Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Turisticka viza za USA

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u USA :: Turisticka viza za USA

Strane: << < .. 21 22 23 24 25 26 27 28 29

[ Pregleda: 322593 | Odgovora: 565 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mylifeisbrilliant
USA

Član broj: 324075
Poruke: 2
*.gci.net.



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA06.07.2014. u 02:21 - pre 119 meseci
Braksi,

Imam pitanje za tebe. Ja sam permanent resident in USA. Htela bih da apliciram za mamu da dobije turisticku (ona je u radnom odnosu). Pocela sam online da joj popunjavam aplikaciju tj. DS160, cekam samo da mi posalje sliku i aplikacija ce biti gotova. Citajuci forum sam videla po mnogima da nije bas pozeljno da aplikant ima nekoga u USA. Da li znas nekoga ko zivi u Americi i aplicirao je za roditelje i kakva se iskustva? Jer ja ne mogu da sakrijem da sam ovde, a i nemam razlog za to.

Ona definitivno zeli da dodje samo u posetu, nema nameru da ostaje niti da radi. Moja baka je paralizovana poslednjih 11 godina i mama se brine o njoj. Ona aplicira sada da bi dobila vizu dok ja ne dobijem dete (a ja pri tom nisam jos uvek ni trudna) i zeli da bude sigurna da kada se to desi ona moze nesmetano da dodje.

Ne znam da li sam dobro razumela ovde na forumu, garantno pismo nije vise obavezno? Pa me interesuje da li da joj saljem to garantno pismo ili nema potrebe?

I znas li mozda koja bi joj dodatna dokumenta tj.dokazi povecali dobijanje vize? Ona poslednjih 11 godina nije mrdnula iz Srbije.

Hvala unapred na odgovoru.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA07.07.2014. u 00:27 - pre 119 meseci
Licno znam par suprotnih situacija, gde su roditelji dece koja su vec par godina u USA dobili vizu bez problema. A takodje je razlog odlaska bila pomoc cerki koja se porodila.
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA11.07.2014. u 22:56 - pre 118 meseci
Citat:
mylifeisbrilliant:
Braksi,

Imam pitanje za tebe. Ja sam permanent resident in USA. Htela bih da apliciram za mamu da dobije turisticku (ona je u radnom odnosu). Pocela sam online da joj popunjavam aplikaciju tj. DS160, cekam samo da mi posalje sliku i aplikacija ce biti gotova. Citajuci forum sam videla po mnogima da nije bas pozeljno da aplikant ima nekoga u USA. Da li znas nekoga ko zivi u Americi i aplicirao je za roditelje i kakva se iskustva? Jer ja ne mogu da sakrijem da sam ovde, a i nemam razlog za to. .


da ali ovde se radilo o slucajevima kad mladic i devojka hoce da idu kod nekih prijatelja, a roditelj je sasvim druga prica.

Ali opet meshaju se babe i zabe. Najbitnije je da osoba koja aplicira dokaze da ce se vratiti ! Nije Amerikancima problem da ja kazem idem u posetu mylifeisbrilliant i evo njenog pozivnog pisma, zato sto ja imam porodicu koja me ceka (znaci ne mogu se ozeniti u Americi), redovne prihode (sasvim dovoljne da ne ostanem u SAD)....

A jedan student ili nezaposlen svakako ima male sanse, a jos ako Amerikanci cuju da ima gde da se baskari i natenane smisli kako da im ostane taj je out !

U sustini posto si na GC, ako dobijes i drzavljanstvo SAD mogla bi da sponzorises mamu cak i za drzavljanstvo (po osnovu sto je roditelj USC).

Konkretno znam jednu stariju Italijanku koja je zivela godinama u SAD-a i onda se vratila. Rodila je tamo troje dece, a nije iskamcila drzavljanstvo iz ne znam koji razloga. Stavise, izgubila je i GC jer kao penzionerka zivi u Italiji. Njen muz posto je penzioner (a on se naturalizovao u SAD) ne moze da je sponzorise, ali jedan sin joj ima tenure position u Californiji i sad je sponzorise za drzaljanstvo !


 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA11.07.2014. u 23:11 - pre 118 meseci
znaci algoritam za sve je sledeci.

1. osoba mora da dokaze cvrste veze sa Srbijom, a to je brak ili sto bolji posao. Brak jel im onda ne moze ostati na foru braka sa Amerikancem, a posao - jer ce osoba sa dobrim poslom vrlo tesko ne vratiti se. Najbolje naravno oba, takvi ce biti odbijeni jedino ako pljunu sluzbenika, zapale zastavu ili ujedu nekog...

2. ako je osoba uverila sluzbenika da ce se vratiti onda garantno pismo samo pojacava zahtev u smislu da ta osoba ima gde da bude i da ce joj biti lak i udoban boravak u SAD.

3. a ako osoba ne uveri sluzbenika da ce se vratiti, onda pozivno pismo ima zapravo negativan efekat tj odmaze aplikaciji iz gore navedenih raloga.
 
Odgovor na temu

mylifeisbrilliant
USA

Član broj: 324075
Poruke: 2
*.gci.net.



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA20.07.2014. u 03:00 - pre 118 meseci
Braksi,

Hvala puno na odgovoru. Nadam se da nece imati nikakvih problema sto se tice dobijanja vize.

Nazalost, jos uvek ne ispunjavam uslove za drzavljanstvo. Posto si vec spomenuo drzavljanstvo, malo sam procunjala po imigracionom sajtu cisto da vidim koliko jos moram da cekam. U mom slucaju do Novembra 2016. Sto i nije tako strasno, sem ako nesto za to vreme ne promene i ako sam se ja dobro informisala.

Spomenuo si Italijanku koja je uspela da izgubi GC. Ja sam mislila da to moze da se desi samo ako nesto gadno zeznes. Ili mozda gresim? Ako gresim, volela bih da znam na vreme na koje sve nacine mozes da izgubis GC Nije da radim nesto ilegalno, ali cisto da znam.

Rekao si i da ima troje dece koja su rodjena ovde. Deca rodjena ovde (cak iako roditelj ima samo GC) automatski dobijaju drzavljanstvo, koliko sam ja upucena. Zar nije moglo bilo koje od to troje dece da aplicira ako su punoletni? Nije mi jasno zasto je bas sin koji fakticki ima permanent employment morao da aplicira? Da li je on kao takav garancija za nju ili je nesto drugo u pitanju?
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA20.07.2014. u 05:04 - pre 118 meseci
Cudi me da to ne znas ?

GC ima restrikcije u smislu da moras prijavljivati odsustvo iz USA i to (proveri!): do 6 meseci mozes, a preko moras da pravdas odsustvo i moze naravno da ti se ne odobri ! Tako da izgubiti GC mu dodje na normalno.

Deca rodjena u Americi automatski su americki drzavljani. Medjutim, to efektivno ne znaci nista ni za decu ni za roditelje. Razlog je taj sto roditelji mogu biti sponzorisani za drzavljanstvo tek kad dete postane punoletno, a dete pak ne moze da zivi samo ako roditelji izgube status jer je dete izdrzavano lice, pa ako roditelji idu napolje mora i ono. Inace, dete kao dete moze uvek da se vrati zato sto po americkom zakono jedino USC imaju pravo da bezuslovno i uvek udju u SAD i to samo sa krstenicom.

Sto se tice ove Italijanke, ja sam isto bio zacudjen da posle nekih 40 godina u SAD i troje dece tamo rodjene nema cak ni GC. Nisam je pitao za razlog, ali mislim da su se oni penzionisali i vratili u domovinu, a posto imaju pozamasnu imovinu u Italiji sve se vodi na nju i tako ne placaju porez SAD.

Rade ljudi svasta kad je lova u pitanju !
 
Odgovor na temu

Al74
Alex Mandic
chef
Hotel
Malta

Član broj: 323714
Poruke: 10
*.i07-3.onvol.net.



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA21.07.2014. u 15:42 - pre 118 meseci
Sta ako imas decu rodjenu u usa,a deca sada zive u srbiji I maloletni su,jel mogu roditelji da od ambasade traze zahtevaju tipa hocemo svi da idemo u usa jer su nam deca ameri,tata mama I deca naravno,ne ujaci I ostali da idu,znaci roditelji I deca ameri?
Znam da deca mogu da apliciraju kad navrse 18 godina za roditelje za neke je to tada nevazno ako su im deca sada recimo 2 I 4 godine a roditelji 40 sa 60 sta ce u USA..jel zna neko nesto..o tome..
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA25.07.2014. u 18:43 - pre 118 meseci
maloletna deca cak i ako su Amerikanci ne mogu da sponzorisu roditelje.

A kad postanu punoletni ne znaci da ce ih automatski sponzorisati. To je proces ne bas jednostavan, i naravno, ishod moze biti negativan.
 
Odgovor na temu

mini maus
menadzer
nbg

Član broj: 324414
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA28.07.2014. u 17:58 - pre 118 meseci
Molim vas za savet. Naime 22 jula sam drugi put podnela zahtev za turisticku vizu i odobrili su mi je. Dali mali rozi papiric i ko podignite vas pasos u izabranoj poslovnici dhl a. Medjutim ja nemam jos na servisu podatke o svom pasosu i pri tom sam na fb strani ambasade procitala da imaju neki problem sa sistemom za izdavanje viza. Moje pitanje je proslo je 4 radna dana mog pasosa nema,dhl nije jos pasos ni uzeo iz ambasade-pitala sam. Sta da radim? Sednem i cekam ilo da okrenem ambasadu i lepo pitam sta se desava? Koji je rok uopste za isporuku pasosa? Hvala unpred punoo
 
Odgovor na temu

tvrdokuvanojaje
komercijalista
nelt

Član broj: 324468
Poruke: 1
95.180.36.*



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA01.08.2014. u 09:38 - pre 118 meseci
Pozdrav forumasi...

Imam jedno pitanje naravno vezano za turisticku vizu. Zelela bih da odem na turisticku vizu na Floridu kod drugarice.Radim sedam meseci u jednoj privatnoj firmi,nemam jos uvek ugovor za stalno vec samo ugovor na neodredjeno do godinu dana. Imam dovoljno novca na bankovnom racunu,nemam auto ni stan prepisan na svoje ime. Interesuje me...da li ima svrhe aplicirati bez ugovora za stalno. Nisam puno putovala,tako da mi je pasos maltene prazan,a prosek plate mi je oko 45 000 dinara.

Vidim da ste dosta upuceni i unapred sam vam zahvalna na odgovoru.

 
Odgovor na temu

malkin
Beograd

Član broj: 324503
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA04.08.2014. u 00:39 - pre 118 meseci
Pozdrav svima,nov sam na forumu,procitao sam uglavnom sve u vezi mog pitanja ali je moj problem ipak malo drugaciji,nada ima veze sa temom.

Elem,imam 29 god i vec 8 godina radim u drzavnoj firmi(bolnici) imam ugovor za stalno,plus poslednjih 7 meseci radim i u privatnoj firmi,gde sam takodje prijavljen na minimalac,nisam ozenjen. E sad,verujem da na osnovu ugovora na poslu i mojoj drzavnoj firmi,spadam u one koji bi lako dobili vizu,medjutim problem nije u tome.

Naime,ja bih da odem u USA i ostanem tamo,pa me zanima najpovoljniji nacin. Pored toga sto radim,i student sam jos uvek,tj apsolvent,ostao jos jedan ispit,tako da razmisljam i o opciji za W&T program.
Imam struku koja je tamo trazena,to znam,ali sam svestan da cu tom strukom moci ako odem,da se bavim tek posle neoliko godina(dok mi se struka prizna,eventualno dok ne polozim jos neke dodatne stvari ako trebaju),tako da sam spreman da odem tamo i radim sta god i koje god poslove treba dok se ne snadjem,ne bezim od posla i rada,znam da cu morayi neko vreme i nelegalno da ostanem na koji god nacin otisao,zato molim za pomoc i savet sta mi j pametnihe ciniti...

Da li da odem kao turista,eventualno upisem tamo neku skolu,radim under table poslove i tako krenem ili da okusam sa W&T,dobijem SSN,i ne vratim se,jer kolko sam razumeo taj SSN mi svakako ostaje,pa da krenem tako u snalazenje za zivot?

Hvala unapred

[Ovu poruku je menjao malkin dana 04.08.2014. u 02:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Txe Djapeman
Just 1 Studio
Novi Sad

Član broj: 290332
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.djapeman.com


Profil

icon Re: Turisticka viza za USA05.08.2014. u 14:00 - pre 118 meseci
Pozdrav ljudi,

Da li je neko imao slično iskustvo ili možda zna da udeli neke savete na sledeću situaciju:

Drugarica mi se udaje u septembru na Havajima (ona je 6 godina u Nju Jorku i pre par meseci je dobila državljanstvo), pa bismo devojka i ja veoma voleli s obzirom da smo trenutno u mogućnosti finansijski da isrkoristimo priliku... Drugarica nam je rekla da ne spominjemo svadbu (jer su i njih dvoje imali nekih imigracionih problema pre, pa da to ne bude minus), već da kažemo da smo u dugogodišnjoj vezi i da želimo na odmor na Havaje na 15 dana.

Ja sam preduzetnik i imam firmu otvorenu od 2010. godine. Takođe radim i freelance web dizajn i mogao bih verovatno da izvučem i neki izvod sa oDesk-a (sajt za freelance), mada to verovatno nije preporučljivo jer me to ne vezuje za Srbiju, ali zato mogu da dostavim izvod o visini sredstava na Skrill računu čiji MasterCard imam ili je bolje da to radim sa recimo bankom Intesom. Tako da imam dokaz o novčanim sredstvima?

S druge strane, devojka je trenutno nezaposlena, što mislim da nam je trenutno najveća "prepreka". Da li je pametno sada petljati sa zapošljavanjem (recimo kod mene, mada je već određen period bila prijavljena kod mene) ili ići na to da smo nas dvoje u vanbračnoj zajednici i da ponesemo možda neke slike kao dokaz naše preko-6-godišnje veze?

Koliko sam skontao bitno je samo da oni steknu utisak da se mi sigurno vraćamo što i jeste tako, samo to treba i njima predočiti...

Hvala unapred svima!! :)
 
Odgovor na temu

Sunjalo

Član broj: 24330
Poruke: 298
*.mts.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA25.08.2014. u 23:52 - pre 117 meseci
Pomoc prijatelja :)

Sutra idem u ambasadu imam zakazan razgovor pa me zanima po vama iz iskustva kakve su sanse da dobijem vizu, nabrojacu sta imam od papira :

1- pozivnica za vencanje od prijatelja
2- resenje da sam vlasnik firme ( od avgusta 2012)
3- izvod iz banke za zadnja 3 meseca da firma posluje u plusu bez blokiranja racuna itd.
4- izvod iz banke da za zadnja 3 meseca na mom licnom racunu imam prosek od 6500 eura
5- overen papir da mi je prosek plate 37000 din. ( ne znam jel ovo uopste treba posto sam vlasnik )

Nadam se da mi je ovo dovoljno, nekretnine na svom imenu nemam i nisam ozenjen mislim da je to veliki minus ... planiram da im kazem da hocu da ostanem precizno od 29. Sept. do 25. Okt. ... Nikada ranije nisam isao u ameriku mada u pasosu imam dosta pecata iz cele evrope ( nemacka francuska svajcarska ) i pre 3 meseca sam bio na kubi ne znam koliko to gledaju ... Vasa misljenja jel mi treba jos neki papir ?
 
Odgovor na temu

Sunjalo

Član broj: 24330
Poruke: 298
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA27.08.2014. u 13:16 - pre 117 meseci
Iako nisam dobio odgovor na pitanje cisto ako mogu nekom da pomognem, jutros sam bio i uz ove prilozene papire dobio vizu ( jos uvek ne znam na koliko za 3 dana ce mi javiti da podignem ) ... !!!
 
Odgovor na temu

Al74
Alex Mandic
chef
Hotel
Malta

Član broj: 323714
Poruke: 10
185.5.51.*



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA27.08.2014. u 14:10 - pre 117 meseci
Niko ni tebi nije odgovorio a Kamo li pomogao poenta je cvrsta veza sa srbijom
posao neka lovica tacno sta gde kako Nekretninu I brakbracunate kao bonus
a ako nemate to a imate Jake veze poslovno I financial sa srbijom nema razlogs
da vam vizu ne odobre
 
Odgovor na temu

Al74
Alex Mandic
chef
Hotel
Malta

Član broj: 323714
Poruke: 10
*.i07-3.onvol.net.



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA31.08.2014. u 14:56 - pre 117 meseci
Citat:
Sunjalo:
Iako nisam dobio odgovor na pitanje cisto ako mogu nekom da pomognem, jutros sam bio i uz ove prilozene papire dobio vizu ( jos uvek ne znam na koliko za 3 dana ce mi javiti da podignem ) ... !!!


Na koliko si dobio vizu ako smem da pitam?
 
Odgovor na temu

Sunjalo

Član broj: 24330
Poruke: 298
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA03.09.2014. u 11:59 - pre 117 meseci
10 godina ...
 
Odgovor na temu

Al74
Alex Mandic
chef
Hotel
Malta

Član broj: 323714
Poruke: 10
185.5.51.*



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA03.09.2014. u 13:59 - pre 117 meseci
Super uskoro I ja dolazim u bgd Malta I dve godine ovde
mucenja da nisam bio u usa pa hajde ostanem ovde bla bla
al posao ovde I tamo nebo I zemlja u svakom slucaju bravo
nadam se istom uskoro
pozdrav
 
Odgovor na temu

lesamof
NS

Član broj: 209071
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Turisticka viza za USA05.09.2014. u 21:48 - pre 117 meseci
Evo da ispricam i svoje iskustvo, juce sam odbijen za turisticku vizu.
Bio sam kod neke kratko osisane devojke/zene i ispitivala me je samo o fakultetu.
Trenutno sam apsolvent, ostalo mi je 7 ispita do kraja, a ispit nisam dao duze od godinu ipo dana.
Od papira sam imao vencani list, nekretninu, uverenja sa fakulteta, potvrda o sredstvima za finansiranje (oko 2ooo $) i bio sam na WAT 2012 (ispostovao sve rokove), nista me nije pitala sem o fakultetu, zasto ga nisi zavrsio, koliko si ispita dao u junu, a to mi je bila slaba tacka.
Prica je bila da idem kod drugarice na 2 nedelje, cisto turisticki.

Hocu da se prijavim za otprilike 2 meseca opet s tim da cu u sept poloziti par ispita i u oktobru cu da produzim apsolventski na jos godinu dana.
Planiram da ostavim 2-3 ispita plus diplomski do kraja pa da kazem da cu da ga zavrsim kad se vratim. Da izvadim potvrdu iz bratove firme da sam zaposlen i da imam primanja oko 500 e mesecno, da li bi morao regularno da me prijavi ili moze da mi izda neki papir sa svim podacima i pecatom ?

Prica bi mi bila da idem na 5-7 dana na IT i Web konferenciju sto mi je usko povezana sa firmom i fakultetom i na taj nacin bi mi znacila da unapredim svoje znanje i da podelim iskustva sa novim ljudima. Sto se papira tice opet vencani list, nekretnina, 500 akcija Telekoma Srbije, potvrda o zaposlenju, potvrda o novcu iz banke, potvda o prisustvu na konferenciji, novi transkript ocena i uverenje sa fakulteta i eventualno neki papir o zakazanom terminu za odbranu diplomskog u decembru.

Voleo bih da cujem vasa misljenaj o mom slucaju i da li bi mi ova druga varijanta/prica prosla ?

Veliki pozdrav.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Turisticka viza za USA05.09.2014. u 23:57 - pre 117 meseci
Problem je u tome što vi tamo idete da pričate priče, a oni su eksperti za prepoznavanje "priča". Uostalom, može se reći da im je to opis radnog mesta.

Pretpostavljam da su te odbili za vizu jer ti je pasoš prazan.

Ok, mlad si dečko, student, imaš love, bogate roditelje, i hoćeš da ideš u ameriku do drugarice na 2 nedelje... Zašto da ne. I onda ta kratko ošišana otvori tvoj pasoš očekujući da unutra vidi Tajland, Bali i sl. egzotika, da redovno putuješ na sve strane, kad ono tebi pasoš prazan, eventualno jedan pečat kad si išao do Segedina. Jesam li u pravu?

Ako apliciraš drugi put a ne navedeš tu drugaricu u aplikaciji, šansa je da će te odbiti instantno, a verovatno možeš da popiješ i neku zabranu zbog laganja na aplikaciji. Ali u svakom slučaju očekuj pitanje oko te drugarice kad budeš aplicirao idući put jer oni to sve imaju u bazi (ko je ona, šta je ona, gde ideš ovaj put, da li ćeš da se vidiš sa njom, da li ćeš da boraviš kod nje...).

Da li će ti druga priča proći.. Neverujem. Moj kolega iz firme je 5 godina pre apliciranja bio na WOT programu, uredno sve, vratio se, završio faks u Srbiji, zaposlio se, menadžmentska pozicija u firmi, dobra plata, logičan i normalan razlog za odlazak, i dva puta su ga odbili za vizu iako je firma drugi put nudila keš depozit kao garanciju njegovog povratka, firme u USA su poslale pismene dopise amasadi u Srbiji da je sve ok i da ga pozivaju u posetu, itd. Drugu aplikaciju nisu ni pogledali, samo su ga vratili sa šaletera i u fazonu mnogo si rano ponovo aplicirao, a prošlo je 2-3 meseca od prve aplikacije.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u USA :: Turisticka viza za USA

Strane: << < .. 21 22 23 24 25 26 27 28 29

[ Pregleda: 322593 | Odgovora: 565 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.