Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kablovski IKOM internet. iskustva

[es] :: ISP :: Kablovski IKOM internet. iskustva

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 108563 | Odgovora: 610 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ercegovac

Član broj: 97354
Poruke: 67
95.180.55.*



Profil

icon Re: Kablovski IKOM internet. iskustva11.01.2012. u 23:39 - pre 497 dana i 14h

Potpuno se slažem sa konstatacijom da je Ikom sjajan ,ma odličan provajder !
Ali treba reći i to da usluga koju Ikom pruža može i mora biti kvalitetnija.To nikako ne znači i nužno skuplja!

Da se razumemo:Ne znam kako se ugovor o distribuciji tv kanala sprovodi u delo,tj koliko to košta Ikom pa samim tim i nas,kao što ne znam da li je (pretpostavljam da jeste )Ikomu bitno koliko statistički korisnika želi ili gleda tv kanale.Piplmetri ne moraju pokazivati pravo stanje.Iskreno malo me živcira kapitalizam gde sve treba da platiiš čak i kada to nema zdravog razuma činiti.
Ikom je i više nego fer prema korisnicima i zaista samo reči hvale imam za njih.
Dve ili tri stvari bile bil moj savet Ikomu:
-da uvede jači upload od 5 megabita ili manje i cenu koja ide i koja fer ekonomska i priuštiva,jer nemamo svi posao i većina se snalazi spajajući kraj sa krajem
-da se uvede za mogućnost biranja tv paketa kao i da se tv paketi prošire , ako je ikako moguće bez menjanja frekfencija samih kanala.
Treći bi bio da pošto volim dokumentarce i najčešće ne stignem da ih odgledam da nasnime sve na neki hard disk servera koji ih čuva recimo 3 dana(dan ranije javim koji su) i da mi onda besplatno downloadujemo i gledamo sa kompa ili tv a kako ko


UOMO UNIVERSALE :)
 
Odgovor na temu

mmmilan
beograd

Član broj: 61407
Poruke: 366
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Kablovski IKOM internet. iskustva11.01.2012. u 23:54 - pre 497 dana i 14h
sta su ti piplmetri?

they killed kenny
 
Odgovor na temu

ercegovac

Član broj: 97354
Poruke: 67
95.180.55.*



Profil

icon Re: Kablovski IKOM internet. iskustva12.01.2012. u 00:00 - pre 497 dana i 14h
Laptopovi

http://vukajlija.com/piplmetar

Ne znam samo zašto je upload toliko skup kad je i to rešiv problem tehnički.
UOMO UNIVERSALE :)
 
Odgovor na temu

colke77
Dragan Colić
Beograd

Član broj: 74309
Poruke: 149
*.nps.rs.



Profil

icon Re: Kablovski IKOM internet. iskustva25.01.2012. u 10:25 - pre 484 dana i 3h
Jedno pitanje...
da li je ikako moguće da zakačim još jedan kablovski modem i dobijem još jedan izvor interneta?

Zašto mi ovo treba?
U višespratnoj kući koaksijalna instalacija je provučena kroz zidove, ne postoji infrastruktura za LAN. Da bi internet dobio i na drugim spratovima kuće potrebno je razvlačiti LAN kablove, što ne želim. Wireless nije baš najbolja opcija zbog streaminga HD sadržaja i stabilnosti.
Zbog ove situacije palo mi je na pamet da tražim još jedan modem od IKOM-a. Odgovorili su mi da je potrebno potpisati novi ugovor???

Da li se može kupiti kablovski modem i jednostavno priključiti na coax da bi se dobio još jedan izvor interneta? Pretpostavljam da nešto treba raditi sa MAC adresom.
Idemo dalje
 
Odgovor na temu

calexx
Slavoljub Bralović
Niš

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 14986
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kablovski IKOM internet. iskustva25.01.2012. u 11:18 - pre 484 dana i 2h
Onda bi svako mogao samo da kupi modem i da ima internet bez ugovora. Teško da će to da prođe. ;) Kloniranje mac adrese može da posluži da se umesto jednog ubaci drugi uređaj a ne da se dodaju uređaji sa istom.
 
Odgovor na temu

colke77
Dragan Colić
Beograd

Član broj: 74309
Poruke: 149
*.nps.rs.



Profil

icon Re: Kablovski IKOM internet. iskustva25.01.2012. u 12:35 - pre 484 dana i 1h
Razumeo, hvala!
Idemo dalje
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6122
94.228.236.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


Profil

icon Re: Kablovski IKOM internet. iskustva25.01.2012. u 13:18 - pre 484 dana
Zar mislis da ti je bolja varijanta do 1Mbps uploada (kolko max mozes da imas na ikom-u), od 20 i vise megabita koje bi imao preko wireless-a?
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs :: www.fissoft.net

Moj komšija dve krave kupio!
Za svaki slučaj :)
 
Odgovor na temu

zemun88
Beograd - Zemun, Srbija

Član broj: 152727
Poruke: 420
95.180.65.*



Profil

icon Re: Kablovski IKOM internet. iskustva27.01.2012. u 22:20 - pre 481 dana i 15h
27.1.2012
Flat 3 – proširenje usluge

Poštovani korisnici,
Sa zadovoljstvom Vas obaveštavamo da je brzina protoka Internet paketa FLAT 3 povećana na 8 Mbps bez promene cene. Pored veće brzine, paket FLAT 3 će biti proširen te će uključivati novu uslugu IKOM telefon, paket TEL 1.

IKOM Vesti

Super vest. Sad je napravljena srazmera između paketa 2 i 3, i sad vredi uzeti paket tri jer je dva puta veci protok nego u paketu 2

[img]

[/img]

 
Odgovor na temu

calexx
Slavoljub Bralović
Niš

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 14986
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kablovski IKOM internet. iskustva28.01.2012. u 00:00 - pre 481 dana i 14h
Zanimljiv je taj VoIP, naročito ako neko hoće da zove na stranu, poziv prema Srbiji je daleko skuplji nego kada se zove Australija ili recimo Malezija. Ipak, ostao je mali upload a to često više znači nego download.
 
Odgovor na temu

zemun88
Beograd - Zemun, Srbija

Član broj: 152727
Poruke: 420
95.180.65.*



Profil

icon Re: Kablovski IKOM internet. iskustva28.01.2012. u 00:28 - pre 481 dana i 13h
Taj voip može koristiti korisnicima unutar IKOM-a, ali pod uslovom da imaju minimum paket Flat 3, verujem da velika većina ima maksimum flat 2. Ali videćemo šta dalje biti, ali u svakom slučaju upload uopšte ne raste
 
Odgovor na temu

Dragan Krstevski
Beograd-Zarkovo

Član broj: 161480
Poruke: 391
95.180.101.*



Profil

icon Re: Kablovski IKOM internet. iskustva28.01.2012. u 08:27 - pre 481 dana i 5h
Pozdrav svima ,jel moze neko da okaci speedtest za flat 3?pozzzz
Galence
 
Odgovor na temu

magic21

Član broj: 83792
Poruke: 415
95.180.72.*



Profil

icon Re: Kablovski IKOM internet. iskustva28.01.2012. u 13:10 - pre 481 dana
Flat 3


Milorad Djurković prenosi plivanje: "Sada Popov vodi za gotovo celu dužinu bazena i
Amerikanac će uspeti da osvoji zlato samo ako Popov počne da se davi...":-))))
 
Odgovor na temu

ercegovac

Član broj: 97354
Poruke: 67
95.180.61.*



Profil

icon Re: Kablovski IKOM internet. iskustva29.01.2012. u 20:08 - pre 479 dana i 17h
Unapred se izvinjavam zbog postavljanja pitanja van teme.Kratko mi odgovorite.Internet sam pregledao ali nisam zadovoljan odgovorima,a evo zasto:
Kako kod rutera ograniciti brzinu i podeliti je unutar doma, a da to bude preko rutera? Znam za neke QoS opcije ali u njima nista korisno nisam nasao.Rec je o ruteru Linksys 610 N. Postoji dodela prioriteta ali opcije delenja saobracaja ne.

Da li da pokusam sa net limiterom iako znam da bi trebalo da je dovoljan samo ruter? Sada mi je krivo ali kasno.Dadoh 170 evra za nesto sto ne resava problem.Ruter jeste dobar dual band na 5,4 GHz i 2,4 GHz ali kada neko sa drugi racunara krene da skida film ja se mucim sa brzinom kao da je mrezna karta do 56 kbita. Kako to Ikom radi kada deli brzinu korisnicima? Mislim isto rade zar ne?

Ne znam da li da zamolim ljde iz Ikoma da mi daju splitere i da prevezem kablove po kuci , dal net limiter , da l nekako ipak taj ruter moze da koristi necem ?
I da li vam se ikada desilo da Vam komp nakon 4 godine jer ste ga naglo par puta zbog nestrpljenja prekinuli ..rikne , tako da se non stop beskonacno restartuje ili rebutuje ? Ne znam je li riknulo napajanje na njega sumnjam.Znaci ima standadno ucitavanje sem sto ne pokaze desktop stranicu i non stop vraca na pitanje start windows normaly ili u nekom od modova. Hvala puno.



UOMO UNIVERSALE :)
 
Odgovor na temu

zemun88
Beograd - Zemun, Srbija

Član broj: 152727
Poruke: 420
95.180.65.*



Profil

icon Re: Kablovski IKOM internet. iskustva29.01.2012. u 20:16 - pre 479 dana i 17h
A jel si pokušao da ih pozoveš i da ih pitaš. Mislim da IKOM samo daje modem i da se tu njihova nadležnost završava. Ali je najbolje pozvati za svaku nedoumicu i problem. Mada i ja mislim da si malo sve to zakomplikovao i da je najbolje da kupiš ruter koji deli protok. Mnogo će te jeftinije ispasti
 
Odgovor na temu

ercegovac

Član broj: 97354
Poruke: 67
95.180.61.*



Profil

icon Re: Kablovski IKOM internet. iskustva29.01.2012. u 20:35 - pre 479 dana i 17h
Heh nisam se setio .Poslacu sada mejl.Da jesam zakomplikovao.Mislio sam da svaki ruter i sluzi tome da deli protok . Svasta koliko nisam znao . Jos me ubedjivao drug da to ne cinim kupim sviceve neke , mada je i to pogresna opcija jer se ne oze porediti sa ruterom..po tome bi najidealnije bilo uzeti par razdelnika i saplitati se od kablove uz zanemarljivo male gubitke. I to sam nabavio ruter verovali ili ne za citavih 80 evra jeftinije u Austriji nego ovde gde je cena tada bila 170+50 oko 250 evra.
I ta prica kao radi u krugu od 150 metara i sl sve je laz.Bezzicno sve zavisi od zidova prostorije.Sto je soba veca to bolje.Stvarno 100% jak i dobar signal.Ali kroz zid ako dodje do 10% super.

http://www.bcchardware.com/ind...=96&include=view_photo.php

eto slike
UOMO UNIVERSALE :)
 
Odgovor na temu

technotize
Linux System & Network Administrator

Član broj: 238671
Poruke: 177
95.180.91.*



Profil

icon Re: Kablovski IKOM internet. iskustva29.01.2012. u 22:24 - pre 479 dana i 15h
@ercegovac

ako film skidaju preko torenta onda probaj da izaberes (ako ima) "Applications: Torrents" i stavis mu "Priority: Low".

a ako hoces da tvoj komp bude prioritet, ma sta radili na drugim kompovima kod tebe, onda probaj umesto Applications da izaberes Ethernet Port, pa onda izaberes broj porta u koji je ustekan tvoj komp (1, 2, 3 ili 4) i stavis mu "Priority: High".
 
Odgovor na temu

calexx
Slavoljub Bralović
Niš

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 14986
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kablovski IKOM internet. iskustva29.01.2012. u 22:29 - pre 479 dana i 15h
Da si kupio svičeve, bacio bi pare jer ne bi radilo sa Ikomom bez rutera. Isto kao i neki tamo razdelnici. Ruterima nije posao da podešavaju koliko će ko da ima interneta već nešto drugo a samo podešavanje zavisi od rutera. Neki imaju u obliku podešavanja prioriteta, neki mogu konkretno po kompu da definišu koliko kome dozvoljava ... ne znam mnogo o tom ruteru, moj (jeftin kineski) ruter Tenda može da podesi brzinu za svaki komp.
Ikom ne može ništa da promeni, razdelnici mogu da razdele TV sliku ali sa internetom nemaju nikakve veze. Net limiter može da odradi posao ali se instalira na svaki komp i onda podesi koliko da ide brzo. Ako je već tako, onda i taj ko koristi može da smanji brzinu kojom skida film ... ako hoće. ;)
Ikom sigurno ne koristi kućne rutere da raspoređuje brzine korisnicima.

Što se drugog dela pitanja tiče, nije baš mesto ovde ali po tome što si napisao deluje da je malo zabrljan Windows što se rešava na razne načine. Može da bude problem i zbog nekog hardvera ali to može samo da se nagađa.
 
Odgovor na temu

ercegovac

Član broj: 97354
Poruke: 67
95.180.61.*



Profil

icon Re: Kablovski IKOM internet. iskustva30.01.2012. u 00:09 - pre 479 dana i 13h
Calexx hvala veliko za razjasnjenje . Nisam znao pravu funkciju splitera,smatrao sam da je to prosto delenje na 2 dela ali ne tako kako si lepo objasnio .
Techotize hvala za ideju i to sam probao . Moguce da sam jednostavno vrlo mali protok imao i zato lazno osecanje slabijeg protoka.Naravno nista ne zameram Ikomu.Hvala Bogu da oni postoje jer stvarno ne znam kako bih sa svim drugim izasao na kraj.Poz svima !
UOMO UNIVERSALE :)
 
Odgovor na temu

ercegovac

Član broj: 97354
Poruke: 67
95.180.71.*



Profil

icon Re: Kablovski IKOM internet. iskustva31.01.2012. u 19:36 - pre 477 dana i 18h
http://www.speedtest.net/result/1742830689.png

http://www.speedtest.net/result/1743976365.png

http://www.speedtest.net/result/1744004940.png sve same 7 ice he he

Merio sam brzine preko modema ..to je prvi link i preko rutera druga dva...treci sam stavio jer je meni bio interesantan da sam hteo ne bih ubo 7 ice ..interesantno na mom racunaru pokazuje 7 a na laptopu pokazuje 8,12 iako sam dodelio desktopu prioritet

[Ovu poruku je menjao ercegovac dana 01.02.2012. u 10:00 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao ercegovac dana 01.02.2012. u 10:23 GMT+1]
UOMO UNIVERSALE :)
 
Odgovor na temu

mmmilan
beograd

Član broj: 61407
Poruke: 366
95.180.85.*



Profil

icon Re: Kablovski IKOM internet. iskustva03.02.2012. u 21:55 - pre 474 dana i 16h
imam flet 4 preko ikoma.
vidim na sajtu da imam pravo na TEL 1, pored digitalne tv.
to mora da je neka novost, mislim cak da su slali uz racun nesto.
nego jel koristi neko taj telefon njihov i kakva su iskustva?
dal se to kaci na ruter, jel se dobija neki uredjaj od njih?
zanima me i jel neko to dobio ko je korisnik flet 4 ili 5 paketa, pa da znam dal da kukam ako to necem koristi.
sta me briga, ionako debelo placam racun.
pozdrav
they killed kenny
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Kablovski IKOM internet. iskustva

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 108563 | Odgovora: 610 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.