Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

UPS??

[es] :: Ostali hardver :: UPS??

[ Pregleda: 8358 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

niksa
Srbija

Član broj: 12103
Poruke: 24
*.teol.net



Profil

icon UPS??23.07.2003. u 19:31 - pre 251 meseci
Interesuje me da li postoji mogucnost da se nekako na UPS spoji eksterni izvor napona (baterija/akumulator) kako bi se produzilo vrijeme rada bez napajanja iz gradske mreze??!
Koji je napon u bateri koja se nalazi unutar UPS-a?

Hvala....
 
Odgovor na temu

gaga

Član broj: 3531
Poruke: 68
*.crnagora.net



Profil

icon Re: UPS??24.07.2003. u 02:17 - pre 251 meseci
Moze se spojiti akumulator veceg kapaciteta (ili vise njih).
Napon zavisi od modela ups-a i od njegove snage i krece se od 12 do 48 volti (standardni uredjaji manjeg i srednjeg kapaciteta).
 
Odgovor na temu

niksa
Srbija

Član broj: 12103
Poruke: 24
*.teol.net



Profil

icon Re: UPS??24.07.2003. u 18:25 - pre 251 meseci
Super, znaci moze akumulator od 12V! Da li si 100% siguran u ovo??
Ako je napone 48V onda je to vec veliki problem jer tada su mi potrebna najmanje 4 akumulatora...

Znaci, kupim neki manji UPS, kupim veci akumulator za automobil (ne vjerujem da je u malom UPS-u ista veci kapacitet akumulatora od manjeg akumulatora za automobil, jedino ako je radjen mnogo mnogo boljom tehnologijom pa da u manje stane mnogo mnogo vise...), otvorim UPS i paralelno sa akumulatorom koji se nalazi u njemu spojim akumulator koji sam kupio...mislim da bi ovo trebalo mnogo da poveca vrijeme rada UPS-a bez napajanja iz gradske mreze...

Da li neko zna koji je kapacitet akumulatora koji se nalaze u manjim UPS-ovima...??

Mislim da bi me ova investivija ispala mnogo jeftinija i cak bolja nego da kupujem neki veci UPS koji takodje vecinom ne moze da radi vise od 30 min. (ne mislim na UPS-ove od par hiljada EUR)...
 
Odgovor na temu

gaga

Član broj: 3531
Poruke: 68
*.crnagora.net



Profil

icon Re: UPS??24.07.2003. u 20:12 - pre 251 meseci
Direktno paralelno spajanje je jedna od mogucnosti.
Manji ups-ovi imaju malu struju punjenja akumulatora sto znaci da je za punjenje automobilskog akumulatora potrebno puno vremena (nekad i vise od 24 sata).
 
Odgovor na temu

Instruktor
AleksandarM

Član broj: 9813
Poruke: 81
*.telekom.yu



Profil

icon Re: UPS??24.07.2003. u 23:14 - pre 251 meseci
SA TIM SE NE TREBA IGRATI!!

Vidim da niste preterano upuceni u arhitekturu UPS-a!
Razlika izmedju "malog" i "velikog" UPS-a nije samo u kapacitetu baterije, nego i u
konstrukciji INVERTERA, tj elektronike i transformatora!!

"Mali" UPS-ovi imaju inverter koji je projektovan da moze da radi onoliko dugo, koliko
pise u specifikaciji, tako da se VEOMA CESTO desava da ljudi nakace
akumulator za kola na mali UPS i tako SPALE inverter.

TREBA BITI VEOMA OPREZAN

Ako bas hoces to da radis, onda kupi neki ups iz LEADMAN POWMAX serije, ili
domaci ENEL (jes' da je odvratan...) pa se igraj.
 
Odgovor na temu

gaga

Član broj: 3531
Poruke: 68
*.crnagora.net



Profil

icon Re: UPS??25.07.2003. u 04:09 - pre 251 meseci
Jasno da sve zavisi od modela ups-a.
Trenutno koristim apc smart ups 1500 sa 4 vartina akumulatora od po 120 ah i sa punjacem od 50a/24v.U toku punjenja ups i spoljni akumulatori/punjac su odvojeni sa kontaktorom koji se ukljucuje kad nestane struja.
Autonomija pri 40% opterecenja je oko 12 sati.
U doba restrikcija sa jos 4 akumulatora radio je preko 20 sati bez prekida.
 
Odgovor na temu

niksa
Srbija

Član broj: 12103
Poruke: 24
*.teol.net



Profil

icon Re: UPS??25.07.2003. u 14:15 - pre 251 meseci
Svaka tebi cast, ti si mnogo platio i taj UPS i te akumulatore!

A nije tacno da ja nisam upucen u rad invertora, prije mnogo godina ja sam ih licno pravio za neke uredjaje koji ne zahtjevaju toliko stabilan napon kao PC i koji ne zahtjevaju toliko veliku potrosnju tj. koji imaju manju snagu i potrosnju struje...
Ja u potpunosti razumijem rad toga uredjaja, ali nisam ga nikada imao (kupovao) tako da ne znam koji je napon baterije koja se nalazi u njemu, a pretpostavljao sam da je oko 12V i mislim da je isplativije kupiti neki manji UPS (ako moze izdrzati) i na njega spojiti automobilske ili cak jos vece akumulatore i na taj nacin produziti rad bez napajanja iz gradske mreze! Takodje, znam ja kako se invertor grije, u mom slucaju veoma su se grijali tranzistori i sam transformator, ali je zato za tranzistore bio velikiiiii hladnjak!
 
Odgovor na temu

alien_
Bar, Makedonska E-15

Član broj: 4687
Poruke: 79
*.bar.cg.yu



+1 Profil

icon Re: UPS??02.08.2003. u 07:08 - pre 251 meseci
Gaga, ko ti je odradjivao to?
Imam UPS, i treba mi ta kombinacija sa jednim malo jacim akumulatorom. Kako sam da napravim to? Ima li sansi da postavis fotografiju uz objasnjenje svega?
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: UPS??

[ Pregleda: 8358 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.