Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ritalin. kupila bih ga, ali ne znam kako da dodjem do njega;help!hvala.

elitemadzone.org :: MadZone :: ritalin. kupila bih ga, ali ne znam kako da dodjem do njega;help!hvala.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 28757 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

albertina
albertina albertina
BG

Član broj: 146987
Poruke: 7
195.252.78.*



+1 Profil

icon ritalin. kupila bih ga, ali ne znam kako da dodjem do njega;help!hvala.31.05.2007. u 02:46 - pre 205 meseci
Kako da dodjem do ritalina? moze li da mi nasskodi zravlju, kako fizicckom, tko mentalnom?
albertina
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: ritalin. kupila bih ga, ali ne znam kako da dodjem do njega;help!hvala.31.05.2007. u 16:45 - pre 205 meseci
Pa odnesi recept of lekara do nekakve apoteke i tamo ce ti dati. Ukoliko ti je doktor dijagnostikovao poremecaj nedostatka paznje, pomoci ce ti.
 
Odgovor na temu

indukti
Zvezdan Joksovic
Bgd

Član broj: 135624
Poruke: 10
*.adsl-2.sezampro.yu.

ICQ: 342911422


Profil

icon Re: ritalin. kupila bih ga, ali ne znam kako da dodjem do njega;help!hvala.31.05.2007. u 17:47 - pre 205 meseci
Naravno da moze da skoodi .. i sigurno skodi u nekoj mjeri ....al' to se kroz vrijeme odrazava ....ako ti je bas potreban ....onda koristi ...vjerujem da mozes da procitas pod kakvim si rizikom u uputstvu ....isto tako vjerujem da mozes samo lupom procitati ...!!!

Pozdrav!!!
:::::::He Has Left Us Alone But Shafts of Light Sometimes Grace the Corners of Our Rooms :::::::
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..2-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: ritalin. kupila bih ga, ali ne znam kako da dodjem do njega;help!hvala.01.06.2007. u 05:34 - pre 205 meseci
@albertina,

Pravac do prve farmacije, i trazi da razgovaras sa farmaceutom/apotekarom (NE sa asistentima/pomocnicima).

Ne kosta nista, i najbolje mjesto da se informises o onom sto te zanima. Nije neophodno da imas recept od ljekara da bi ti neko posvetio vrijeme. Naravno, mozda nije najbolje vrijeme da dodjes u sred pauze za rucak. Gledaj da odes u neku manju farmaciju, gdje ce moci da ti posvete vrijeme.

Prije nego sto odes, sjedi i za sebe napisi par pitanja koja te zanimaju o tom lijeku, i tacku po tacku predji preko svega sto te zanima.

Ovo je ES, i niko ne drzi virtuelne konsultacije. Sve informacije koje neko moze da okaci su cisto generalne, i ne uzimaju u ozbir tvoju situaciju.


@indukti,
Citat:
...vjerujem da mozes da procitas pod kakvim si rizikom u uputstvu ....isto tako vjerujem da mozes samo lupom procitati ...!!!

Postoji nesto sto se zove stampac, i font 12.
 
Odgovor na temu

indukti
Zvezdan Joksovic
Bgd

Član broj: 135624
Poruke: 10
*.adsl.sezampro.yu.

ICQ: 342911422


Profil

icon Re: ritalin. kupila bih ga, ali ne znam kako da dodjem do njega;help!hvala.06.06.2007. u 01:17 - pre 205 meseci
Citat:
Postoji nesto sto se zove stampac, i font 12.


Na zalost taj stampac koji koristi farmaceutska industrija ne bih se usudila da stampa font 12 ... ...jer im nije u interesu da procita neko koji rizik moze imati od nekog lijeka ....zato su uputstva onako mala sicusna ...pa lupa je jedna od alternativa ...
i zapamti svaki lek nosi rizik u sebi za neku drugu bolest ....bas svaki!!! hemija je to ...

Pozdrav!!
:::::::He Has Left Us Alone But Shafts of Light Sometimes Grace the Corners of Our Rooms :::::::
 
Odgovor na temu

albertina
albertina albertina
BG

Član broj: 146987
Poruke: 7
195.252.78.*



+1 Profil

icon Re: ritalin. kupila bih ga, ali ne znam kako da dodjem do njega;help!hvala.06.06.2007. u 03:04 - pre 205 meseci
Covece ja bolje da dodjem do tog ritalina, treb mi da konacno diplomiram; mime, u nedosttku njega, pocela sam da koristim spid, a nikada se nisam drogirala.
pozz
albertina
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: ritalin. kupila bih ga, ali ne znam kako da dodjem do njega;help!hvala.06.06.2007. u 03:33 - pre 205 meseci
Bolje razmisli da li ti je ta diploma u tom roku toliko bitna.
Bolje se pripremaj duze i diplomiraj kasnije a sacuvaj zdravlje.
 
Odgovor na temu

albertina
albertina albertina
BG

Član broj: 146987
Poruke: 7
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: ritalin. kupila bih ga, ali ne znam kako da dodjem do njega;help!hvala.06.06.2007. u 03:47 - pre 205 meseci
vazzno mi je jaaaaako da napokondiplomiram!!!!!!mama mi je umrla muz me drka i stalno izbacuje iz kucce(verbalno)....hocu da se osamostalim...daaaaj maaaan pomozi mi da nabavim ritalin da se vise ne drogiram.

pozz



[Ovu poruku je menjao superbaka dana 06.06.2007. u 19:06 GMT+1]
albertina
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: ritalin. kupila bih ga, ali ne znam kako da dodjem do njega;help!hvala.06.06.2007. u 08:27 - pre 205 meseci
Citat:

Pravac do prve farmacije, i trazi da razgovaras sa farmaceutom/apotekarom (NE sa asistentima/pomocnicima).


Ritalin je kontrolisana supstanca - vrlo slicna spidu (amfetaminima), moze se smatrati i "legalnim" spidom - dakle, posledice po mentalno i fizicko zdravlje su iste :) Svaki apotekar koji bi Ritalin izdao bez odgovarajuceg recepta i subjektivne ocene da je u pitanju legitimna upotreba krsi zakon o prometu lekova i rizikuje visegodisnji zatvor za sebe cak i u Srbiji. Ne, Ritalin se nigde ne izdaje za polaganje ispita i to se ne smatra legitimnom upotrebom.

Osim toga, Ritalin verovatno i ne postoji u Srbiji - to za sta se Ritalin koristi se u Srbiji verovatno i ne smatra da je bolest.

@albertina, ako ti vec treba neki medikament da bi izbegla san, i ako ti nekoliko duplih espresso-a ne pomazu, probaj da nabavis Modafinil (isto - verovatno ga nema u Srbiji, ali mislim da moze do njega da se dodje online) - Modafinil izaziva jednake rezultate po pitanju smanjenja zelje za snom kao amfetamini a nema ni jedan od stetnih efekata amfetamina i ne formira naviku, osim toga Modafinil je neregulisana supstanca.

Batali spid - neces na njemu nista nauciti sigurno, a mozes sebi unistiti zdravlje i dobiti vrlo losu naviku koja te moze kostati prijatelja/karijere/novca pa cak i zivota..

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..2-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: ritalin. kupila bih ga, ali ne znam kako da dodjem do njega;help!hvala.06.06.2007. u 17:53 - pre 205 meseci
@indukti,
Papirologija koju nadjes u kutijici bilo kog lijeka je tu da se zadovolje propisi zemlje u kojoj se prodaje lijek. Naravno da je industriji bitno da se proda sto vise onog sto proizvode, ma koji segment to bio – tako i sa lilulama. Zavisi gdje zivis, a i kod koga ides za informacije o lijekovima – size 12 font (ma koji bio) je pristupan na jedan klik misem.

Tokom kriznih godina, a i sada, ljudi su navikli da je bitno da bar imaju pristup lijekovima, a nisu ni imali vremena da se bave informacijama koje im se nude i na koji nacin. Jednostavno, nije vise dovoljno da se se ode kod doktora, pa se klimne glavom, pa se pokupi papirologija, pa se ode do apoteke, pa se klimne glavom, i onda se dodje kuci i pita – sta sa ovim, je l’ ovo za mene ili ne, i ko je sta rekao i kako?

@Dimkovic,
Citat:
Pravac do prve farmacije, i trazi da razgovaras sa farmaceutom/apotekarom (NE sa asistentima/pomocnicima).

Citat:
Ritalin je kontrolisana supstanca - vrlo slicna spidu (amfetaminima... Svaki apotekar koji bi Ritalin izdao bez odgovarajuceg recepta i subjektivne ocene...

Da nisi potrcao pred rudu, i zakacio se za prvu recenicu, shvatio bi da postoji razlika izmedju informativnog razgovora o nekom lijeku i izdavanju lijeka.

Citat:
@albertina, ako ti vec treba neki medikament da bi izbegla san...probaj da nabavis Modafinil...

Nadam se da ne citam ono sto citam. Ko se ovdje interesuje za neki medikament da bi se izbjegao san? Obrati paznju na komentare koje osoba ostavlja, i primjetices da ovdje nije interesovanje da se sredi diplomski, nego da se nadje dobar fiks. Ovo nije obracanje za pomoc, nego problem sa nabavkom fiksa.

Nasuprot tome sto tvrdis da je Modafinil neregulisana supstanca – ona je sasvim regulisana; ali ne i do mjere do koje je Ritalin. Ako si spreman da se kockas sa nabavkom lijekova putem interneta – slobodno; ali ako si izabrao da budes lifestyle junkie i da aktivno preporucujes na ES-u nesto sto se takodje koristi kao fiks, virni u hrpu kartica kod kuce i vidi da li ijedna nosi znake osiguravajuceg drustva i da li si pokriven; jer ovako nemarne preporuke se zavrsavaju sa elegantnim dijalogom na sudu.

@albertina,
Citat:
Covece ja bolje da dodjem do tog ritalina, treb mi da konacno diplomiram; mime, u nedosttku njega, pocela sam da koristim spid, a nikada se nisam drogirala.

Prethodne komentare sam napravila jer si napisala da zelis informacije o ritalinu. Da si se informisala, mogla si da vidis da li je to pravo rjesenje kao sto si razmisljala da mozda moze da bude, ili bi napravila sebi vecu stetu nego korist. U nedostatku informacija, ili ljenosti da se informises, posezes za prvom lilulom koja se nadje, jer trazis sto brzi fiks za situaciju.

Sada u stvari zelis da zamijenis jednu drogu sa drugom. Ni manje ni vise.
- Kakve veze povlacis izmedju ritalina i sanse da ces diplomirati?
- Da li ti je do sada bio neophodan kljuk da prodjes kroz sve godine fakulteta?
- Je l’ vidis logiku u dodavanju prethodno neisprobanih supstanci (na sebi) + neuravnotezenosti pri pripremi diplomskog?
- Jesi krenula da spremas materijal na vrijeme?

Gledajuci da si imao/la prilicno neuravnotezen opis situacije (na prepad, sto bi se reklo), iskreno, nije ovo pitanje o ucenju, nego gdje da nabavis kljuk. Pri ovom mislim na paralele izmedju tebe i ufiksanih sa kojim se svakodnevno susrecem. Izvini, ali - vec vidjeno. Nazalost, Google iznosi da zhickas za informacije o distribuciji i na drugim mjestima:
---------------------------------------------------------------------------------------------
http://www.infostud.com/diskus...amp;postorder=asc&start=45

albertina
Član od: 13.05.2007
Postavljeno: 13-05-2007 01:09

kakoda dojem do ritalina, i da li smem da ga koristim sa aminofilin retardom. I da kako deluje aminofilin. E, htela bih da dodjem do meta, ali kako? kazi mi

Onda razmjenjujes informacije o nabavci drugih sredstava sa drugim korisnicima:

albertina
Postavljeno: 13-05-2007 01:49
Citat:
Gde mogu naci Oikamid i Hydergin? Ja ih trenutno nabavljam iz Afrike, ako ima negde blize, javite mi. Ko ima iskustva u koriscenju DMAE-a, Oikamida i Hydergina neka malo napise o tome, interesuje me.


oikamid u pancevu u vojvode radomira putnika; preko puta banke. privatna apoteka. crnka daje a plavusa bas i ne...mada sve za lovu

ej a gde ja da kupim ritalin bez recepta?
-------------------------------------------------------------------------------

Ili si dzunki, ili si dzunki. Nema treceg.

Da li ES podrzava dzunkije?
 
Odgovor na temu

albertina
albertina albertina
BG

Član broj: 146987
Poruke: 7
195.252.78.*



+1 Profil

icon Re: ritalin. kupila bih ga, ali ne znam kako da dodjem do njega;help!hvala.06.06.2007. u 21:28 - pre 205 meseci
osecam se uvredjenom; mozze biti da ste u pravu, ali ste me izvrdjali. Uz spid se uci pet puta brzze, sve je kristalno jasno i mozess satima da uccis....sve zapamtiss iz prve.

hvala za dzanki....mozda se i poccessem po glavi
albertina
 
Odgovor na temu

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
77.46.197.*



+172 Profil

icon Re: ritalin. kupila bih ga, ali ne znam kako da dodjem do njega;help!hvala.06.06.2007. u 22:06 - pre 205 meseci
Takodje moze da se uci i uz lagane painkiller-e, a i ne ubijaju ti zelju za snom - naprotiv. Duza upotreba njih takodje nije dobra, stvaraju naviku, toleranciju, zavisnost i sve sto dalje sa time ide.
Nebitno sta kome vise pomaze (nekome upper, nekome downer), sa tim sranjima treba biti vrlo oprezan, i krajnje kontrolisano ih koristiti (ako bas moras).
Najbolje je da se obratis psihijatru (bez uvrede), objasnis mu svoj problem, gotovo sam siguran da kod nas postoji neki adekvatan lek za probleme sa paznjom, nismo mi bas toliko zaostali.
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: ritalin. kupila bih ga, ali ne znam kako da dodjem do njega;help!hvala.06.06.2007. u 23:05 - pre 205 meseci
ti osim sto se osecas uvredjenom bolje obrati paznju na motoriku, izgleda da te ozbiljno drma taj spid, postovi su ti puni duplih karaktera.

da si musko mogao bih da nadjem bar jedno objasnjenje zasto tako kucas, ali ovde posle svega navedenog je ocigledno da imas problem sa zloupotrebom supstanci, pa ti shodno preporucujem psihijatra.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Nenad Vranjanac
Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: ritalin. kupila bih ga, ali ne znam kako da dodjem do njega;help!hvala.06.06.2007. u 23:59 - pre 205 meseci
ma dupli karakteri su za slova č, ž i š- to je nekad davno bilo u upotrebi na pejdzerima
a o ovom drugom sve je vec receno
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

albertina
albertina albertina
BG

Član broj: 146987
Poruke: 7
195.252.78.*



+1 Profil

icon Re: ritalin. kupila bih ga, ali ne znam kako da dodjem do njega;help!hvala.07.06.2007. u 03:26 - pre 205 meseci
pa idem redovno kod psihijatra. privatno
albertina
 
Odgovor na temu

albertina
albertina albertina
BG

Član broj: 146987
Poruke: 7
195.252.78.*



+1 Profil

icon Re: ritalin. kupila bih ga, ali ne znam kako da dodjem do njega;help!hvala.07.06.2007. u 03:31 - pre 205 meseci
u pravu si i ti i ti...na spidu sam a duple koristim za ono sto je mladi gospodin naveo. kucanje mi ide teze je imam ma ssakama hidratantnu kremmu za ruke, parafin za ruke, pa rukaviccice
albertina
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: ritalin. kupila bih ga, ali ne znam kako da dodjem do njega;help!hvala.07.06.2007. u 06:29 - pre 205 meseci
Ako se nisi navukla na spid ili ritalin, mozes, i dobro, za tebe cak moze biti i vredno diplome u roku, no mi ti pomagati u tome ne mozemo.

Koristi gingko 3x1 dnevno. Ne moze ti stetiti nikako, a ritalin i spid najbolje da ostavis. Ako ti to ne odgovara nasla si spid i truj se koliko zelis.

Poz.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 07.06.2007. u 09:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Leyla77

Član broj: 103498
Poruke: 155
213.244.212.*



+18 Profil

icon Re: ritalin. kupila bih ga, ali ne znam kako da dodjem do njega;help!hvala.12.06.2007. u 11:26 - pre 205 meseci
@albertina
http://en.wikipedia.org/wiki/Ritalin
A procitaj i ovo:
http://www.newscientist.com/channel/health/mg18925393.300.html
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..1-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: ritalin. kupila bih ga, ali ne znam kako da dodjem do njega;help!hvala.12.06.2007. u 15:57 - pre 205 meseci
Citat:
albertina:...na spidu sam...
je imam ma ssakama hidratantnu kremmu za ruke, parafin za ruke, pa rukaviccice

I kako je na putovanju?
Mozda bi sada bilo zgodno da se uslikas, i da sacuvas kopiju slike, pa da se ponovo uslikas za koji mjesec, i da uporedis koliko ti je propao ten u medjuvremenu; ili da sacekas jos koji mjesec, kad pogledas u ogledalu koliko ti je koza postala hrapava, da te ni ta hidrantna krema ne moze spasiti; ili da vidis gubitak zivotne energije sa istog lica kroz koji mjesec dalje. Hoces onda staviti kesu na glavu?

Ne kapiram da toliko brige vodis o svojim rukama, a ovamo ne vidis koliko vrijedjas samu sebe i zuris da unistis i svoje tijelo i kozu - dzaba ti krema kad ce ti kroz koji mjesec koza postati hrapavija od tog istog fiksa. Bolje da ti sada kazem, a ne da se iznenadis za koji mjesec.


 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl-2.sezampro.yu.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: ritalin. kupila bih ga, ali ne znam kako da dodjem do njega;help!hvala.12.06.2007. u 20:31 - pre 205 meseci
Citat:
Koristi gingko 3x1 dnevno.
Ovo je odlična stvar. Ja sam pio ginko čaj i pomaže.

@albertina: gledaj stvarno da iskuliraš taj spid jer ljudski organizam nije predviđen za tako nešto. Meni u ovakvim situacijama najviše pomaže sport (teretana, bicikl, trčanje), nekako mi daje pozitivnu energiju. Ako već moraš neku drogu onda jedino džuganj, ali i sa njom oprez.

Srećno!

[Ovu poruku je menjao mare_bj dana 12.06.2007. u 21:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: ritalin. kupila bih ga, ali ne znam kako da dodjem do njega;help!hvala.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 28757 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.