Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vista Prodaja - Mesec Drugi

[es] :: Advocacy :: Vista Prodaja - Mesec Drugi

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 61729 | Odgovora: 445 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi17.05.2007. u 10:34 - pre 206 meseci
Citat:

nemoj mi reci da ce u visti sve na 0 da proradi? ha ha... ma vazi...


Tja... ne secam se da sam bilo sta "stelovao" :)

Citat:

hihihi, ma daj, nek ti primer kako ne treba raditi bude windows media player. barem ti znas koliko je to glup koncept


Glup ili ne, radi posao - vecina neukih korisnika sasvim lepo koristi WM Player...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.beobug.com.



+4 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi17.05.2007. u 10:45 - pre 206 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Glup ili ne, radi posao - vecina neukih korisnika sasvim lepo koristi WM Player...


Vecina Win korisnika instalira neki 3rd party video(BS Player neko rece :-))/audio(Winamp neko rece :-)) player-zaista ko jos koristi WMP...

Citat:
A ako nekim slucajem na sistemu nisu? Zasto uopste pominjes taj crni Slackware, koji nema ni paket menadzer normalan, pa rucno moras instalirati deljene biblioteke?


Rece covek koji je do pre pola godine koristio Slack i dizao ga u nebesa(i linux generalno)
Pa u maniru najgoreg kompleksasa oseca potrebu da malo pljucne :-)
A swaret,slapt-get,slackpkg i slacktrack?


Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi17.05.2007. u 10:52 - pre 206 meseci
Citat:

Rece covek koji je do pre pola godine koristio Slack i dizao ga u nebesa(i linux generalno)
Pa u maniru najgoreg kompleksasa oseca potrebu da malo pljucne :-)

Cekaj znaci sad iako je u pravu ne sme da kaze svoje misljenje zato sto je nekad koristio slack?
Zar nije prisutan opstepoznat problem slacka sa paketima i dobrim package menagerom? Jeste.
Uporediti slackware package resenje sa debianom/gentoo-m pa videti sta je pravi package
menagment system a sta bofl. Mozda se u buducnosti nesto resi u stranu slacka i dobije stvarno
mocan package menager sa mocnim grafickim frontendom. Ali za sada je tuga.

Sto se xtraye no comment.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
*.BVCOM.NET.



+13 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi17.05.2007. u 11:01 - pre 206 meseci
a sta ce ti front end na serveru na koji ces se kaciti preko ssh u 99.99% slucajeva? a ako koristis slack na desktopu, pretpostavlja se da znas sta radis, ili da bar imas zelju da naucis.

btw, neko je vec spomenuo gslapt, koji je, djuro, sta?

a da li je bofl ili nije, i da li moze da se poredi sa debian resenjima... hm... pa ne znam, mozda moze nekome da izgleda kao bofl, ali to je slack filozofija.
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.beobug.com.



+4 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi17.05.2007. u 11:16 - pre 206 meseci
Citat:
Mitrović Srđan: Cekaj znaci sad iako je u pravu ne sme da kaze svoje misljenje zato sto je nekad koristio slack?


Poenta je sto nije u pravu i sto preteruje,jer....

Citat:

Zar nije prisutan opstepoznat problem slacka sa paketima i dobrim package menagerom? Jeste.
Uporediti slackware package resenje sa debianom/gentoo-m pa videti sta je pravi package
menagment system a sta bofl.


....u Slacku su dostupni:

-swaret(ima dependacy check)
-slapt-get(ima dependancy check i odlican gtk frontend gslapt)
-slackpkg i slacktrack(alatke koje sluze sa proveru tgz paketa/prijavljivanje nedostajucih lyb-ova-vec su obsolete jer su to vec poodavno swaret i slapt-get)

Citat:

mocan package menager sa mocnim grafickim frontendom. Ali za sada je tuga.


Nego koliko ja znam-emerge/portage nema GUI frontend sto imaju svi iole normalni package manageri(apt,yum,smart,slapt-get,urpmi i tome slicno :-)
To cak i "tuga" od pkgtool-a u Slackware-u ima :-)

Citat:
Mozda se u buducnosti nesto resi u stranu slacka i dobije stvarno


Tesko.Posto je to distro jednog coveka,nesto ne verujem da ce Pat da se aka sa onolikim paketima i da za svaki piskara metafiles-e za dependacy check,te da sa time uskladjuje pkgtool i installpkg
Covek je ispravno zakljucio da za tim nema potrebe pored vec pomenuthi 3rd party alata i koje ce vrlo verovatno da ubaci u "extras" sekciju :-)
Kao sto je rekao jednom neki lik na forumu "Istina,Slack ima svojih mana,ali je vise nego odlican pogotovu kada se uporedi sa ostalim distroima(stabilnost,jednostavnost,brzina)i kada se tome doda cinjenica da ga pravi samo jedan covek kome pomaze par prijatelja"

Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi17.05.2007. u 12:39 - pre 206 meseci
Citat:

Nego koliko ja znam-emerge/portage nema GUI frontend sto imaju svi iole normalni package manageri(apt,yum,smart,slapt-get,urpmi i tome slicno :-)
To cak i "tuga" od pkgtool-a u Slackware-u ima :-)

Steta sto ne znas. gentoo takodje ima vise front-endova za svoj package menager. Npr ja sam koristio
porthole (gtk based) i odlicno se pokazao. slapt-get jos uvek nije normalan package menager ;-)
Pokusava da bude apt-like sto mu tesko ide ali kao sto rekoh za par godina razvoja ko zna
mozda se situacija i promeni. Sa xdialoga presli su na GUI pokusavajuci da ozive na slacku ono
sto debian ima godinama. Ripperi :)



Citat:

a sta ce ti front end na serveru na koji ces se kaciti preko ssh u 99.99% slucajeva? a ako koristis slack na desktopu, pretpostavlja se da znas sta radis, ili da bar imas zelju da naucis.

Niko nije definisao da ce se koristiti iskljucivo za server. Pa tom logikom koji ce ti bilo sta?
Ako znas da koristis slackware sta ce ti drajveri dovoljno si h4x0r da ih napises sam ;-)
Valjda je logicna odlika jednog dobrog package menagera da ga prati i front end kao npr
synaptic.

Citat:

slapt-get does not provide dependency resolution for packages included within the Slackware distribution. It does, however, provide a framework for dependency resolution in Slackware compatible packages similar in fashion to the hand-tuned method APT utilizes. Several package sources and Slackware based distributions take advantage of this functionality.

Adding dependency information requires no modification to the packages themselves. Rather, the package listing file, PACKAGES.TXT, is used to specify these relationships. This file is provided by Patrick Volkerding and is similar to the Packages.gz file in use by Debian. Several scripts are available to generate the PACKAGES.TXT file from a group of packages (See FAQ #17). The file format used by Patrick Volkerding is extended by adding a few extra lines per package. slapt-get then parses this file during source downloads. Typically, third party packages store the dependency information within the package itself for later extraction into the PACKAGES.TXT (See FAQ #19). The inclusion of this information within the Slackware package format does not inhibit the ability for Slackware pkgtools to install these packages. This information is silently ignored and discarded after the package is installed.

Other methods exist for adding dependency information for official Slackware packages without altering the packages themselves.

Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.beobug.com.



+4 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi17.05.2007. u 13:11 - pre 206 meseci
Citat:
Mitrović Srđan:Steta sto ne znas. gentoo takodje ima vise front-endova za svoj package menager. Npr ja sam koristio
porthole (gtk based) i odlicno se pokazao.


Svaki dan covek sazna nesto novo :-)
Gentoo nisam vec koristio nekoliko godina :-)
Koliko vidim nista bolje/losije nego gslapt

Citat:
Sa xdialoga presli su na GUI pokusavajuci da ozive na slacku ono
sto debian ima godinama. Ripperi :)


Citat:
Mitrović Srđan OS: OpenBSD


Makar Slack ima normalan installer po ugledu na FreeBSD,za razliku od OpenBSD-a koji eto u 2007 godini od coveka trazi da rucno broji cilindre na hd-u prilikom particionisanja i da labeluje particije preko vi-ja :-)
Ripperi :-)

Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi17.05.2007. u 13:19 - pre 206 meseci
OpenBSD ne puca nesto na desktop share koliko ja znam ;-)
On takodje ne ide na user frendli niti na neki idiot proof. Takav
je kakav je ako ti treba naucices da ga koristis ako ne ....
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
*.BVCOM.NET.



+13 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi17.05.2007. u 14:21 - pre 206 meseci
dok je slackware-u glavni i jedini cilj da ga koristi sekretarica ceca? pa zar stvarno mislis da slack ne bi mogao da bude mnogo vise "idiot proof", kako ti kazes, samo da neko to hoce? ali to nikome nije cilj, ljudi koji koriste slackware, koriste ga bas zato sto je takav kakav jeste.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi17.05.2007. u 15:04 - pre 206 meseci
Citat:
sto je lepo videti kad neko, sem sto je expert za IT, tipografiju, i ko zna sta sve ne, ima dara i za poeziju, i to ni manje ni vise nego haiku :)


Ne mora čovek biti ekspert za tipografiju da vidi da su fontovi muljavi na Linuxu.

A ne vidim zašto IT i poezija ne bi išli zajedno. Lepo se nadopunjuju, kako se vidi iz priloženog. To je kao da kažeš, ako je neko expert za IT, taj ne može da se bavi sportom. Svašta :-)

Doduše, ja sam baš početnik, priznajem, ali nije loše, nije loše :-)

A vi sa tom kupusarom, neiscrpni ste izvor inspiracije :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi17.05.2007. u 17:34 - pre 206 meseci
@BodyBag

Uh, uopste nisam koristio linux prosle godine, a i da mi unixoid treba ne bih koristio linux uz bolje alternative.
Ne bi bilo lose da obratis paznju koje gluposti pises ovde, medjutim, jer inace moras priznati i da je Windows bas super, jer isti koristis, ili si, mozda, samo zeleo da obznanis da sam izdajnik ideje velikog i nepogresivog vodje? Uostalom, zbog ovoga novi Windows nikako nije na listi O/S koje cu ja koristiti jer nema sile da me natera da dopustim da third-party malware ima veca ovlascenja na mome kompu od mene samog ali je linux jos manje. Ne, nece mi trebati najnoviji softver, i ovaj je dovoljno dobar, a bice i za dvadeset godina iznad mojih potreba, bas kao sto je sada. Medjutim, istina da Microsoft puno inovira mora da se prizna.

Poz.
 
Odgovor na temu

cynique
Ivan Štambuk
Zagreb@Croatia

Član broj: 93690
Poruke: 155
*.cmu.carnet.hr.

ICQ: 106979934
Sajt: istambuk.blogspot.com


Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi17.05.2007. u 19:50 - pre 206 meseci
Citat:
bojan_bozovic:Uh, uopste nisam koristio linux prosle godine, a i da mi unixoid treba ne bih koristio linux uz bolje alternative.
Ne bi bilo lose da obratis paznju koje gluposti pises ovde, medjutim, jer inace moras priznati i da je Windows bas super, jer isti koristis, ili si, mozda, samo zeleo da obznanis da sam izdajnik ideje velikog i nepogresivog vodje? Uostalom, zbog ovoga novi Windows nikako nije na listi O/S koje cu ja koristiti jer nema sile da me natera da dopustim da third-party malware ima veca ovlascenja na mome kompu od mene samog


Vista nema implementiran NGSCB u potpunosti. Dokument na linku koji referiraš je pisan 2003. (piše na dnu stranice), no međutim:

http://en.wikipedia.org/wiki/N...re_Computing_Base#Availability

Citat:
When originally announced, NGSCB was expected to be part of the then next major version of the Windows Operating System, Windows Vista (then known as Longhorn). However, in May 2004, Microsoft was reported to have shelved the NGSCB project [12]. This was quickly denied by Microsoft who released a press release stating that they were instead "revisiting" their plans [13]. The majority of features of NGSCB are now not expected to be available until well after the release of Windows Vista. However, Vista includes "BitLocker", which can make use of a Trusted Platform Module chip to facilitate secure startup and full-drive encryption. TPMs are already integrated in many systems using Intel's Core 2 Duo processors or AMD's Athlon 64 processors using the AM2 socket.


I BTW, malware ne može ni u teoriji postati NCA (trusted modul izoliran čak i od OS-a). Kad bi netko uspio arbtirarnu 3rd party aplikaciju (rootkit?) autenticirati kao NCA, to bio bio, well, hack stoljeća :D
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi17.05.2007. u 20:37 - pre 206 meseci
Valjda to zavisi od toga kako definises malware, za mene su i iTunes, Live Messenger ili RealPlayer malware, jer se vrte reklame po njima, a takve stvari ce sigurno biti implementirane. Takav bundlovani adware nece biti moguce izbeci nikako jer, moguce je, nece moci da se koristi third party program. Raj!

Da, znam da ce tek Vienna dobiti NGSCB, ali nije li NGSCB narusavanje privatnosti? Zasto ja ne mogu u tvoj stan da postavim bubu, a da ne odem iza resetaka, a Microsoft i content provideri mogu? Da, da, znam, Sony, Universal i EMI mogu da lobiraju u kongresu, a ja ne... Medjutim, imam opciju da DRM-ovan softver ne koristim, svakako?

Ocigledno, "Next Generation Secure Computing Base" je sve samo ne sigurnost, koja se je mogla postici npr. managed kodom. Microsoft zaista donosi novine, mozda najznacajnija je ISO standardizovani IL, ali da podrzim sve sto ubace u sistem, nazalost, ne mogu.

Poz.
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.beobug.com.



+4 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi17.05.2007. u 21:42 - pre 206 meseci
Citat:
bojan_bozovic:
Uh, uopste nisam koristio linux prosle godine


Ma pricaj ti to drugom-sreca tvoja sto me mrzi da kopam po forumu,prosto da se covek iznenadi sta si doskora pisao u svojim postovima

Citat:

a i da mi unixoid treba ne bih koristio linux uz bolje alternative.


BSD?Solaris?Kako god okrenes ni do kolena nisu linux-u kada su pitanju dekstop poslovi koje vecinu korisnika i interesuje,te po usabilty-ju i hardverskoj podrsci...

Citat:

Ne bi bilo lose da obratis paznju koje gluposti pises ovde, medjutim, jer inace moras priznati i da je Windows bas super, jer isti koristis


Kao sto ga koriste i moji ukucani,koji gle cuda,koriste i isti kompjuter-ja ih ne mogu siliti da koriste linux
Interesantna ti je taktika-cim kazem nesto sto je u sustini tacno,ispada da ja pricam gluposti :-)
Yeah...

Citat:
ili si, mozda, samo zeleo da obznanis da sam izdajnik ideje velikog i nepogresivog vodje?


Well,kako si postovao ranije,ne bi te se postideli ni najgori linux fanatici

Citat:

Ne, nece mi trebati najnoviji softver, i ovaj je dovoljno dobar, a bice i za dvadeset godina iznad mojih potreba, bas kao sto je sada.


Najbolje se vrati na MSDOS i bicemo svi srecni :-)
Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi17.05.2007. u 21:58 - pre 206 meseci
Citat:
BSD?Solaris?Kako god okrenes ni do kolena nisu linux-u kada su pitanju dekstop poslovi koje vecinu korisnika i interesuje,te po usabilty-ju i hardverskoj podrsci...


Ista je situacija kad porediš kupusaru i Windows.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.l.strato-dslnet.de.



+7176 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi17.05.2007. u 22:29 - pre 206 meseci
Citat:

BSD?Solaris?Kako god okrenes ni do kolena nisu linux-u kada su pitanju dekstop poslovi koje vecinu korisnika i interesuje,te po usabilty-ju i hardverskoj podrsci...


Ja poznajem 2 POSIX OS-a koja su vise desktop-friendly od Linuxa:

1. Mac OS X
2. Windows NT (XP / Vista)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

cynique
Ivan Štambuk
Zagreb@Croatia

Član broj: 93690
Poruke: 155
*.cmu.carnet.hr.

ICQ: 106979934
Sajt: istambuk.blogspot.com


Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi17.05.2007. u 22:34 - pre 206 meseci
NCA bi bili samo djelići aplikacija, oni povezani za krucijalne "izračune", npr. (de)kodiranje multimedijalnog streama - takvi izolirani dijelovi koda NE MOGU POZIVATI NESIGURNE WIN32 API-je! iTunes, RealPlayer i ostali crapware dakako ne ide u tu kategoriju... Piše ovo sve u onom članku na wikipediji :)

Citat:
bojan_bozovic: Da, znam da ce tek Vienna dobiti NGSCB, ali nije li NGSCB narusavanje privatnosti? Zasto ja ne mogu u tvoj stan da postavim bubu, a da ne odem iza resetaka, a Microsoft i content provideri mogu?


Jer je dizajn tog stana (tj. CPU-a) tuđi IP, i čak i da ga hoćeš prepravljati, ne znaš jer je to tehnički virtualno nemoguće. Prvi put čujem kako netko NGSCB naziva "bubom". Jesi li svjestan da će NGSCB moći omogućiti da npr. prilikom unošenja passworda u secure dijalogu pritisnute tastere nijedna aplikacija ne može "prisluškivati", pošto bi kriptirani sadržaj keyboard buffera mogao biti direktno preusmjeren na NCA koji bi vršio autentikaciju, potpuno nezavisno od I/O komponenti baznog OS-a (ne poziva se ISR koji handla IRQ1)? Kladim se da postoji gomila ljudi koja bi bila jaaako sretna platiti za takvo nešto.

Citat:
Da, da, znam, Sony, Universal i EMI mogu da lobiraju u kongresu, a ja ne... Medjutim, imam opciju da DRM-ovan softver ne koristim, svakako?


Da. Osim toga, uvijek ćeš imati izbor ne kupovati matične ploče/CPU-eve koji podržavaju NGSCB. Pitanje je samo koliko dugo, uzimajući u obzir da se u TCG nalazi manje-više bilo tko tko išta znači.

Citat:
Ocigledno, "Next Generation Secure Computing Base" je sve samo ne sigurnost, koja se je mogla postici npr. managed kodom. Microsoft zaista donosi novine, mozda najznacajnija je ISO standardizovani IL, ali da podrzim sve sto ubace u sistem, nazalost, ne mogu.


Previše si paranoičan, kao uostalom i većina uberparanoičnih kritika rada TCG-a, koji NGSCB doživljavaju kao pokušaj ostvarenja Orwellove 1984-e. NGSCB nikoga neće spriječiti da skida i pokreće/gleda warez i DivXe sa P2P mreža, samo će onemogućiti da rippate DVD-ove koje posudite u videteci, te crackujete pojedine ključne aplikacije. Osim toga, revolucija je već počela:

http://en.wikipedia.org/wiki/Trusted_Platform_Module
 
Odgovor na temu

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
*.BVCOM.NET.



+13 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi18.05.2007. u 03:01 - pre 206 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ja poznajem 2 POSIX OS-a koja su vise desktop-friendly od Linuxa:

1. Mac OS X
2. Windows NT (XP / Vista)


ajde OS X, ali gde nadje NT u prici o unixoidima?
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi18.05.2007. u 04:59 - pre 206 meseci
@BodyBag

Citat:
Ma pricaj ti to drugom-sreca tvoja sto me mrzi da kopam po forumu,prosto da se covek iznenadi sta si doskora pisao u svojim postovima


Skoro cele prosle godine sam koristio NetBSD, a ne Linux, negde od januara, nego, ti bolje znas od mene. ^_^ Da mi treba za server, najverovatnije bih izabrao bas njega.

Citat:

BSD?Solaris?Kako god okrenes ni do kolena nisu linux-u kada su pitanju dekstop poslovi koje vecinu korisnika i interesuje,te po usabilty-ju i hardverskoj podrsci...


Nema razlike kada pokrenes KDE, Gnome ili neki wm, nikakve. Uostalom, sta me briga sto sistem podrzava neki hardver koji nemam, nije li bitno samo da podrzava hardver koji imam? Sta me briga sta vecinu korisnika interesuje, valjda je bitno sta mene interesuje? Samo pokazujes kolika si trolcina.

@japan

Probaj SFU/SUA.



Ipak je unixoidno, mozda?

@cynique

Revolucija ce me mimoici, hvala. Ipak je scenario koji sam naveo vrlo verovatan, naravno, crapware u nexusu raditi nece, ali usluge modula koji rade moci ce koristiti. Dobro je poznato da se na kraju zloupotrebi sve sto se moze zloupotrebiti, a keyloggere je bilo moguce zaustaviti daleko jednostavnijim metodama, naprimer, preko least privilege execution, kada softver ne bi imao ni pristup mrezi ako se eksplicitno ne dozvoli, pa executable signingom... A malware bi se unistio jednom za svagda tako sto u userlandu teramo samo managed kod. medjutim, profitabilnije je content providerima dopustiti remote audit svake masine, da mogu softver, filmove ili muziku da licenciraju na odredjenom hardveru, zar ne? Crkla je graficka, a vise se ne proizvodi taj model, sta sada? Migracija podataka na novi kompjuter pitanje je u kolikoj meri ce biti moguca, takodje, DRM-ovano nece moci da se prenese. Revolucija? Da, samo posledice te revolucije bice slicne 1917, bojim se.

Poz.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 18.05.2007. u 06:45 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
*.BVCOM.NET.



+13 Profil

icon Re: Vista Prodaja - Mesec Drugi18.05.2007. u 05:39 - pre 206 meseci
mozda i nije.

ustvari jeste, isto koliko je linux+wine windows-like.

ako ti nije problem, ukucaj u shell ls /, pa okaci shot.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Vista Prodaja - Mesec Drugi

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 61729 | Odgovora: 445 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.