Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

sam se restartuje

[es] :: PC Konfiguracije :: sam se restartuje

[ Pregleda: 4861 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milorad
lucic milorad
uzice

Član broj: 8825
Poruke: 485
*.verat.net

ICQ: 294798265


Profil

icon sam se restartuje03.08.2003. u 20:10 - pre 251 meseci
poludecu od ovoga taman podjem na neku stranicu kad ono tap i racunar se sam restartuje pa se kasnije zaledi ooooo sta je ovo.Mislio sam da je virus update avp kasperski sve pretrazio ,uhvatio jedan Iworm virus u posti koju sam primio , onda sam formatirao ceo disk pa iznova sve kad ono opet restart u sred rada , sam od sebe bez ikakvog pravila .Zna li iko sta se ovo desava , hvala svima na pomoci
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
*.verat.net

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: sam se restartuje03.08.2003. u 20:37 - pre 251 meseci
Koje komponente ??? Ploča ... Procesor .... Memorija ...
A i koji Windows ???
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
212.124.182.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: sam se restartuje03.08.2003. u 23:08 - pre 251 meseci
Meni se nešto slično dešavalo do skoro :(

Od windoza imam XP, sa nešto s*ebanim driverima. (Nisu loši nego su za Win2K pa prave sr**ja. Nekad se ne učita grafika kako treba, nekad mi nema CDova... No, to sad nije bitno.

Obično, ali ne uvek dešavalo se da se restartuje pri kopiranju sa CDa n HDD, ali to nije pravilo, par puta se restartovao kad "kliknem" na START...
Nešto sam tad bio primetio kako se HDD izuzetno zagreva, pa sam sam stavio ceo cooler za procesor na njega, sad se ne restartuje, ali i dalje *uca u mozak sa driverima.

Nisam sigurn da je problem bio do HDDa jer LINUX radi, i radio je bez problema.

Inače imam Duron@700MHz, 256MB PC133, ABIT KT7A, MAXTOR DM 30GB @ 7200rpm, NV TNT2, Creative SB PCI 128...

Nadam se da ce ovo biti od koristi.

P.S. Moguće da je bila memorija u pitanju, jer sam menjao i nju.

P.P.S.
Citat:
OS: Windows 98

Pa verovatno je u pitanju WIN '98.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

dejan024
Dejan Major
Yugoslavia,Subotica

Član broj: 2675
Poruke: 505
*.yunord.net.

ICQ: 273632292
Sajt: www.kuvajmo-blogovski.com


+1 Profil

icon Re: sam se restartuje04.08.2003. u 09:09 - pre 251 meseci
Ja sam imao par slucajeva gde su na maticnoj ploci nabrekli kondenzatori (iscurio elektrolit) koji filtriraju napon sa napajanja. Napajanja su bila jeftina a poznato vam je kakva je elektricna mreza kod nas. Posle promene tih kondezatora(nigde nisam nasao 1000uF stavio sam 1100uF) ploce sada rade OK. Jedino sto je malo problem promeniti kondenzatore.

Ako ne nadjes sta je probelem u softweru, proveri plocu za svaki slucaj.


 
Odgovor na temu

alien_
Bar, Makedonska E-15

Član broj: 4687
Poruke: 79
*.bar.cg.yu



+1 Profil

icon Re: sam se restartuje07.08.2003. u 12:12 - pre 251 meseci
Slican problem-restart prilikom startovanja windowsa. Sekund prije nego se pojavi desktop racunar se restartuje. I tako u nedogled. Nije pomogla reinstalacija wina.

Zamjena memorije je rijesila stvar.

Idi korak po korak, probaj prvo to.

A ako je pod garancijom-pravac servis.
 
Odgovor na temu

Batan
Aleksandar
Niksic, Crna Gora

Član broj: 11737
Poruke: 12
*.niksic.cg.yu

Sajt: www.batan.users.cg.yu


Profil

icon Re: sam se restartuje10.08.2003. u 14:26 - pre 251 meseci
Garant ti je plocha. Imao sam taj problem, sto ce reci neki od kondezatora su se sjebali zbog tvog nekvalitetnog napajanja. Zato, nista drugo nego u servis ili u prodavnicu...
 
Odgovor na temu

doctor
Sweden

Član broj: 7086
Poruke: 10
*.bredband.comhem.se



Profil

icon Re: sam se restartuje10.08.2003. u 22:49 - pre 251 meseci
Ama ljudi kakav servis,kakvi problemi sa maticnom plocom.To sto se desava je uobicajni "BUG" i Windows XP .Najvjerovatnije ti imas problem sa kofiguracijom , ili imas dva programa koji startaju istovremeno. Na primer: Windows Media Player i Real player. U tom slucaju dabi se izbjegao CRASH sistema Win XP restartuje sistem .Najbolje ti je da ocistis hard disk i instaliras ponovo novi svjezi Win XP.Insataliraj ga na NTFS konfiguraciju hard diska i nabavi posljedne drajvere za graficku kartu. Instaliraj i Win XP service pack 1. Prije instalacije provjeri vrjednosti u Bios_u.
 
Odgovor na temu

milorad
lucic milorad
uzice

Član broj: 8825
Poruke: 485
*.verat.net

ICQ: 294798265


Profil

icon Re: sam se restartuje15.08.2003. u 09:10 - pre 251 meseci
Pa evo sta je bio problem.Sad posle svega kad citam ove diskusije ,mogu da kazem da svega ima: imam i win98 i XP moguce da je i to pravilo probleme (gore navedene)odneo sam racunar u servis a oni kazu otisla ploca(kondenzatori oko procesora nabrekli i iscureli a ima ih oko 15-tak) takodje kazu verovatno i napajanje je otislo.E sad ono glavno MOJA GLUPOST.Pre izvesnog vremena sam skidao kuler sa procesora, kao da ga ocistim ,pa kad sam ga vratio ja stavim naopako kontra i umesto da duva na procesor on je odvodio toplotu sa procesora ,pa je to trajalo izvesno vreme dok nije pocelo ovo sto je pocelo.Uglavno, sad sam kupio novu plocu asus a7v8x-x i amd athlon xp 1800+ i karticu albatron nwidia gf440 a ovu staru cu pokusati da zamenim kondenzatore ako bude moglo.Eto toliko od mene.
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: sam se restartuje

[ Pregleda: 4861 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.