Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Imam jedno flame pitanje (Internet Explorer na Macu)

[es] :: Mac software :: Imam jedno flame pitanje (Internet Explorer na Macu)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9357 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Genex 99
Mirko Dragaš
Bosna i Hercegovina, RS

Član broj: 10839
Poruke: 192
217.23.196.*

Jabber: dragas@gmail.com
Sajt: users.prijedor.com/mirko1..


Profil

icon Imam jedno flame pitanje (Internet Explorer na Macu)31.03.2007. u 12:02 - pre 206 meseci
jel zali neko za IE for MAC, mislim da izadju novije verzije, posto je sasvim poznato da vecina voli mac office, rekao sam vecina, osim same nesigurnosti ie uopste nije los, ja se nisam pronasao u Safariu ni u operi ni u Firefoxu.

Kakav je vas satv o tome?

EDIT by madamov: izmenjen naslov teme

[Ovu poruku je menjao madamov dana 02.04.2007. u 14:07 GMT+1]
|^^^^^^^^^^|____
| Network Impact...| '|";\,___.
|_..._....._____===|=_|__|...,]|
"(@)'(@)****|(@)*(@)***(@)
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.adsl.forthnet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: Imam jedno flame pitanje31.03.2007. u 12:48 - pre 206 meseci
A sta je to IE?


Ja sam mislio da je taj projekat zaustavljen pre mnogo godina

Ne koristim ga ni na Windowsu, a kamoli na Mac-u...
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

Dachaz
Darko Zelić
Amsterdam

Član broj: 1948
Poruke: 510

Jabber: dachaz@dachaz.net
Sajt: www.dachaz.net


+2 Profil

icon Re: Imam jedno flame pitanje31.03.2007. u 12:50 - pre 206 meseci
Ne znam šta to IE ume što drugi ne umeju...
...sem ActiveX-a zbog koga moram da dižem VM da bih video stanje na računu...

Ja sam pre za neki browser sa "secure" ActiveX-om (tj. da bude neka emulacija sa kojom sistem ne bi bio ugrožen kao sa pravim ActiveX-om)
iThink, therefore iMac.
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.adsl.forthnet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: Imam jedno flame pitanje31.03.2007. u 12:57 - pre 206 meseci
A ja sam za punjenu pljeskavicu i urnebes salatu

Covek je rekao da je za flame, pa eto.Moj skromni doprinos
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.solent.climaxgroup.com.



+4 Profil

icon Re: Imam jedno flame pitanje31.03.2007. u 12:59 - pre 206 meseci
ActiveX... da je srece TO ne bi ni postojalo.

A i ne razumem to "ne pronalazim se u browser-u", shta tu ima da se pronadje osim ako ga ne koristish za web dev.

 
Odgovor na temu

Genex 99
Mirko Dragaš
Bosna i Hercegovina, RS

Član broj: 10839
Poruke: 192
217.23.196.*

Jabber: dragas@gmail.com
Sajt: users.prijedor.com/mirko1..


Profil

icon Re: Imam jedno flame pitanje31.03.2007. u 13:03 - pre 206 meseci
Ova dvojica sa win XP , daj burz ne s*** koristio si ga i vjerojatno i dalje koristis, optimizovaniji je od oba konkurenta, a to sto je nesiguran, bas me zanima kako bi bilo sa Safari/jem da ga koristi 80 % svijeta, koliko bi se gresaka tada uocilo.
Da imate pojma znali bi da Firefox ima manje korisnika a po prpustima se priblizava IE
|^^^^^^^^^^|____
| Network Impact...| '|";\,___.
|_..._....._____===|=_|__|...,]|
"(@)'(@)****|(@)*(@)***(@)
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.adsl.beocity.net.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: Imam jedno flame pitanje31.03.2007. u 13:05 - pre 206 meseci
U stvari, tebi je bila namera da pokreneš flame?
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Imam jedno flame pitanje31.03.2007. u 13:08 - pre 206 meseci
Kakav je browser IE? Aj nemoj biti smesan ni na windowsu ga ne koriste.
Naravno pricam o onom delu populacije koje zna vise od turn on/off computer.
Pricam o ljudima iole obrazovanim i sposobnim da instaliraju novi browser.
Taj postotak IE ima prosto iz dva razloga:

• Shipuje se uz windows
• Vecina korisnika kompjutera nije dovoljno sposobna da instalira drugi browser
tj IT im nije primarno zanimanje tj ne interesuje ih.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.adsl.forthnet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: Imam jedno flame pitanje31.03.2007. u 13:13 - pre 206 meseci
Nije IE toliko los, koliko mu treba tweakovanja da bi radio priblizno kao konkurencija.Jeli znas zasto ga ja ne koristim na Win-u? Samo zato sto nema search bar kao recimo Safari ili Firefox.A ja sam se na to navikao.Kazu da se lako naviknes na luksuz.E da bi to dobio na IE, treba da instaliras neki od VIRUSA koji ti hteo-ne hteo stavlja neki search bar tamo po IE....

Ajde molim te, pa IE zaista koristi samo onaj ko mora....


P.S. Uspeo si da pokrenes flame, jesi zadovoljan?
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

DS_Store
[es] :: Macintosh

Član broj: 32090
Poruke: 666
212.200.243.*



+4 Profil

icon Re: Imam jedno flame pitanje31.03.2007. u 14:31 - pre 206 meseci
IE za Meka je imao simpa foru Page Holder i uopšte dosta mi se svideo čitav Explorer Bar. Ali tu se sve to otprilike završava.

Kao što PPZ kaže search bar... Aktivirao se preko dva klika (valjda da isprati "logiku" pretraživanja u samom WinXP-u).
10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10
 
Odgovor na temu

MacOS
ljubisha
Karaburma

Član broj: 18300
Poruke: 641
*.co.yu
Via: [es] mailing liste

Sajt: ljubisha.net


+12 Profil

icon Re: Imam jedno flame pitanje31.03.2007. u 15:57 - pre 206 meseci
> Ne znam šta to IE ume što drugi ne umeju...
> ...sem ActiveX-a zbog koga moram da dižem VM da bih video stanje na
> računu...

Subject teme me nije odbio pa samo da primetim. :) Vole ljudi da
pricaju o stvarima o kojima nemaju pojma... IE za Mac nema blage veze
sa pisi verzijom. Komande koje je on imao u verziji 4 ni danas ne
postoje u pisi verziji. Najgore je sto ni jedan Mac browser nema
nista slicno. Jeste pun rupa, al em sto je podrska prekinuta prosle
godine em ga ionako nisu razvijali nadogradjivali posle verzije 5.2.3
a to je bilo jos pre skoro punih 5 godina. Al i takav i danas radi.
Svako ima pravo na mišljenje a ima budala koje se tim pravom i koriste.
 
Odgovor na temu

MacOS
ljubisha
Karaburma

Član broj: 18300
Poruke: 641
*.co.yu
Via: [es] mailing liste

Sajt: ljubisha.net


+12 Profil

icon Re: Imam jedno flame pitanje31.03.2007. u 15:58 - pre 206 meseci
> Naravno pricam o onom delu populacije koje zna vise od turn on/off
> computer.
> Pricam o ljudima iole obrazovanim i sposobnim da instaliraju novi
> browser.

Ne budi lenj pa probaj Mac verziju i onda vidi da li ces da revidiras
svoj stav.
Svako ima pravo na mišljenje a ima budala koje se tim pravom i koriste.
 
Odgovor na temu

Dachaz
Darko Zelić
Amsterdam

Član broj: 1948
Poruke: 510

Jabber: dachaz@dachaz.net
Sajt: www.dachaz.net


+2 Profil

icon Re: Imam jedno flame pitanje31.03.2007. u 17:07 - pre 206 meseci
@MacOS: Skinuo sam bio IE za Mac iste nedelje kad sam uzeo Mac, čisto da vidim šta radi i kako radi...
...i na Intelu baš i ne radi.
Ili je krahiranje očekivano ponašanje...
iThink, therefore iMac.
 
Odgovor na temu

MMX
Miloš Malović
Platform engineer, Supplyframe
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2423
Poruke: 2105
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: mmx@elitesecurity.org
ICQ: 98797759
Sajt: www.mmx.rs


+11 Profil

icon Re: Imam jedno flame pitanje31.03.2007. u 19:22 - pre 206 meseci
Probaj CrossOver 6.0. Pomoću njega ćeš moći da poteraš puno Windows aplikacija bez instaliranja Windowsa na Mactelu, između ostalog i Internet Explorer 5.0, 5.5, 6.0:

http://www.codeweavers.com/products/cxmac/

pa javi utiske...
↑ ↑ ↓ ↓ ← → ← → B A B A [select] [start]
 
Odgovor na temu

MacOS
ljubisha
Karaburma

Član broj: 18300
Poruke: 641
*.co.yu
Via: [es] mailing liste

Sajt: ljubisha.net


+12 Profil

icon Re: Imam jedno flame pitanje31.03.2007. u 19:59 - pre 206 meseci
> @MacOS: Skinuo sam bio IE za Mac iste nedelje kad sam uzeo Mac,
> čisto da vidim šta radi i kako radi...
> ...i na Intelu baš i ne radi.
> Ili je krahiranje očekivano ponašanje...

Da, ocekivano je od programa napisanog pre pet godina kad se startuje
preko Rosette na Intel masini. Ja sam taj program koristio do pre
neki mesec i ne bih ga dao za deset Safarija. Zapravo, kad si sve sve
opcije iz Safarija sabrale pa pomnozile sa 10 i dalje ne bi bio ni
prineti IE-u. :)
Svako ima pravo na mišljenje a ima budala koje se tim pravom i koriste.
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.adsl.forthnet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: Imam jedno flame pitanje31.03.2007. u 21:10 - pre 206 meseci
Ajde podrzi ti lepo to sto tvrdis pa kazi koje su to opcije koje IE od pre 5 godina ima a Safari ili Firefox nemaju?


Ja sam jedan obican korisnik internet browsera, i gledam koliko mi je jednostavno da ih koristim.IE se nije proslavio u tome.Kad sam kupio stari Imac G3 na njemu je bio os 9.2 i IE... Pa i ja sam ga istestirao, pa onda obrisao i instalirao Firefox....


Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.plus.com.



+4 Profil

icon Re: Imam jedno flame pitanje31.03.2007. u 22:23 - pre 206 meseci
Citat:
Ova dvojica sa win XP , daj burz ne s*** koristio si ga i vjerojatno i dalje koristis, optimizovaniji je od oba konkurenta, a to sto je nesiguran, bas me zanima kako bi bilo sa Safari/jem da ga koristi 80 % svijeta, koliko bi se gresaka tada uocilo.
Da imate pojma znali bi da Firefox ima manje korisnika a po prpustima se priblizava IE



Koja je uopshte svrha tvojih detinjastih postova? Mislim na apsolutno svaki tvoj post, ne samo na ovaj u kom ne samo da prozivash ljude o kojima nishta ne znash, vec i pokazujesh osnovno nepoznavanje materije.

Ah, da... ti si beshe onaj koji je hteo da plati "ne pitam za cenu" za PS2 dev-kit? Kvalitetna komedija :))
 
Odgovor na temu

MacOS
ljubisha
Karaburma

Član broj: 18300
Poruke: 641
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: ljubisha.net


+12 Profil

icon Re: Imam jedno flame pitanje01.04.2007. u 14:30 - pre 206 meseci
Citat:
Ja sam jedan obican korisnik internet browsera, i gledam koliko mi je jednostavno da ih koristim.IE se nije proslavio u tome.Kad sam kupio stari Imac G3 na njemu je bio os 9.2 i IE... Pa i ja sam ga istestirao, pa onda obrisao i instalirao Firefox....


Ja sam malo razmazen korisnik i zelim da programi rade za mene a ne ja za njih a u vreme kad sam se prebacio na IE radio sam prezentacije sa desetinama hiljada strana i trebalo mi je nesto sto ce da mi snimi prezentaciju u originalnom obliku sa sve podfolderima kao sto je i autor zamislio (stvar je mnogo pojednostavio nacin na koji on radi sa Cache-om). Jedini koji je to mogao tada a i danas je IE. Zato sam mu dao sansu i ostao mu veran do pre godinu dana. Nevoljno, al kad vise nema podrsku sta da se radi. :(

01 Page holder koji cuva stranu plus daje spisak linkova na strani
02 Scrapbook (jednim klikom snimis celu stranu a u Adress baru i dalje stoji ORIGINALNA odresa a ne putanja na hardu i kada to ucitas vidis sve a ne kao u glupavom i sramotnom Apple Safariju koji nije u stanju da snimi ni neku Apple stranu jer posle pola stvari na strani nedostaje). Plus, HTML podaci se ne diraju, skida sve kako jeste, ne menja linkove za slike...
03 DL manager koji ima full drag&drop podrsku i moze da se namesti koliko ce DL-ova da pamti i plus Edit linka
04 DL greber do dubine 5
06 Preferences gde mozes da iskljucis ili ukljucis skoro sve (npr. slike)
07 Customize Toolbar gde lepo mogu da stavim taster Viev Source a ne da se patim da pamtim neke lude kombinacije tastera
08 Znam gde je cache i gde snima Scrapbook prezentacije pa lako mogu da sacuvam taj folder ili ga prebacim na neku drugu particiju uz podmetanje Alias-a. Inace, Cache je jedan WAF fajl koji moze da se raspakuje (zip fajl kad se prekonvertuje).
09 Favorites i History editor
10 Ima Off-line mod (pa jel ovo toliko tesko da se ubaci u program ?!?)
11 Selektovan tekst sa strane drag&drop odradi kao novi tekst fajl sto bas i nije Apple filozofija al dzaba, ovo je mnogo dobra stvar. Jednim potezom odmah dobijam gotov dokument sto stvarno stedi vreme
12 itd

Najvise zamerki imam na Safari koji je najbednije parce softvera koji je Apple ikada posedovao. Jedina dobra stvar kod njega je Activity monitor koji je bolji nego kod Firefox-a. Firefox i Flock su dobri ali duplo veci i zamisli sporiji od 5 godina starijeg IE. Vidi, slicna stvar je i sa M$ ofisom. Mac verzija je uvek bila bolja i sa manje bagova. E sad, da li je to samo zasluga ekipe koja pise taj softver ili je MacOS stvarno bolji sistem... :)
Svako ima pravo na mišljenje a ima budala koje se tim pravom i koriste.
 
Odgovor na temu

Genex 99
Mirko Dragaš
Bosna i Hercegovina, RS

Član broj: 10839
Poruke: 192
217.23.196.*

Jabber: dragas@gmail.com
Sajt: users.prijedor.com/mirko1..


Profil

icon Re: Imam jedno flame pitanje02.04.2007. u 12:45 - pre 206 meseci
Ovako, to da li sam ja htio da pokrecem flame ili ne apsolutno je moja stvar, a ja koliko znam svrha mojih postova nije bila da se prepucavam, nego da cujem druga misljenja o tome. Koliko ja znam forumi postoje upravo da bi se takve stvari i obradjivale, a to su razlicita iskustva i poznavanja korisnika.i To je bila namjena moga pitanja, a to je da li vam nedostaje Internet Explorer za Mac.
Ako se korisnik nick-a NastyBoy ne slaze sa ti on je to mogao reci, bez potrebe da nepotrebno me proziva i prigovara mi iste stvari koje je maloprije i ucinio.

Moje poznavanje racunara je napredno sto svjedoci i moja diploma,ja vrlo dobro poznajem i smatram da je Internet Explorer jako dobar proizvod. I ne gledam to sa stvari ljubavi prema nekom ili necem nego iskustvom rada.
Koliko ja znam Apple je tuzio Microsoft sve dok ovaj nije kupio 10% dionica i poceo da pravi office i Internet Explorer za Mac koji je u to vrijeme Apple na sav glas forsirao, ali to zaista nije bitno, Ko si ti da sudis o mom misljenju?

Microsoft nije samo neka mala kompanija, iako je imao losih proizvoda, koja ne zna sta pravi ili sta radi, Volio bih vidjeti koliki broj sigurnosnih rupa bih imao Safari ili Firefox, kada bi se koristio u takvoj mjeri, a o propustima Firefoxu , kojih je sve vise upravo zbog brojnosti korisnika, koji to uocavaju. To su sve cinjenice.

Ja koristi 3 razlicite platforme, ali moje iskustvo sa racunarima mi je pokazalo da upravo proizvod koji radi komercijalna kompanija je upotrebljiviji od svojeg Open source rijesenja. Ne zelim da mi netko kao Apple, iako najiskrenije cijenim tu kompaniju, namece sta cu ja da koristim, kao sto je on to radio sa IE, pa kasnije sa Safarijem, kao sa Microsoft Office pa kasnije sa Apple Works ili iWorks,Ono sto ja smatram dobrim to cu da i koristim.

Na kraju da rezimiram moja namjera je bila da dobijem razlicita iskustva i misljenja o IE unutar Mac platforme, i nikada nije bilo da namecem nekakav rat.
A sto se tice mojih pitanja a posebno ono PS2 DEV KIT, sam si rekao da ne susid o ljudima koje ne znas, ako si ti ogranicenih finasija, zasto ti ostalo sve izgleda smjesno.





|^^^^^^^^^^|____
| Network Impact...| '|";\,___.
|_..._....._____===|=_|__|...,]|
"(@)'(@)****|(@)*(@)***(@)
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.static.sbb.co.yu.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Imam jedno flame pitanje02.04.2007. u 13:02 - pre 206 meseci
Citat:
Ovako, to da li sam ja htio da pokrecem flame ili ne apsolutno je moja stvar

Nije samo tvoja stvar, jer ako je flame onda si imao forum Advocacy za te stvari, a ne Macintosh. Ali s obzirom da je "tema" prilično usko ciljana i da poneka poruka odiše i tehničkim podacima, rešio sam da je ostavim ovde. Mada je možda trebalo da je gurnem u neku od već postojećih u kojima smo raspravljali koji je browser bolji i zašto, ali dok sam ja jutros proverio forum već je preko vikenda bilo 18 poruka u temi pa rekoh da nema smisla da to radim.

Citat:
Koliko ja znam Apple je tuzio Microsoft sve dok ovaj nije kupio 10% dionica i poceo da pravi office i Internet Explorer za Mac koji je u to vrijeme Apple na sav glas forsirao, ali to zaista nije bitno

Ajmo ponovo po ko zna koji put: Microsoft nije kupio 10% deonica, kupio je za 150000 dolara akcije bez prava glasa. I nije počeo da pravi Office tada, firma u kojoj sam radio je kupila Office 4.2.1 daleke 1994. godine, dakle to je lični dokaz da nije 1998. počeo da pravi Office za Maca već mnogo ranije (BTW, prvo je postojao Office za Maca pa tek onda za Windows, kad smo već kod toga). A video sam Office 2.x negde 1989. ili 1990. na Macovima u Naučnoj knjizi u Beogradu. Takođe, još mi na staroj IIci mašini stoje instalirani IE 2.0.2 i 3.0.1 koji su napravljeni mnogo pre 1998. godine.

Citat:
Microsoft nije samo neka mala kompanija, iako je imao losih proizvoda, koja ne zna sta pravi ili sta radi, Volio bih vidjeti koliki broj sigurnosnih rupa bih imao Safari ili Firefox, kada bi se koristio u takvoj mjeri, a o propustima Firefoxu , kojih je sve vise upravo zbog brojnosti korisnika, koji to uocavaju. To su sve cinjenice.

Držimo se teme o Internet Exploreru i ne širi je dalje, molim te. Ovo je tipičan Advocacy i za to imaš poseban forum.

Citat:
Na kraju da rezimiram moja namjera je bila da dobijem razlicita iskustva i misljenja o IE unutar Mac platforme, i nikada nije bilo da namecem nekakav rat.

IE za Mac je mrtav proizvod već pet godina, pri tome smo već toliko pričali o browserima u drugim temama da bi ti jedna pretraga dala odgovor na to pitanje bez da pokrećeš temu.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

[es] :: Mac software :: Imam jedno flame pitanje (Internet Explorer na Macu)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9357 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.