Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dilema, chip tunning da ili ne?

[es] :: Auto-elektronika :: Tuning :: Dilema, chip tunning da ili ne?
(TOP topic, by zarsilic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 50376 | Odgovora: 127 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ELTI
Ivica Topic
vlasnik servisa
"ELTI",-serviser
Rijeka-Hrvatska

Član broj: 21632
Poruke: 1711
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: skype:ivica.elti1


+5 Profil

icon Re: Dilema, chip tunning da ili ne?29.09.2007. u 11:37 - pre 201 meseci
Ne bih htio temu previse siriti ali htio bih samo pomenuti par stvari koje cine razliku izmedju dobrog i loseg tunera. Kao prvo losi tuneri uglavno kradu mape koje samo prilagodjavaju odredjenoj ECU (zbog specificnosti ID-ova, chek suma..) da bi auto uopste palio ali cesto se desi i da ne upali (a onda nastaju teski problemi..) Ja imam prilicno znanja i sve sto je potrebno da sam tuniram fajl ali bas zbog toga sto o tome puno znam taj posao prepustam ljudima koji to znaju bolje od mene i imaju mogucnost tuninge testirati na pravim ispitnim stolovima koji kostaju i preko 60.000€, a za kamionske da i ne govorim. Ja nastojim sto kvalitetnije odraditi tehnicki dio tuninga koji je isto tako odgovoran jer i samo jedan lose zalemljen pin, los izbor chipa, podnozja ili sl. u nekom trenutku moze biti koban. Moj tuner svakom autu pristupa individualno, uz svaki fajl mu dostavim podatke o starosti auta, predjenim km, procjeni vozaca (mladja ili starija osoba, sportski tip vozaca itd..) klimatsko podrucje gdje se auto najvise vozi jer nije isti tuning za auto koji se vozi u Finskoj i za auto koji se vozi u Spaniji Grckoj ili Tunisu, zatim sta musterija hoce dobiti tuningom, bolji start i bolje ubrzanje, vecu krajnju brzinu, vise obrtaja, manju potrosnju, bolje paljenje pri nizim temperaturama i jos mnogo toga, ili zeli auto za streete race. To su sve potpuno razliciti tuninzi i ne mogu se odraditi sa copy-paste. Ja veoma cesto musteriju i sam odgovorim od tuninga, nije mi prvenstven cilj raditi tuning nekome s kim bih mogao imati probleme, sto se veoma cesto desava kolegama koji rade ovaj posao. Kad podignes haubu i vidis sav nauljen motor koji jedva upali, trese se, turbina se cuje kao na boingu, na displ. pise 250.000 (ali to samo pise a stvarna km ....), vlasnik svjeze izbrijane glave, koja se samo nazire iza ogromnih crnih suncanih naocala... zlatni lanci oko vrata s 3 mobitel aparata... ne vidis jeli to na njemu majica ili tetovaza, iza sjedista par bezbol palica a da u bunker ni ne zavirujes...u vratima smotak sudskih poziva ...I sad bi ja na tom autu trebao raditi nekakav tuning. Radije ja to lagano odbijem. Cesto mi dodju djeca koji su tek polozili vozacki ispit i imaju VW pola benzinca sa 60-70 konja i htjeli bi od toga napraviti makinu da se utrkuju po gradu.. Tesko im je objasniti zasto ja na tom autu necu raditi tuning. Naravno hoce neko drugi. Nemam nista protiv neka im uzme lovu, ja radije ne bih. Ali vecina mojih musterija kojima sam radio tuning dodju i sa drugim autima kad ih promijenu a dovedu mi i dosta svojih prijatela. Najvece mi je zadovoljstvo kad napravim tuning i musterija nakon probne voznje izadje iz auta sa osmjehom od uha do uha, ili kad od sasvim nepoznatog covjeka cujem pohvalu za neki posao.
Da se ipak vratim na postavljenu temu, chip tuning da ili ne.. Na ovo pitanje se ne moze odgovoriti niti sa "DA" niti sa "NE". Kako je svaki vlasnik auta jedinstvena osoba tako je i njegov auto.
Ako nemate sta raditi nemojte to raditi ovdje. Potrazite drugi forum.
 
Odgovor na temu

KRVOLOK
Srdjan Matavulj
SM high performance engines
Gradiska

Član broj: 5164
Poruke: 217
*.wireless.rskoming.net.

Sajt: www.smchiptuning.com


+1 Profil

icon Re: Dilema, chip tunning da ili ne?06.10.2007. u 09:20 - pre 201 meseci
Ti druze ispade psihijatar i napravi nauku od toga kome radis a kome neradis cip :))))
salim se...

Ako je auto ispravan nema razloga da se neuradi cip tuning.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: Dilema, chip tunning da ili ne?06.10.2007. u 10:46 - pre 201 meseci
Slazm se sa stavom da se moze uraditi (i treba uraditi) svaki ispravni auto. Ima par izuzetaka (uglavnom za Japanska i Korejska vozila) gde se ne moze uraditi tun.
Medjutim svako iskusto je dobrodoslo. ELTI je izneo svoj stav i svoje iskustvo sto je u svakom slucaju korisno i za "izvodjace radova", a i za potencijalne musterije.
 
Odgovor na temu

KRVOLOK
Srdjan Matavulj
SM high performance engines
Gradiska

Član broj: 5164
Poruke: 217
*.wireless.rskoming.net.

Sajt: www.smchiptuning.com


+1 Profil

icon Re: Dilema, chip tunning da ili ne?06.10.2007. u 11:17 - pre 201 meseci
Ja bih mogao napisati knjigu kakvih sam sve likovao sretao i kakvih komentara je bilo.

Jedni od najacih su:

Ja uradio momku tdi motor i dao mu da proba poslije cipovanja.I on vozi i vozi i nista negovori,ja ga nakon dvije min pitam jel osjeti ikakvu razliku,a on meni
kaze: pa nema neke posebne razlike osim sto auto puno bolje ubrzava i puno bolje "puni" obrtaje.Ja nisam imao teksa da mu bilo sta kazem...

Jedan dosao sa benzincem i uradili cip on nece da proba auto,ja ga pitam zasto on kaze: ma mene to neinteresuje kako ide.Ja ga pitam pa zasto je onda bilo sta radio na autu,a on meni odgovara: zasto sto kod mene u naselju svi rade chiptuning.I otisao je sa cipom da nije isprobao auto.

Dosao neki sa benzincem (V6 motor) i uradili mu cip i sad cemo na testnu voznju.On vozi,ja suvozac.Momak krenuo,prva 3500,salta drugu,druga 3000,salta trecu,treca 3000 i tako svaku brzinu.Ja cutim nista negovorim.Vozimo se mi tako par minuta i kaze on osjeti se razlika ide puno bolje.Ja ga pitam zasto nije auto potjerao do blokade da vidi kako stvarno vuce,on meni kaze da to nikad nije uradio.Nikad u svom zivotu nije ni u jednoj brzini presao 4000 rpm pa ni u top speedu,jer je negdje citao da viski obrtaji unistavaju motor.Ja kao zaliven ostao,bez daha i bez ikakvog komentara.

Prije neki dan pojavio se jedan sa tdi motor,i poslije cipovanja uzeo stopericu i mjeri on neka ubrzanja i vremena,racuna nesto i izracuna da je auto puno brzi nego sto je bio prije.Cuo negdje da poslije cipovanja auto puno dimi izasli mi iz auta i on dao drugu da ga vozi a mi cemo gledati.Momak povezao auto nedimi nista,sve ok,kaze on njemu ajd sad parkiraj ovde pa u leru do poda stisni gas da vidimo hoce li zadimiti.Ja odmah kazem da mora malo dima biti u tom rezimu a on meni kaze da nemora.Momak stisnu gas,naravno poslije 4500 rpm motor izbaci malo dima,ali skorz diskertno.Kaze taj meni,eto vidis da dimi i da nije dobar cip,ja pokusao da mu objasnim da je to normalo i da njegov standardni cip isto tako dimi,on mi neda reci to.Ja se naljutim i izvadim svoje PLCC cipove i vratim negove standardne da mu dokazem da ce i na njegove auto zadimiti u leru sa gasom do poda preko 4500 rpm.Tako i bude,i to jos puno vise nego na moje cipove.Momak se pocinje tresti,drhti mu vilica i od cudjenja ne moze progovoriti,na kraju kaze meni da sam ja njegove orginalne cipove promijenio i pokvario mu sad motor.27c010 cipovi su u pitanju pa oni koji se razumiju znaju sta to znaci.Ja ostao sokiran.

imam jos puno prica ali mi se neda pisati a nije ni prikladno bas.

zato je prica ELTIa potpuno na mjesu da se treba paziti s kim se radi,ja sam vec gore napisao da sam se salio jer stvaro svakakvih ljudi ima.
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.adsl2.versatel.nl.



+41 Profil

icon Re: Dilema, chip tunning da ili ne?09.10.2007. u 22:54 - pre 201 meseci
Kakva su iskustva sa turbo benzinskim motorima? Konkretno me zanima za Passata 1.8t '98, standardno ima oko 150 ks. Koliko se moze dobiti na snazi i obrtnom momentu i koliko bi to sve kostalo? Hvala.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: Dilema, chip tunning da ili ne?10.10.2007. u 11:51 - pre 201 meseci
Rezultati su odlicni pod uslovom da je vozilo ispravno.
Dobotak je oko 45 KS i oko 70 Nm. Top speed +15Km/h.
Cena bi trebala biti u rasponu izmedju 250 i 350 Eura u zavisnosti gde radis.
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.adsl2.versatel.nl.



+41 Profil

icon Re: Dilema, chip tunning da ili ne?11.10.2007. u 09:41 - pre 201 meseci
Hvala na odgovoru, to mi zvuci veoma primamljivo. Ne zivim u Srbiji, ali uskoro planiram dolazak, pa cemo se cuti. Do tada moram odraditi jedan obimniji servis.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

KRVOLOK
Srdjan Matavulj
SM high performance engines
Gradiska

Član broj: 5164
Poruke: 217
*.wireless.rskoming.net.

Sajt: www.smchiptuning.com


+1 Profil

icon Re: Dilema, chip tunning da ili ne?11.10.2007. u 10:13 - pre 201 meseci
Uhhh turbo benzinac,mmm njam njam...najbolji za cipovanje ako su ispravni.

 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: Dilema, chip tunning da ili ne?11.10.2007. u 10:49 - pre 201 meseci
Slazem se pod uslovom da nije 27c210.
 
Odgovor na temu

KRVOLOK
Srdjan Matavulj
SM high performance engines
Gradiska

Član broj: 5164
Poruke: 217
*.wireless.rskoming.net.

Sajt: www.smchiptuning.com


+1 Profil

icon Re: Dilema, chip tunning da ili ne?11.10.2007. u 12:25 - pre 201 meseci
a sta tek ako je 87c64 u pitanju :)
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: Dilema, chip tunning da ili ne?11.10.2007. u 12:38 - pre 201 meseci
Na ovom tipu moze biti ili ta 210ka ili 1024orka u PLCC kucistu i to OTP sto ne dozvoljava prostor za experimentisanje. Ali nije to problem. Problem je sto normalni proizvodjaci to vise ne proizvode. Od poslednjih 5 komada, 3 sam odmah bacio, jedan ugradio, a i on je radio samo par meseci. Sva sreca sto sam imao staru rezervu.

Ako neko zna gde se mogu kupiti ovi cipovi (27C210 ili 27C1024) neka slobodno napise. Obzirom da je rec o "raritetu", necu brisati post.
 
Odgovor na temu

KRVOLOK
Srdjan Matavulj
SM high performance engines
Gradiska

Član broj: 5164
Poruke: 217
*.wireless.rskoming.net.

Sajt: www.smchiptuning.com


+1 Profil

icon Re: Dilema, chip tunning da ili ne?11.10.2007. u 13:23 - pre 201 meseci
ja nabavljao u danskoj imam dosta komada ali nije za prodaju...
probacu naci adresu gdje je to kupovano.

ja sam radio sa njima dosta ali nisam primjetio da su nesto zeznuti.Ov 87c64 su mi gori,cim se obrise velika je sansa da se pokvari cip ali i tu imam rezerve.


 
Odgovor na temu

TunderBird
Beograd

Član broj: 161300
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Dilema, chip tunning da ili ne?30.10.2007. u 13:47 - pre 200 meseci
Da li neko moze da mi kaze sta mogu da dobijem chip tuningom sa TOYOTA YARISom 1.3 87HP 2007... da li se isplati i da li neko ima neka iskustva sa ovim automobilom posle chipovanja ili nekog tuninga.
 
Odgovor na temu

BioSQUAD
BioSQUAD

Član broj: 70379
Poruke: 566
212.200.126.*



Profil

icon Re: Dilema, chip tunning da ili ne?06.11.2007. u 00:55 - pre 200 meseci
Dali moze da se postigne ovo na Peugeot 307 2.0 HDi, nasao sam na netu negde
90Bhp => 117Bhp; 205Nm => 265Nm CR1/2
Samsung Note II # iPhone 5 user
 
Odgovor na temu

BigFoot
Boban Jovanović
Arilje

Član broj: 1098
Poruke: 991
*.dynamic.sbb.co.yu.



+35 Profil

icon Re: Dilema, chip tunning da ili ne?06.11.2007. u 16:40 - pre 200 meseci
Može
Two beer or not two beer...
 
Odgovor na temu

TunderBird
Beograd

Član broj: 161300
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Dilema, chip tunning da ili ne?10.11.2007. u 11:08 - pre 200 meseci
TOYOTA yaris 2007 1.3 87hp

Uradio sam... i dodao K\N filter... sada imam oko 102-103Hp i auto neuporedivo bolje ide... stvarno velika promena
 
Odgovor na temu

BigFoot
Boban Jovanović
Arilje

Član broj: 1098
Poruke: 991
*.dynamic.sbb.co.yu.



+35 Profil

icon Re: Dilema, chip tunning da ili ne?12.11.2007. u 01:11 - pre 200 meseci
Gde si kupio K&N filtar? Gde ima malo veći izbor ovih filtara?
Two beer or not two beer...
 
Odgovor na temu

TunderBird
Beograd

Član broj: 161300
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Dilema, chip tunning da ili ne?18.11.2007. u 11:40 - pre 200 meseci
U Novom Sadu kod nekog uvoznika. Ima sve sto se tice K\N-a. To je neka firma DELTA D... pronadji telefon na netu... Mislim da se ista firma bavi uvozom materijala za zubarske ordinacije (to valjda zenaradi) :-)
 
Odgovor na temu

wht
Andrej Kordulup
Indjija

Član broj: 85139
Poruke: 166
91.150.98.*



Profil

icon Re: Dilema, chip tunning da ili ne?17.12.2007. u 22:16 - pre 199 meseci
Pozdrav,
Da ne otvaram novu temu postavicu pitanje ovde:
Da li neko moze da mi kaze orjentaciono koliko bi sa chipovanjem izvukao iz Toyote yaris 1.4 d4D koja ima 90Konja i moment od 190.0 Nm ?

Hvala puno...
00AD88EF12CA
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: Dilema, chip tunning da ili ne?17.12.2007. u 22:39 - pre 199 meseci
Na verziji od 75PS dobije se 30PS i 50Nm.
 
Odgovor na temu

[es] :: Auto-elektronika :: Tuning :: Dilema, chip tunning da ili ne?
(TOP topic, by zarsilic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 50376 | Odgovora: 127 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.