Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

iskljucen mi ADSL radi nekog trojanca

[es] :: Zaštita :: iskljucen mi ADSL radi nekog trojanca

[ Pregleda: 2497 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

H4mm3r

Član broj: 22040
Poruke: 33
*.tel.net.ba.



Profil

icon iskljucen mi ADSL radi nekog trojanca05.06.2007. u 23:10 - pre 204 meseci
Evo kao sto rekoh u naslovu dobih poziv od svog provajdera da su mi iskljucili ADSL jer sa moje IP adrese valjda se opterecava njihov server zbog nekog trojanca koji valjda salje milione mailova.
Na upit da mi kazu koji je to trojanac , zenska je ostala njema.
Ako neko zna koji bi to trojanac mogao biti i neki savjet sa cim da ga uklonim bio bih jako zahvalan.
Inace na kompjuteru je bio instaliran NOD ali on izgleda nije pomogao
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-2.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: iskljucen mi ADSL radi nekog trojanca06.06.2007. u 08:40 - pre 204 meseci
U slucaju kada tvorac napise namenskog trojanca, i sakrije njegov "potpis" Antivirus postaje bespomocan u tom slucaju jer on upravo vrsi prepoznavanje na osnovu tog potpisa. U takvim slucajevima nije bitno da li imas X ili XY Antivirus.
Zato je jako bitno prisustvo firewall-a na racunaru koji ipak skenira sve portove i onemogucava uspostavljanje konekcije.
Dakle, imas li firewall?

E sad, ja vise sumnjam na nekog crva koji sunja po tvom adresaru i salje sve i svasta.
Drugo pitanje: Koji e-mail klijent koristis? Outlook? qq

Skeniraj sistem sa Spy&boot Search destroy, ad-aware, pogledaj aktivne procese i pogledaj sta je u startup-u

E da, jako je bitan update windowsa jer crvi upravo zloupotrebljavaju rupe.

Da skratim
1. Imas li firewall?
2. Koji e-mail klijent?
3. Koju dodatnu zastitu imas na racunaru?
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

H4mm3r

Član broj: 22040
Poruke: 33
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: iskljucen mi ADSL radi nekog trojanca06.06.2007. u 08:48 - pre 204 meseci
na racunaru je bio instaliran NOD32 i bio je aktivan od windosa firewal
naravno NOD se aktuelizira svaki dan
formatirao sam hard disk ali mi evo opet javljaju da imam isti problem i da samog IP stizu mailovi na njihov server i da onemogucavam rad drugim korisnicima i da je to razlog mog iskljucenja
e sad zaboravio sam dodati da se preko tog racunara jos njih 5 spaja na internet znaci da moze da bude na bilo kojem od racunara.
Ako imas neki savjet sa cim bi bilo najbolje da skeniram te racunare?
 
Odgovor na temu

wild2waltz

Član broj: 51352
Poruke: 114
82.117.195.*



Profil

icon Re: iskljucen mi ADSL radi nekog trojanca06.06.2007. u 11:46 - pre 204 meseci
nije dovoljno samo da imas AV, povremeno moras i da skeniras njime citav sistem. FW je obavezan, ali ne M$ vec nadji neki besplatan koji kontrolise i izlazne veze.
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: iskljucen mi ADSL radi nekog trojanca10.06.2007. u 18:22 - pre 204 meseci
Citat:
e sad zaboravio sam dodati da se preko tog racunara jos njih 5 spaja na internet znaci da moze da bude na bilo kojem od racunara.
Ako imas neki savjet sa cim bi bilo najbolje da skeniram te racunare?
Ako imaš router probaj uključiš i podesiš firewall.
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: iskljucen mi ADSL radi nekog trojanca

[ Pregleda: 2497 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.