Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telekom uveo novu uslugu: pregled računa putem Interneta

[es] :: Fiksna telefonija :: Telekom uveo novu uslugu: pregled računa putem Interneta

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 119564 | Odgovora: 124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nemanja Jakovljevic

Član broj: 940
Poruke: 707
*.ptt.yu



+39 Profil

icon Re: Telekom uveo novu uslugu: pregled računa putem Interneta05.01.2004. u 21:39 - pre 246 meseci
ja sam dobio lib posle 20 dana cekanja (od poslednjeg zahteva za isti)
Nemanja Jakovljevic
 
Odgovor na temu

beljabeli

Član broj: 3679
Poruke: 163
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Telekom uveo novu uslugu: pregled računa putem Interneta05.01.2004. u 22:22 - pre 246 meseci
Ja sam dobio taj LIB broj posle 10 dana i to nije nista narocito. Imam tonsku centralu, ali listing mi ne prikazuju. LOPOVI
Ako vam je dobro, onda nishta!!!
 
Odgovor na temu

genesys

Član broj: 3585
Poruke: 317
*.vtkom.net



Profil

icon Re: Telekom uveo novu uslugu: pregled računa putem Interneta05.01.2004. u 22:59 - pre 246 meseci
Citat:
beljabeli:
Ja sam dobio taj LIB broj posle 10 dana i to nije nista narocito. Imam tonsku centralu, ali listing mi ne prikazuju. LOPOVI


To sto imas tonsko biranje uopste ne znaci da imas i digitalnu centralu! I stare centrale mogu imati tonsko biranje dodavanjem nekih modula koji to omogucavaju.
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.mobtel.co.yu



+90 Profil

icon Re: Telekom uveo novu uslugu: pregled računa putem Interneta06.01.2004. u 13:36 - pre 246 meseci
Citat:
genesys:
Citat:
beljabeli:
Ja sam dobio taj LIB broj posle 10 dana i to nije nista narocito. Imam tonsku centralu, ali listing mi ne prikazuju. LOPOVI


To sto imas tonsko biranje uopste ne znaci da imas i digitalnu centralu! I stare centrale mogu imati tonsko biranje dodavanjem nekih modula koji to omogucavaju.


Tacno! Imas tonsko ali nisi na digi centrali, primer su neki sestocifreni brojevi na 7.....
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.mobtel.co.yu



+90 Profil

icon Re: Telekom uveo novu uslugu: pregled računa putem Interneta06.01.2004. u 13:37 - pre 246 meseci
Citat:
genesys:
Citat:
beljabeli:
Ja sam dobio taj LIB broj posle 10 dana i to nije nista narocito. Imam tonsku centralu, ali listing mi ne prikazuju. LOPOVI


To sto imas tonsko biranje uopste ne znaci da imas i digitalnu centralu! I stare centrale mogu imati tonsko biranje dodavanjem nekih modula koji to omogucavaju.


Tacno! Imas tonsko ali nisi na digi centrali, primer su neki sestocifreni brojevi na 7..... A da su lopovi, u svakom slucaju jesu, bez obzira na tvoje pogresno shvatanje.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Telekom uveo novu uslugu: pregled računa putem Interneta07.01.2004. u 13:18 - pre 246 meseci
Citat:
bobiska:
Tacno! Imas tonsko ali nisi na digi centrali, primer su neki sestocifreni brojevi na 7..... A da su lopovi, u svakom slucaju jesu, bez obzira na tvoje pogresno shvatanje.


Ovako, čisto neka pojašnjenja iz "druge" ruke, na primeru Pančeva:

1. Brojevi 013/5xx-xxx, čuvena metakonta, ima centralu sa memorijom od čitavih 64kb u 3D magnetnoj matrici (ovo morate videti da biste verovali, znači tehnologija iz 1950tih, 64kb memorije u sanduku). Centrale ovog tipa izbacuju određene kategorije poziva preko Rs232 na konzolnu aplikaciju na obližnjem PCu koji ih pamti. Pošto memorija ograničava filtriranje log-a, pamte se samo 041, 06x i medjunarodni pozivi (zbog žalbi). Ovo je znači razjašnjenje onima koji vide samo ove kategorije brojeva u "m@j račun".
2. Brojevi 013/4x-xxx, trenutno najbajatija centrala u Pančevu, nema caller identifikaciju (01340) i jedino je prostalo mesto sa kog možete da arčite tudj user/pass bez bojazni da vas uhvate . Ovde se ne loguje ništa pod milim bogom. Povucite analogiju sa centralama u BG.
3. 013/3xx-xxx, alcatel, fina centrala, lepo radi i loguje SVE. ISDN brojevi su na 300xxx.

Zašto se ne vide zadnja tri broja, valjda treba pitati projektanta tog sistema, znam da je na pttnet-u ukinuto prijavljivanje zadnje tri cifre zato što su ljudi kojima su "hakeri" (pod debelim znacima navoda) krali vreme išli da se fizički razračunavaju sa tim "hakerima" (988 radi i reverzne upite ). Valjda zato što su to dve firme (telekom i ptt ) pa po automatizmu. Mada je veoma iritantno ovde, pošto npr. ne mogu da razlučim poziv pttnet-u (042110033) i EUNet-u (042110000). Ako je cilj zbuniti korisnika, onda su uspeli
Mislim, ionako su SVE te pozive napravili moji ukućani, ne vidim mogućnost zloupotrebe ovde, ako baš hoću da saznam zadnje tri cifre, samo objasnim ukućanima da nije srpski ćutati , tako da mi samo prave probleme u kući, bolje odmah da mi iskucaju.

Mada, da ne budem crnjak, stvarno pohvaljum da se konačno nešto uradi u tom monolitnom monopolističkom telekomu. Još samo da nauče kako se šalje mail iz ASP-a, da ne stiže snail-mailom


E da, neko je beše pitao zašto ne može real-time tracking i uvid u trenutno stanje brojača. Za to mrka kapa. Logovi i stanja se po očitavanju na lokalnim centralama šalju jednom mesečno u Bgd, gde se i štampaju svi računi na osnovu zbirne baze svih tih novih stanja, starih stanja i logova. Da bi npr. video svoje trenutno stanje na mom ISDNu u Pančevu morao bih znači da dam upit sajtu telekoma, koji će da uspostavi secure vezu sa alcatel centralom u Pančevu i da očita moj log/stanje. Hmm, jesam li jedini koji vidi problem ovde? U ovoj državi je jedva proradio međubankarski realtime kliring naloga, i to je dobro finansirano i pritiskano, ko će telekom da pritisne da odradi ovaj kompleksan (i nadasve skup) sistem i to u uslovima nepostojanja nekog standarda za komunikaciju sa centralama i centralama iz 50tih i 60tih? Mi, korisnici, sigurno nećemo.

Pozdrav

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

S a l e
BGD

Član broj: 7457
Poruke: 1422



+8 Profil

icon Re: Telekom uveo novu uslugu: pregled računa putem Interneta07.01.2004. u 17:36 - pre 246 meseci
Ne bi moralo da ide real time, ali bar dnevni pregled bi bio dovoljan... Kada bi se ta obrada radila bar jednom dnevno (na pr. u 4 ujtru kada je najmanje opterecenje)...

I obrada postpaid-a kod mobilnih mreza se ne radi u realnom vremeanu, vec nekoliko puta dnevno...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Telekom uveo novu uslugu: pregled računa putem Interneta08.01.2004. u 13:35 - pre 246 meseci
Citat:
S a l e:
Ne bi moralo da ide real time, ali bar dnevni pregled bi bio dovoljan... Kada bi se ta obrada radila bar jednom dnevno (na pr. u 4 ujtru kada je najmanje opterecenje)...


Još da neko natera Peru da svako jutro u 2 snimi log na disketlu, pa disketlu pod mišku i put pod noge za Biograd, da disketla stigne do 4 . Ko što rekoh, Srbija je ovo (nek dignu ruke svi zaposleni telekoma koji znaju da pošalju mail , malo sam zloban, znam, ali možda i nisam)

Pozdrav.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

DjordjeRd
Đorđe Radomirović
Kablovski pristupni uređaji, Telekom
Srbija
NP, 43.1370N, 20.5120E

Član broj: 1412
Poruke: 574
*.telekom.yu

Sajt: picasaweb.google.com/djor..


+4 Profil

icon Re: Telekom uveo novu uslugu: pregled računa putem Interneta08.01.2004. u 20:16 - pre 246 meseci
Evo, da dignem ruku, al' ja sam onaj peti na četiri koji ne znaju. Da ti samo znaš kako sam ja besan zbog toga...

[quote]mmix:
Citat:
S a l e:
(nek dignu ruke svi zaposleni telekoma koji znaju da pošalju mail ;), malo sam zloban, znam, ali možda i nisam)






c000 lda #$33
c002 sta $0400
c005 lda #$37
c007 sta $0401
c00a lda #$21
c00c sta $0402
c00f rts

sys 49152
 
Odgovor na temu

S a l e
BGD

Član broj: 7457
Poruke: 1422



+8 Profil

icon Re: Telekom uveo novu uslugu: pregled računa putem Interneta08.01.2004. u 23:33 - pre 246 meseci
Nije dobar taj citat
 
Odgovor na temu

DjordjeRd
Đorđe Radomirović
Kablovski pristupni uređaji, Telekom
Srbija
NP, 43.1370N, 20.5120E

Član broj: 1412
Poruke: 574
*.telekom.yu

Sajt: picasaweb.google.com/djor..


+4 Profil

icon Re: Telekom uveo novu uslugu: pregled računa putem Interneta09.01.2004. u 12:35 - pre 246 meseci
Mejl koristim lepo, al ovaj Copy/Paste mi ne ide od ruke...
Mejl koristim lepo, al ovaj Copy/Paste mi ne ide od ruke...
Mejl koristim lepo, al ovaj Copy/Paste mi ne ide od ruke...
Mejl koristim lepo, al ovaj Copy/Paste mi ne ide od ruke...
Mejl koristim lepo, al ovaj Copy/Paste mi ne ide od ruke...
Mejl koristim lepo, al ovaj Copy/Paste mi ne ide od ruke...
Mejl koristim lepo, al ovaj Copy/Paste mi ne ide od ruke...
c000 lda #$33
c002 sta $0400
c005 lda #$37
c007 sta $0401
c00a lda #$21
c00c sta $0402
c00f rts

sys 49152
 
Odgovor na temu

manijac
Bor

Član broj: 6227
Poruke: 762
*.mobtel.co.yu

Jabber: manijac
Sajt: www.instagram.com/3dn4u


+1 Profil

icon Re: Telekom uveo novu uslugu: pregled računa putem Interneta09.01.2004. u 12:56 - pre 246 meseci
Zar mora 60% postova de se svodi na razna prepucavanja .Ako zelite ljudima da pomognete ucinite to a ako ne smarajte ostale.!!!
..::3DN4U::..
 
Odgovor na temu

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
*.beotel.net



+104 Profil

icon Re: Telekom uveo novu uslugu: pregled racuna putem Interneta09.01.2004. u 14:55 - pre 246 meseci
Citat:
Đorđe Radomirović (DjordjeRd)
Evo, da dignem ruku, al' ja sam onaj peti na četiri koji ne znaju.

A koliko vas zna pravilno da citira (kvotuje)? :)
/nhf

--
“ALL FANATICS MUST DIE!”
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Telekom uveo novu uslugu: pregled računa putem Interneta10.01.2004. u 01:32 - pre 246 meseci
Citat:
manijac:
Zar mora 60% postova de se svodi na razna prepucavanja .Ako zelite ljudima da pomognete ucinite to a ako ne smarajte ostale.!!!


Ok, delimično si u pravu, i ja se izvinjavam za svoj udeo u tome, međutim, moraš priznati da neki put cinizam koji sam upotrebio može poslužiti višestruko, u ovom slučaju da onima koji gaje nadu u nešto čega biti neće objasni nedvosmisleno uzaludnost tog iščekivanja (što je u neku ruku pomoć koju pominješ), a da one koji su meta cinizma možda bocne u pravi živac pa i bude nešto na kraju Evo, jedan se javio, možda on može da javi razvojnom timu da ne sakrivaju zadnje tri cifre

Ja lično ne radim u telekomu (mala plata i elitističko insistiranje na 7-om stepenu stručne spreme, mada i da se dogovorimo, ne volim da radim u velikim sistemima), ali pored toga što sam krajnji korisnik kao i većina prisutnih, imam dosta prijatelja koji su preživeli Merkleovu torturu i završili ETF i rade tamo, a ujedno sam i kao freelancer indirektno radio za njih u okviru većeg izvođača, tako da imam malo jači uvid u to šta se dešava, i gledam da to podelim sa ljudima ovde. Mislim da je važno da se zna da 80% zaposlenih telekoma (disclaimer: po pomenutim statistikama, ja ne znam tačnu cifru, i ne verujem da je iko zna, ali je velika) ne zna da pošalje email. To daje određenu sliku o tome šta se od istih može očekivati.
Šalu na stranu, opet napominjem, SVAKA POHVALA ljudima koji su napravili "M@j račun". Baš ta cifra od 80% neukih treba da vam stavi do znanja na kakve su sve prepreke nailazili ti ljudi u svojim naporima.

Pozdrav

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Virtu@lP
Beograd

Član broj: 13995
Poruke: 120
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Telekom uveo novu uslugu: pregled računa putem Interneta13.01.2004. u 21:03 - pre 246 meseci


Pozdrav svima,

Ne znam u čemu je štos ,prošlog meseca sam imao listing i sve je bilo Ok, a ovog
meseca dobijam poruku "Za izabrani priključak ne postoji listing".

U čemu je fora ?

Ili je Puj pike ne važi.

Što se tiče samih informacija oko računa one mi uopšte nisu potrebne jer bi
ionako za par dana znao koliko treba da platim tako da mi uopšte nije jasno čemu
onolika potreba oko LiB-a i Pass-a -
--Da neko slučajno ne vidi koliko plaćam račun ?!?


Pozdrav
 
Odgovor na temu

kostas_bgd
Konstantin Simić
Beograd

Član broj: 7967
Poruke: 115
*.vdial.verat.net

Jabber: kostas85@gmail.com
ICQ: 345746817


Profil

icon Re: Telekom uveo novu uslugu: pregled racuna putem Interneta15.01.2004. u 22:00 - pre 246 meseci
@sale018, verovatno je da si ukucao los lib, jer je lib veoma necitko
stampan. I ja sam imao slican problem. Ne znas kada je u pitanju broj, a
kada slovo. Probaj sve moguce kombinacije...i uspeces! Good luck!
<sale018> wrote in message
news:[email protected]...
> i ja sam dobio lib preko poste za dva dana i kad ukucam lib i korisnicku
sifru ,kaze mi da se ne slaze lib i broj pretplatnika (korisnicka sifra0
cudno
>
> --
> http://www.elitesecurity.org/poruka/259887

 
Odgovor na temu

sale018
Sasa Stancic
Nis

Član broj: 12464
Poruke: 73
*.eunet.yu

ICQ: 343126028
Sajt: www.panoramio.com/user/67..


+4 Profil

icon Re: Telekom uveo novu uslugu: pregled računa putem Interneta17.01.2004. u 23:29 - pre 246 meseci
kostas_bgd.Pokusao sam sve moguce kombinacije narocito one sa 1 i L ,o i 0 i nije bilo uspeha.Posle dva liba koje sam preko poste "neverovatnom brzinom" dobio nisam uspeo da se konektujem ,ali sam zato preko mail-a na korisnicki centar u Nisu i objasnio problem poslali su mi treci lib koji nije alfanumreicki vec samo numericki i za divno cudo je proradio [email protected] ne uspe iz prve neka pravi kombinacije nikad se nezna mozda i uspe.
 
Odgovor na temu

bibby
Beograd

Član broj: 2926
Poruke: 284
*.vdial.verat.net

ICQ: 77523840


Profil

icon Re: Telekom uveo novu uslugu: pregled računa putem Interneta21.01.2004. u 19:22 - pre 246 meseci
Jel postoji neka shema da ja na starijoj centrali(156-***) u listingu vidim i lokalne pozive, trenutno naravno mogu da vidim mobilu i 041 pozive koje 101% niko nije zvao! Dodushe postoje 3 takva poziva koji su trajali po 1 impuls, ali... cimacu ih zbog toga. Jel jos neko imao takve tripove i kome *ebati kevu zbog toga?

Inace lib su poslali za cirka 2 dana.

 
Odgovor na temu

Spooky
Saša Jovanović
Požega - Beograd

Član broj: 816
Poruke: 87
*.matf.bg.ac.yu

Jabber: spooky@elitesecurity.org
ICQ: 142556145


Profil

icon Re: Telekom uveo novu uslugu: pregled računa putem Interneta31.01.2004. u 12:06 - pre 246 meseci
E ljudi jel se jos kome ovo desava il samo meni.

Odem na stranicu moj racun i izvrsim Otvaranje naloga za pristup, unesem sifru korisnika (sa racuna), mail i zavrsi se OK. 4 dana kasnije stigne mi LIB (na kucnu adresu), odem na aktivaciju usluge, unesem sifru, LIB i user i pass (koji sam izabro) i nakon potvrde dobijem: "Korisnička šifra koju ste uneli nije ispravna. Proverite šifru na Vašem računu." NIsam lud, uneo sam sve kako treba i nece. Sad odem opet da izvrsim otvaranje naloga, unesem sifru i mail i sad dobijem: "Uneta korisnička šifra ne postoji" . Prvi put proslo sve bez problema a sad nece ni da otvori nalog.

Zna li iko sta je bre ovo?
All we have to decide is what to do with the time that is given to us. J.R.R.
 
Odgovor na temu

valeksic
Vladimir Aleksić
Beograd

Član broj: 20451
Poruke: 325
*.mobtel.com



Profil

icon Re: Telekom uveo novu uslugu: pregled računa putem Interneta05.07.2004. u 20:46 - pre 240 meseci
Od skoro je Telekom preko portala Moj Račun omogućio i pregled listinga za tekući period. Ažuriranje se vrši jednom dnevno. Tako od sada imate uvid u potrošnju tokom celog meseca :)

 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: Telekom uveo novu uslugu: pregled računa putem Interneta

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 119564 | Odgovora: 124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.