Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

na koji nacin mogu da emigriram u Kanadu

[es] :: Vodič za emigraciju :: na koji nacin mogu da emigriram u Kanadu

[ Pregleda: 6039 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jova 68

Član broj: 132903
Poruke: 6
212.200.182.*

ICQ: 4444


+1 Profil

icon na koji nacin mogu da emigriram u Kanadu24.06.2007. u 19:51 - pre 204 meseci
Imam veliku zelju da sa svojom porodicom emigriram u Kanadu.Da li moze nesto preko naseambasade, ili moras da imas nekog od svojih kao npr. familiju, roditelje itd? Da li je istina da moze i Amerikanac da ti posalje papire kao garanciju i da je to najbolja solucija? Molim vas ako neko nesto zna o ovome da mi odgovori. Hvala!
 
Odgovor na temu

gnin
Srbija

Član broj: 139361
Poruke: 7
212.200.162.*



Profil

icon Re: na koji nacin mogu da emigriram u Kanadu25.06.2007. u 11:04 - pre 204 meseci
Jedini pravi izvor informacija ti je www.cic.gc.ca
A ne moras da imas nikoga tamo, samo treba da ispunis uslove koje traze.
Nisam cuo da Amerikanci mogu da imaju veze sa procesom.
 
Odgovor na temu

kantona
Skoplje, Makedonija

Član broj: 132669
Poruke: 61
89.205.23.*



Profil

icon Re: na koji nacin mogu da emigriram u Kanadu25.06.2007. u 11:19 - pre 204 meseci
Nazalost, koliko ja znam nema 'brze' solucije.

Nikad nisam cuo da netko moze garantovati za tebe, a ne znam kakve veze ima dali je to Amerikanac ili ne. Sponzorstvo moze da dodje jedino od Kanadskog gradjanina (ne mora da ima pasos, dovoljno je permanent residence) i to samo u odredjenim slucajevima kada ti je rodjak ili partner(ka). Cak i to nije 'prosto' jer ima dosta papirologije.

Ne verujem da bilo tko moze garantovati za tebe jer bi se onda oni nasli u situaciji da svako garaktuje za svakoga.

Opcija radna dozvola (work permit): Relativno brza ali nimalo laka. Uglavnom, trebas imati ponudu za posao, i to takodje treba doticnoj kompaniji da odobri jedna Kanadska agencija (da mogu zaposliti bas tebe iz inostranstva). Ali ne znam koji su uslovi i dali je lako da dobijes permanent residence kad si vec tamo na work permit (jer tebi je u osnovi cilj permanent residence). Inace dobijanje work permit-a zna trajati i samo 3-4mes.

Opcija emigracije (permanent residence application): Relativno sigurno ako ispunis uslove ali prilicno dugo traje. Koliko ja znam to je osnovni tip emigracije u Kanadu.

Da bi aplicirao za ovu emigraciju saljes aplikaciju direktno u ambasadu u Bec, Austrija. Ta ambasada je zaduzena za emigraciju za ex-YU. http://www.cic.gc.ca/english/i...on/offices/missions/vienna.asp

Proces traje koliko traje. Ambasada ti nece dati tacan rok ili datum. Ne utice uopste dali imas posrednika (advokata) ili agenciju u tvoje ime. Mozes direktno sam aplicirati sto se najcesce i radi.

Glavni sajt CIC (Citizenship and Immigration Canada) http://www.cic.gc.ca/english/index.asp

Bodovanje dali ispunjujes uslove ti je ovde http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/assess/index.asp

Sve ostale informacije i formulare imas na sajtu CIC.

Uglavnom obrada aplikacija je trajala oko 11-12mes u Bec ali u zadnje vreme se malo izduzilo, znaci trajalo bi nesto duze verovatno. Ali nema tacnih datuma.

Ovaj tip emigracije, permanent residence, ti daje kompletno sva prava osim da glasas. To je jedina razlika izmedju takve emigracije i Kanadjana rodjenih tamo. Najcesce koriscena kategorija je Federal Skilled Worker (mozes raditi sta oces i ziveti gde oces). Ima nekih opcija da apliciras za doticnu provinciju ali to ne znam kako tacno ide i obicno prvih 3god dok dobijes njihov pasos moras ostati ziveti samo u toj provinciji.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

elektros
Bač

Član broj: 84580
Poruke: 428
*.nspoint.net.



+4 Profil

icon Re: na koji nacin mogu da emigriram u Kanadu25.06.2007. u 21:19 - pre 204 meseci
www.konektus.com

Nije važno učestvovati, važno je pobediti !!!
 
Odgovor na temu

dragancewow
Bgd

Član broj: 185823
Poruke: 60
95.180.79.*



+1 Profil

icon Re: na koji nacin mogu da emigriram u Kanadu12.01.2010. u 18:21 - pre 173 meseci
Pogledajte moju temu

http://www.elitesecurity.org/t...-traze-posao-AUS-USA-CAN-NZ-UK

Zavisno gde hocete da idete ima agencija koje traze i manje novca (NZ oko 500 E).

Pozdrav.
Ko drugome jamu kopa sam u New York
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: na koji nacin mogu da emigriram u Kanadu

[ Pregleda: 6039 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.