Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da umrezim racunar koji je u LAN mrezi.

[es] :: SOHO Networking :: Kako da umrezim racunar koji je u LAN mrezi.

[ Pregleda: 2088 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Levit
CG

Član broj: 130464
Poruke: 37
*.crnagora.net.



Profil

icon Kako da umrezim racunar koji je u LAN mrezi.30.05.2007. u 14:25 - pre 205 meseci
Zapravo zelim da umrezim racunar koji je u lanu sa jednim laptopom pa me zanim da li bi ta veza mogla da se ostvari preko bluetooth-a ili da ubacim joj jednu mreznu karticu u racunar. Znaci racunaru koji je vec u lanu sa ostalim desktop racunarima treba da se prikljuci laptop.
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Kako da umrezim racunar koji je u LAN mrezi.31.05.2007. u 00:35 - pre 205 meseci
Ako je uslov da taj Laptop pristupa samo tom jednom rašunaru, onda tom Desktopu dodaj još jednu mrežnu. Ta mrežna i Laptop neka budu na novom sabnetu koji je različit od postojećeg LAN-a. Ako Laptop ima integrisanu Wireless mrežnu razmisli o Wireless mrežnoj za Desktop. Biće mnogo komotnije bez kabla.

Usput, što ne može preko postojećeg sviča?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Levit
CG

Član broj: 130464
Poruke: 37
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Kako da umrezim racunar koji je u LAN mrezi.31.05.2007. u 10:19 - pre 205 meseci
Ne odgovara mi da razvlacim kabel jer je switch daleko. Upravo sam odradio sve sa jos jednom mreznom sve radi, ali postoji jedan problem a to je sto je desktop racunar domenski orjentisan tako da ne mogu da napravim workgroup.
Hvala na savjetu.
 
Odgovor na temu

Levit
CG

Član broj: 130464
Poruke: 37
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Kako da umrezim racunar koji je u LAN mrezi.31.05.2007. u 14:33 - pre 205 meseci
Na kraju je sve odradjeno sa malim switchom. Loguje se na oba racunara kao isti user i sve radi:)
Ali eto malo sam experimentisao. Pozdarv.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Kako da umrezim racunar koji je u LAN mrezi.

[ Pregleda: 2088 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.