Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kvar na HP 3820 stampacu

[es] :: Ostali hardver :: Kvar na HP 3820 stampacu

[ Pregleda: 3188 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar Ivanovic
Beograd

Član broj: 144308
Poruke: 5
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Kvar na HP 3820 stampacu05.05.2007. u 11:39 - pre 205 meseci
Moja priča sa kvarom na HP 3820, je već vidjena u februaru ove godine (mikasa je imao isti problem), pa ga kompletno citiram.

"Kada se uključi kertridže prvo pomeri skroz u levo, zatim malo vrti i izbaci prazan papir i vrati kertridže skroz desno u početni položaj. Na otvaranje gornjeg poklopca ne reaguje, osim ako je poklopac već bio otvoren pa pri uključenju ode u levo, izbaci papir, ode skroz desno i tek onda dodje na sredinu. Pri zatvaranju poklopca kertridži se uredno vrate u početni desni položaj.
Kada mu iz Word-a zadam da nešto odštampa on se uključi, ali ni da pisne dok Word uredno prijavljuje da je štampanje u toku."

Nisam uspeo da saznam kako je moguće ovo rešiti u kućnoj radinosti, servisu, itd. (pa još za male pare)?
Da popravljam ili da bacam? Koji novi "pljuckavac", u tom slučaju, da kupim, a da ima velike kertridže, da može retko da se koristi a de ne zapeče, da može da radi lepe fotografije (kada zatreba i slike sa dosta teksta) i naravno da se ne kvari, a sve to za male pare?
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: Kvar na HP 3820 stampacu06.05.2007. u 12:46 - pre 205 meseci
Ima li taj stampac mogucnost da izbaci testnu stranicu?Kako se resetuje,jel treba dugo drzat dugme na njemu da se resetuje?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kvar na HP 3820 stampacu06.05.2007. u 17:14 - pre 205 meseci
U ovom slučaju ništa ne može, ni reset ni isključivanje iz struje na duže vreme ni bilo šta slično. Ja sam svojevremeno probao sve i na kraju ga odneo drugaru koji se time bavi i koji je rešio problem ali ne znam kako.
U međuvremenu sam kupio Canon iP4300 koji je toliko bolje urađen da ne mogu da se porede mada ne verujem da postoji neki pljuckavac koji može da ispuni postavljene uslove, naročito onaj da se retko koristi.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ivanovic
Beograd

Član broj: 144308
Poruke: 5
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Kvar na HP 3820 stampacu06.05.2007. u 19:19 - pre 205 meseci
Ovaj stampac nema reset dugme (ima dugme za prekid stampe,oznaceno sa X, ja mislim da to nije reset), dugme za povlacenje papira i dugme za ukljucivanje. Sto se tice Test stranice, ni to ne uradi. Jedino izbaci papir pritiskom na odgovarajuce dugme ili posle otvaranja i zatvaranja poklopca. Ne pomaze iskljucivanje i ukljucivanje struje, cupanje USB kabla, itd.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ivanovic
Beograd

Član broj: 144308
Poruke: 5
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Kvar na HP 3820 stampacu06.05.2007. u 19:23 - pre 205 meseci
Do ovog kvara, HP 3820 ispunjavao je bez problema ranije nabrojane uslove (naročito ono da nezapeče glavu posle dužeg stajanja, sličice je radio zadovoljavajuće, kao i kombinacije teksta i sličica.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ivanovic
Beograd

Član broj: 144308
Poruke: 5
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Kvar na HP 3820 stampacu06.05.2007. u 19:26 - pre 205 meseci
>
Ovaj stampac nema reset dugme (ima dugme za prekid stampe,oznaceno sa X,
ja mislim da to nije reset), dugme za povlacenje papira i dugme za
ukljucivanje. Sto se tice Test stranice, ni to ne uradi. Jedino izbaci
papir pritiskom na odgovarajuce dugme ili posle otvaranja i zatvaranja
poklopca. Ne pomaze iskljucivanje i ukljucivanje struje, cupanje USB
kabla, itd.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ivanovic
Beograd

Član broj: 144308
Poruke: 5
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Kvar na HP 3820 stampacu06.05.2007. u 19:32 - pre 205 meseci
>
> Hvala na informaciji. Ja mislim da je ovaj HP zavrsio svoje, ali kako
> nemam nikakvih iskustava sa Canon stampacima, nije lose da cujem necije
> misljenje o ovim stampacima. Pogledacu malo sta pise za Canon iP4300
> (meni su bitne i dimenzije, nemama gde da ga smestim ako je malo
> masivniji od HP3820).
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kvar na HP 3820 stampacu07.05.2007. u 20:13 - pre 205 meseci
Verovatno može da se opravi ali je pitanje koliko bi to koštalo, ja sam imao sreću što je bilo za dž. Što se ovog Canon štampača tiče, skoro sam siguran da za te pare nema bolji a uglavnom tako svi pišu. Po dimenzijama je možda malo veći u osnovi ali kaga je sklopljen, može da se nešto stavi na njega dok kod ovog HP to nije moglo. Ono za duže stajanje je relativno, nije isto ako je u pitanju nekoliko dana ili pola godine. U svakom slučaju je relativno lako da se produva. Samu štampu ne bih upoređivao, mislim da je razlika drastična, uz to je punjenje kertridža lakše a postoji i CISS za one koji malo više štampaju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Kvar na HP 3820 stampacu

[ Pregleda: 3188 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.