Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Apple novi hardver - vesti i komentari

[es] :: Mac hardware :: Apple novi hardver - vesti i komentari
(TOP topic, by MMX)
Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 33879 | Odgovora: 81 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Apple novi hardver - vesti i komentari25.04.2015. u 22:31 - pre 108 meseci
Zašto bi TV bio fijasko? Vrhunski dizajniran TV sa vrhunskim panelom i integrisanim Apple TV (tj. iOS) softverom. Mislim da to nikako ne bi mogao da bude fijasko.

A taj sat je čista glupost, baterija traje 3 sata, još jedno gnjavilo sa notifikacijama koje iovako gnjave sa Ajfona, bez Ajfona praktično beskoristan, a kao sat isto nije održiv jer je odlika vrhunskih satova da budu večni a ne da zastarevaju sa svakom novom verzijom iOS-a.

Po meni taj Apple Watch je baš gedžet za one koji kompulzivno moraju da imaju sve što Apple napravi, makar i nemali nikakve koristi od toga.

Čak i sa stanovišta industrijskog dizajna je prilično prosečan, da ne kažem ružnjikav. Švajcarske sajdžije na sve to gledaju sa podsmehom.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: Apple novi hardver - vesti i komentari25.04.2015. u 23:33 - pre 108 meseci
Ja recimo nemam TV, a da mi TV takođe zavisi od nekog OS-a, kada mi treba samo panel da pogledam film na većem ekranu ili vesti, je vrlo kontraproduktivno, tako da mi tek on ne bi pao na pamet kao investicija.

Apple ima ekosistem proizvoda, u koji se sat, ma šta mi mislili o njemu, mnogo bolje uklapa od samog TV-a, sa kojim Apple nema nikakvih iskustava (panele bi im opet morao praviti neko drugi). Ako dolazi neki iCar, iWatch je znatno logičniji proizvod od TV-a. Mojih 5 para, a oni će se svakako ubiti od istih, šta god da naprave, smejale im se sajdžije ili ne.
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Apple novi hardver - vesti i komentari25.04.2015. u 23:48 - pre 108 meseci
Prvo, lupio sam TV zato što mi je pao na pamet kao nešto što bi dobro došlo na tržištu zasićenom milion raznih modela televizora od kojih ne znam koji bih kupio, kad bih sada kupovao recimo.

Konkretno što se tiče televizora, moj izbor je uvek bio Sony, ali sada recimo nisam siguran da Sony ima najbolje panele. Pre će biti da su to Samsung ili LG, a njihove televizore bih u principu izbegavao da kupim. Utoliko ima mesta za TV za koji znaš da je kvalitetan i ne moraš da misliš, niti da praviš kompromise između panela ili softvera itd.

Epl televizor ne bi uopšte zavisio od softvera, već bi to bio samo to što sad zovu smart TV, znači panel sa tjunerom za gledanje klasičnog programa i taj smart softver za striming servise, Youtube, Netflix i šta ti ja znam, plus AirPlay i tako to. Znači ne bi morao da kupiš Apple TV pa da ga zakačiš za Samsung TV, već bi imao all-in-one uređaj sa signature Epl dizajnom (pomisli na Apple 5K display).

U tom smislu bi bio jako komplementaran postojećoj "gami" Epl konzumentskih proizvoda i bio bi logičan izbor svakome ko je u nedoumici koji dobar TV da kupi.

Ipak ponavljam, to je samo moja ideja šta bi meni lično bilo bolje da su napravili nego Epl Sat.

Ne vidim kako se to sat bolje uklapa. Jedino što je gedžet koji nosiš sa sobom, kao i sve što Epl danas proizvodi. Da li bi ti kupio Epl sat? Da li bi ga uopšte nosio čak i da ga dobiješ na poklon? Ja sumnjam da bih. U svakom slučaju za $350 koja mu je početna cena bih kupio pre neki kršten "dumb" watch, a za $10000 koliko je Apple Watch Edition bih se pre ubio nego dao na to :)


Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Apple novi hardver - vesti i komentari26.04.2015. u 01:01 - pre 108 meseci
Apple Watch ne može da bude statusni simbol (ako ne računamo sirotinjska okruženja poput našeg gde je i iPhone statusni simbol) jer sat od 15000 dolara izgleda isto kao i sat od 350 dolara... Ko je željan pokazivanja za tih 15k će kupiti mnogo više pravog blinga, za koje se nedvosmisleno na prvi pogled vidi da je skupo do bola, a ne apple sat za koji ti treba poznavaoc cenovnika da bi znao razliku između modela od 350 dolara i modela od 15000.

 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Apple novi hardver - vesti i komentari14.12.2019. u 14:33 - pre 51 meseci
https://www.businessinsider.co...specs-costs-over-50000-2019-12

Citat:

Apple's new Mac Pro is now available to order, and the most expensive configuration will cost more than $50,000.
That top-of-the-line model includes a powerful 28-core processor, 1.5 terabytes of memory, two Radeon Pro Vega II Duo graphics-processing units, and 4 TB of storage.
At more than $50,000, it's probably the most expensive product Apple has ever sold.
The Mac Pro is heavily targeted toward professionals who need to process heavy workloads and work with multiple feeds of 8K video simultaneously.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Apple novi hardver - vesti i komentari14.12.2019. u 14:55 - pre 51 meseci
Imas bolji clanak na El Reg-u :

Citat:
However, the shrieking over the price of the fully loaded cheese-grateresque device would be to miss the point. It is aimed squarely at the professional workstation market for which the £22,500 ($30,000) 1.5TB RAM option is not unheard of.

Sticking 1.5TB into a Dell Precision 7920 rackmount workstation will, after all, set you back £36,318.10. Heck Dell will go all the way to 3TB if you've got £72,877.35 ($96,000) burning a hole in your pocket.

Of course, the Apple machine has some natty £360 wheels as an option, whereas all Dell can muster is a £14.30 Rack Chassis CL. Apple plans a rackable version for another £500.

For the record, we managed to get our Mac Pro to £47,588 ($63,000) by checking all the boxes (bar the software). We gave up ticking all Dell's boxes as the price soared past £135,000 ($180,000) (although Mike's team will knock 35 per cent off) and the configuration options became ever more byzantine.


https://www.theregister.co.uk/2019/12/11/apple_cheese_grater/

Znaci, jeste mnogo za cheese grater, ali ima workstation masina koje kostaju i dva-tri puta vise....
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
2a04:4e41:14:2c::fc61:7988



+1064 Profil

icon Re: Apple novi hardver - vesti i komentari12.09.2021. u 19:49 - pre 30 meseci
Sa ovim MacBook Air 13" M1 sam toliko zadovoljan da ne mogu da se skinem snjega. Mali ekran ali visoka rezolucija izostrio mi se vid
i bolje vidim sitna slova. Sve hvale i preporuke.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Apple novi hardver - vesti i komentari12.09.2021. u 20:33 - pre 30 meseci
Citat:
At more than $50,000, it's probably the most expensive product Apple has ever sold.

Ali nije najskuplji Apple uređaj, najskuplji je (bar tako mislim) onaj prvi Apple 1 za nekih 375k, ali je još skuplje prodato uputstvo za Apple II potpisano od strane Džobsa, za nekih 800k dolara.

A što se tiče gore pomenutog Dell-a, nisu normalni... igrao sam se sa nekom konfiguracijom servera (pominjali smo negde tamo u temi za Intel ili generalno cene opreme), za tih 130k dolara može da se dobije mašina sa 8 nVidia A100 grafičkih koje imaju po 40GB memorije.

Cenu je danas lako naduvati, staviš CPU sa najviše jezgara koji je dostupan, i to puta 2, dodaš najveći SSD koji je dostupan da se kupi, najskuplju Quadro karticu ili dve, i eto ti cene od preko 50k, i to lagano. Pitanje je samo kome to sve treba, a da nije neka vojna ustanova ili institut neke kompanije koja se bavi ozbiljnim istraživanjima, jer za neke specijalizovane poslove (rendering, obrada videa i sl.) uglavnom se koriste Cloud servisi (jer ili ne renderuješ 24/7, već malo i modeluješ, pa ti mašina stoji, ili ti treba znatno više resursa da se brže završi posao), a za neke manje projekte ipak se pažljivije konfiguriše hardver kako bi se dobile najbolje performanse po dolaru.


Za Apple bi bilo zanimljivo da napravi taj neki TV gde bi mogao bežično da se poveže MacBook, iPad, iPhone, pa ono, da listaš net, youtube, apple streaming servise, itd.
Može to i običan TV, ali ovo da bude znatno kvalitetnije, da radi out-of-the-box sa Apple uređajima (preko Apple ID), itd.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
2606:54c0:28c0:e0::15:2a3



+1064 Profil

icon Re: Apple novi hardver - vesti i komentari12.09.2021. u 20:43 - pre 30 meseci
Citat:

Pitanje je samo kome to sve treba,

Naći će se već neko. Meni recimo ne treba više od minija da zameni stari desktop. Nekom treba tolika snaga, ja nemam ideju.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16681
..31e1:dd00:5ee:f875:b2d5:db2f



+7166 Profil

icon Re: Apple novi hardver - vesti i komentari13.09.2021. u 00:31 - pre 30 meseci
Ima sasvim dovoljno kupaca tih masina od vise desetina hiljada $+ - zbog toga se i proizvode.

Njih niti kupuju klinci lozane niti neko u krizi srednjih godina. To su striktno radne masine koje se racunaju kao trosak posla.

Ne znam uopste cemu to licitiranje cena - u svakoj ozbiljnoj industriji profesionalni alati neophodni za posao kostaju toliko a nekad i mnogo vise. Zamisli ludilo da neko, sta znam, u auto industriji kaze u jeee koliko je skup ovaj robot ili komora za farbanje onih najnovijih zezalica...

O softveru da ne pocinjemo. Svako ko je imao posla sa "enterprise" Oracle licencama za pocetak... cene ovih masina su zanemarljive u toj prici.

I sta to znaci skup uopste? Ako kupac pravi pare na kraju od toga...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Apple novi hardver - vesti i komentari13.09.2021. u 00:49 - pre 30 meseci
Kojim licencama :)
Neki admin instalirao Oracle u Fiatu u KG, pitao neke nadležne za serijski/licencu, odgovorili mu "kakav serijski, samo instaliraj...", on instalirao, a Oracle se sam aktivirao, da li na osnovu IP adrese ili ko zna čega (verovatno aktivacija ide preko nekog njihovog servera, ne znam detalje), tako da je u industriji drugačiji pristup, tipa "koliko miliona vam platimo za 'flat rate'..."
Tako da se tamo admini ne zezaju sa tim koliko jezgara ima procesor i da li će baza da "trči" na svim jezgrima...

A one zvanične cene "po jezgru" ili još lepše kod IBM-a za DB2... to se primenjuje isto kao zvanične cene za Xeon procesore kad ih poruči npr. Amazon.

A mašine naravno da imaju svoje kupce, šta mislite na čemu rade filmski studiji (mislim na obradu muzike, za montažu se ipak koristi nešto drugo)... ovde u Srbiji pojedine firme kupuju iMac ili MacBook računare skuplje od vrednosti godišnje prosečne plate, zašto onda ne bi bilo firmi u SAD koje kupuju računare skuplje od vrednosti njihove prosečne plate :)


Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16681
..31e1:dd00:5ee:f875:b2d5:db2f



+7166 Profil

icon Re: Apple novi hardver - vesti i komentari13.09.2021. u 01:03 - pre 30 meseci
Oracle i Flat Rate?

Hahahahahahahahaahah HAHAHAHAHA. Mozda jednog dana kad Larry bude u paklu cistio sneg sa Sejtanom.

Flat rate nudis kad su kupci jaci od tebe. Kad si Oracle fucka ti se - ima plate koliko trazis.

Taj u Kragujevcu, pa verovatno imaju ohoho licenci u baferu (kao i svi ostali, statistika kaze oko 30% ekstra licenci ljudi kupuju u proseku zbog straha od Oracle audit-a).

Ni meni nisu jasne te price oko cena sa masinama - pa pobogu jedan auto za srednji menadzeraj u firmi kosta, sta, ajd neki 50K EUR prosek (pricam o firmama koje vozaju svoje droide u mid-klasi)... ako je u pitanju masina koja donosi vise kinte od tog jednog menadzera, ne vidim sto bi neko trepnuo u odluci da je kupi za 100K, 200K ili koliko god sve dok se isplati.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3441

Jabber: djoka_l


+1460 Profil

icon Re: Apple novi hardver - vesti i komentari13.09.2021. u 01:16 - pre 30 meseci
Oracle se ne aktivira.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
2a04:4e41:14:2c::24c4:3b83



+1064 Profil

icon Re: Apple novi hardver - vesti i komentari13.09.2021. u 01:17 - pre 30 meseci
Citat:

Kojim licencama :)
Neki admin instalirao Oracle u Fiatu u KG, pitao neke nadležne za serijski/licencu, odgovorili mu "kakav serijski, samo instaliraj...", on instalirao, a Oracle se sam aktivirao, da li na osnovu IP adrese ili ko zna čega (verovatno aktivacija ide preko nekog njihovog servera, ne znam detalje), tako da je u industriji drugačiji pristup, tipa "koliko miliona vam platimo za 'flat rate'..."

Posle će da plate desetostruko kad nešto zaškripi ČP
Samo takvi mogu da misle da Postgre nije dobro rešenje ČP
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3441

Jabber: djoka_l


+1460 Profil

icon Re: Apple novi hardver - vesti i komentari13.09.2021. u 01:22 - pre 30 meseci
Niko ne kupuje "višak" Oracle licenci - to bi bio skup sport. Volim takve ribolovačke priče.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
2a04:4e41:14:2c::55c9:28d6



+1064 Profil

icon Re: Apple novi hardver - vesti i komentari13.09.2021. u 01:27 - pre 30 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Oracle i Flat Rate?

Hahahahahahahahaahah HAHAHAHAHA. Mozda jednog dana kad Larry bude u paklu cistio sneg sa Sejtanom.

Flat rate nudis kad su kupci jaci od tebe. Kad si Oracle fucka ti se - ima plate koliko trazis.

Taj u Kragujevcu, pa verovatno imaju ohoho licenci u baferu (kao i svi ostali, statistika kaze oko 30% ekstra licenci ljudi kupuju u proseku zbog straha od Oracle audit-a).

Ni meni nisu jasne te price oko cena sa masinama - pa pobogu jedan auto za srednji menadzeraj u firmi kosta, sta, ajd neki 50K EUR prosek (pricam o firmama koje vozaju svoje droide u mid-klasi)... ako je u pitanju masina koja donosi vise kinte od tog jednog menadzera, ne vidim sto bi neko trepnuo u odluci da je kupi za 100K, 200K ili koliko god sve dok se isplati.


ma bre masine sa 16mb rama i diskom od terabajt su kostale nekolko miliona dolara ovde u Srbiji, a neko ce da se stisne za 50k evra ČP

 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Apple novi hardver - vesti i komentari13.09.2021. u 07:59 - pre 30 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Oracle i Flat Rate?

Hahahahahahahahaahah HAHAHAHAHA. Mozda jednog dana kad Larry bude u paklu cistio sneg sa Sejtanom.

Flat rate nudis kad su kupci jaci od tebe. Kad si Oracle fucka ti se - ima plate koliko trazis.

Oracle provereno nudi "flat rate" u smislu :

- Kupis Licencu za Oracle Database, plus sve module koji ti trebaju, per CPU
- Kupis ili dobijes hardware, isto pise na njemu Oracle, na kome to teras
- Imas "flat rate" - u smislu, dok si na tom hardveru, ne brinse koliko imas licenci i korisnika


Zasto kazem "kupis ili dobijes"? Ako uzmes Oracle RAC, plus in-memory, plus columnar, plus jos par modula .... bukvalno ti popust bude takav da platis list price za licence i "poklone" ti hardver ;)

Ovo nije "Larry cisti sneg u paklu" (Larry ne cisti sneg, to radi neko drugi, platice Luciferu to Larry da outsource-uje), ovo je skroz normalan nacin kupovine. Da, nemas "flat rate" u tom smislu "platis i koliko ti treba koristis", ali imas "per cpu" i imas "per named user", tj. "platis za sav hardver koji imas", ili "platis za sve zaposlene". Ovo drugo ("per named user") je mesto gde ljudi najcesce i kupuju visak - ne "jer se plase", vec zato sto, ako kupis za 100 korisnika popust je takav da je povoljnije da odma kupis 120 na 3 godine nego da za 2 godine doplatis sa 100 na 120, makar za godinu dana.

Interni IT ovo zove "flat rate" jer im je receno "samo stavljajte, platili smo licence za sve".
Citat:
Branimir Maksimovic: Posle će da plate desetostruko kad nešto zaškripi ČP
Samo takvi mogu da misle da Postgre nije dobro rešenje ČP

Postgre je odlicno resenje dok ne dodjes do kolicine podataka kad nije. Niko normalan ne kupuje Oracle DB za par GB, ali kad dodjes do stotinjak TB, onda ti treba.

Citat:
mjanjic:
A što se tiče gore pomenutog Dell-a, nisu normalni... igrao sam se sa nekom konfiguracijom servera (pominjali smo negde tamo u temi za Intel ili generalno cene opreme), za tih 130k dolara može da se dobije mašina sa 8 nVidia A100 grafičkih koje imaju po 40GB memorije.

Cenu je danas lako naduvati, staviš CPU sa najviše jezgara koji je dostupan, i to puta 2, dodaš najveći SSD koji je dostupan da se kupi, najskuplju Quadro karticu ili dve, i eto ti cene od preko 50k, i to lagano. Pitanje je samo kome to sve treba, a da nije neka vojna ustanova ili institut neke kompanije koja se bavi ozbiljnim istraživanjima, jer za neke specijalizovane poslove (rendering, obrada videa i sl.) uglavnom se koriste Cloud servisi (jer ili ne renderuješ 24/7, već malo i modeluješ, pa ti mašina stoji, ili ti treba znatno više resursa da se brže završi posao), a za neke manje projekte ipak se pažljivije konfiguriše hardver kako bi se dobile najbolje performanse po dolaru.

Mac Pro i slicne masine se ne koriste za render, niti se generalno masine sa Quadro grafikom koriste za render - to ide na "farme", nije problem. Ovakve sprave se koriste za real-time rad, jednostavno inzenjer koji modelira nesto je ciljna grupa za Quadro grafiku (mada oni retko koriste Mac). Konkretno Mac Pro masine se koriste za editovanje videa pre svega, gde osoba koja radi npr. montazu video zapisa, sa ili bez dodatnog audia, treba da ima mogucnost da manipulise fajlovima u velikoj rezoluciji (recimo 4K 4:4:4 ili cak bolje) - tu ti trbeaju performanse koje su dostupne u realnom vremenu i nema opcije "bacis na farmu i sacekas". Sedis za konzolom, povuces misom neki segment i treba ti da vidis kako to izgleda. Neces sirugno svaki klik da cekas sat vremena.

Hardver se kupuje da tera neki softver - ovde je to obicno Apple: Final Cut Pro najcesce. Te masine kupuje neko ko koristi Final Cut (i dodatke) u jako visokoj rezuluciji videa. Ako pogledas malo koliko kostaju Red ili Arri kamere, plus sociva shvatices da je Mac Pro sitna stavka.... Cak i ako iznajmis 2-3 kamere plus 2-3 kompleta sociva - i dalje ti je kupovina Mac Pro-a isplativa posle par meseci iznajmljivanja.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16681
2a02:8071:31e1:dd00:adf5:b79..



+7166 Profil

icon Re: Apple novi hardver - vesti i komentari13.09.2021. u 08:58 - pre 30 meseci
Citat:
nkrgovic
Oracle provereno nudi "flat rate" u smislu :

- Kupis Licencu za Oracle Database, plus sve module koji ti trebaju, per CPU
- Kupis ili dobijes hardware, isto pise na njemu Oracle, na kome to teras
- Imas "flat rate" - u smislu, dok si na tom hardveru, ne brinse koliko imas licenci i korisnika


To je Larry-jev flat-rate - i ja bih voleo da mogu tako ;-)

Flat rate koji vecina ljudi razume je - platis $XYZ hiljada, miliona itd. - i onda mozes da radis sta god 'oces. To nije model koji Larry ima u vidu kad planira kupovinu nove jahte ili ostrva. To je model koji ti odgovara kad si mala firma zato sto dobijes ke$$ odmah i sad. Larry moze da ceka, ali ces zato da platis ono sta trazi :-)

@djoka_l,

Moguce je da su ribolovacke price - ja sam samo procitao to na par mesta u IT stampi. Kad malo bolje razmislim, moguce je da shill-uju za nekog od onih "optimizatora licenci" / "compliance konsultanata" i sl. Ali opet, cak i da je bs - zasto je to uverljiv bs? Hmm...

Moje iskustvo sa Oracle-om je iskljucivo na b2b strani oko nekog Sun-ovog IP-a - tu su bili bas onako kako sam i zamisljao, mada nista od ovoga gore - samo "zaguljeni pregovarac" kako i ocekujes od takve firme. Ali to nije njihov regularni biznis niti imas posla sa regularnom sales ekipom (hiper motivisanom da zarade bonus).


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3441

Jabber: djoka_l


+1460 Profil

icon Re: Apple novi hardver - vesti i komentari13.09.2021. u 14:33 - pre 30 meseci
Pa, znaš kak to ide? Kupuješ Oracle licence prema hardveru na kojem će da se vrti.
Na primer, planiraš da Enterprise bazu staviš na Intel platformu sa 16 jezgara.
Minimalan broj za takav hardver je 200 korisničkih licenci. Ako imaš manje od 200 korisnika, džabe, ne može manje od 200.
Ako imaš 200-400 korisnika, uzmeš po korisnicima.
Ako imaš više od 400, uzimaš 8 procesorskih licenci.

Ono, može da se desi da preteraš sa hardverom, ali se dimenzioniše po hardveru.
Ili, ako promeniš hardver, staviš na slabiju mašinu, onda ostaješ sa viškom licenci.

Najčešće je slučaj, kada menjaš hardver, ideš na istu ili veću konfiguraciju, pa onda, eventualno, dokupljuješ licence.
Ili virtualizuješ mašinu, pa ostaviš 16 jezgara za bazu, a na ostatak jezgara staviš nešto drugo...
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Apple novi hardver - vesti i komentari13.09.2021. u 19:33 - pre 30 meseci
Sve to jeste za "manje" firme, kad kažem manje, čak i naši mobilni operateri ili EPS spadaju u manje firme u poređenju sa globalnim kompanijama koje plate za Oracle određenu sumu i dok to ne potroše, nema šta da se cimaju - a plate koliko se neko tamo dogovori prema proceni koliko će im čeka trebati... plate tipa 20 miliona i neće niko da ih cima i da instaliraju Oracle alata u vrednosti 25 ili 30 miliona, mada će teško dostići i tih 20.
Mislim, to je isto kad kupujete Windows, postoje zvanične cene, ali dugogodišnji veliki kupci ili OEM-i sigurno se ne bave brojanjem instalacija, tu se tačno znaju procene i cena se zaokruži (na obostrano zadovoljstvo).
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

[es] :: Mac hardware :: Apple novi hardver - vesti i komentari
(TOP topic, by MMX)
Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 33879 | Odgovora: 81 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.