Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem - PRO MIM smart card reader-writer and SIM Card Reader

[es] :: Elektronika :: Problem - PRO MIM smart card reader-writer and SIM Card Reader

[ Pregleda: 8206 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

A-max
Rozaje

Član broj: 45753
Poruke: 9
89.188.32.*

Sajt: www.amaxhost.com


Profil

icon Problem - PRO MIM smart card reader-writer and SIM Card Reader01.05.2007. u 02:08 - pre 206 meseci
Neadvno sam nabavio pomenuti smarta card reader/writer koji se kaci na COM port, kao i SIM Card Reader(USB) kao na slici. Covjek mi je uz aparate poslao ''potrebni software'' ali jos uvijek nisam uspio procitati nijednu sim karticu. Naime, stigao mi je CD sa natpisom PRODIGY sa driverom... poenta je da softver javlja da nema vezu sa adapterom (i kada je u pitanju COM i USB uredjaj). da li je neko imao slican problem???
aNokic
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

yu1ny
Beograd KN04ET

Moderator
Član broj: 85832
Poruke: 1793
*.ptt.yu.



+13 Profil

icon Re: Problem - PRO MIM smart card reader-writer and SIM Card Reader01.05.2007. u 10:08 - pre 206 meseci
Nadam se da si prvo instalirao mali program USB 2.0, koji daje drajvere com-usb za rad adaptera?
 
Odgovor na temu

A-max
Rozaje

Član broj: 45753
Poruke: 9
89.188.44.*

Sajt: www.amaxhost.com


Profil

icon Re: Problem - PRO MIM smart card reader-writer and SIM Card Reader01.05.2007. u 16:35 - pre 206 meseci
Naravno da jesam, ali usb citac odmah nakon povezivanja ukljucuje crvenu led diodu (vjerovatno signal da nesto nije u redu) da li je hardverski problem u pitanju? Nabavljac kaze da je testirao uredjaj i da je sve ok... windows ga je sam prepoznao i instalirao, ali sam ja nokon problema instalirao driver sa diska koji mi je dosao, i desava se opet isto. Moje je misljenje da je do softvera koji treba korisiti za skeniranje. Na disku je dosao neki sim scaner koji javlja problem, covjek kaze da probam ''WORM scaner'' kojeg ne mogu nigdje da nadjem na netu, jer mi pronalazi sve zastitne programe koji nemaju veze sa skeniranjem sim i smart kartica (mada mene ne interesuje citanje ovih drugih). To je situacija sa USB citacem sa slike.

Sto se tice COM citaca (PRO MIM smartcard reader-writer), za njega mi nije dosao nikakav driver... samo mi je covjek nasnimio SIM_SCAN program... koji naravno javlja da ''nema sim kartice u citacu ili citac nije dobro povezan'' provjerio sam sve COM portove (cini mi se od 1-8) i nece ni na jednom da ''krene''

Mozda imas neki softver da mi predlozis?
aNokic
 
Odgovor na temu

A-max
Rozaje

Član broj: 45753
Poruke: 9
89.188.44.*

Sajt: www.amaxhost.com


Profil

icon Re: Problem - PRO MIM smart card reader-writer and SIM Card Reader01.05.2007. u 16:57 - pre 206 meseci
jel ima neko da zna jos nesto o ovome? Hvala
aNokic
 
Odgovor na temu

sdurut
Mašinski šloser

Član broj: 76787
Poruke: 673



+66 Profil

icon Re: Problem - PRO MIM smart card reader-writer and SIM Card Reader02.05.2007. u 15:18 - pre 206 meseci
Situacija je ovde sledeca. Philips ima posebne Smart kartice koje pored ISO7816 interfejsa na sebi imaju i podrsku za USB interface. Da pojednostavim: U samoj SIM kartici se nalazi i USB čitač kartica. To sto ti posedujes je samo adapter za taj tip kartica. Ako želiš čitati standardne ISO7816 kartice (GSM, Memorijske, I2C) onda ti treba naki reader kao sto je Omnikey, Towitiko, SCM ili slican PCSC reader.
 
Odgovor na temu

A-max
Rozaje

Član broj: 45753
Poruke: 9
89.188.44.*

Sajt: www.amaxhost.com


Profil

icon Re: Problem - PRO MIM smart card reader-writer and SIM Card Reader12.05.2007. u 01:18 - pre 206 meseci
ne razumijem, ovaj ciotac je sigurno koristen za citanje Ki i IMSI-a sa sim kartica. Hoces da kazes da ga za to ne mogu koristiti? ovaj sa slike nije vise problem, nabavio sam potreban softver... ali ovaj na COM nece ni da pisne.
aNokic
 
Odgovor na temu

koca92
srbija

Član broj: 101092
Poruke: 3
77.46.240.*



Profil

icon Re: Problem - PRO MIM smart card reader-writer and SIM Card Reader12.05.2007. u 17:30 - pre 206 meseci
da li neko zna gde mogu da nabavim sim card reader.
unapred hvala
 
Odgovor na temu

rdinic
Radoslav Dinić
Ražanj

Član broj: 5599
Poruke: 37
*.smin.sezampro.yu.

ICQ: 26433723
Sajt: plastikadinic.rs


+1 Profil

icon Re: Problem - PRO MIM smart card reader-writer and SIM Card Reader25.10.2007. u 17:08 - pre 200 meseci
Probaj da radiš ispod win98 i proradice ti com portovi za citanje i upis IMSI i Ki
a posto imas XP mozes instalirati VMware pa ispod njega instaliraj win98.
 
Odgovor na temu

radanovic Rade
Radanovic Rade

Član broj: 125584
Poruke: 25
*.mynsn.net.



Profil

icon Re: Problem - PRO MIM smart card reader-writer and SIM Card Reader25.10.2007. u 21:37 - pre 200 meseci
Ja imam SIM Card Reader instalirao sam program i drajvere sve je radilo kako treba ,ali sada vise nece da prepozna sim karticu.Zadnji put kad sam radio kad sam hteo da izvadim citac iz USB iskliznuo mi iz prstiju i iscupam SIM karticu iz citaca.
Da li sam mogao sprziti SIM CARD READER . SIM kartica radi normalno al Card Reader vise ne prepoznaje SIM
 
Odgovor na temu

Vebratim

Član broj: 59843
Poruke: 25
*.adsl-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Problem - PRO MIM smart card reader-writer and SIM Card Reader08.01.2008. u 22:27 - pre 198 meseci
Pozdrav!
da ne načinjem novu temu..
Došao mi je u posed SIM Card Reader po izgledu identičan onom na slici koju je priložio A-Max, osim što je plave boje : )
(nažalost bez ikakvog pratećeg softvera i dokumentacije)
Priznajem da mi je tematika slabo poznata, tražim driver/softver kojim bih mogao da očitam sim karticu i tako uradim bekap imenika i pojedinih poruka, te molim za pomoć. Uređaj se kači na USB i XP ga po prilici stvari sam ne prepoznaje.
hvala unapred.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Problem - PRO MIM smart card reader-writer and SIM Card Reader

[ Pregleda: 8206 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.