Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kablovski IKOM internet. iskustva

[es] :: ISP :: Kablovski IKOM internet. iskustva
(TOP topic, by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 279852 | Odgovora: 736 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ripkid

Član broj: 31391
Poruke: 195
*.tehnicom.net.



Profil

icon Re: Kablovski IKOM internet. iskustva29.09.2007. u 13:29 - pre 201 meseci
Citat:
zoranpetrovic84: Ovo i mene zanima...da li mogu regularno da cepam p2p?


i ja sam hteo da postavim ovo pitanje i da priupitam da li recimo soulseek kao jedan od p2p programa radi normalno?
Takodje kakva su iskustva sa uploadom..pozdrav

[Ovu poruku je menjao ripkid dana 29.09.2007. u 14:42 GMT+1]
3D Satan
 
Odgovor na temu

uros23
uros miladinovic
bg

Član broj: 120142
Poruke: 9
*.ikomline.net.



+2 Profil

icon Re: Kablovski IKOM internet. iskustva02.10.2007. u 04:35 - pre 201 meseci
Ja sam koristio LIme wire pro, i radio mi je odlicno nisam imao problema do sada.
 
Odgovor na temu

ripkid

Član broj: 31391
Poruke: 195
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: Kablovski IKOM internet. iskustva08.10.2007. u 15:37 - pre 201 meseci
Evo da kazem da vec par dana imam Ikom cable net i da radi savrseno! Download koristi punih 512kb/s,upload 256kb/s! (paket koji sam ja uzeo)...nema opadanja protoka i bagovanja za sada...sve radi super...podrska za sve servise...i vise nego zadovoljan.Cekamo da vidimo da li ce pustiti local hub neki..
3D Satan
 
Odgovor na temu

zmanojlovic
Beograd

Član broj: 50427
Poruke: 45
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: Kablovski IKOM internet. iskustva08.10.2007. u 19:07 - pre 201 meseci
Za ripkid

Ako si tako odusevljen hajde sa nama podeli tu malu tajnicu kako si na E-mule dobio HI ID, kako si za DC++ programe dobio aktivni a ne pasivni mod, kako si dobio javnu IP adresu? Ima nas jako puno koji to jedva cekamo da cujemo. To isto sam pitao i tehnicku podrsku preko maila, ima skoro tri nedelje niko mi nista nije odgovorio.
Invest in Your future
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kablovski IKOM internet. iskustva08.10.2007. u 19:37 - pre 201 meseci
Možda ne koristi p2p nego običan download a tu verovatno nema problema. Čak i p2p može da radi ako se pogodi trenutak ali ne baš dugo.
 
Odgovor na temu

zmanojlovic
Beograd

Član broj: 50427
Poruke: 45
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: Kablovski IKOM internet. iskustva08.10.2007. u 20:29 - pre 201 meseci
Obican download kao i mail radi odlicno, mreza je stabilna ali mi nije jasno zasto ne podignu lokalni HUB, pritisak bi se smanjio na spoljasnji download pa onda ne bi morali da "guse" p2p servise. Pomoglo bi im i da podignu svoj forum, mada je to obaveza vise jer onda se direktno suocavaju sa misljenjima svojih korisnika.
Invest in Your future
 
Odgovor na temu

ripkid

Član broj: 31391
Poruke: 195
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: Kablovski IKOM internet. iskustva09.10.2007. u 01:48 - pre 201 meseci
DC++ ne koristim (testiracu pa cu da vam javim,inace ni na adsl-u recimo nisam mogao da koristim active mode) za razliku od soulseek,E-mule i bitcomet za torrente i sve radi savrseno....Sto se tice E-mule najnormalnije se konektujem na mrezu i skidam,ne znam koji to problem drugi imaju...za nedelju dana sam svukao preko 10GB...protok je konstantan i ne opada...download ide savrseno i koristi svoj maximum u protoku sto me je veoma iznenadilo za razliku od adsl...pre ovoga sam imao Beotelov adsl koji je bio katastrofalan...desavalo se da nema veze satima,cesto je i veza pucala i bagovao se modem a upload im je bio ogranicen na 64kb na 512 flatu!!! ovde je 256...testirao sam i radi super i koliko znam ni jedan provider ne nudi tako nesto,barem ja jos nisam video...ispravite me ako gresim.Takodje imam i 2 umrezena racunara koji dele vezu i u mrezi sve radi super.Ne znam koji to problem postoji kod vas...mozda su vam instalacije lose ili ostecene pa to moze da gusi saobracaj i vezu i pravi eventualno probleme,to mi jedino pada na pamet
3D Satan
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kablovski IKOM internet. iskustva09.10.2007. u 09:29 - pre 201 meseci
Svi p2p programi mogu da rade i kada nema javne adrese ali promenljivo. Pomenuo si eMule, da li imaš HighID ili ne? To što dobro radi može da bude slučajnost a 10GB skinutih za nedelju dana nije neki rezultat, sa 512k bi toliko trebalo da stigne za dva dana pune brzine. To što ADSL ima UL 64k za 512k pakete je normalno.
 
Odgovor na temu

ripkid

Član broj: 31391
Poruke: 195
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: Kablovski IKOM internet. iskustva09.10.2007. u 13:56 - pre 201 meseci
Citat:
calexx: Svi p2p programi mogu da rade i kada nema javne adrese ali promenljivo. Pomenuo si eMule, da li imaš HighID ili ne? To što dobro radi može da bude slučajnost a 10GB skinutih za nedelju dana nije neki rezultat, sa 512k bi toliko trebalo da stigne za dva dana pune brzine. To što ADSL ima UL 64k za 512k pakete je normalno.


E-mule ima low id ali meni je to dovoljno da skidam neke stvari za moje potrebe koje ne mogu da nadjem nigde drugde.Za ostale stvari koristim torrente i sve radi super..Kao sto sam rekao imam 2 racunara i drugi isto tako skida sa neta...Torrenti rade najbolje i tu je iskoriscen maximum protoka,takodje i na p2p programima za skidanje muzike....Emule je sporiji iz zna se kojih razloga ali meni je dovoljno....A adsl iskreno ne bih uveo vise nikada...po mom iskustvu a i prici drugih cable je bolji 10 puta...pozz
3D Satan
 
Odgovor na temu

dextherex

Član broj: 25253
Poruke: 9
*.105.eunet.yu.



Profil

icon Re: Kablovski IKOM internet. iskustva09.10.2007. u 18:18 - pre 201 meseci
@ ripkid
A u kom si kraju ?

Ja sam na Vozdovcu, okolina Saobracajnog, u zgradi postoji Ikomova nalepnica da moze da se dobije net preko njih.
Ima li nekog iz kraja sa iskustvom u tom smislu? Ili da ipak jurim ADSL?

Hvala unapred i pozdrav
 
Odgovor na temu

ripkid

Član broj: 31391
Poruke: 195
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: Kablovski IKOM internet. iskustva10.10.2007. u 00:07 - pre 201 meseci
Ja sam u B.J....kao sto rekoh ja sam zadovoljan uslugom za sada na drugima je da probaju..
3D Satan
 
Odgovor na temu

noreniou
žarkovo-ak-žarkovo

Član broj: 6411
Poruke: 392
*.ikomline.net.



+120 Profil

icon Re: Kablovski IKOM internet. iskustva11.10.2007. u 21:19 - pre 201 meseci
Citat:
zmanojlovic: Obican download kao i mail radi odlicno, mreza je stabilna ali mi nije jasno zasto ne podignu lokalni HUB, pritisak bi se smanjio na spoljasnji download pa onda ne bi morali da "guse" p2p servise. Pomoglo bi im i da podignu svoj forum, mada je to obaveza vise jer onda se direktno suocavaju sa misljenjima svojih korisnika.


lokalni hub i forum
pa za njega bi morali da zaposle jos par ljudi a sa obzirom kakva im je tehnicka podrska sada
nema ni od huba ni od foruma jos duuuuuuuuuuugo nista
 
Odgovor na temu

DelTroter
Beograd

Član broj: 19499
Poruke: 250
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: Kablovski IKOM internet. iskustva28.10.2007. u 19:45 - pre 200 meseci
Ikom je stvarno zapanjuju'e ozbiljna firma

danas u nedelju sam zvao korisnočki servis jer mi je
ping bio neverovatno loš, a uz put par kanala je već odavno užasno loše
što se tiče 2-3 loša kanala to bi i preživeo...ali ping..

I da čovek ne poveruje u sledeći razvoj događaja.....
jutros oko 11:00 zovem korisnički servis (koji uredno radi nedeljom)

u 18:00 ISTI DAN me zove serviser i pita jesam li kod kuće.
u 18:45 ISTI DAN (nedelja) dolazi.

odmah utvrđuje da je problem u negde u niskim freknfencijama (tih prvih par kanala i odziv interneta)
intervencija par konektora i nova skretnica u razvodnoj kapi.

slika i internet ko` mleko....

prosto da čovek ne poveruje da se ovakve stvari dešavaju u srbiji.


Del boy Troter
 
Odgovor na temu

mmmilan
beograd

Član broj: 61407
Poruke: 374
*.ikomline.net.



+38 Profil

icon Re: Kablovski IKOM internet. iskustva04.11.2007. u 19:39 - pre 200 meseci
Citat:
DelTroter: Ikom je stvarno zapanjuju'e ozbiljna firma


Imao si nevidjenu sreću.
DA ne budem džangrizalo, nadam se da će promeniti politiku prema korisnicima :-)
they killed kenny
 
Odgovor na temu

TurboForce
Autoelektricar
Beograd

Član broj: 162081
Poruke: 13
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: Kablovski IKOM internet. iskustva06.11.2007. u 15:17 - pre 200 meseci
Moje iskustvo sa ikom internetom je sledece.
Nalazim se na Vozdovcu kod trznog centra u Kumodraskoj, internet sam uzeo pre oko godinu dana i da kucnem u drvo sve je radilo kako treba.
Imao sam 512-icu i protok od oko 60kb/s od ovog meseca sam presao na 768 koji radi kao zmaj.

ALI u poslednje vreme me zezaju torenti.
Skidao sam torent fajlove preko Azureusa proteklih godinu dana i sve je radilo savrseno dok od pre dva tri meseca nije pocelo zajebavanje.
Koji je moj problem. Pola dana mi Azureus skida po 50kb/s pa i jace i u jednom trenutku padne na 10 KB/s i tu stoji po ceo dan dok je surfovanje veoma sporo i ne ide brze od nekih 10kb/s sto mu dodje 20kb/s, a od ostalih 70kb/s ni traga ni glasa.
Kada iskljucim Azureus stranice se otvaraju u roku od sekunde, a kada ga upalim krene sve da kilavi.
Pozovem tehnicku podrsku i oni mi kazu da P2P gusi surfovanje i da kad hocu da surfujem da ugasim Azureus.

Mene zanima da li je to istina ili me prave budalom jer kad Azureus skida 70-80KB/s strance se otvaraju u roku od 3 sekunde, inace dan pre nego sto sam ih zvao skinuo sam oko 3,6 GB pa se pitam da me nisu stavili na neku crnu listu.
 
Odgovor na temu

ana
Ana Balevic
LIACS & ACE
Amsterdam

Član broj: 5669
Poruke: 170
*.dip0.t-ipconnect.de.

Jabber: ana@elitesecurity.org
Sajt: tesla.rcub.bg.ac.rs/~tauc..


Profil

icon Re: Kablovski IKOM internet. iskustva10.11.2007. u 15:12 - pre 200 meseci
IKOM Internet je KATASTROFA (Dorcol). Sporo, sporo, spoooooorooooo...a cesto ni ne radi uopste.
Kablovska TV im je doduse OK.
 
Odgovor na temu

gsrda
Goran Srdanović
BG

Član broj: 16616
Poruke: 79
*.ikomline.net.

ICQ: 272960842
Sajt: www.besplatnestvari.net


Profil

icon Re: Kablovski IKOM internet. iskustva24.11.2007. u 00:33 - pre 199 meseci
Vidim da vam je problem sto nemate javnu IP adresu.
Ja sam fino kontaktirao korisnicki servis emailom sa pitanjem: "zasto, kad pokusam nesto da skinem sa rapidsharea, imam problema i uvek mi pise da cekam stotine minuta i da neko vec skida sa moje ip adrese"

Ljudi su mi fino odgovorili:

"Postovani,
za koriscenje vrste programa koje ste spomenuli potrebna vam je javna IP adresa koju mozete dobiti bez dodatnog placanja.

Trenutno su javne IP adrese omogucene samo na paketima koji imaju ogranicen download (MAIL,BUSINESS),a do kraja godine ce biti omogucene i na FLAT Paketima

Ako zelite da promenite paket, treba da nam posaljete e-mail na [email protected] u kome cete izabrati zeljeni paket i zahtevati i javnu IP adresu."

Poslao sam email kako mi je covek savetovao.
Gde je problem?



Jedino sto su skuplji od svih ostalih ali na njih sam se navikao i ne treba mi neka prevelika brzina.




 
Odgovor na temu

mikkii
KRRR

Član broj: 35466
Poruke: 304
*.ikomline.net.

Sajt: www.xsharex.info


Profil

icon Re: Kablovski IKOM internet. iskustva03.12.2007. u 16:52 - pre 199 meseci
ja sam prezadovoljan sa internetom ...imam 768 a sve mi je na 91 kB/s kako torrenti tako i http.
citam postove ovde i ne mogu da verujem dal ja mastam .tacno je posto su natovani da emule i slicno ne radi kako bi trebalo ali pravo da kazem nisam ni probao nesto pa da o tome sada sudim.rapid smarachinu isto ne koristim zbog sigurnosti.
jedina mana po meni sto ne odvoje taj paytv i da cena interneta bude kao i adsl tj da mozemo da biramo ocemo da koristimo paytv ili necemo.


[Ovu poruku je menjao mikkii dana 03.12.2007. u 18:03 GMT+1]
KRRR
 
Odgovor na temu

Dragan Krstevski
Beograd

Član broj: 161480
Poruke: 418
*.ikomline.net.



+3 Profil

icon Re: Kablovski IKOM internet. iskustva10.12.2007. u 18:47 - pre 199 meseci
Meni je ,ikom,za sad ok.
Galence
 
Odgovor na temu

alexkovin
Aleksandar Ilic
Beograd

Član broj: 26459
Poruke: 5
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kablovski IKOM internet. iskustva02.03.2008. u 08:10 - pre 196 meseci
Trebalo bih da se preselim u Brace Jerkovic ovih dana. U zgradi ima mogucnost prikljucenja na IKOM kablovski internet, pa me zanimaju vasa skorasnja iskustva. Inace imam tehnickih mogucnosti na centrali za ADSL, ali kazu nema slobodnih portova. Imate li neku informaciju kada ce ADSL biti dostupan. Imate li neki predlog sta raditi?
Hvala unared
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Kablovski IKOM internet. iskustva
(TOP topic, by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 279852 | Odgovora: 736 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.