Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emule, Low ID i port forwarding ???

[es] :: Wireless :: Emule, Low ID i port forwarding ???

[ Pregleda: 5512 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

palenta
Antonio Vargas
Spalato

Član broj: 42398
Poruke: 274
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Emule, Low ID i port forwarding ???07.03.2007. u 16:30 - pre 207 meseci

Kao prvo da dam neke najosnovnije podatke.
Imam Wlan dsl router "gigaset SE555" na dva compa, također koristim i "Comodo firewall"

Instalirao sam Emule (portovi 4662 i 4672), podesio sve prema uputama i radi mi ok jedino vidim da mi je stalno Low ID.
E sad neko mi je rekao da mogu da dobijem High ID ako u routeru podesim "port forwarding" za e-Mule portove

Našao sam neke upute i prema njima podesio sve kako piše.
Evo tih uputa, citiram:
High ID češ dobiti pomoću port triggeringa, jer kod port triggeringa tko god zatraži paket kroz otvoreni port, otvara mu se mogućnost da i primi paket kroz taj isti port
U routeru ajde---Advanced Settings--->Address Translation (NAT)--->Port Forwarding i tamo su ti kolone u koje moraš upisivati slijedeće podatke
TCP - 4662 - TCP - 4662 - e-Mule - kvačica ---add
UDP - 4672 - UDP - 4672 - e-Mule - kvačica---add
OK

Međutim i nakon toga i dalje mi je LOW ID u e-Mule a kad idem provjerit portove i kliknem na "test ports" otvori se browser i dolazi poruka "TCP test failed! UDP test will not be performed."

Za probu sam na trenutak isključio Comodo (allow all) ali ni to ne pomaže

Nikako mi nije jasno zašto neče da radi

 
Odgovor na temu

genesys

Član broj: 3585
Poruke: 317
*.WLAN-BMP6.NSD.panline.net.



Profil

icon Re: Emule, Low ID i port forwarding ???07.03.2007. u 17:12 - pre 207 meseci

Da li racunar na kom imas Emule ima fiksnu adresu ili se IP adresa dodeljuje dinamicki?
 
Odgovor na temu

palenta
Antonio Vargas
Spalato

Član broj: 42398
Poruke: 274
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Emule, Low ID i port forwarding ???07.03.2007. u 21:03 - pre 207 meseci
Adresa je dinamička
 
Odgovor na temu

genesys

Član broj: 3585
Poruke: 317
*.WLAN-BMP6.NSD.panline.net.



Profil

icon Re: Emule, Low ID i port forwarding ???07.03.2007. u 22:07 - pre 207 meseci
Ne moze biti. Kod definisanja port forwarda ti moras definisati i na koji internu IP adesu da se forwarduje doticni port (SE555 user manual, strana 75, "local ip address" takodje mora biti popunjen).

Ili na racunaru fiksiraj IP adresu ili ga fiksiraj u ruteru da mrezni adapter sa njegovom MAC adresom uvek dobije istu IP adresu (isti PDF, strana 79)
 
Odgovor na temu

palenta
Antonio Vargas
Spalato

Član broj: 42398
Poruke: 274
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Emule, Low ID i port forwarding ???08.03.2007. u 10:10 - pre 207 meseci
Bilo bi super kad bih ja znao to uradit ali nažalost ne znam.
Želio bih na računaru fiksirati IP adresu (ne na ruteru).
Na ruteru nebih želio jer su na njemu dva tacunara a na onome drugome nam odgovara da bude statička IP zbog raznoraznih razloga (Rapidshare download itd.)
Ako si voljan da objasniš step by step bilo bi ok, ako nisi nikome ništa.
By
 
Odgovor na temu

genesys

Član broj: 3585
Poruke: 317
*.WLAN-BMP6.NSD.panline.net.



Profil

icon Re: Emule, Low ID i port forwarding ???08.03.2007. u 22:16 - pre 207 meseci

Nisam siguran da si me razumeo, ali ajde OK. Pogledaj ovde kako se u XPu namesta fiksna IP adresa.
 
Odgovor na temu

njami

Član broj: 67939
Poruke: 3
84.236.124.*



Profil

icon Re: Emule, Low ID i port forwarding ???22.08.2007. u 13:52 - pre 202 meseci
Ukljuci KAD network i šeruj nesto od svojih fajlova i direktorijuma ! Kada neko ili nekolicina njih skine nesto od tebe povecace ti se ID !
 
Odgovor na temu

Snjeg
AHa

Član broj: 148948
Poruke: 29
89.146.173.*



Profil

icon Re: Emule, Low ID i port forwarding ???30.12.2007. u 14:43 - pre 197 meseci
Pozdrav ljudi,

Ja se evo mucim vec nekoliko dana da namjestim sve stvari oko emule-a, portforwada i firewalla ali nikako da utvrdim gdje je greska, pa ako neko ima neki savijet rado cu ga saslusat.

Stvari ovako stoje:

1) Napravio sam staticnu IP adresu
2) imam speedtouch 546v6 i pratio sam uputstva sa portforward.com tako da mislim da je to odradjeno bez problema
3) Eh najvjerovatnije je da problem pravi BitDefender inernet security 2008 , tj. firewall unutar njega. Iako je emule dodan u trusted application on jos uvijek ne radi (tj. ne prolazi TCP test i dobijam LOW ID uvijek)

Kada sam malo istrazivao po BitDefenderu primjetio sam slijedece:
http://img508.imageshack.us/img508/4697/slika2yq9.jpg

dakle , sve druge aplikacije koje su aktivne u tom trenutku na ovim mjestima gdje je 0.0.0.0 imaju moju staticnu IP adresu. Moze biti da to nema veze sa nicim ali ja jednostavno nemam vise pojma sta pravi problem, tako da mi ocajno treba neki savijet.

Hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Emule, Low ID i port forwarding ???

[ Pregleda: 5512 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.