Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

XP i Remote Connection - Kako do fajlova?

[es] :: Windows mreže :: XP i Remote Connection - Kako do fajlova?

[ Pregleda: 3898 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bobiris
Slobodan Blagojevic
Čuvanje dece (četvoro malih) kod
kuće.
Sabac

Član broj: 2956
Poruke: 181
*.verat.net



Profil

icon XP i Remote Connection - Kako do fajlova?28.06.2003. u 01:51 - pre 252 meseci
Uspostavio sam konekciju sa racunarom u drugom gradu, i sve se lepo zavrsi, pojavi se ikonica i veza je tu.

Alii?

Iz kog programa, ili kako vec, da pristupim disku na tom "remote" racunaru? Preko Explorera ne moze, preko Interneta takodje ne?

"Vidim ga", ali ga ne vidim!

P.S. Na obe strane je sve podeseno (deljenje diskova, nalozi itd.)
Boban (otac šestoro dece).
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.ptt.yu



Profil

icon Re: XP i Remote Connection - Kako do fajlova?28.06.2003. u 02:27 - pre 252 meseci
A kako si ti to uspostavio konekciju ?
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

bobiris
Slobodan Blagojevic
Čuvanje dece (četvoro malih) kod
kuće.
Sabac

Član broj: 2956
Poruke: 181
212.124.182.*



Profil

icon Re: XP i Remote Connection - Kako do fajlova?28.06.2003. u 02:41 - pre 252 meseci
Evo ovako:

Make new connection, pa "connect to the network at my workplace" pa onda "dialup connection", pa ime firme, pa broj telefona, i to je to.

Kada kliknem, kao sto rekoh, dobijem konekciju (pod uslovom da je remote racunar upaljen).

??
Boban (otac šestoro dece).
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.ptt.yu



Profil

icon Re: XP i Remote Connection - Kako do fajlova?28.06.2003. u 03:18 - pre 252 meseci
Pretpostavljam da se radi o Win XP masinama.

Uradi ovako : napravi "jedan" "Incoming connections" na remote masini. Dodaj usera koji ces da koristis kad se logujes na tu makinu, tj. omoguci tom useru da moze da se loguje preko "tog" "Incoming connections". Proveri da li je ukljucen "File and print sharing" za tu konekciju, zatim na remote masini chekiraj "allow callers to access my local area network", zatim daj fiksne IP adrese, koje su istom subnetu.
Kod mene tako radi.
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

bobiris
Slobodan Blagojevic
Čuvanje dece (četvoro malih) kod
kuće.
Sabac

Član broj: 2956
Poruke: 181
212.124.182.*



Profil

icon Re: XP i Remote Connection - Kako do fajlova?28.06.2003. u 03:45 - pre 252 meseci
Jeste, obe su XP masine.

Incomming konekcija je naravno, napravljena, "file and print sharing" takodje. Sto se tice "allow callers to access my local area network", to nisam nigde nasao. Eventualno "Allow others to make private connection by tunnelling...."

Gde se te fiksne IP adrese zadaju, i kako da znam koje da postavim?

Da li si dobro shvatio, ja IMAM konekciju, samo ne znam preko cega ili koga da pristupim disku! Da li bi, ako je sve regularno, u "Network Neighbhod"-u u Exploreru trebao da "vidim" taj drugi racunar? Probao sam i sa "search for computer", ne vredi.

...
Boban (otac šestoro dece).
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.net.yu

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: XP i Remote Connection - Kako do fajlova?28.06.2003. u 21:22 - pre 252 meseci
pa kad se konektujes, klikni na tu konekciju u sistem tray-u, idi na details i tu ce ti pisati server ip address.
Onda ides na start, run i ukucas \\ i onda ip adrsu servera koju si procitao, tako nemoras da se mucis sa statickim ip adresama
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.ptt.yu



Profil

icon Re: XP i Remote Connection - Kako do fajlova?29.06.2003. u 02:26 - pre 252 meseci
Citat:
bobiris:
Gde se te fiksne IP adrese zadaju, i kako da znam koje da postavim?...


Klikni na konekciju (incoming) pa onda Alt&Enter pa Networking pa Properties od TCP/IP. E, tu je ono "Allow callers to access .." . Zatim dodaj recimo 192.168.0.101 i 192.168.0.102.
Obrati paznju da je isti workgroup i to je to.

Ovo vazi za Win XP Prof. verziju. Za Home ver. ne znam da li postoje te opcije.
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.ptt.yu



Profil

icon Re: XP i Remote Connection - Kako do fajlova?30.06.2003. u 01:43 - pre 252 meseci
Sad se setih - napravi obicnu dialup konekciju za internet a ne ovu "connect to the network at my workplace".
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.net.yu

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: XP i Remote Connection - Kako do fajlova?30.06.2003. u 01:48 - pre 252 meseci
ma isto je to, opet tamo u wizardu imas da izaberes dial-up, da je napravio vpn nebi mogao da se connectuje.

Ja sam to radio 1000 puta bas onako kako sam napisao
 
Odgovor na temu

bobiris
Slobodan Blagojevic
Čuvanje dece (četvoro malih) kod
kuće.
Sabac

Član broj: 2956
Poruke: 181
212.124.182.*



Profil

icon Re: XP i Remote Connection - Kako do fajlova?06.07.2003. u 02:31 - pre 252 meseci
Opet ponavljam:

Ja imam konekciju! Treba li da u Exploreru, pod "Network Neigbhord" "VIDIM" taj racunar, ili iz kog drugog programa to treba da uradim?

Da nema IP adresa, konekcija ne bi radila, zar ne?
Boban (otac šestoro dece).
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.ptt.yu



Profil

icon Re: XP i Remote Connection - Kako do fajlova?06.07.2003. u 03:20 - pre 252 meseci
Dobro ... "imaj" onda tu konekciju :(
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.net.yu

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: XP i Remote Connection - Kako do fajlova?06.07.2003. u 03:56 - pre 252 meseci
Citat:
boki:
pa kad se konektujes, klikni na tu konekciju u sistem tray-u, idi na details i tu ce ti pisati server ip address.
Onda ides na start, run i ukucas \\ i onda ip adrsu servera koju si procitao, tako nemoras da se mucis sa statickim ip adresama


Sve sam lepo napisao?
Sta nerazumes?

U my network places tj. "Network Neigbhord" neces moci da vidis servera zato sto netBIOS nije ukljucen na toj konekciji i nije ni potrebno da bude, workgroupe ne moraju da budu iste.

Samo uradi gore napisano i dobices share-ove na serveru.
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.verat.net

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: XP i Remote Connection - Kako do fajlova?06.07.2003. u 04:43 - pre 252 meseci
imas bolje resenje, mnooogooo bolje radi i brze radi...preko modema sljaka odlicno...godinama koristim REMONTE ADMINISTRATOR 2.1

sljaka odlicno, moze da se koristi u lokalnoj mrezi sa interneta recimo...tako sto imas konekciju KROZ host pa u lan....

www.famatech.com valjda...

imam key...ima ga u principu na netu...

moze da se podesava kvalitet boja i transfera...kriptovana je konekcija po defaultu
moze da radi i filetransfer,telnet,da gasi ili resetuje komp, da samo posmatras sta taj neko radi ili full pristup da imas...
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

bobiris
Slobodan Blagojevic
Čuvanje dece (četvoro malih) kod
kuće.
Sabac

Član broj: 2956
Poruke: 181
*.verat.net



Profil

icon Re: XP i Remote Connection - Kako do fajlova?06.07.2003. u 11:18 - pre 252 meseci
Boki hvala, razumeo sam. Hteo sam da mi potvrdiš da sve treba da se "vidi" iz explorera, a ne preko nekog pomoćnog programa.

jc denton takođe hvala!
Boban (otac šestoro dece).
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: XP i Remote Connection - Kako do fajlova?

[ Pregleda: 3898 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.