Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Access problem!!!

[es] :: Access :: Access problem!!!

[ Pregleda: 2200 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stevs986
Nikolic Sladjan
Senior Software Developer
Alterset d.o.o
Beograd

Član broj: 121154
Poruke: 140
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Access problem!!!14.03.2007. u 21:06 - pre 208 meseci
Imam sledeci problem... Pravim tabelu i zelim da mi vrednost jedne kolone bude proizvod vrednosti druge dve kolone. Kako to da izvedem...? Pokusao sam sa formom i kada tamo upisem formulu on mi samo izracunava vrednost ali i ne upisuje u tabelu. Hitno mi je potreba ponoc, gde se to radi i na koji nacin... Unapred zahvalan...
 
Odgovor na temu

izonic
ishab zonic
Tuzla

Član broj: 38128
Poruke: 591
*.PPPoE-4348.sa.bih.net.ba.

Sajt: www.icentar.ba


+2 Profil

icon Re: Access problem!!!14.03.2007. u 21:59 - pre 208 meseci
Pa eto sve si sam odradio.
Neznam samo zasto bi to zapisivao u tabelu kada racunar brze racuna nego zapisuje.
Ako ti to bude trebalo i na drugom mjestu isto tako izracunaj.
zxz
 
Odgovor na temu

tasman_76_82
Beograd

Član broj: 117316
Poruke: 39
212.200.218.*



Profil

icon Re: Access problem!!!15.03.2007. u 12:22 - pre 208 meseci
Tebi je dovoljno da u tabeli cuvas podatke (kolone) na osnovu kojih on dalje racuna. A pretpostavljam da to izracunato hoces da vidis u vidu nekog izvestaja...
Recimo da ti se tabela zove Tabela 1, a kolone u njoj A i B.
Sada ides u Queries, kliknes na New, izaberes "Desiqn Wiew" i kliknes na OK. Sada ti se pojavi prozor u kome ces videti tu svoju tabelu Tabela1. Klikni na nju i na Add. Zatvori taj mali prozorcic i sada u polju Field kucas

Code:

Proizvod:[A]*[B]


i to je to sacuvas to i nazoves taj Query "Query1"...
Pri cemu ti je "Proizvod" naziv te trece kolone koja ti predstavlja proizvod one dve iz Tabele1.
(sada mozes da izaberes u sortu kako vec hoces da ti se to sortira...)

E, sad, da bi to video, a da ne otvaras svaki put Query1 koji si sada napravio imas vise nacina, zavisi od toga sta ti uopste pravis i sta hoces da ti se vidi. Moze da se vidi u vidu izvestaja, i to je najbolje, i onda pravis Report i pozivas taj Report na Query1. A ako hoces da ti se to polje koje je izracunato vidi na formi, onda pri dizajnu Forme biras da se ona poziva na Tabelu1 i Query1.

Nije dobro da to stavljas kao kolonu u samoj Tabeli 1, jer to nije optimalno za bazu, pogotovo ne ako baza treba da cuva veliki broj podataka....
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Access problem!!!

[ Pregleda: 2200 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.