Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Inter-dostupnost elitesecurity jabber servera [problem]

[es] :: Instant Messaging :: Inter-dostupnost elitesecurity jabber servera [problem]

[ Pregleda: 6243 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ŠargarepaMen
Đorđe Golubović
Novi Sad

Član broj: 55142
Poruke: 85
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Inter-dostupnost elitesecurity jabber servera [problem]13.03.2007. u 15:59 - pre 207 meseci
Koliko sam shvatio čitajući razne teme ovde, kada registrujem elitesecurity.org jabber account,
ostatak jabber sveta treba da me vidi (i vajs vrsa).

Dakle, neće da mi uspe nikako, probao sam da dodam par komada google kontakata u listu,
i ne može da nađe ni jedan. Posumnjao sam da je problem u među-komunikaciji između google
talk servera i ostatka sveta, pa sam se registrovao na jabber.org, i uvezao se u kontakt listu
(mojeg) elitesecurity accounta, pa ništa. A uspeo sam u jabber.org nalog da dodam google
talk kontakt, kao i obrnuto.

Dakle, sumiram:
1. sa elitesecurity.org nalogom sam uspeo da uvezem drugi es kontakt, dok gtalk i jabber.org nisam
2. među-dodavanje jabber.org i gtalk kontakata mi je uspelo bez problema

Da li je ovo normalno, ili ne? Stvarno bih voleo da jabberišem preko es-a, a nemam nameru da
ljude vrbujem da se prebacuju ovamo (sa google talk-a).

Živi bili!

Jazavac...


 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Inter-dostupnost elitesecurity jabber servera [problem]13.03.2007. u 19:27 - pre 207 meseci
meni radi unos bilo kog naloga na javnom jabber serveru i na gtalk (koji nije jabber nego koristi XMPP--pise na wikipedii)

a sada ne radi jabber.es :(
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

ŠargarepaMen
Đorđe Golubović
Novi Sad

Član broj: 55142
Poruke: 85
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Inter-dostupnost elitesecurity jabber servera [problem]13.03.2007. u 19:48 - pre 207 meseci
Do servera je, znači?
Jazavac...


 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Inter-dostupnost elitesecurity jabber servera [problem]13.03.2007. u 20:27 - pre 207 meseci
Bilo je nekih problema sa serverom u zadnjih par sati (sad su otklonjeni). Inače to što pitaš radi najnormalnije.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Inter-dostupnost elitesecurity jabber servera [problem]17.03.2007. u 14:25 - pre 207 meseci
Gtalk zeza ili je do ESa? nijedan Gtalk kontakt nije online na ES nalogu a inace su ti kontakti online
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.adsl.beotel.net.

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: Inter-dostupnost elitesecurity jabber servera [problem]18.03.2007. u 00:22 - pre 207 meseci
Problem je i dalje tu, iz drugog smera.

Imam nalog na jabber.freenet.de, i ne vidi mi se ni jedan contact iz elitesecurity.org domena
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.194.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Inter-dostupnost elitesecurity jabber servera [problem]21.03.2007. u 16:32 - pre 207 meseci
da li je u toku migracija na drugi jabber server (software)?
Citat:
Korisnika na vezi: 0 (0 SSL)
Servera na vezi: 13
sad ne radi ni sa sopstvenim clanovima :(
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.194.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Inter-dostupnost elitesecurity jabber servera [problem]21.03.2007. u 18:36 - pre 207 meseci
juhu, sad sve lepo radi
i sa svojim clanovima i sa drugim javnim serverima :)
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.194.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Inter-dostupnost elitesecurity jabber servera [problem]26.03.2007. u 21:24 - pre 207 meseci
ako nije tajna: zasto je ES jabber server u poslednje vreme samo povremeno otvoren ka drugim javnim serverima?
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Inter-dostupnost elitesecurity jabber servera [problem]31.03.2007. u 17:36 - pre 206 meseci
U poslednje vreme je počelo da se dešava se da se s2s komponenta povremeno zaglupi, i samo restart jabberd-a pomaže. Uradiću apgrejd jabberd-a prvom prilikom, u međuvremenu obaveštavajte me kad primetite da server to server komunikacija ne radi, da ga restartujem.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Inter-dostupnost elitesecurity jabber servera [problem]31.03.2007. u 19:54 - pre 206 meseci
Ubaci restart u cron na svaka 3-4 sata :)
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Inter-dostupnost elitesecurity jabber servera [problem]02.04.2007. u 13:08 - pre 206 meseci
Još bolje bota koji šalje svakih pola sata poruku na echo servis na nekom udaljenom serveru, pa ako ne primi odgovor, restartuje server :o).
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.194.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Inter-dostupnost elitesecurity jabber servera [problem]02.04.2007. u 17:21 - pre 206 meseci
hm, to nije sigurno resenje
moze se desiti da taj udaljeni server ne radi u trenutnu provere a radi s2s komponenta na ovom serveru
u tom slucaju se nepotrebno restartuje server

Shadowed ima bolji predlog :)
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.194.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Inter-dostupnost elitesecurity jabber servera [problem]04.06.2007. u 13:39 - pre 204 meseci
hoce li se skoro srediti s2s deo? :(
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

[es] :: Instant Messaging :: Inter-dostupnost elitesecurity jabber servera [problem]

[ Pregleda: 6243 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.