre svega zbog animiranih objekata,
a pored flasha je dobro odraditi i jos jednu html verziju za korisnike koji nemaju flash....to je najbolje
Keep the faith....
MTL Design Studio....
http://www.mtldesign.co.sr
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.verat.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: izrada saita!!!06.08.2003. u 21:27 - pre 251 meseci
Citat:
Crazy Lemon:
E sad ... Nemojte da brkate usability sa flashom! To sto svi uvoze sve i svasta pa moras da docekas Bozic dok se sajt ucita je jedno (ono sta netko kaze showcase), a druga je stvar da iskoristis snagu iskljucivo samog flasha (actionscript, flash alatke...) pa ces da vidis da ti se sajt moze ucitat brzo kao clasic page. Samo, to se zove umjetnost, da stvoris iz nicega nesto ;) . WebBot ne mozes da uradis na tipican nacin, ali zato postoji actionscript pa ko znas da programiras mozes da simuliras WebBot. Ne vidim razloga zasto se cijela stranica ne bi radila u flashu, naravno,zavisno o namjeni stranice. Osobno, ne volim bas da radim u flashu jer zna da ubije covjeka. :D


šta lupaš bre ti?!? da li ti znaš šta uopšte znače ti izrazi kojima se tako olako "frljaš"?

usability == brzina učitavanja? WTF?!?

ili WebBot da isprogramiraš? da simuliraš WebBot? u ActionScriptu?? WTF?!?


a najgore je što si ti ubeđen da znaš šta pričaš, i da si ovde rekao nešto pametno.. brate slatki... :(
 
Odgovor na temu

Crazy Lemon
Hrvatska

Član broj: 11718
Poruke: 58
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: izrada saita!!!07.08.2003. u 07:03 - pre 250 meseci
E prijatelju, jel se to salis ili sta...a sta je to tako strasno u tim pojmovima, rekao si to kao da je to neki tabu, nego, nemoj da gledas profil (ne pisu svi autobiografiju kao ti samo da se vidi) pa dajes odgovor nego repliciraj konkretnim cinjenicama.
2. uletio si kao neki Seik od Maroka i k tome mi vadis sve iz konteksta, pa cekaj malo...gdje sam ja naveo molim te; usability = brzina ucitavanja -->pa nemoj molim te.
3. Flash podrzava: XML, server-side podrsku, 'dinamicni sadrzaj', forme...
4. Brzina ucitavanja --> (npr.) kod veceg broja slika(mislim u sirem smislu;onMouseOver, anim gifovi...i sl. stvari; cisti primjer ti je Macromedijin sajt), flash cak i smanjuje velicinu stranice nego kad istu stvar radis na klasican nacin sa JScriptom. Probaj pa se uvjeri.
5. Usability -->(eee...stigli smo :D ) lijepo sam naveo da se primjenom nekih opcih usability 'pravila' moze znatno smanjiti velicina .swf-a a samim time i brzina ucitavanja istog u browser.
6. WebBot = dinamicke komponente koje dodajemo stranici, koje generisu html kod; Search, Supstitution, Table of Contents, Include, Confirmation Field... Najbolji u radu sa WebBot komponentama je FP. Search?!

Code:
<!--webbot bot="Search" startspan s-index="All" s-fields
s-text="Search:" i-size="20" s-submit="Trazi"
s-clear="Obrisi" tag="Form"-->
<form>
<input type="text" name="trazi" size=20>
<input type="submit" value="Trazi">
<input type="reset" value="Obrisi">
<!—-webbot bot="search" i-checksum="44572" endspan -->
</form> 


Ovo ne moze da radi u flashu, ali moze da se simulira nesto slicno (alternativa); podijelis web sjediste (u flashu) u dijelove (odlomke ili sta vec oces) i za svaki dio navedes kljucne rijeci te svakoj rijeci pridruzis link s kojega potjece (u grubo receno). I sta je tu molim te problem uraditi? I zasto to nebi mogao da uradis u actionscriptu, ili ga ne znas pa se pravis pametan. Na kraju je smisao gotovo isti. Razumijes se da programiras a ovde lupas...ako sam negdje pogrijesio daj me korektno ispravi a ne da mi se obracas na ovaj 'brljacki' nacin, uostalom sta ti znas vise od mene...?! Izgubio sam 10 min. jer mora da netko bude "Prof. dr." ; svasta!
!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: izrada saita!!!

[ Pregleda: 6248 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.