Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Apple novi hardver - vesti i komentari

[es] :: Mac hardware :: Apple novi hardver - vesti i komentari
(TOP topic, by MMX)
Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 21921 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bttp
Vračar

Član broj: 48840
*.dynamic.sbb.rs.

icon Re: Apple novi hardver - vesti i komentari25.04.2015. u 22:31 - pre 637 dana i 10h
Zašto bi TV bio fijasko? Vrhunski dizajniran TV sa vrhunskim panelom i integrisanim Apple TV (tj. iOS) softverom. Mislim da to nikako ne bi mogao da bude fijasko.

A taj sat je čista glupost, baterija traje 3 sata, još jedno gnjavilo sa notifikacijama koje iovako gnjave sa Ajfona, bez Ajfona praktično beskoristan, a kao sat isto nije održiv jer je odlika vrhunskih satova da budu večni a ne da zastarevaju sa svakom novom verzijom iOS-a.

Po meni taj Apple Watch je baš gedžet za one koji kompulzivno moraju da imaju sve što Apple napravi, makar i nemali nikakve koristi od toga.

Čak i sa stanovišta industrijskog dizajna je prilično prosečan, da ne kažem ružnjikav. Švajcarske sajdžije na sve to gledaju sa podsmehom.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.

Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086

Sajt: MacOglasi.com

icon Re: Apple novi hardver - vesti i komentari25.04.2015. u 23:33 - pre 637 dana i 9h
Ja recimo nemam TV, a da mi TV takođe zavisi od nekog OS-a, kada mi treba samo panel da pogledam film na većem ekranu ili vesti, je vrlo kontraproduktivno, tako da mi tek on ne bi pao na pamet kao investicija.

Apple ima ekosistem proizvoda, u koji se sat, ma šta mi mislili o njemu, mnogo bolje uklapa od samog TV-a, sa kojim Apple nema nikakvih iskustava (panele bi im opet morao praviti neko drugi). Ako dolazi neki iCar, iWatch je znatno logičniji proizvod od TV-a. Mojih 5 para, a oni će se svakako ubiti od istih, šta god da naprave, smejale im se sajdžije ili ne.
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone GalaxyNote GalaxyNexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7edge

Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
*.dynamic.sbb.rs.

icon Re: Apple novi hardver - vesti i komentari25.04.2015. u 23:48 - pre 637 dana i 9h
Prvo, lupio sam TV zato što mi je pao na pamet kao nešto što bi dobro došlo na tržištu zasićenom milion raznih modela televizora od kojih ne znam koji bih kupio, kad bih sada kupovao recimo.

Konkretno što se tiče televizora, moj izbor je uvek bio Sony, ali sada recimo nisam siguran da Sony ima najbolje panele. Pre će biti da su to Samsung ili LG, a njihove televizore bih u principu izbegavao da kupim. Utoliko ima mesta za TV za koji znaš da je kvalitetan i ne moraš da misliš, niti da praviš kompromise između panela ili softvera itd.

Epl televizor ne bi uopšte zavisio od softvera, već bi to bio samo to što sad zovu smart TV, znači panel sa tjunerom za gledanje klasičnog programa i taj smart softver za striming servise, Youtube, Netflix i šta ti ja znam, plus AirPlay i tako to. Znači ne bi morao da kupiš Apple TV pa da ga zakačiš za Samsung TV, već bi imao all-in-one uređaj sa signature Epl dizajnom (pomisli na Apple 5K display).

U tom smislu bi bio jako komplementaran postojećoj "gami" Epl konzumentskih proizvoda i bio bi logičan izbor svakome ko je u nedoumici koji dobar TV da kupi.

Ipak ponavljam, to je samo moja ideja šta bi meni lično bilo bolje da su napravili nego Epl Sat.

Ne vidim kako se to sat bolje uklapa. Jedino što je gedžet koji nosiš sa sobom, kao i sve što Epl danas proizvodi. Da li bi ti kupio Epl sat? Da li bi ga uopšte nosio čak i da ga dobiješ na poklon? Ja sumnjam da bih. U svakom slučaju za $350 koja mu je početna cena bih kupio pre neki kršten "dumb" watch, a za $10000 koliko je Apple Watch Edition bih se pre ubio nego dao na to :)

Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.

Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
*.dynamic.sbb.rs.

icon Re: Apple novi hardver - vesti i komentari26.04.2015. u 01:01 - pre 637 dana i 8h
Apple Watch ne može da bude statusni simbol (ako ne računamo sirotinjska okruženja poput našeg gde je i iPhone statusni simbol) jer sat od 15000 dolara izgleda isto kao i sat od 350 dolara... Ko je željan pokazivanja za tih 15k će kupiti mnogo više pravog blinga, za koje se nedvosmisleno na prvi pogled vidi da je skupo do bola, a ne apple sat za koji ti treba poznavaoc cenovnika da bi znao razliku između modela od 350 dolara i modela od 15000.

Odgovor na temu

[es] :: Mac hardware :: Apple novi hardver - vesti i komentari
(TOP topic, by MMX)
Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 21921 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.