Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ObjectDataSource problem u ASP.NET

[es] :: .NET :: ASP.NET :: ObjectDataSource problem u ASP.NET

[ Pregleda: 1945 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nowa
bg

Član broj: 101490
Poruke: 33
62.240.0.*



+1 Profil

icon ObjectDataSource problem u ASP.NET29.05.2007. u 11:54 - pre 204 meseci
U pitanju je klasicno citanje iz baze: imam TableAdapter u DataSet-u koji je povezan na bazu. U TableAdapteru su select, insert, update i delete upiti. TableAdapter je "bindovan" za ObjectDataSource, a ObjectDataSource za GreedWiev. U GreedWiev je omoguceno brisanje. I kada pokusam da nesto obrisem, dobijam poruku:

ObjectDataSource 'ObjectDataSource1' could not find a non-generic method 'Delete' that has parameters:...

Trazio sam resenje na netu (ispostavilo se da je ovo veoma cest problem)- i nasao da je potrebno uciniti primarne kluceve editabilnim i u ObjectDataSource promeniti OldValueParameterString = "original_{0}" u OldValueParameterString = "{0}". Probao sam oboje, ali poruka o gresci ostaje nepromenjena. Ima li neko ideju gde gresim, obzirom da "zakrpa" radi svima, samo meni ne?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: ObjectDataSource problem u ASP.NET29.05.2007. u 14:00 - pre 204 meseci
deklarativni data objekti su definitivno najgrdje uradjena stvar u .net20. namena mu nije da tebi omoguci lagodan zivot vec da priucenim vb6 menadzerima omoguci da naprave data enabled aplikaciju sa tri klika bez linije koda. Kao posledica naravno, cim pokusas da izadjes van okvira "normalnog" puca po svim mogucim savovima. Moj predlog, batali deklarativne objekte i radi kroz kod i kroz datasetove, malo je teze jer je asp.net dizajner "narihtan" da radi samo sa deklarativnim objektima i za vecinu stvari ces morati manuelno da stelujes (npr kolone u gridu) ali videces da binding na dataset i te kako radi
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

nowa
bg

Član broj: 101490
Poruke: 33
62.240.0.*



+1 Profil

icon Re: ObjectDataSource problem u ASP.NET29.05.2007. u 20:05 - pre 204 meseci
Tu se slazem sa tobom, ali mi je trebalo brzo resenje, posto seminarski koji radim mora da bude gotov za par dana. Ipak sam shvatio sta treba da se uradi: ZABORAVIM DA POSTOJI ObjectDataSource i upotrebim SqlDataSource. Opet je u pitanju par klikova misem, samo sto ovaj put sve radi. :) A za neke ozbiljnije projekte ce i dalje morati da se rucno kodira uz nadu da ce naredna verzija asp.net-a biti bolja od svog prethodnika.
 
Odgovor na temu

mr.zhile
Ivan ZHILE
C# developer

Član broj: 185721
Poruke: 249
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: ObjectDataSource problem u ASP.NET29.03.2010. u 13:11 - pre 170 meseci
\Posto imam problem koji bi nosio slican naslov,da ne otvaram novu temu postavicu pitnaje ovde
Imam ObjectdataSourcee koji cita podatke iz klase,replike tabele iz baze....
povezivanje sa gridom je jako prosto i obavlaj se preko dui- a
Moj problem je kako da bindujem podatke iz objectdatasource sa textbox kontrolom?
npr da m u textboxu povuku podaci o nazivu za datu tabelu...?
Molim neku konkretnu brzu pomoc
Don't worry be happy
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: ASP.NET :: ObjectDataSource problem u ASP.NET

[ Pregleda: 1945 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.