Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VISA internet kartica vojvodjanske banke - ne radi!!!

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: VISA internet kartica vojvodjanske banke - ne radi!!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9588 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

blejim
Novi Sad / Beograd

Član broj: 34299
Poruke: 251
*.eunet.yu.



Profil

icon VISA internet kartica vojvodjanske banke - ne radi!!!30.06.2007. u 14:40 - pre 204 meseci
Pre dva dana sam izvadio VISA internet karticu vojvodjanske banke i moram svoje nezadovoljstvo da podelim s vama :)

Naime uopste ne mogu da je koristim, stalno mi izbacuje error da mi nije dobar broj kartice, kad sam nazvao call centar vojvodjanske banke, dobio sam veoma ljubaznu sluzbenicu koja je kao nesto gledala i kaze nije do nas vec do veze izmedju vize i sajta, posto sam probao na par mesta nazvao sam ponovo, medjutim opet ista prica, pa postavljam sam sebi pitanje, ko je ovde lud?!

Da li postoji bilo kakav nachin da proverim da li ova kartica uopste funkcionise, da mogu sa 100% sigurnosti da odem u banku i kazem NE NIJE do sajta, vec vase djubre od kartice ne sluzi nicemu!!!
blejanje je nauka :P
 
Odgovor na temu

vuki68
Serbia

Član broj: 16091
Poruke: 356
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: VISA internet kartica vojvodjanske banke - ne radi!!!30.06.2007. u 17:40 - pre 204 meseci
Ovako, VISA internet card Vojvodjanske banke trebalo bi da funkcionise bez problema.To tim pre jer je VOBAN jedna od retkih banaka koje imaju vlastiti procesorski sistem za autorizaciju platnih kartica.Meni nikada nije pravila probleme.

Jedan od uzroka neuspeha, sto se retko desava, moze da lezi u tome sto prodavac verovatno iz nekog razloga nije moga da ostvari vezu sa bankom i odobri autorizaciju.

U svakom slucaju, obzirom da si tek dobio karticu proveri sledece.

1) Da li imas para na racunu i koji ti je saldo, tj da li saldo odgovara ceni proizvoda koji si hteo da kupis.

2) Da li iznos limita na kartici odgovara ili premasuje cenu kostanja proizvoda

3) Da li si kucao brojeve kartice bez razmaka i upisao CWW

4)JAKO VAZNO, DA LI TI JE KARTICA OTKLJUCANA
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: VISA internet kartica vojvodjanske banke - ne radi!!!01.07.2007. u 10:44 - pre 204 meseci
Potvrdjujem ovo sto kaze vuki68, ni ja nikada nisam imao probleme.
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.ricky.adsl.verat.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: VISA internet kartica vojvodjanske banke - ne radi!!!01.07.2007. u 10:59 - pre 204 meseci
takodje potvrdjujem, potrosio stotine dolara na skype, ebay, kupovao karaoke verziju "Molitve" na eurovision.tv, placao drugarima World of Warcraft...

ta kartica ne radi samo kad nemas para, odnosno kad je zakljucana...
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

blejim
Novi Sad / Beograd

Član broj: 34299
Poruke: 251
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: VISA internet kartica vojvodjanske banke - ne radi!!!01.07.2007. u 13:05 - pre 204 meseci
Tako sam i ja mislio dok nisam dobio karticu, a onda sav srecan odem na net i ono prc. Zadovoljavam sve uslove sto si naveo, imam para na racunu, ne premasujem limit, kartica je otkljuchana, po milion puta sam proverio broj kartice i cww i sve je ispravno unesheno, ali i dalje nista.

Da li postoji neki servis na internetu preko koga bih mogao da proverim sa 100% sigurnosti da li mi je kartica ispravna ili ne?!
blejanje je nauka :P
 
Odgovor na temu

vuki68
Serbia

Član broj: 16091
Poruke: 356
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: VISA internet kartica vojvodjanske banke - ne radi!!!01.07.2007. u 13:37 - pre 204 meseci
Citat:
Da li postoji bilo kakav nachin da proverim da li ova kartica uopste funkcionise, da mogu sa 100% sigurnosti da odem u banku i kazem NE NIJE do sajta, vec vase djubre od kartice ne sluzi nicemu!!!


Mislim da tako nesto nema !

Onda vrlo lako moze da se desi da je stvarno do prodavca (sajta) . Pokusaj na nekim proverenim sajtovima da kupis nesto sitno kako bi sam sebi potvrdio da ti je kartica OK.
npr. registroj se na Google checkout, amazon.com, skype...
NAJBOLJE DA PROBAS DA SE REGISTRUJES NA E-BAY (www.ebay.com), NE KOSTA NISTA ILI SAMO OKO 2 Eura, tako ces se najbolje uveriti da ti je kartica ok

Brojevi karice su izradjeni po alegoritima VISA intl. , kartica mora da funkcionisse, nije to do banke, jer, rekao sam ti vec jednom, VOBAN ima vlastiti sistem za autorizaciju.

Koji je sajt u pitanju, ako nije tajna ?
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
91.150.117.*

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: VISA internet kartica vojvodjanske banke - ne radi!!!01.07.2007. u 16:42 - pre 204 meseci
Citat:
blejim: Da li postoji neki servis na internetu preko koga bih mogao da proverim sa 100% sigurnosti da li mi je kartica ispravna ili ne?!


Registruj Skype nalog pa idi na

https://online.hgc.com.hk/skype/public/store/Services.do?lang=en

da potrosis svojih prvih US$2.5 (HK$25).

 
Odgovor na temu

vuki68
Serbia

Član broj: 16091
Poruke: 356
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: VISA internet kartica vojvodjanske banke - ne radi!!!01.07.2007. u 17:35 - pre 204 meseci
Ne mora tako, može i direktno preko Skype da izvrsi uplatu


supermodedit: nepotreban citat (i ne preteruj sa uzvicnicima)

[Ovu poruku je menjao djricky dana 01.07.2007. u 23:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.ricky.adsl.verat.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: VISA internet kartica vojvodjanske banke - ne radi!!!01.07.2007. u 22:04 - pre 204 meseci
pa jeste, moze, al minimalnih 10 eura
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
77.46.232.*



+11 Profil

icon Re: VISA internet kartica vojvodjanske banke - ne radi!!!02.07.2007. u 08:04 - pre 204 meseci
Imas ovde drugu temu u vezi ove kartice,mnogo vecu i sa mnogo vise inforamcija. Nije da nema problema ali oni nisu vezani direktno za vou karticu nego za cinjenicu da i iz Srbije. Prilicno je malo mesta na kojima mozes da placas karticom iz Srbije.
 
Odgovor na temu

vuki68
Serbia

Član broj: 16091
Poruke: 356
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: VISA internet kartica vojvodjanske banke - ne radi!!!02.07.2007. u 08:57 - pre 204 meseci
Citat:
broker: Imas ovde drugu temu u vezi ove kartice,mnogo vecu i sa mnogo vise inforamcija. Nije da nema problema ali oni nisu vezani direktno za vou karticu nego za cinjenicu da i iz Srbije. Prilicno je malo mesta na kojima mozes da placas karticom iz Srbije.


Nije istina, na vecini sajtova gde u Bill to and ship to postoji Serbia ili Serbia & Montenegro, kartica prolazi.Posebno VOBAN kartica
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
77.46.232.*



+11 Profil

icon Re: VISA internet kartica vojvodjanske banke - ne radi!!!02.07.2007. u 09:03 - pre 204 meseci
Onda sam ja baksuz pa stalno nabadam sajtove gde ne prolazi :)
 
Odgovor na temu

blejim
Novi Sad / Beograd

Član broj: 34299
Poruke: 251
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: VISA internet kartica vojvodjanske banke - ne radi!!!02.07.2007. u 16:40 - pre 204 meseci
@broker
nisam pronasao topic o kome pricas, pa ako nije problem ostavi link, hvala.

@vuki68 uspeo sam da se registrujem na ebay s ovom karticom tako da je valjda ok, sajt na koji pokusavam da se registrujem jeste www.clickandbuy.com i nece da mi prihvati podatke unesene u njihovu formu za registraciju, stalno dobijam sledecu gresku:"Please check credit card number and expiration date! Please note, that your credit card’s billing address needs to comply with your chosen country.". Proverio sam po milion puta i svi podaci su ispravno uneseni. Sajt radi posto drugar iz holandije je uplatio jos novca na account da bi mi pomogao da vidi da li radi, takodje siguran sam i da primaju uplate iz Srbija posto drugi drugar koji doduse ima Raiffeisen Visa Virtuo karticu ima nalog tamo, pa da li je moguce da ja sa VOBAN karticom ne mogu odavde a on sa Raiffeisen isto odavde moze???
blejanje je nauka :P
 
Odgovor na temu

vuki68
Serbia

Član broj: 16091
Poruke: 356
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: VISA internet kartica vojvodjanske banke - ne radi!!!02.07.2007. u 17:16 - pre 204 meseci
Citat:
blejim: @broker
nisam pronasao topic o kome pricas, pa ako nije problem ostavi link, hvala.

@vuki68 uspeo sam da se registrujem na ebay s ovom karticom tako da je valjda ok, sajt na koji pokusavam da se registrujem jeste www.clickandbuy.com i nece da mi prihvati podatke unesene u njihovu formu za registraciju, stalno dobijam sledecu gresku:"Please check credit card number and expiration date! Please note, that your credit card’s billing address needs to comply with your chosen country.". Proverio sam po milion puta i svi podaci su ispravno uneseni. Sajt radi posto drugar iz holandije je uplatio jos novca na account da bi mi pomogao da vidi da li radi, takodje siguran sam i da primaju uplate iz Srbija posto drugi drugar koji doduse ima Raiffeisen Visa Virtuo karticu ima nalog tamo, pa da li je moguce da ja sa VOBAN karticom ne mogu odavde a on sa Raiffeisen isto odavde moze???


Sama cinjenica da ti je kartica ispravna govori da si uspeo da se registrujes na eBay.E sad zasto ne uspevas da se registrujes na tom sajtu ne znam.Uradi sledece.
POKUSAJ OPET, I KADA TI ODBIJE AUTORIZACIJU, POZOVI CALL CENTAR VOBAN . ONI BI MORALI DA IMAJU EVIDENCIJU I ODBIJENIH AUTORIZACIJA, PA CETE ONDA VALDA SKONTATI ZASTO SE TO DESAVA.U KRAJNJEM SLUCAJU KONTAKTIRAJ I TEHNICKU PODRSKU TOG SAJTA NA KOME POKUSAVAS DA OSTAVIS KARTICU.
 
Odgovor na temu

blejim
Novi Sad / Beograd

Član broj: 34299
Poruke: 251
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: VISA internet kartica vojvodjanske banke - ne radi!!!02.07.2007. u 18:13 - pre 204 meseci
Hvala na brzom odgovoru.

Naime probao sam da zovem Call Centar Vobana i oni mi ne kazu ni da je stigao zahtev za autorizaciju do njih, pa mi onda nije jasno sledece, kako je moguce da taj sajt funkcionise drugu koji koristi raiffeisen karticu a meni ne, a lik iz vobana mi kaze da oni uopste ne dobijaju zahtev za autorizaciju
blejanje je nauka :P
 
Odgovor na temu

vuki68
Serbia

Član broj: 16091
Poruke: 356
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: VISA internet kartica vojvodjanske banke - ne radi!!!02.07.2007. u 18:16 - pre 204 meseci
Citat:
blejim: Hvala na brzom odgovoru.

Naime probao sam da zovem Call Centar Vobana i oni mi ne kazu ni da je stigao zahtev za autorizaciju do njih, pa mi onda nije jasno sledece, kako je moguce da taj sajt funkcionise drugu koji koristi raiffeisen karticu a meni ne, a lik iz vobana mi kaze da oni uopste ne dobijaju zahtev za autorizaciju


Hm iz nekog razloga ne stize zahtev za autorizaciju do VOBAN.Pazi, prvih 6 cifara na Credit/Debit card oznacavaju region/zemlju iz koje je kartice.Moguce je da je taj prodavac u svom sistemu blokirao prolaz kartica iz Srbije !
Raiffeisen kartica je u tom slucaju prosla iz tog razloga sto se njihovi kodovi kartica vode na Austriju.IPAK PROVERI KOD TOG SAJTA, POKUSAJ DA IH KONTAKTIRAS

Ajde kontaktiraj me na MSN [email protected]

[Ovu poruku je menjao vuki68 dana 02.07.2007. u 19:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

djordjeno
Srbija

Član broj: 35204
Poruke: 332
195.178.57.*

Sajt: www.mobitel.si


+42 Profil

icon Re: VISA internet kartica vojvodjanske banke - ne radi!!!03.07.2007. u 08:03 - pre 204 meseci
Pozdrav,

Imao sam isti problem sa clickandbuy.com. Kada se unese kartica javlja problem koji je gore opisan. Posle nekoliko pokushaja nazvao sam call centar od ClickAndBuy (u Nemackoj) i objasnio im problem. Na kraju se svelo na to da mi je operater rekla da probam druge metode (nacine) za upload novca. :(

Moram da naglasim da sam probao sa VISA karticom od Vojvodjanske banke, a isto se desava sa Raiffeisen karticom posto je isto to probao prijatelj.

 
Odgovor na temu

blejim
Novi Sad / Beograd

Član broj: 34299
Poruke: 251
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: VISA internet kartica vojvodjanske banke - ne radi!!!05.07.2007. u 20:23 - pre 204 meseci
Novi problemi sa karticom Vojvodjanske banke, ne prolazi ni na moneybookers.com, a probao sam na jos par online gambling sajtova i nigde nije prosla, kad nazovem call centar uvek dobijem isti odgovor, nije do nas vec do sajta, mi ne dobijamo nikakav upit e pa ........ (da ne psujem), ovo s***** bacam u fioku, uzeli su mi 20eura i nece vise nista dobiti od mene. NIGDE NECE da radi. Jedino sto sam uspeo to je da se registrujem na ebay s njom, sve ostalo propalo, mada osecam da kad bi hteo da platim nesto na ebayu da bi ishod bio isti kao i uvek do sada.

Idem sledece nedelje da pljunem jos 30e na Raiffeisen karticu, pa ako se i ona isto pokaze odustajem od bilo kakvih transakcija na internetu. Jebes zemlju :(
blejanje je nauka :P
 
Odgovor na temu

vuki68
Serbia

Član broj: 16091
Poruke: 356
212.200.219.*



Profil

icon Re: VISA internet kartica vojvodjanske banke - ne radi!!!05.07.2007. u 21:29 - pre 204 meseci
Ja ti kazem da nije do kartice 100% nego do sajtova, imaces isto iskustvo i sa raiffeisen
 
Odgovor na temu

2stamlers

Član broj: 142487
Poruke: 128
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: VISA internet kartica vojvodjanske banke - ne radi!!!05.07.2007. u 21:44 - pre 204 meseci
Citat:
blejim: uzeli su mi 20eura

Uvek možeš da podigneš tih 20 evra, uzeli su ti samo zbog formalnosti.

pozz
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: VISA internet kartica vojvodjanske banke - ne radi!!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9588 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.