Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

da li je ovo moguce ???

[es] :: E-Poslovanje :: da li je ovo moguce ???

[ Pregleda: 2370 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

freemindd

Član broj: 93094
Poruke: 42
*.WLAN-BMP6.NSD.panline.net.



Profil

icon da li je ovo moguce ???04.04.2007. u 20:42 - pre 207 meseci
Treba da pokrenem biznis, i imam problem sa naplatom iz inostranstva.
2checkout otpada , paypal ne moze.

Zanima me da li je moguce na ovaj nacin naplatiti uslugu. Klijent dodje na moj sajt,
napravim prazna polja za karticu, on upise podatke, i ja te podatke prepisem, na placanje kod prijatelja koji ima firmu i koji ima mogucnost da naplacuje preko kreditne kartice?
 
Odgovor na temu

Thetaworld
General Partner
RCD usluge

Član broj: 2317
Poruke: 520

Sajt: www.rcdusluge.com


+60 Profil

icon Re: da li je ovo moguce ???04.04.2007. u 21:58 - pre 207 meseci
Citat:
Treba da pokrenem biznis, i imam problem sa naplatom iz inostranstva.
2checkout otpada , paypal ne moze.


Korištenjem offshore preduzeća, UK preduzeća ili S.A.D. preduzeća, može se lako dobiti i bankovni račun u inostranstvu, pa i 2checkout nalog za primanje na takav način, pa i zvaničan Paypal nalog na ime preduzeća, pa isto tako i račun za primanje kreditnih kartica, merchant account, na ime preduzeća. Novac bi se vrlo jednostavno mogao podizati VISA karticom sa automata.

Citat:
Zanima me da li je moguce na ovaj nacin naplatiti uslugu. Klijent dodje na moj sajt,
napravim prazna polja za karticu, on upise podatke, i ja te podatke prepisem, na placanje kod prijatelja koji ima firmu i koji ima mogucnost da naplacuje preko kreditne kartice?


To ne da nije standardan način, već je to zabranjen način.

Kao prvo kartice se ne smiju primati preko sajta koji nema sigurnosnu vezu i sigurnosni certifikat (SSL certifikat za web domen.). Znači uslovi za sigurnosno primanje kreditnih kartica preko vlastitog sajta su:

* da imaš ugovor, tj. vlastiti račun za primanje kreditnih kartica, a ne račun od svog drugai ili partnera. Osim ako je domen i web sajt na njegovo ime ili preduzeće, to je druga stvar i ta mogućnost postoji.

* SSL certifikat za domen, znači svi klijenti moraju da šalju podatke o kreditnim karticama šifrovano putem Interneta, inače stotine i stotine osoba može da ima pristup tim podacima.

* za SSL certifikat za vlastiti domen, potrebna ti je vlastita IP adresa za tvoj vlastiti domen, znači ne možeš da koristiš IP adresu koja se zajednički koristi od strane raznih drugih domena ili web sajtova.

* za prenos podataka o kreditnim karticama sa servera do tebe, ne smiješ da koristiš običan e-mail, već moraš opet da imaš šifrovanu vezu sa serverom ili da se podaci šalju tebi šifrovanim putem na e-mail.

Ako radiš drugačije, prvo nećeš imati prodaju, jer ljudi koji plaćaju kreditnim karticama znaju da prepoznaju kad je web sajt šifrovan i kad nije. Ako nije šifrovan, imaćeš manje prodaje, a mnogi će misliti da si prevarant.

Ako se tvoj websajt zove ABC, a ti onda naplaćuješ kreditne kartice od websajta XYZ ili preko trećeg preduzeća, na izvodu od kreditne kartice će da piše to ime trećeg preduzeća, onda klijenti imaju pravo da povrate novac nazad, bez obzira i ako su dobili uslugu. Naime po pravilniku, ako klijent kupuje sa tvog web sajta, onda tvoje ime ili naziv preduzeća ili kratki naziv preduzeća dolazi na izvod njegove kreditne kartice. Tako ako mu ti naplatiš, ali u stvari naplati treće preduzeće, onda to nije u redu i nemaš sigurnost radi prodaje.

2checkout npr. naplaćuje u svoje ime 2checkout, ali zato pri prodaji klijent vidi da kupuje preko 2checkout i da će njihovo ime da piše na izvodu od kreditne kartice, jer su oni preprodavači.

 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: da li je ovo moguce ???

[ Pregleda: 2370 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.