Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa misom - dupli klik

[es] :: Ostali hardver :: problem sa misom - dupli klik

[ Pregleda: 6180 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.co.yu.



+133 Profil

icon problem sa misom - dupli klik27.03.2007. u 22:06 - pre 207 meseci
levo klik mi neki put radi kao dupli klik??? sta da radim (nije bas prijatna greska) ??? hvala
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: problem sa misom - dupli klik27.03.2007. u 22:32 - pre 207 meseci
Gotovo je sigurno da je problem u mikroprekidaču.

Otvori miša, lociraj mikroprekidač i dva mala zareza koji ga drže zatvorenim (zarezi se nalaze duž obe šire stranice mikroprekidača). Malim šrafcigerom (0.5-1) otvori prekidač, pažljivo obrati pažnju kakav je položaj bakarnog limčića (kako bi kasnije mogao da ga vratiš na mesto), a zatim ga lagano ukloni, tako da po svaku cenu izbegneš preveliko krivljenje povijenog dela limčića (da bi i kasnije bio upotrebljiv).

Na limčiću, kao i na postolju lociraj dve "punkt" tačke, kojima mikroprekidač ostvaruje spoj. Ove tačke detaljno ostruži finom vodenom šmirglom (ali bez vode), a onda dodatno obriši tankom krpicom (trljanje od 10 sekundi u dva suprotna smera je dovoljno). Malim šrafcigerom očisti i ležište na postolju, koji se oslanja limčić, pošto limčić tu održava kontakt. Sve vrati u prvobitno stanje, lagano kao i kod skidanja. Mali plastični "pipak" koji viri van kućišta mikroprekidača, a koji si ranije sačuvao od gubljenja, pincetom spusti u ležište i onda ceo prekidač (sa ostatkom miša) postavi na poklopac mikroprekidača, jer će u suprotnom biti nemoguće da celu stvar spakuješ.

Ovo gotovo 100% pali, pošto problem sa duplim klikom najčešće potiče od nedovoljno dobrog kontakta među polovima, a usled zaprljanosti. Narodski rečeno, prekidač šmercuje

Pozdrav i srećno!
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.co.yu.



+133 Profil

icon Re: problem sa misom - dupli klik31.03.2007. u 17:08 - pre 207 meseci
nisam hteo da sam diram da ne bih nesto pokvario, pa sam zamenio misa da probam i ovaj drugi koji radi dobro na drugom racunaru meni pravi isti problem sa duplim klikom.Da napomenem da to radi i mis na grafickoj tabli koja mi je instalirala tako da je gotovo sigurno problem u softveru. imam jos jedan problem posle recimo nekog vremena rada na kompjuteru promene mi se sve komande na misu i tastaturi, recimo kada se posle promene tih komandi prevuce ikonica da se pomeri ona se iskopir itd... da li neko mozda zna u cemu je problem.Ovo se desava posle svakog formatiranja diska i instaliranja novog sistema!!!
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: problem sa misom - dupli klik31.03.2007. u 22:32 - pre 207 meseci
Biće da je problem očigledno mnogo komplikovaniji, nego što je izgledalo na prvu loptu. Pošto kažeš da reinstalacija sistema ne pomaže... jesi li eventualno probao varijantu USB miš/tastatura? Moguće je da je PS/2 kontroler "trokirao" i onemogućava normalan rad. Mada, još nisam video slučaj sličan Tvom.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.co.yu.



+133 Profil

icon Re: problem sa misom - dupli klik03.04.2007. u 00:04 - pre 207 meseci
zamenio sam na usb i isti je problem.evo jos nekih primera.Tastatura kada se to desi ne reaguje osim sto backspace izbacuje neki simbol a misu su obrnute kontrole,itd.Ma mora da je neki virus ali ne znam kakp ga bas uvek posle 5,6 reinstalla dobijem ponovo.
 
Odgovor na temu

minickg
Marko Minic
Rzzo Kragujevac
Kragujevac

Član broj: 140308
Poruke: 122
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: problem sa misom - dupli klik08.06.2010. u 21:45 - pre 168 meseci
Resio sam isti problem sa Malwarebytes' Anti-Malware (sjajan program).
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: problem sa misom - dupli klik

[ Pregleda: 6180 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.